Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

BaSO4

Δραστήριο μέλος

Η BaSO4 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια του τμήματος Μηχανολόγων Μηχανικών ΑΠΘ. Έχει γράψει 634 μηνύματα.
Χαχα μηχανομουτζουρηδες🤣🤣 Δεν έχω αποφασίσει ακομη, κλίνω προς τους μηχανολογους αλλα δεν ειναι σίγουρο ακομη στο μυαλο μου. Οντως ωραία είναι τα ροδακινα😊
Κι εγώ προς τα εκεί το βλέπωω. Τα νεκταρίνια είναι πιο ωραία, change my mind. :bleh:
 

Unboxholics

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Unboxholics αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών, Φοιτήτρια του τμήματος Μηχανολόγων Μηχανικών ΑΠΘ και μας γράφει απο Βέροια (Ημαθία). Έχει γράψει 1,010 μηνύματα.

BaSO4

Δραστήριο μέλος

Η BaSO4 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια του τμήματος Μηχανολόγων Μηχανικών ΑΠΘ. Έχει γράψει 634 μηνύματα.

Unboxholics

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Unboxholics αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών, Φοιτήτρια του τμήματος Μηχανολόγων Μηχανικών ΑΠΘ και μας γράφει απο Βέροια (Ημαθία). Έχει γράψει 1,010 μηνύματα.
ΑΠΘ, αν και ίσως θα προτιμούσα του ΕΜΠ. Φαντάζομαι κι εσύ ΑΠΘ;
Εγω πιανω 16.200-16.300 στα μηχανολογων αρα θα ζητήσω καμια μεταγραφουλα και εύχομαι να την πάρω για απθ. Βασικά μεταγραφη θα ζητήσω είτε παω για ημμυ είτε για μηχ μηχ.
 

BaSO4

Δραστήριο μέλος

Η BaSO4 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια του τμήματος Μηχανολόγων Μηχανικών ΑΠΘ. Έχει γράψει 634 μηνύματα.
Εγω πιανω 16.200-16.300 στα μηχανολογων αρα θα ζητήσω καμια μεταγραφουλα και εύχομαι να την πάρω για απθ. Βασικά μεταγραφη θα ζητήσω είτε παω για ημμυ είτε για μηχ μηχ
ωραιααα, ελπίζω να την πάρειςςς
 

Unboxholics

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Unboxholics αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών, Φοιτήτρια του τμήματος Μηχανολόγων Μηχανικών ΑΠΘ και μας γράφει απο Βέροια (Ημαθία). Έχει γράψει 1,010 μηνύματα.
ωραιααα, ελπίζω να την πάρειςςς
Θενξ, πιστευω οτι οι πιθανοτητες ειναι με το μερος μου. Οπως συζητουσαμε χθες και με τον @γιαννης_00 μαλλον θα παω να παρακολουθω στο απθ κατευθειαν γτ δυσκολα να μεινω εξω(παντα υπάρχει πιθανοτητα να γινει αυτο αλλα ευχομαι οχι) 😅
 

Guest 100933

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Καλησπέρα, να ρωτησω γινεται να δηλωσω ηλεκτρολογων μηχανικών στην Πάτρα και να κανω μετεγγραφή στο εμπ;; Έχω συγκεντρωσει 17050 μόρια λογικα πληρω τα οικονομικα κριτηρια, ωστοσο θα μαθω ακριβως αυτές τις μέρες
 

F1L1PAS

Νεοφερμένος

Ο F1L1PAS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 19 ετών και Φοιτητής του τμήματος Ηλεκτρολόγων Μηχανικών & Μηχανικών Υπολογιστών Πολυτεχνείου Κρήτης. Έχει γράψει 67 μηνύματα.
Καλησπέρα, γνωρίζετε αν έχω τη δυνατότητα να δηλώσω για μετεγγραφή στους Χημικούς Μηχανικούς ΕΜΠ, εάν έχω μπει στους Χημικούς Μηχανικούς και Μηχανικούς Περιβάλλοντος του Πολυτεχνείου Κρήτης. Δηλαδή θέλω να πω, είναι αντίστοιχες αυτές οι σχολές? Και αν όχι, υπάρχει άλλη αντίστοιχη σχολή για τους Χημικούς Μηχανικούς και Μηχανικούς Περιβάλλοντος??
 

Citylights

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Citylights αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 912 μηνύματα.
Καλησπερα.

Τα μορια φετος και οι βασεις, λογω των αλλαγων στους συντελεστες βαρυτητας, ειναι καπως απροβλεπτα και μη συγκρισιμα με τις προηγουμενες χρονιες, οποτε πιστευω κανεις δεν ξερει τι πραγματικα θα συμβει...

