Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Nala

Δραστήριο μέλος

Η Nala αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών, Φοιτήτρια του τμήματος Ιατρικής ΑΠΘ και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 759 μηνύματα.
Καλησπέρα σας, μπορείτε να δείτε τις "βάσεις" μετεγγραφών (δηλαδή τα ελάχιστα μόρια μετεγγραφής που χρειάστηκαν ανά σχολή για να τελεσφορήσει η μετεγγραφή) διαδικτυακά, υπάρχουν διάφορα σάιτ.
Ενδεικτικά, σας επισυνάπτω τις βάσεις του έτους 2021:
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:


Πραγματικά σε ευχαριστώ για τις άμεσες και στοχευμένες απαντήσεις σε όλα τα θέματα! Βοηθάς πολλές οικογένειες με τις συμβουλές και τις προβλέψεις σου, να είσαι καλά.:)

σε οτι εχω δει δεν εχω παρατηρήσει τόση ανάλυση και στην ουσία απ'οτι θα γράφει ένα πράγμα με
ενδιαφέρει να διαβάσω.
Screenshot_2022-07-02-00-11-50-958_cn.wps.moffice_eng.jpg
Screenshot_2022-07-02-00-11-50-958_cn.wps.moffice_eng.jpg

άνοιξες τό σωστό γιατί εδώ τά λέει όλα
πήγαινε πιο πάνω στη συζήτηση και άνοιξε το αρχείο
 

Citylights

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Citylights αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 912 μηνύματα.
άνοιξες τό σωστό γιατί εδώ τά λέει όλα
πήγαινε πιο πάνω στη συζήτηση και άνοιξε το αρχείο

ναι άνοιξα αυτο που έδωσε η Έμμα,
ψάχνω κάτι ανάλογο ανα σχολή αλλά οχι για τις μεταγραφές, μια λεπτομέρεια θέλω να
δώ μόνο, γενικά δεν θέλω να μπλέξω με τα στατιστικά όπως έκανα πέρυσι, δεν με
ωφέλησε κάπου.
 

Nala

Δραστήριο μέλος

Η Nala αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών, Φοιτήτρια του τμήματος Ιατρικής ΑΠΘ και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 759 μηνύματα.
ναι άνοιξα αυτο που έδωσε η Έμμα,
ψάχνω κάτι ανάλογο ανα σχολή αλλά οχι για τις μεταγραφές, μια λεπτομέρεια θέλω να
δώ μόνο, γενικά δεν θέλω να μπλέξω με τα στατιστικά όπως έκανα πέρυσι, δεν με
ωφέλησε κάπου.
Άμα δεν μου πεις ποια είναι αυτή η λεπτομέρεια, δεν μπορώ να βοηθήσω
 

xakounaamatata

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η xakounaamatata αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 340 μηνύματα.
Μια ερώτηση: Εγώ που δεν έχω πολλά μόρια για μεταγραφή(σχεδόν καθόλου) υπάρχει περίπτωση να πάρω;
 

F1L1PAS

Νεοφερμένος

Ο F1L1PAS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 19 ετών και Φοιτητής του τμήματος Ηλεκτρολόγων Μηχανικών & Μηχανικών Υπολογιστών Πολυτεχνείου Κρήτης. Έχει γράψει 67 μηνύματα.
ναι με την μετεγγραφη με τα μορια πας οπου θες ,ασχετα κατοικιας

κλασικα η πατρα δε συμπληρωνει μετεγγραφες ..και περυσι τα ιδια δεν συμπληρωσε , οποτε για μενα ειναι σιγουρη η μετεγγραφη πολιτικου μηχανικου στην πατρα
άρα εγώ εάν είμαι ΗΜΜΥ ΔΠΘ μπορώ να ελπίζω με μεγάλες πιθανότητες για μετεγγραφή σε ΗΜΜΥ Πάτρας ή Βόλου, ενώ μένω Αθήνα; Πόσα περίπου μόρια χρειάζομαι; Θα υπάρχει "συνωστισμός" σε αιτήσεις για αυτή την μετεγγραφή; Ή μήπως να επιλέξω ΗΜΜΥ Κρήτης για μετεγγραφή, όπου θα είμαι πιο σίγουρος λόγω μονάδων;
 
Τελευταία επεξεργασία:

Citylights

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Citylights αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 912 μηνύματα.
Άμα δεν μου πεις ποια είναι αυτή η λεπτομέρεια, δεν μπορώ να βοηθήσω

οι δύο τελευταίες στήλες "θέσεις που καλύφθηκαν και η τελευταία".

