Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

joannaΚΑ

Νεοφερμένος

Η joannaΚΑ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών και Απόφοιτος λυκείου. Έχει γράψει 24 μηνύματα.
Σε καλύπτουν τα περσινά
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,638 μηνύματα.
Κάθε χρόνο αλλάζουν αυτά; Ή μπορώ να κοιτάξω τα περσινά; Είσαι φοβερός πραγματικά
Βασικα οι αντιστοιχιες δεν αλλαζουν ευκολα, αλλα καλο ειναι να παταμε στις φρεσκιες
υπομονη απο εβδομαδα θα βγουν
 

F1L1PAS

Νεοφερμένος

Ο F1L1PAS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 19 ετών και Φοιτητής του τμήματος Ηλεκτρολόγων Μηχανικών & Μηχανικών Υπολογιστών Πολυτεχνείου Κρήτης. Έχει γράψει 67 μηνύματα.
περυσι δεν αποτελουσε
και ειναι δυσκολο να το στηρίξουν νομικα
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:


Οι ημμυ του βολου θελουν 0 μορια
Οι ημτυ πατρας θελουν 0 μορια αλλα ειναι στο μετεχμιο να πανε στα 2
οι ημμυ χανιων σε δίνουν και δωρο αμα πας.
Δυο επιλογες μπορεις να εχεις στην πλατφορμα μετεγγραφων
Αν υποθέσουμε ότι έχω 0 μόρια για μετεγγραφή και "παίζω" μόνο με την απόσταση που έχουν τα μόρια μου από τη βάση της σχολής που θέλω να μετεγγραφώ, σε σχέση με τη ζήτηση για μετεγγραφή, ποιες 2 από τις 3 πόλεις, Πάτρα, Βόλο, Χανιά, που μου επιτρέπεται να επιλέξω θα έχω περισσότερες πιθανότητες να πάρω την μετεγγραφή;;;
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,638 μηνύματα.
Αν υποθέσουμε ότι έχω 0 μόρια για μετεγγραφή και "παίζω" μόνο με την απόσταση που έχουν τα μόρια μου από τη βάση της σχολής που θέλω να μετεγγραφώ, σε σχέση με τη ζήτηση για μετεγγραφή, ποιες 2 από τις 3 πόλεις, Πάτρα, Βόλο, Χανιά, που μου επιτρέπεται να επιλέξω θα έχω περισσότερες πιθανότητες να πάρω την μετεγγραφή;;;
βασικα ... 1 επιλογη πατρα , 2η βολο και δεν θα εχεις θεμα
Την βαση των χανιων μαλλον δεν την πιανεις , αν την επιανες μπορουσες να την βαλεις μπαλαντερ μετακινησης αν απιθανα τσακιζαν οι μετεγγραφες

α... αν σε ενδιαφερει η ενεργεια προτιμαμε πατρα
 

xakounaamatata

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η xakounaamatata αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 340 μηνύματα.
Οι μετακινήσεις με τις μετεγγραφές τι διαφορά έχουν; Πραγματικά πονοκέφαλος
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,638 μηνύματα.
Οι μετακινήσεις με τις μετεγγραφές τι διαφορά έχουν; Πραγματικά πονοκέφαλος
αμα ζητησεις μια μετεγγραφη αλλα δεν φτανουν τα οικονομικα μορια να την παρεις τοτε τους εχεις πει οτι ενταξει βαλτεμε στην ταδε σχολη του πεδιου μου που πιανω την οριτζιναλ βαση της.
Για να γινει αυτο θα πρεπει η σχολη μετακινησης να μην συπληρωνει απο μετεγγραφες και την σχολη να την ειχες δηλωμενη στο αρχικο μηχανογραφικο

πιας το αυγο και κουρευτο ....κατι τετοιο
μονο απο επαρχια σε επαρχια παιζει αυτη η μετακινηση
 

xakounaamatata

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η xakounaamatata αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 340 μηνύματα.
Καλά δεν κατάλαβα αλλα υγεια. θα δηλωσω απλα αυτες τις 2 σχολες που ενδιαφερομαι και αμα τις πιασω τις επιασα
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,638 μηνύματα.

