Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Elenakii

Νεοφερμένος

Η Elenakii αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Γονιός Μαθητή. Έχει γράψει 46 μηνύματα.
Απο οσο ξερω είναι το επιβολης εισφορας ωστοσο περιμεντε την απαντηση του @γιαννης_00 που γνωρίζει πολυ καλα για τις μεταγραφες.
Λένε το φορολογητεο σύμφωνα με το νόμο όχι το εισφοράς ο λογιστής δεν ξερει να μου πει ο νόμος λέει το εξής το φορολογητεο σύμφωνα με το νόμο Σύμφωνα με αυτό το νόμο 7 νόμος 4172/2013 A 167 τι ισχύει
 

Arvacon

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Arvacon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Μηχανικών Πληροφοριακών & Επικοινωνιακών Συστημάτων Αιγαίου και μας γράφει απο Αμαλιάδα (Ηλεία). Έχει γράψει 835 μηνύματα.
Λένε το φορολογητεο σύμφωνα με το νόμο όχι το εισφοράς ο λογιστής δεν ξερει να μου πει ο νόμος λέει το εξής το φορολογητεο σύμφωνα με το νόμο Σύμφωνα με αυτό το νόμο 7 νόμος 4172/2013 A 167 τι ισχύει
Το εισόδημα επιβολής εισφοράς μετράνε, το μέσο όρο των τριών τελευταίων ετών.
 

Elenakii

Νεοφερμένος

Η Elenakii αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Γονιός Μαθητή. Έχει γράψει 46 μηνύματα.
Το εισόδημα επιβολής εισφοράς μετράνε, το μέσο όρο των τριών τελευταίων ετών.
Τότε για ποιο λόγο λένε το φορολογητεο αυτό που γράφει φορολογητεο πάνω στο εκαθαριστικο δεν μετραει;εσείς το λένε από εμπειρία μετεγγραφής είναι σίγουρο;
 

Arvacon

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Arvacon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Μηχανικών Πληροφοριακών & Επικοινωνιακών Συστημάτων Αιγαίου και μας γράφει απο Αμαλιάδα (Ηλεία). Έχει γράψει 835 μηνύματα.
Τότε για ποιο λόγο λένε το φορολογητεο αυτό που γράφει φορολογητεο πάνω στο εκαθαριστικο δεν μετραει;εσείς το λένε από εμπειρία μετεγγραφής είναι σίγουρο;
Ναι είναι σίγουρο, είχα κ εγώ κάποτε την ίδια απορία και ευχομουν να μη ζητούν το εισφορας, αλλά δυστυχώς μέτρανε αυτό...

Είναι στάνταρ αυτο, μη το ψαχνεις τζάμπα, μας έχουν δέσει τα χέρια απ' όλες τις μεριες...
 

Elenakii

Νεοφερμένος

Η Elenakii αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Γονιός Μαθητή. Έχει γράψει 46 μηνύματα.
Ναι είναι σίγουρο, είχα κ εγώ κάποτε την ίδια απορία και ευχομουν να μη ζητούν το εισφορας, αλλά δυστυχώς μέτρανε αυτό...

Είναι στάνταρ αυτο, μη το ψαχνεις τζάμπα, μας έχουν δέσει τα χέρια απ' όλες τις μεριες...
Είναι πολύ άδικο αυτό ρώτησα τώρα δικηγορο και μου είπε το φορολογητεο είναι αυτό που υπολογιζετε ο φόρος , πως γίνετε να βγάζουν νόμους και τα κριτήρια τους να μην είναι σύμφωνα μαυτους
 

Arvacon

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Arvacon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Μηχανικών Πληροφοριακών & Επικοινωνιακών Συστημάτων Αιγαίου και μας γράφει απο Αμαλιάδα (Ηλεία). Έχει γράψει 835 μηνύματα.
Είναι πολύ άδικο αυτό ρώτησα τώρα δικηγορο και μπυ είπε το φορολογητεο είναι αυτό που δεν το ποιανει φόρος και όχι το εισφοράς πως γίνετε να βγάζουν νόμους και τα κριτήρια τους να μην είναι σύμφωνα μαυτους

Κ εγώ νόμιζα στην αρχή ότι μετρούσε το φορολογητεο και είχα χαρει, νομίζοντας ότι έχω κάνα 6αρι μόρια, αλλά τελικά απογοητεύτηκα όταν έμαθα την αλήθεια... Αν κάνεις μια πρόχειρη αναζήτηση για μηνύματα του 2020, τότε που πρωτοβγηκε αυτός ο νόμος, θα βρεις αρκετές αναφορες, μας είχε προβληματίσει αρκετά τότε...