που τα βρίσκουμε αυτά για του εισακτέους?
 

Nala

Δραστήριο μέλος

Η Nala αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών, Φοιτήτρια του τμήματος Ιατρικής ΑΠΘ και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 759 μηνύματα.
οι δύο τελευταίες στήλες "θέσεις που καλύφθηκαν και η τελευταία".

που τα βρίσκουμε αυτά για του εισακτέους?
Για τούς φετινους δεν τά γνωρίζουμε
Πήγαινε ΑΕΙ ΤΕΙ,βρες βάσεις 2021 , τό πεδίο που θέλεις, μετά πήγαινε στην σχολή που σε ενδιαφέρει, πάτα επάνω της και θά δεις πολλά στατιστικά από πολλές χρονιές, βάσεις, βαθμολογία πρώτου κλπ εισακτεοι
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,645 μηνύματα.
Μια ερώτηση: Εγώ που δεν έχω πολλά μόρια για μεταγραφή(σχεδόν καθόλου) υπάρχει περίπτωση να πάρω;
ε να παρεις ...αλλα τι να παρεις απο ποια σχολη σε ποια σχολη?
υπαρχουν σχολες που ζητανε και 0 μορια.
 

joannaΚΑ

Νεοφερμένος

Η joannaΚΑ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών και Απόφοιτος λυκείου. Έχει γράψει 24 μηνύματα.
Mήπως γνωρίζετε αν η Ελάχιστη Βάση Εισαγωγής αποτελεί κόφτη και στις μετεγγραφες;;;
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,645 μηνύματα.
Mήπως γνωρίζετε αν η Ελάχιστη Βάση Εισαγωγής αποτελεί κόφτη και στις μετεγγραφες;;;
περυσι δεν αποτελουσε
και ειναι δυσκολο να το στηρίξουν νομικα
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

άρα εγώ εάν είμαι ΗΜΜΥ ΔΠΘ μπορώ να ελπίζω με μεγάλες πιθανότητες για μετεγγραφή σε ΗΜΜΥ Πάτρας ή Βόλου, ενώ μένω Αθήνα; Πόσα περίπου μόρια χρειάζομαι; Θα υπάρχει "συνωστισμός" σε αιτήσεις για αυτή την μετεγγραφή; Ή μήπως να επιλέξω ΗΜΜΥ Κρήτης για μετεγγραφή, όπου θα είμαι πιο σίγουρος λόγω μονάδων;
Οι ημμυ του βολου θελουν 0 μορια
Οι ημτυ πατρας θελουν 0 μορια αλλα ειναι στο μετεχμιο να πανε στα 2
οι ημμυ χανιων σε δίνουν και δωρο αμα πας.
Δυο επιλογες μπορεις να εχεις στην πλατφορμα μετεγγραφων
 
Τελευταία επεξεργασία:

Mammy Nun

Δραστήριο μέλος

Η Mammy Nun αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 50 ετών. Έχει γράψει 760 μηνύματα.
Ο γιος ενός φίλου περνάει ΗΜΜΥ Πάτρας και θέλει να ζητήσει μεταγραφή για Θεσσαλονίκη που σπουδάζει η αδερφή του. Αν έχει το εισόδημα είναι εφικτο;
 

Arvacon

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Arvacon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Μηχανικών Πληροφοριακών & Επικοινωνιακών Συστημάτων Αιγαίου και μας γράφει απο Αμαλιάδα (Ηλεία). Έχει γράψει 835 μηνύματα.