xakounaamatata

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η xakounaamatata αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 340 μηνύματα.
Ή απλά δεν βγάζει νόημα αυτό. Δεν νομίζω να έχει να κανει με το ποσο κοφτερο μυαλο εχει καποιος αλλα οκ
 

F1L1PAS

Νεοφερμένος

Ο F1L1PAS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 19 ετών και Φοιτητής του τμήματος Ηλεκτρολόγων Μηχανικών & Μηχανικών Υπολογιστών Πολυτεχνείου Κρήτης. Έχει γράψει 67 μηνύματα.
βασικα ... 1 επιλογη πατρα , 2η βολο και δεν θα εχεις θεμα
Την βαση των χανιων μαλλον δεν την πιανεις , αν την επιανες μπορουσες να την βαλεις μπαλαντερ μετακινησης αν απιθανα τσακιζαν οι μετεγγραφες

α... αν σε ενδιαφερει η ενεργεια προτιμαμε πατρα
μπερδεύτηκα, γιατί να μην πιάνω τη βάση μετεγγραφής των ΗΜΜΥ Χανίων; Και επίσης, πώς μπορώ να είμαι σίγουρος ότι μπορώ να πιάσω βάση μετεγγραφής Πάτρας ή Βόλου με 0 μόρια;
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,638 μηνύματα.
Ή απλά δεν βγάζει νόημα αυτό. Δεν νομίζω να έχει να κανει με το ποσο κοφτερο μυαλο εχει καποιος αλλα οκ
κοιτα παραδειγμα
εισαι στην νοσηλευτικη πατρας και θες μετεγγραφη νοσηλευτικη παδα...σου λενε δεν εχεις 6 μορια κλεισαμε
οκ κλεισατε να με πατε τοτε ως μετακινηση εργοθεραπεια πτολεμαιδας που εχω την βαση της
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

μπερδεύτηκα, γιατί να μην πιάνω τη βάση μετεγγραφής των ΗΜΜΥ Χανίων; Και επίσης, πώς μπορώ να είμαι σίγουρος ότι μπορώ να πιάσω βάση μετεγγραφής Πάτρας ή Βόλου με 0 μόρια;
οταν λεω για βαση χανιων δεν λεω τα μορια σου+ 2750= βαση χανιων
λεω για βαση βαση original , δηλαδη η βαση χανιων ειναι 15000? να εχεις και εσυ 15000 μορια ετσι δουλευει η μετακινηση.

Και επίσης, πώς μπορώ να είμαι σίγουρος ότι μπορώ να πιάσω βάση μετεγγραφής Πάτρας ή Βόλου με 0 μόρια;
εδω δεν καταλαβαινω τι λες?
εννοεις να γνωριζεις απο τωρα ποιες θα ειναι οι βασεις χανιων και βολου?
 
Τελευταία επεξεργασία:

Cade

Δραστήριο μέλος

Ο Cade αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος λυκείου. Έχει γράψει 789 μηνύματα.
Γιάννη, ένας φίλος μου ο οποίος θέλει να κάνει μετεγγραφή στο τμήμα ηλεκτρολόγων μηχανικών του ΕΜΠ αν δηλώσει Πάτρα και συγκεντρώνει 6,5 μόρια δεν υπάρχει θέμα έτσι ;
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,638 μηνύματα.
Γιάννη, ένας φίλος μου ο οποίος θέλει να κάνει μετεγγραφή στο τμήμα ηλεκτρολόγων μηχανικών του ΕΜΠ αν δηλώσει Πάτρα και συγκεντρώνει 6,5 μόρια δεν υπάρχει θέμα έτσι ;
για εμπ εχει καλες πιθανοτητες στα 6.5 εκλεισε περισυ, αμα εχουμε λιγοτερους τριτεκνους θα μπει.