Η λογική του παραλόγου επικρατεί σε αυτό το κράτος και ειδικα στο κεφάλι της Κεραμεως... Μη σου κάνει εντύπωση.
 

Elenakii

Νεοφερμένος

Η Elenakii αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Γονιός Μαθητή. Έχει γράψει 46 μηνύματα.
Κ εγώ νόμιζα στην αρχή ότι μετρούσε το φορολογητεο και είχα χαρει, νομίζοντας ότι έχω κάνα 6αρι μόρια, αλλά τελικά απογοητεύτηκα όταν έμαθα την αλήθεια... Αν κάνεις μια πρόχειρη αναζήτηση για μηνύματα του 2020, τότε που πρωτοβγηκε αυτός ο νόμος, θα βρεις αρκετές αναφορες, μας είχε προβληματίσει αρκετά τότε...

Η λογική του παραλόγου επικρατεί σε αυτό το κράτος και ειδικα στο κεφάλι της Κεραμεως... Μη σου κάνει εντύπωση.
Τώρα ανέτρεξα πίσω στα θέματα και είδα ότι λετε για το φορολογητεο ότι μετράνε και όχι το εισφοράς
 

Συνημμένα

  • B5C02A3A-187A-4721-A9C6-A51A4DF2BB3E.png
    B5C02A3A-187A-4721-A9C6-A51A4DF2BB3E.png
    550.9 KB · Εμφανίσεις: 84

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,632 μηνύματα.
Τώρα ανέτρεξα πίσω στα θέματα και είδα ότι λετε για το φορολογητεο ότι μετράνε και όχι το εισφοράς
εσυ υπολογισε οτι θες αυτοι θα χτυπησουν το μεγαλυτερο ποσο και αυτο ειναι το εισοδημα επιβολης εισφορας
 

Elenakii

Νεοφερμένος

Η Elenakii αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Γονιός Μαθητή. Έχει γράψει 46 μηνύματα.
εσυ υπολογισε οτι θες αυτοι θα χτυπησουν το μεγαλυτερο ποσο και αυτο ειναι το εισοδημα επιβολης εισφορας
Είναι σίγουρο αυτό;γιατί μια κοπέλα είδα παλιά έγραψε ότι δεν το μέτρησαν
Αν είναι έτσι πέφτουμε στα 4+1 μόρια στα 5 έχουμε ελπίδες για μετεγραφη πολιτικών μηχανικών η μαθηματικό απθ ;
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,632 μηνύματα.
Είναι σίγουρο αυτό;γιατί μια κοπέλα είδα παλιά έγραψε ότι δεν το μέτρησαν
Αν είναι έτσι πέφτουμε στα 4+1 μόρια στα 5 έχουμε ελπίδες για μετεγραφη πολιτικών μηχανικών η μαθηματικό απθ ;
προσεξε να δεις φορολογητεο και επιβολης εισφορας ειναι περιπου τα ιδια πραματα.
διαφερει σε καποιες κατηγοριες επαγγελματιων οπου εχουν αυτοτελως φορολογουμενα ποσα
εκει το φορλογητεο ειναι μικροτερο αλλα το υπαθ για την μεταγραφη εκει θα χτυπησει το επιβολης εισφορας.
εσυ παρε το μεγαλυτερο , αυτο τους εδιαφερει.

τωρα τι εγραψε μια κοπελα παλια δεν ξερω
 

Elenakii

Νεοφερμένος

Η Elenakii αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Γονιός Μαθητή. Έχει γράψει 46 μηνύματα.
προσεξε να δεις φορολογητεο και επιβολης εισφορας ειναι περιπου τα ιδια πραματα.
διαφερει σε καποιες κατηγοριες επαγγελματιων οπου εχουν αυτοτελως φορολογουμενα ποσα
εκει το φορλογητεο ειναι μικροτερο αλλα το υπαθ για την μεταγραφη εκει θα χτυπησει το επιβολης εισφορας.
εσυ παρε το μεγαλυτερο , αυτο τους εδιαφερει.

