Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Unboxholics

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Unboxholics αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών, Φοιτήτρια του τμήματος Μηχανολόγων Μηχανικών ΑΠΘ και μας γράφει απο Βέροια (Ημαθία). Έχει γράψει 996 μηνύματα.
η κοζανη ομως αυξανει κατα 50% και συγκεκριμενα κατα 50 παιδια
Αυξηση εισακτεων στην κοζανη παρατηρω και στο μηχανολογων και στο ηλεκτρολογων. Τωρα το ειδα αυτο. Βλεπω να αυξανονται οι βασεις των μεταγραφων τελικα για απθ σε αυτα τα 2, ευχομαι μην μεινω με 6.5 στην απεξω... Τι να πω 🥲
 

Vasilis V

Νεοφερμένος

Ο Vasilis V αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 56 ετών και Γονιός Μαθητή. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Καλησπέρα κι από μένα

@γιαννης_00 να εκμεταλευτώ κι εγώ τις γνώσεις σου και να ρωτήσω

Η κόρη μου θα ήθελε να κάνει το μηχανογραφικό με στόχο τη μεταγραφή στο Οικονομικών Επιστημών Εκπα.

Τα δεδομένα είναι :
α) Περίπου 1300 μόρια λιγότερα από την περσινή βάση του Εκπα.
β) Λίγο υψηλότερη Εβε από την περσινή του Εκπα
γ) Μέσος όρος των τριών τελ. ετών του κατά κεφαλήν εισοδήματος :6500 (4 μελής οικογένεια)
δ) Κάτοικος Αττικής

Με βάση τα παραπάνω και αν υποθέσουμε ότι η Βάση του Οικονομικού Εκπα παραμείνει εντός της απόστασης των 2750 μορίων, αν δηλώσει π.χ Οικονομικών Επιστημών Πάτρας , υπάρχουν σοβαρές ελπίδες για μεταγραφή στο Εκπα ή να μην ρισκάρει και να δηλώσει πρώτο το Τοπα Παντείου (το οποίο και δεν πολυθέλει)

ευχαριστώ

και καλή επιτυχία σε όλα τα παιδιά
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,636 μηνύματα.
Αυξηση εισακτεων στην κοζανη παρατηρω και στο μηχανολογων και στο ηλεκτρολογων. Τωρα το ειδα αυτο. Βλεπω να αυξανονται οι βασεις των μεταγραφων τελικα για απθ σε αυτα τα 2, ευχομαι μην μεινω με 6.5 στην απεξω... Τι να πω 🥲
Κοιτα δεις οσο δεν δινεις ροδακινα ο κοσμος δεν θα ασχολειτε με την αθηνα ,θεσσαλονικη θα θελει.

Περα απο την πλακα ..ηδη περυσι οι βασεις κοζανης και στα δυο που αναφερεις εκοβαν πολους με το 2750 για να πανε απθ.
Ποσο μαλλον φετος που θα γκρεμιστουν οι βασεις κοζανης λογω εισακτεων ( +60 μηχανολογοι(+38%)... +30 ημμυ (19%).
κοολ
 

Unboxholics

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Unboxholics αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών, Φοιτήτρια του τμήματος Μηχανολόγων Μηχανικών ΑΠΘ και μας γράφει απο Βέροια (Ημαθία). Έχει γράψει 996 μηνύματα.
Κοιτα δεις οσο δεν δινεις ροδακινα ο κοσμος δεν θα ασχολειτε με την αθηνα ,θεσσαλονικη θα θελει.

Περα απο την πλακα ..ηδη περυσι οι βασεις κοζανης και στα δυο που αναφερεις εκοβαν πολους με το 2750 για να πανε απθ.
Ποσο μαλλον φετος που θα γκρεμιστουν οι βασεις κοζανης λογω εισακτεων ( +60 μηχανολογοι(+38%)... +30 ημμυ (19%).
κοολ
Α εννοεις πως αρκετοι δεν θα μπορούν να ζητήσουν καν μεταγραφη λογω του κοφτη. Ναι οντως ισχυει. Θα ειμαι αισιοδοξη και θα σκεφτομαι οτι εχω και τα 6.5 αλλα και 16.200 αρα πολλες πιθανοτητες σε περιπτωση ισοβαθμιας στα μορια μεταγραφων.
Εσενα πρέπει να σ αρεσουν πολυ τα ροδακινα απο οτι εχω καταλαβει😅
 