οποτε :
1η επιλογη εμπ με καλες πιθανοτητες
και 2η επιλογη πατρα με απολυτη σιγουρια αν τσακισει το εμπ
 

F1L1PAS

Νεοφερμένος

Ο F1L1PAS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 19 ετών και Φοιτητής του τμήματος Ηλεκτρολόγων Μηχανικών & Μηχανικών Υπολογιστών Πολυτεχνείου Κρήτης. Έχει γράψει 67 μηνύματα.
κοιτα παραδειγμα
εισαι στην νοσηλευτικη πατρας και θες μετεγγραφη νοσηλευτικη παδα...σου λενε δεν εχεις 6 μορια κλεισαμε
οκ κλεισατε να με πατε τοτε ως μετακινηση εργοθεραπεια πτολεμαιδας που εχω την βαση της
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:


οταν λεω για βαση χανιων δεν λεω τα μορια σου+ 2750= βαση χανιων
λεω για βαση βαση original , δηλαδη η βαση χανιων ειναι 15000? να εχεις και εσυ 15000 μορια ετσι δουλευει η μετακινηση.

Και επίσης, πώς μπορώ να είμαι σίγουρος ότι μπορώ να πιάσω βάση μετεγγραφής Πάτρας ή Βόλου με 0 μόρια;
εδω δεν καταλαβαινω τι λες?
εννοεις να γνωριζεις απο τωρα ποιες θα ειναι οι βασεις χανιων και βολου?
πάμε πάλι:
Μπορώ να πιάσω ΔΠΘ ΗΜΜΥ. Δεν μπορω να πιασω Πατρα, Βολο και Χανια. Θελω ομως να κανω μετεγγραφη καπου σε αυτες τις 3 πολεις κατα προτιμηση με αυτη τη σειρα: Πατρα, Βολος, Χανιά.

Δυστυχώς, ομως, με βαση τα κριτηρια, ειμαι σχεδον σίγουρος οτι θα εχω 0 μόρια για οποιαδηποτε μετεγγραφη.

Να κανω αιτηση για
> Πατρα-Βολο
> Βολο-Χανιά ή
> Πάτρα-Χανιά ;;;
(γιατί μόνο για 2 έχω δικαίωμα)
Απάντησέ μου, σε παρακαλώ, λαμβάνοντας υπόψη σου τη ζήτηση σε μετεγγραφές σε αυτές τις 3 πόλεις. (Αν τη γνωρίζεις βέβαια).
 

Arvacon

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Arvacon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Μηχανικών Πληροφοριακών & Επικοινωνιακών Συστημάτων Αιγαίου και μας γράφει απο Αμαλιάδα (Ηλεία). Έχει γράψει 835 μηνύματα.
πάμε πάλι:
Μπορώ να πιάσω ΔΠΘ ΗΜΜΥ. Δεν μπορω να πιασω Πατρα, Βολο και Χανια. Θελω ομως να κανω μετεγγραφη καπου σε αυτες τις 3 πολεις κατα προτιμηση με αυτη τη σειρα: Πατρα, Βολος, Χανιά.

Δυστυχώς, ομως, με βαση τα κριτηρια, ειμαι σχεδον σίγουρος οτι θα εχω 0 μόρια για οποιαδηποτε μετεγγραφη.

Να κανω αιτηση για
> Πατρα-Βολο
> Βολο-Χανιά ή
> Πάτρα-Χανιά ;;;
(γιατί μόνο για 2 έχω δικαίωμα)
Απάντησέ μου, σε παρακαλώ, λαμβάνοντας υπόψη σου τη ζήτηση σε μετεγγραφές σε αυτές τις 3 πόλεις. (Αν τη γνωρίζεις βέβαια).
Τι εννοεις μονο δυο εχεις δικαιωμα?
 