τωρα τι εγραψε μια κοπελα παλια δεν ξερω
προσεξε να δεις φορολογητεο και επιβολης εισφορας ειναι περιπου τα ιδια πραματα.
διαφερει σε καποιες κατηγοριες επαγγελματιων οπου εχουν αυτοτελως φορολογουμενα ποσα
εκει το φορλογητεο ειναι μικροτερο αλλα το υπαθ για την μεταγραφη εκει θα χτυπησει το επιβολης εισφορας.
εσυ παρε το μεγαλυτερο , αυτο τους εδιαφερει.

τωρα τι εγραψε μια κοπελα παλια δεν ξερω
Εμένα έχει πολύ μεγάλη διαφορά είναι σχεδόν το διπλό στο εισφοράς όποτε πέφτω στα 4 μόρια αμέσως από τα 6 και ένα μόριο ακόμη επειδή έχω πρόβλημα υγείας όποτε πάμε 5 μαθηματικό έχουμε ελπίδες με 5 μόρια η φυσικό έστω;γιατί πολιτικών μηχανικών νομίζω θα ναι δύσκολο
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,632 μηνύματα.
Εμένα έχει πολύ μεγάλη διαφορά είναι σχεδόν το διπλό στο εισφοράς όποτε πέφτω στα 4 μόρια αμέσως από τα 6 και ένα μόριο ακόμη επειδή έχω πρόβλημα υγείας όποτε πάμε 5 μαθηματικό έχουμε ελπίδες με 5 μόρια η φυσικό έστω;γιατί πολιτικών μηχανικών νομίζω θα ναι δύσκολο
το φυσικο απθ ειναι πολυ οκ με τα 5 μορια (0 περυσι)
το μαθηματικο απθ πολυ πολυ δυσκολο με 5 μορια (6 περυσι)
και οι πολιτικοι μηχανικοι πολυ πολυ δυσκολο με 5 μορια (6 περυσι)

ποσο μακρια εισαι απο τα 3000 € κατα κεφαλην?
το 1 μοριο υγειας το εχεις σιγουρεψει?
 

Elenakii

Νεοφερμένος

Η Elenakii αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Γονιός Μαθητή. Έχει γράψει 46 μηνύματα.
το φυσικο απθ ειναι πολυ οκ με τα 5 μορια (0 περυσι)
το μαθηματικο απθ πολυ πολυ δυσκολο με 5 μορια (6 περυσι)
και οι πολιτικοι μηχανικοι πολυ πολυ δυσκολο με 5 μορια (6 περυσι)

ποσο μακρια εισαι απο τα 3000 € κατα κεφαλην?
το 1 μοριο υγειας το εχεις σιγουρεψει?
Δεν είμαστε πολύ μακρυα από τα 3000 το κατακεφαλην το ένα μόριο υγείας προκύπτει Άπο την αναπηρία μου που είναι σε ισχυ μέχρι το Νοέμβριο μετα πρέπει να ξαναπαρω
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,632 μηνύματα.
Δεν είμαστε πολύ μακρυα από τα 3000 το κατακεφαλην το ένα μόριο υγείας προκύπτει Άπο την αναπηρία μου που είναι σε ισχυ μέχρι το Νοέμβριο μετα πρέπει να ξαναπαρω
κατ αρχην λυπαμει πολυ για την αναπηρια σου ..προφανως γνωριζεις οτι το χαρτι κεπα πρεπει να λεει 67%.προσπαθησα και εγω οταν το χρειαζομουν να βγαλω στην μανα μου αλλα δεν τα καταφερα.

