Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Arvacon

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Arvacon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Μηχανικών Πληροφοριακών & Επικοινωνιακών Συστημάτων Αιγαίου και μας γράφει απο Αμαλιάδα (Ηλεία). Έχει γράψει 835 μηνύματα.
Μια ερώτηση. Ενδιαφέρομαι για την προσχολική εκπαίδευση στο ΑΠΘ μέσω μετεγγραφής/μετακίνησης. Συνολικά έχω 11450 μόρια σε αυτό. Λόγω του ότι με τίποτα δεν περνάω, σκέφτομαι να δηλώσω το αντίστοιχο της Αλεξανδρούπολης που το έχω σίγουρα στα μόρια(πέρυσι ήταν 10,5 περίπου) ή των Ιωαννίνων(11560 πέρυσι) και να πάρω μετεγγραφή για ΑΠΘ. Νομίζω πως στο +2750 είμαι μέσα, αλλά δεν βρήσκω την βάση μεταγραφής. Θέλω μια βοήθεια γιατί είναι λίγο μπέρδεμα

Κατι τετοιο δηλαδη?
 

Συνημμένα

  • Βασεις μετεγραφων 2021.xlsx
    35.6 KB · Εμφανίσεις: 49

xakounaamatata

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η xakounaamatata αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 340 μηνύματα.

Arvacon

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Arvacon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Μηχανικών Πληροφοριακών & Επικοινωνιακών Συστημάτων Αιγαίου και μας γράφει απο Αμαλιάδα (Ηλεία). Έχει γράψει 835 μηνύματα.
Ευχαριστώ το είδα, δυστυχώς βάση πέρυσι μετεγγραφής τελευταίου ήταν 6,5 μόρια.
Ναι αλλα δε σημαινει οτι θα ειναι το ιδιο και φετος! Παντα υπαρχει η ελπιδα να ειναι διαφορετικη η ζητηση και οι υποψηφιοι που ζητανε μετεγγραφη, οποτε κανε εσυ την προσπαθεια σου, ποτε δεν ξερεις...

Επισης εχε υποψη σου, οτι αν δεν εχουν καλυφθει ολες οι θεσεις μετεγγραφων, η βαση διαμορφωνεται στα μορια που ειχε ο τελευταιος που ζητησε τη μετεγγραφη στο τμημα. Αυτο σημαινει οτι αν εμειναν κενες θεσεις, ακομα και μηδεν μορια να ειχε καποιος, αν ζητουσε στο τμημα αυτο μετεγγραφη, θα επαιρνε μια θεση, αρα μην κοιτας μονο τη βαση, παιζει τεραστιο ρολο η πληρωση των θεσεων.
 

xakounaamatata

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η xakounaamatata αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 340 μηνύματα.
Ναι αλλα δε σημαινει οτι θα ειναι το ιδιο και φετος! Παντα υπαρχει η ελπιδα να ειναι διαφορετικη η ζητηση και οι υποψηφιοι που ζητανε μετεγγραφη, οποτε κανε εσυ την προσπαθεια σου, ποτε δεν ξερεις...
Μία ακόμη ερώτηση. Η απόσταση μοριοδοτείται;
 

Arvacon

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Arvacon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Μηχανικών Πληροφοριακών & Επικοινωνιακών Συστημάτων Αιγαίου και μας γράφει απο Αμαλιάδα (Ηλεία). Έχει γράψει 835 μηνύματα.

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,634 μηνύματα.
Με συντελεστές Αθήνας;;;;;; Σίγουρα γιαννη ή μήπως αρχικούς συντελεστές;;;;; ή μήπως με μ.ο. ;;;;
τιποτα δεν ειναι σιγουρο ,το σιγουρο θα το πει η εγκυκλιος τον οκτωβρη αλλα θα ειναι αργα για συνδιασμους.
εγω σου λεω το πιο λογικο.
ε αν η σχολη που θες να πας εχει παντου συντελεστες 25% παιζει η συγκριση μεσου ορου.
αμα εχει ομως διαφορετικους... τι γινεται.
ο νομος μετεγγραφων μιλαει παντως για 2750 ΜΟΡΙΑ.
 