εξήγησε το αν θέλεις λίγο πιο αναλυτικά, ξέρω για τους διαφορετικούς συντελεστές ανά σχολή
άλλα αυτό πως θεωρείς ότι λειτουργεί απρόβλεπτα?
 

Nala

Δραστήριο μέλος

Η Nala αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών, Φοιτήτρια του τμήματος Ιατρικής ΑΠΘ και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 759 μηνύματα.
Καλησπέρα, γνωρίζετε αν έχω τη δυνατότητα να δηλώσω για μετεγγραφή στους Χημικούς Μηχανικούς ΕΜΠ, εάν έχω μπει στους Χημικούς Μηχανικούς και Μηχανικούς Περιβάλλοντος του Πολυτεχνείου Κρήτης. Δηλαδή θέλω να πω, είναι αντίστοιχες αυτές οι σχολές? Και αν όχι, υπάρχει άλλη αντίστοιχη σχολή για τους Χημικούς Μηχανικούς και Μηχανικούς Περιβάλλοντος??
Δυστυχώς στις περσινές αντιστοιχίες δεν υπάρχει καμία άλλη αντίστοιχη σχολή
Δεν ξέρω αν θα αλλάξει κάτι φέτος, αναμένουμε τίς φετινές αντιστοιχίες
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,645 μηνύματα.
Καλησπέρα, γνωρίζετε αν έχω τη δυνατότητα να δηλώσω για μετεγγραφή στους Χημικούς Μηχανικούς ΕΜΠ, εάν έχω μπει στους Χημικούς Μηχανικούς και Μηχανικούς Περιβάλλοντος του Πολυτεχνείου Κρήτης. Δηλαδή θέλω να πω, είναι αντίστοιχες αυτές οι σχολές? Και αν όχι, υπάρχει άλλη αντίστοιχη σχολή για τους Χημικούς Μηχανικούς και Μηχανικούς Περιβάλλοντος??
οπως την ονομασανε ..χημικων μηχανικων προχωρημενου εξαμηνου δεν ηταν αντιστοιχη πέρυσι με τις αλλες χημικων μηχανικων.
και φετος μαλλον δεν θα ειναι αντιστοιχη διοτι δεν θελουν να φευγουν τα παιδια απο εκει.
σορρυ
η σχολη της κοζανης τους ξεφυγε γιατι εγινε επι γαβρογλου
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Καλησπέρα, να ρωτησω γινεται να δηλωσω ηλεκτρολογων μηχανικών στην Πάτρα και να κανω μετεγγραφή στο εμπ;; Έχω συγκεντρωσει 17050 μόρια λογικα πληρω τα οικονομικα κριτηρια, ωστοσο θα μαθω ακριβως αυτές τις μέρες
απο μορια πανελληνιων εισαι οκ ..αλλα αν δεν εισαι τουλαχιστον τριτεκνος μαλλον δεν παιζει
περυσι εκλεισε στα 6,5 μορια
 

Έμμα

Νεοφερμένος

Η Έμμα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια του τμήματος Νομικής (Αθήνα) και μας γράφει απο Ίλιον (Αττική). Έχει γράψει 65 μηνύματα.
Παιδιά καλησπέρα σε όλους! Θα ήθελα να ρωτήσω όποιον γνωρίζει δύο πράγματα για τις μετεγγραφές:

1) Μπορεί ένα παιδί να πάρει μετεγγραφή με κοινωνικά/οικονομικά κριτήρια για άλλη πόλη από αυτή της κατοικίας του; Δηλαδή από Ξάνθη να πάει Πάτρα, ενώ κατοικεί στην Αθήνα;

2) Αν κάποιος έχει ρίξει μια ματιά στις βάσεις των μετεγγραφών για τις σχολές Πολιτικών Μηχανικών, πιστεύει ότι είναι εφικτό με 4 μόρια να τελεσφορήσει η μετεγγραφή για Πάτρα; [Σημειωτέον ότι το 2019 και το 2021 η σχολή δεν συμπλήρωσε καν τις θέσεις που έδινε για μετεγγραφές, έμειναν δηλαδή μερικές κενές, ενώ το 2020 ο τελευταίος μπήκε με 3 μόρια].
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,645 μηνύματα.
Παιδιά καλησπέρα σε όλους! Θα ήθελα να ρωτήσω όποιον γνωρίζει δύο πράγματα για τις μετεγγραφές:

1) Μπορεί ένα παιδί να πάρει μετεγγραφή με κοινωνικά/οικονομικά κριτήρια για άλλη πόλη από αυτή της κατοικίας του; Δηλαδή από Ξάνθη να πάει Πάτρα, ενώ κατοικεί στην Αθήνα;