xakounaamatata

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η xakounaamatata αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 340 μηνύματα.
ε να παρεις ...αλλα τι να παρεις απο ποια σχολη σε ποια σχολη?
υπαρχουν σχολες που ζητανε και 0 μορια.
Ακόμη πουθενά δεν έχω να πάω αλλά σκεφτόμουν να δηλώσω σχολή επαρχίας και να πάρω μεταγραφή για Αθήνα
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,645 μηνύματα.
Γιαννο τι δωρο δινουν, ξερουμε?
Αν ειναι καμμια νταμιζανα ρακη, ψηνομαι και σε κερναω κιολας! :hehe: :drunk:
δινουν σασμο αμα κανεις γουρουνια, δεν θα σε παιξουνε
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Ακόμη πουθενά δεν έχω να πάω αλλά σκεφτόμουν να δηλώσω σχολή επαρχίας και να πάρω μεταγραφή για Αθήνα
εξαιρετη επολογη αλλα θελει μελετη
 

xakounaamatata

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η xakounaamatata αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 340 μηνύματα.

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,645 μηνύματα.
Ο γιος ενός φίλου περνάει ΗΜΜΥ Πάτρας και θέλει να ζητήσει μεταγραφή για Θεσσαλονίκη που σπουδάζει η αδερφή του. Αν έχει το εισόδημα είναι εφικτο;
ε και που μενει ο φιλος?
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Τα μόρια πού μπορώ να τα δω; Μόνο τις ισοδύναμες σχολές έχω βρει ως τώρα
ε να στα βαλω εδω το εξελ ? το εβαλε πριν ενα αλλο κοριτσι
οι ισοδυναμιες ειναι ενδεικτικες , αναμενουμε τις φρεσκιες
 

xakounaamatata

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η xakounaamatata αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 340 μηνύματα.
ε να στα βαλω εδω το εξελ ? το εβαλε πριν ενα αλλο κοριτσι
οι ισοδυναμιες ειναι ενδεικτικες , αναμενουμε τις φρεσκιες
Τα βρήκα και είδα πως πολλά που θέλω έχουν κατώτατη βάση 2 ή 0 άρα περνάω. Βέβαια οι αντιστοιχίες θα ναι πονοκέφαλος, δεδομένου ότι είναι σχολές στο Πάντειο.
 

Mammy Nun

Δραστήριο μέλος

Η Mammy Nun αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 50 ετών. Έχει γράψει 760 μηνύματα.
ε και που μενει ο φιλος?
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:


ε να στα βαλω εδω το εξελ ? το εβαλε πριν ενα αλλο κοριτσι
οι ισοδυναμιες ειναι ενδεικτικες , αναμενουμε τις φρεσκιες
Ο φίλος μας μένει στο Βόλο, το ένα παιδί σπουδάζει Θεσσαλονίκη και ο γιος περνάει φέτος Πάτρα και θέλει να πάει Θεσσαλονίκη στην αδερφή του
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,645 μηνύματα.
Τα βρήκα και είδα πως πολλά που θέλω έχουν κατώτατη βάση 2 ή 0 άρα περνάω. Βέβαια οι αντιστοιχίες θα ναι πονοκέφαλος, δεδομένου ότι είναι σχολές στο Πάντειο.
νννναι , υπαρχουν και τετοιες τρυπες στην αθηνα αμα τις ταιριαξεις καλα
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Ο φίλος μας μένει στο Βόλο, το ένα παιδί σπουδάζει Θεσσαλονίκη και ο γιος περνάει φέτος Πάτρα και θέλει να πάει Θεσσαλονίκη
ε ωραια ....αν τα εχει καλα με την αδελφη του κανενα προβλημα παει ανετα
να καλυπτει μονο το 2750 και εισοδημα κατα κεφαλη κατω απο 12500€
 

xakounaamatata

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η xakounaamatata αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 340 μηνύματα.
Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top