Mammy Nun

Δραστήριο μέλος

Η Mammy Nun αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 50 ετών. Έχει γράψει 760 μηνύματα.
Εμένα προφανώς η κόρη μου περνάει Αθήνα και ο γιος μου προφανώς περνάει κάπου εκτός. Μόνιμη κατοικία Βόλο και εισόδημα χαμηλό (είμαστε αρκετά κάτω από αυτό που λέει ο νόμος για τις μεταγραφές).
Λογικά είναι σίγουρη η μεταγραφή του γιου μου στην Αθήνα;
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,636 μηνύματα.
Καλησπέρα κι από μένα

@γιαννης_00 να εκμεταλευτώ κι εγώ τις γνώσεις σου και να ρωτήσω

Η κόρη μου θα ήθελε να κάνει το μηχανογραφικό με στόχο τη μεταγραφή στο Οικονομικών Επιστημών Εκπα.

Τα δεδομένα είναι :
α) Περίπου 1300 μόρια λιγότερα από την περσινή βάση του Εκπα.
β) Λίγο υψηλότερη Εβε από την περσινή του Εκπα
γ) Μέσος όρος των τριών τελ. ετών του κατά κεφαλήν εισοδήματος :6500 (4 μελής οικογένεια)
δ) Κάτοικος Αττικής

Με βάση τα παραπάνω και αν υποθέσουμε ότι η Βάση του Οικονομικού Εκπα παραμείνει εντός της απόστασης των 2750 μορίων, αν δηλώσει π.χ Οικονομικών Επιστημών Πάτρας , υπάρχουν σοβαρές ελπίδες για μεταγραφή στο Εκπα ή να μην ρισκάρει και να δηλώσει πρώτο το Τοπα Παντείου (το οποίο και δεν πολυθέλει)

ευχαριστώ

και καλή επιτυχία σε όλα τα παιδιά
ε ενταξει το παιδι θα ερθει σιγουρα αθηνα
Για το εκπα ο κοφτης δεν το κοβει, η μεταγραφη ειναι στα 0 μορια... ολα καλα
αμα σταβωσει
εχουμε και τον πειραια και ο κοφτης την παιρνει και η μετεγγραφη θελει 0 μορια παλι.
αμα σταβωσει και ο πειραιας εχουμε μετακινηση χαροκοπειο ( το καλυτερο ολων) να το δηλωσει ,να υπαρχει στο χαρτι

ε τωρα να παει στην παντειο το οποιο τιμης ενεκεν ειναι οικονομικο ? οκ αμα θελει δημοσιο.
αλλα ειπαρχει και το ΔΕΟΣ του ΟΠΑ και αυτο δημοσιο ειναι και η μετεγγραφη θελει 0 μορια.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Εμένα προφανώς η κόρη μου περνάει Αθήνα και ο γιος μου προφανώς περνάει κάπου εκτός. Μόνιμη κατοικία Βόλο και εισόδημα χαμηλό (είμαστε αρκετά κάτω από αυτό που λέει ο νόμος για τις μεταγραφές).
Λογικά είναι σίγουρη η μεταγραφή του γιου μου στην Αθήνα;
σιγουροτατη αρκει να μη εχεις σπιτι εκει που ειναι το αγορι.

(ειχες δικιο το 2020 ειχαμε 25% συντελεστες...παραχαζεψα ,το 2019 εδινα εγω)
δυστηχως ομως δεν μπορεις να κανεις χρηση βασεων 2020 διοτι ειχαμε ψευτικο αβανταζ 10% στους εισακτεους ιατρικης
 

Vasilis V

Νεοφερμένος

Ο Vasilis V αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 56 ετών και Γονιός Μαθητή. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Γιάννη
χίλια ευχαριστώ
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,636 μηνύματα.
Α εννοεις πως αρκετοι δεν θα μπορούν να ζητήσουν καν μεταγραφη λογω του κοφτη. Ναι οντως ισχυει. Θα ειμαι αισιοδοξη και θα σκεφτομαι οτι εχω και τα 6.5 αλλα και 16.200 αρα πολλες πιθανοτητες σε περιπτωση ισοβαθμιας στα μορια μεταγραφων.
Εσενα πρέπει να σ αρεσουν πολυ τα ροδακινα απο οτι εχω καταλαβει😅
ε ναι τοπαμε εσυ εχεις ενα καρο μορια πανελληνιων... τα εχτρα παιδια που θα μπουνε στους ημμυ και στους μηχανομουτζουρηδες δεν θα εχουν δικαιωμα για μετεγγραφη
τελικα εσυ που θα πας?