Billas

Νεοφερμένος

Ο Billas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 21 ετών και Απόφοιτος λυκείου. Έχει γράψει 44 μηνύματα.
τιποτα δεν ειναι σιγουρο ,το σιγουρο θα το πει η εγκυκλιος τον οκτωβρη αλλα θα ειναι αργα για συνδιασμους.
εγω σου λεω το πιο λογικο.
ε αν η σχολη που θες να πας εχει παντου συντελεστες 25% παιζει η συγκριση μεσου ορου.
αμα εχει ομως διαφορετικους... τι γινεται.
ο νομος μετεγγραφων μιλαει παντως για 2750 ΜΟΡΙΑ.
Θα δούμε. Anyway ευχαριστώ Γιάννη..
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,634 μηνύματα.
Μια ερώτηση. Ενδιαφέρομαι για την προσχολική εκπαίδευση στο ΑΠΘ μέσω μετεγγραφής/μετακίνησης. Συνολικά έχω 11450 μόρια σε αυτό. Λόγω του ότι με τίποτα δεν περνάω, σκέφτομαι να δηλώσω το αντίστοιχο της Αλεξανδρούπολης που το έχω σίγουρα στα μόρια(πέρυσι ήταν 10,5 περίπου) ή των Ιωαννίνων(11560 πέρυσι) και να πάρω μετεγγραφή για ΑΠΘ. Νομίζω πως στο +2750 είμαι μέσα, αλλά δεν βρήσκω την βάση μεταγραφής. Θέλω μια βοήθεια γιατί είναι λίγο μπέρδεμα
ε αν οι νηπιαγωγοι Απθ πεσουν απο 14300 περυσι στα 14200 ,τοτε εχει δικαιωμα να κανεις αιτηση.
αλλα μεχρι εκει ...για να πας ομως θελει και 6,5 μορια δηλαδη τριτεκνια... την εχεις?
Εκτος και δεν πανε φετος οι τριτεκνοι αλλα δυσκολα αλλαζει το στατους στα παιδαγωγικα απο οτι εχω δει τα 2 τελευταια χρονια
 

xakounaamatata

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η xakounaamatata αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 340 μηνύματα.
ε αν οι νηπιαγωγοι Απθ πεσουν απο 14300 περυσι στα 14200 ,τοτε εχει δικαιωμα να κανεις αιτηση.
αλλα μεχρι εκει ...για να πας ομως θελει και 6,5 μορια δηλαδη τριτεκνια... την εχεις?
Εκτος και δεν πανε φετος οι τριτεκνοι αλλα δυσκολα αλλαζει το στατους στα παιδαγωγικα απο οτι εχω δει τα 2 τελευταια χρονια
Δεν έχω δυστυχώς τα μόρια για μεταγραφή, αλλιώς θα έφευγα αμέσως :(. Υπαρχει μηπως κανενα αλλο <<κολπακι>>;
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,634 μηνύματα.
Δεν έχω δυστυχώς τα μόρια για μεταγραφή, αλλιώς θα έφευγα αμέσως :(. Υπαρχει μηπως κανενα αλλο <<κολπακι>>;
εχεις καμια αδελφουλα φοιτητρια θεσσαλονικη και οι γονεις να μενουν αλλου?
εχεις αδελφουλα φοιτητρια καπου πχ κρητη και οι γονεις να μενουν θεσσαλονικη.
 

xakounaamatata

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η xakounaamatata αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 340 μηνύματα.
εχεις καμια αδελφουλα φοιτητρια θεσσαλονικη και οι γονεις να μενουν αλλου?
εχεις αδελφουλα φοιτητρια καπου πχ κρητη και οι γονεις να μενουν θεσσαλονικη.
Όχι, τίποτα από αυτά.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Επίσης μια ακόμη ερώτηση, το φροντίδα στην πρώιμη ηλικία του διπαε είναι ίδιο; Δηλαδή, καλύπτει νηπιαγωγία ή μόνο παιδικούς σταθμούς;
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,634 μηνύματα.
Όχι, τίποτα από αυτά.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Επίσης μια ακόμη ερώτηση, το φροντίδα στην πρώιμη ηλικία του διπαε είναι ίδιο; Δηλαδή, καλύπτει νηπιαγωγία ή μόνο παιδικούς σταθμούς;
Οχι καλη μου αυτη βγαζει βρεφομανουλες μονο παιδικους σταθμους...ηλικιες απο 0 ως 4 ...οι νηπιαγωγοι ειναι απο 4-6
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Όχι, τίποτα από αυτά.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Επίσης μια ακόμη ερώτηση, το φροντίδα στην πρώιμη ηλικία του διπαε είναι ίδιο; Δηλαδή, καλύπτει νηπιαγωγία ή μόνο παιδικούς σταθμούς;
κοιτα τωρα θα σε πω ενα αστειο. και επειδη εσυ εισαι ανοιχτομυαλη δεν θα τα παρεις.