Αν εισαι κοντα στα 3000 θα πας στον λογιστη , θα τον πιασεις απο τον γιακα και θα του πεις ..προσεξε δύσμοιρε αν δεν μου κατεβασεις το κατα κεφαλην στα 2999€ μαυρο φιδι που σ'εφαγε. Ετσι θελει πυγμη.
Αυτοι εχουν τα εργαλεία αμα θελουν
 

Elenakii

Νεοφερμένος

Η Elenakii αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Γονιός Μαθητή. Έχει γράψει 46 μηνύματα.
κατ αρχην λυπαμει πολυ για την αναπηρια σου ..προφανως γνωριζεις οτι το χαρτι κεπα πρεπει να λεει 67%.προσπαθησα και εγω οταν το χρειαζομουν να βγαλω στην μανα μου αλλα δεν τα καταφερα.

Αν εισαι κοντα στα 3000 θα πας στον λογιστη , θα τον πιασεις απο τον γιακα και θα του πεις ..προσεξε δύσμοιρε αν δεν μου κατεβασεις το κατα κεφαλην στα 2999€ μαυρο φιδι που σ'εφαγε. Ετσι θελει πυγμη.
Αυτοι εχουν τα εργαλεία αμα θελουν
Θα το κοιτάξω οι λογιστές περιτο να σου πω ότι ούτε ασχολούνται τους ρωτάω και με το ζορι απαντάνε θα δω τι θα κάνω πάντως δύσκολο να κατευει πιστεύω
 

ladybookworm

Νεοφερμένος

Η ladybookworm αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Γονιός Μαθητή. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Γιάννη αν μπορείς να με βοηθήσεις.
Η κόρη μου περνάει Μαιευτική Θεσσαλονίκη ή Πτολεμαίδας και θα κάνει μετεγγραφή για Αθήνα,τα κοινωνικοοικονομικά μόρια είναι 6 πως βλέπεις τις πιθανότητες να την πάρει? και μέχρι να πάρει την μετεγγραφή θα πρέπει να είναι στο εκεί πανεπιστήμιο λόγω εργαστηρίων η δεν χρειάζεται να πάει?
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,632 μηνύματα.
Θα το κοιτάξω οι λογιστές περιτο να σου πω ότι ούτε ασχολούνται τους ρωτάω και με το ζορι απαντάνε θα δω τι θα κάνω πάντως δύσκολο να κατευει πιστεύω
ε καλα το κατευαζω εγω που ειναι αματερ λογιστης και δεν μπορουν αυτοι?
αυτοι εχουν τροπο να βαλουν χερι και στη περσινη και προπερσινη δηλωση.
αληθεια το εισοδημα το υπολογισες μεσο ορο 3ετιας?
 

Elenakii

Νεοφερμένος

Η Elenakii αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Γονιός Μαθητή. Έχει γράψει 46 μηνύματα.
ε καλα το κατευαζω εγω που ειναι αματερ λογιστης και δεν μπορουν αυτοι?
αυτοι εχουν τροπο να βαλουν χερι και στη περσινη και προπερσινη δηλωση.
αληθεια το εισοδημα το υπολογισες μεσο ορο 3ετιας?
Ναι εσυ σε πληροφορώ είσαι καλύτερος λογιστής από αυτούς σε όσους έχω πεσει εγώ δεν ξέρουν την τυφλά τους για τα 3 χρόνια ναι απλά δεν το εχω βγάλει ακόμη ακριβώς πάντα κατά προσέγγιση
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,632 μηνύματα.
Ναι εσυ σε πληροφορώ είσαι καλύτερος λογιστής από αυτούς σε όσους έχω πεσει εγώ δεν ξέρουν την τυφλά τους για τα 3 χρόνια ναι απλά δεν το εχω βγάλει ακόμη ακριβώς πάντα κατά προσέγγιση
ενταξει οι λογιστες ασχολουνται με τα funs ,,
ενταξει καλοι ανθρωποι ειναι αλλα ο εικονικός κοσμος των αριθμων τους εχει απορροφήσει.
αντε κανε παιχνιδι .το παιδι πρεπει να ερθει στους πολιτικους του απθ
 

Eco2

Νεοφερμένος

Η Eco2 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Να ρωτήσω.. Άμα κάποιος κάνει 10% και έπειτα μετεγγραφή για τα 2750 μόρια θα πρέπει να κοιτάξει τις βάσεις 2021, τις βάσεις 2022 ή τις βάσεις 2022 του 10%;;
 
Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top