ναι μαρεσουν τα ροδακινα πηγα σημερα στην αγορα του ρεντη και πηρα 2 καφασια ωραια ,με 2,40€ το κιλο, σαν πετρες για πετροπολεμο ειναι.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Γιάννη
χίλια ευχαριστώ
ωραια ,,,αν και ειστε ψιλιασμενοι , να προσεξετε πολυ τις αντιστοιχιες... που θα μπει επαρχια.
Που ειναι ρε παιδι μου αυτες , ακομα δεν τις εβγαλαν?
 

Mammy Nun

Δραστήριο μέλος

Η Mammy Nun αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 50 ετών. Έχει γράψει 760 μηνύματα.
ε ενταξει το παιδι θα ερθει σιγουρα αθηνα
Για το εκπα ο κοφτης δεν το κοβει, η μεταγραφη ειναι στα 0 μορια... ολα καλα
αμα σταβωσει
εχουμε και τον πειραια και ο κοφτης την παιρνει και η μετεγγραφη θελει 0 μορια παλι.
αμα σταβωσει και ο πειραιας εχουμε μετακινηση χαροκοπειο ( το καλυτερο ολων) να το δηλωσει ,να υπαρχει στο χαρτι

ε τωρα να παει στην παντειο το οποιο τιμης ενεκεν ειναι οικονομικο ? οκ αμα θελει δημοσιο.
αλλα ειπαρχει και το ΔΕΟΣ του ΟΠΑ και αυτο δημοσιο ειναι και η μετεγγραφη θελει 0 μορια.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:


σιγουροτατη αρκει να μη εχεις σπιτι εκει που ειναι το αγορι.

(ειχες δικιο το 2020 ειχαμε 25% συντελεστες...παραχαζεψα ,το 2019 εδινα εγω)
δυστηχως ομως δεν μπορεις να κανεις χρηση βασεων 2020 διοτι ειχαμε ψευτικο αβανταζ 10% στους εισακτεους ιατρικης
Ναι, έτσι είναι με τους συντελεστές. Γι' αυτό πιστεύω ότι φέτος θα πέσουν γύρω στα 150 οι ιατρικές, λόγω συντελεστών
 

Unboxholics

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Unboxholics αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών, Φοιτήτρια του τμήματος Μηχανολόγων Μηχανικών ΑΠΘ και μας γράφει απο Βέροια (Ημαθία). Έχει γράψει 996 μηνύματα.
ε ναι τοπαμε εσυ εχεις ενα καρο μορια πανελληνιων... τα εχτρα παιδια που θα μπουνε στους ημμυ και στους μηχανομουτζουρηδες δεν θα εχουν δικαιωμα για μετεγγραφη
τελικα εσυ που θα πας?

ναι μαρεσουν τα ροδακινα πηγα σημερα στην αγορα του ρεντη και πηρα 2 καφασια ωραια ,με 2,40€ το κιλο, σαν πετρες για πετροπολεμο ειναι.
Χαχα μηχανομουτζουρηδες🤣🤣 Δεν έχω αποφασίσει ακομη, κλίνω προς τους μηχανολογους αλλα δεν ειναι σίγουρο ακομη στο μυαλο μου. Οντως ωραία είναι τα ροδακινα😊
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,636 μηνύματα.
Ναι, έτσι είναι με τους συντελεστές. Γι' αυτό πιστεύω ότι φέτος θα πέσουν γύρω στα 150 οι ιατρικές, λόγω συντελεστών
ε ενταξει για να το λες , εγω δεν ξερω δεν εχω κανενα στοιχειο.
αλαξα και τον καφε απο μπραβο σε λουμιδη και δεν μου δινει καλο ντελβε.
θα περιμενω τον στρατηγακη να πει να δω πως θα μπορω να τον διαψευσω
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Χαχα μηχανομουτζουρηδες🤣🤣 Δεν έχω αποφασίσει ακομη, κλίνω προς τους μηχανολογους αλλα δεν ειναι σίγουρο ακομη στο μυαλο μου. Οντως ωραία είναι τα ροδακινα😊
οι τεχνικη του μηχανομουτζουρη ειναι απαιχτη αυτη ηθελα και εγω αλλα με παρεσειραν να παω στην γκλαμουρια των ηλετρολογων
αλλα εσυ τι ? στουπι και μανικιουρ δεν παει.
 