ο μονος τροπος για απθ ειναι να μεινεις εγγυος μεχρι τον δεκεμβρη. Ο νομος το προβλεπει ...κατ εξαιρεση μετεγγραφη για τις εγγυους.
Ελα ντε ομως που την φιλη μου την μαρια που ηταν εγγυος δεν τις την δωσανε προπερσυ και τις ειπαν κατι δικαιολογιες μπαρμπουτσαλα.. ηταν και αυτη νηπιαγωγος, και τελικα πηγε το κοριτσι φλωρινα.

δεδομενου ομως οτι θα φυγει η κεραμεως θα στην δωσουνε.
 
Τελευταία επεξεργασία:

xakounaamatata

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η xakounaamatata αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 340 μηνύματα.
Οχι καλη μου αυτη βγαζει βρεφομανουλες μονο παιδικους σταθμους...ηλικιες απο 0 ως 4 ...οι νηπιαγωγοι ειναι απο 4-6
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:


κοιτα τωρα θα σε πω ενα αστειο. και επειδη εσυ εισαι ανοιχτομυαλη δεν θα τα παρεις.

ο μονος τροπος για απθ ειναι να μεινεις εγγυος μεχρι τον δεκεμβρη. Ο νομος το προβλεπει ...κατ εξαιρεση μετεγγραφη για τις εγγυους.
Ελα ντε ομως που την φιλη μου την μαρια που ηταν εγγυος δεν τις την δωσανε προπερσυ και τις ειπαν κατι δικαιολογιες μπαρμπουτσαλα.. ηταν και αυτη νηπιαγωγος, και τελικα πηγε το κοριτσι φλωρινα.

δεδομενου ομως οτι θα φυγει η κεραμεως θα στην δωσουνε.
Τώρα μεταξύ μας, αν βρεθεί κάποιο μέσον ως έσχατη περίπτωση, μπορεί να γίνει κάτι; Θέλω να μπω γιατί ξέρω απο γνωστούς πως οι καθηγητές περιμένουν οι μαθητές να τελειώσουν για να τους βάλουν για δουλειά, έχει ζήτηση τώρα αρκετά μεγάλη
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,634 μηνύματα.
Τώρα μεταξύ μας, αν βρεθεί κάποιο μέσον ως έσχατη περίπτωση, μπορεί να γίνει κάτι; Θέλω να μπω γιατί ξέρω απο γνωστούς πως οι καθηγητές περιμένουν οι μαθητές να τελειώσουν για να τους βάλουν για δουλειά, έχει ζήτηση τώρα αρκετά μεγάλη
κατσε να καταλαβω? τι εννοεις δουλεια να πιασουν σε νηπιαγωγειο?
 

xakounaamatata

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η xakounaamatata αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 340 μηνύματα.

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,634 μηνύματα.

ladybookworm

Νεοφερμένος

Η ladybookworm αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Γονιός Μαθητή. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Καλημέρα,αν μπορείτε να με βοηθήσετε γιατί έχω πελαγώσει.
Η κόρη μου περνάει Μαιευτική Θεσσαλονίκη ή Πτολεμαίδας και θα κάνει μετεγγραφή για Αθήνα,τα κοινωνικοοικονομικά μόρια είναι 6 πως βλέπετε τις πιθανότητες να την πάρει? και μέχρι να πάρει την μετεγγραφη θα πρέπει να είναι στο εκεί πανεπιστήμιο λόγω εργαστηρίων η δεν χρειάζεται να πάει?
 

Elenakii

Νεοφερμένος

Η Elenakii αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Γονιός Μαθητή. Έχει γράψει 46 μηνύματα.
Sos ποιο εισόδημα προσμετρΙετε για τις μετεγγραφες το επιβολής εισφοράς η το συνολικό φορολογητεο;
 
Τελευταία επεξεργασία:

Elenakii

Νεοφερμένος

Η Elenakii αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Γονιός Μαθητή. Έχει γράψει 46 μηνύματα.
Δεν ξερει ούτε ο λογιστής να μου πει και όπου περνώ τηλέφωνο δεν απαντάει κανενας αν ξερει κάποιος ας μου πει
 

Unboxholics

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Unboxholics αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών, Φοιτήτρια του τμήματος Μηχανολόγων Μηχανικών ΑΠΘ και μας γράφει απο Βέροια (Ημαθία). Έχει γράψει 994 μηνύματα.
Sos ποιο εισόδημα προσμετρΙετε για τις μετεγγραφες το επιβολής εισφοράς η το συνολικό φορολογητεο;
Απο οσο ξερω είναι το επιβολης εισφορας ωστοσο περιμεντε την απαντηση του @γιαννης_00 που γνωρίζει πολυ καλα για τις μεταγραφες.
 
Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top