F1L1PAS

Νεοφερμένος

Ο F1L1PAS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 19 ετών και Φοιτητής του τμήματος Ηλεκτρολόγων Μηχανικών & Μηχανικών Υπολογιστών Πολυτεχνείου Κρήτης. Έχει γράψει 67 μηνύματα.
Τι εννοεις μονο δυο εχεις δικαιωμα?
Μόνο σε 2 σχολές έχω δικαίωμα να δηλώσω αίτηση για μετεγγραφή, αυτό λέει ο νόμος.
(Αν είχα δικαίωμα σε 3 σχολές, δεν θα ήμουν εδώ να ρωτάω τι να "ποντάρω")
 

Arvacon

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Arvacon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Μηχανικών Πληροφοριακών & Επικοινωνιακών Συστημάτων Αιγαίου και μας γράφει απο Αμαλιάδα (Ηλεία). Έχει γράψει 835 μηνύματα.
Μόνο σε 2 σχολές έχω δικαίωμα να δηλώσω αίτηση για μετεγγραφή, αυτό λέει ο νόμος.
(Αν είχα δικαίωμα σε 3 σχολές, δεν θα ήμουν εδώ να ρωτάω τι να "ποντάρω")
Ομολογω οτι για καποιο λογο, παρολο που τοσο καιρο εψαχνα περι μετεγγραφων καποια στιγμη, η συγκεκριμενη πληροφορια μου διεφυγε. Τι περιεργη που ειναι αυτη η Κεραμιδεως, εβαλε κοφτη στον κοφτη δηλαδη... :hypno:
 

Citylights

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Citylights αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 912 μηνύματα.
Για τούς φετινους δεν τά γνωρίζουμε
Πήγαινε ΑΕΙ ΤΕΙ,βρες βάσεις 2021 , τό πεδίο που θέλεις, μετά πήγαινε στην σχολή που σε ενδιαφέρει, πάτα επάνω της και θά δεις πολλά στατιστικά από πολλές χρονιές, βάσεις, βαθμολογία πρώτου κλπ εισακτεοι

έχω πάει εκεί...δεν έχει αυτές τις στήλες, έχεις κανένα link?
 

Nala

Δραστήριο μέλος

Η Nala αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών, Φοιτήτρια του τμήματος Ιατρικής ΑΠΘ και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 759 μηνύματα.

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,638 μηνύματα.
πάμε πάλι:
Μπορώ να πιάσω ΔΠΘ ΗΜΜΥ. Δεν μπορω να πιασω Πατρα, Βολο και Χανια. Θελω ομως να κανω μετεγγραφη καπου σε αυτες τις 3 πολεις κατα προτιμηση με αυτη τη σειρα: Πατρα, Βολος, Χανιά.

Δυστυχώς, ομως, με βαση τα κριτηρια, ειμαι σχεδον σίγουρος οτι θα εχω 0 μόρια για οποιαδηποτε μετεγγραφη.

Να κανω αιτηση για
> Πατρα-Βολο
> Βολο-Χανιά ή
> Πάτρα-Χανιά ;;;
(γιατί μόνο για 2 έχω δικαίωμα)
Απάντησέ μου, σε παρακαλώ, λαμβάνοντας υπόψη σου τη ζήτηση σε μετεγγραφές σε αυτές τις 3 πόλεις. (Αν τη γνωρίζεις βέβαια).
ωραια

η διαφορα μοριων ξανθης με
πατρα ειναι της ταξεως των 2000 μοριων
με βολο ειναι 1500 μοριων
με χανια ειναι 500 μοριων
οποτε δεν θα εχεις θεμα με τον κοφτη 2750
δεν ξερω και που μενεις αλλα υποθετω δεν θελεις να περνας θαλασσα
οποτε θα σου πω οτι
η επιλογη
1η πατρα
2 βολος
ειναι μια πολυ καλη επιλογη ελαχιστου ρισκου

οι αλλοι συνδιασμοι ( πατρα -χανια , βολο -χανια) ειναι μεν μηδενικου ρισκου αλλα κατα την αποψη μου δεν εχουν νοημα εκτος και αγαπας την ζωη και την ακριβεια των χανίων.
 
Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top