2) Αν κάποιος έχει ρίξει μια ματιά στις βάσεις των μετεγγραφών για τις σχολές Πολιτικών Μηχανικών, πιστεύει ότι είναι εφικτό με 4 μόρια να τελεσφορήσει η μετεγγραφή για Πάτρα; [Σημειωτέον ότι το 2019 και το 2021 η σχολή δεν συμπλήρωσε καν τις θέσεις που έδινε για μετεγγραφές, έμειναν δηλαδή μερικές κενές, ενώ το 2020 ο τελευταίος μπήκε με 3 μόρια].
ναι με την μετεγγραφη με τα μορια πας οπου θες ,ασχετα κατοικιας

κλασικα η πατρα δε συμπληρωνει μετεγγραφες ..και περυσι τα ιδια δεν συμπληρωσε , οποτε για μενα ειναι σιγουρη η μετεγγραφη πολιτικου μηχανικου στην πατρα
 

Citylights

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Citylights αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 912 μηνύματα.

Έμμα

Νεοφερμένος

Η Έμμα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια του τμήματος Νομικής (Αθήνα) και μας γράφει απο Ίλιον (Αττική). Έχει γράψει 65 μηνύματα.
καλησπέρα αυτή η πληροφορία απο που είναι?
Καλησπέρα σας, μπορείτε να δείτε τις "βάσεις" μετεγγραφών (δηλαδή τα ελάχιστα μόρια μετεγγραφής που χρειάστηκαν ανά σχολή για να τελεσφορήσει η μετεγγραφή) διαδικτυακά, υπάρχουν διάφορα σάιτ.
Ενδεικτικά, σας επισυνάπτω τις βάσεις του έτους 2021:
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

ναι με την μετεγγραφη με τα μορια πας οπου θες ,ασχετα κατοικιας

κλασικα η πατρα δε συμπληρωνει μετεγγραφες ..και περυσι τα ιδια δεν συμπληρωσε , οποτε για μενα ειναι σιγουρη η μετεγγραφη πολιτικου μηχανικου στην πατρα
Πραγματικά σε ευχαριστώ για τις άμεσες και στοχευμένες απαντήσεις σε όλα τα θέματα! Βοηθάς πολλές οικογένειες με τις συμβουλές και τις προβλέψεις σου, να είσαι καλά.:)
 

Συνημμένα

  • DownloadFile (3).xlsx
    35.6 KB · Εμφανίσεις: 69

Citylights

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Citylights αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 912 μηνύματα.
Καλησπέρα σας, μπορείτε να δείτε τις "βάσεις" μετεγγραφών (δηλαδή τα ελάχιστα μόρια μετεγγραφής που χρειάστηκαν ανά σχολή για να τελεσφορήσει η μετεγγραφή) διαδικτυακά,

δεν ήξερα οτι υπάρχει κάτι τέτοιο..
Υπάρχει κάτι ανάλογο και για τους εισακτέους μόρια πρώτου μόρια τελευταίου και θέσεις?
 

Nala

Δραστήριο μέλος

Η Nala αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών, Φοιτήτρια του τμήματος Ιατρικής ΑΠΘ και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 759 μηνύματα.
καλησπέρα αυτή η πληροφορία απο που είναι?
Ψάξε στο ίντερνετ βάσεις μετεγγραφων 2021, λέει τίς βάσεις λέει και πόσες θέσεις δίνει ή κάθε σχολή Κ πόσες καλύπτονται
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

δεν ήξερα οτι υπάρχει κάτι τέτοιο..
Υπάρχει κάτι ανάλογο και για τους εισακτέους μόρια πρώτου μόρια τελευταίου και θέσεις?
Μπες ΑΕΙ ΤΕΙ,τα έχει όλα
 

Έμμα

Νεοφερμένος

Η Έμμα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια του τμήματος Νομικής (Αθήνα) και μας γράφει απο Ίλιον (Αττική). Έχει γράψει 65 μηνύματα.
δεν ήξερα οτι υπάρχει κάτι τέτοιο..
Υπάρχει κάτι ανάλογο και για τους εισακτέους μόρια πρώτου μόρια τελευταίου και θέσεις?
Βεβαίως και υπάρχει, αρκεί να αναζητήσετε "βάσεις εισαγωγής" της χρονιάς που σας ενδιαφέρει!
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,645 μηνύματα.

Citylights

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Citylights αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 912 μηνύματα.
λέει τίς βάσεις λέει και πόσες θέσεις δίνει ή κάθε σχολή Κ πόσες καλύπτονται
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:


Μπες ΑΕΙ ΤΕΙ,τα έχει όλα

σε οτι εχω δει δεν εχω παρατηρήσει τόση ανάλυση και στην ουσία απ'οτι θα γράφει ένα πράγμα με
ενδιαφέρει να διαβάσω.
 
Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top