Mammy Nun

Δραστήριο μέλος

Η Mammy Nun αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 50 ετών. Έχει γράψει 760 μηνύματα.
ε ενταξει για να το λες , εγω δεν ξερω δεν εχω κανενα στοιχειο.
αλαξα και τον καφε απο μπραβο σε λουμιδη και δεν μου δινει καλο ντελβε.
θα περιμενω τον στρατηγακη να πει να δω πως θα μπορω να τον διαψευσω
Δες το σκεπτικό μου: η Βιολογία και η Χημεία που είχαν συντελεστές ήταν τα μαθήματα που είχαν τα παιδιά τον μεγαλύτερο βαθμό. Φέτος που δεν έχουν θα υπάρχει μια μείωση (μικρή λόγω του ότι πάλι καλά έγραψαν)
 

Unboxholics

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Unboxholics αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών, Φοιτήτρια του τμήματος Μηχανολόγων Μηχανικών ΑΠΘ και μας γράφει απο Βέροια (Ημαθία). Έχει γράψει 996 μηνύματα.
οι τεχνικη του μηχανομουτζουρη ειναι απαιχτη αυτη ηθελα και εγω αλλα με παρεσειραν να παω στην γκλαμουρια των ηλετρολογων
αλλα εσυ τι ? στουπι και μανικιουρ δεν παει.
Α στους ηλεκτρολογους εισαι? Τελικά καλα εκαναν και σε "παρέσυραν" σε αυτή τη σχολή?
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,636 μηνύματα.
Δες το σκεπτικό μου: η Βιολογία και η Χημεία που είχαν συντελεστές ήταν τα μαθήματα που είχαν τα παιδιά τον μεγαλύτερο βαθμό. Φέτος που δεν έχουν θα υπάρχει μια μείωση (μικρή λόγω του ότι πάλι καλά έγραψαν)
υποθετω οτι τα ειδες απο τα στατιστικα βαθμων... ωραια
ναι σωστα τα λες αλλα εχουμε και την μειωση απο τους συντελεστες ολα 25%, οποτε μπορουμε να μιλαμε για τασεις προς τα κατω και οχι για βασεις που ειναι και το φλεγον θεμα που θα μας επιτρεψει να κλεψουμε την κλεφτρα.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Α στους ηλεκτρολογους εισαι? Τελικά καλα εκαναν και σε "παρέσυραν" σε αυτή τη σχολή?
καλα δεν εχω παραπονο ,,αλλα η μηχανολογια ειναι αλλη αισθηση
στην μηχανολογια δουλευουν ολες οι αισθησεις ακομα και η γευση ( βρισκεις το ιξωδες του λαδιου)
Βιδωνεις μια βιδα με αιθησιακες κινησεις και μετα την χαιδευεις μηπως την πληγωσες και σου απαντα καλα ειμαι βιδωσε την αλλη τωρα.
ε στην ηλεκτρολογια τι ?περιμενουμε να αναψει το λαμπακι και αν δεν ανάψει λεμε μηπως ειναι καμμενο? ας το ξαναδουμε
 
Τελευταία επεξεργασία:

Mammy Nun

Δραστήριο μέλος

Η Mammy Nun αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 50 ετών. Έχει γράψει 760 μηνύματα.
υποθετω οτι τα ειδες απο τα στατιστικα βαθμων... ωραια
ναι σωστα τα λες αλλα εχουμε και την μειωση απο τους συντελεστες ολα 25%, οποτε μπορουμε να μιλαμε για τασεις προς τα κατω και οχι για βασεις που ειναι και το φλεγον θεμα που θα μας επιτρεψει να κλεψουμε την κλέφτρα
Κυρίως στη μείωση των συντελεστών (όλοι 25% φέτος) βασίζομαι και το λέω.
Για αυτό μιλάω για μικρή μείωση.
Τώρα αυτό που λες δεν το καταλαβαίνω. Αφού οι ίδιοι συντελεστες οδηγούν σε πτωτική τάση δεν θα είναι και η βάση ελάχιστα πιο κατω;
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,636 μηνύματα.
Κυρίως στη μείωση των συντελεστών (όλοι 25% φέτος) βασίζομαι και το λέω.
Για αυτό μιλάω για μικρή μείωση.
Τώρα αυτό που λες δεν το καταλαβαίνω. Αφού οι ίδιοι συντελεστες οδηγούν σε πτωτική τάση δεν θα είναι και η βάση ελάχιστα πιο κατω;
ναι σωστα παρακατω ειναι... αλλα ποσο παρακατω?
κοιτα εσυ παιζεις ψιλα δεν σε ενδιαφερουν αντιστοιχιες και κοφτες,
ειναι ομως αλλα παιδακια που ειναι στην κοψη ξυραφιου.. και πρεπει να ξερουν να ελιχθουν
 

Mammy Nun

Δραστήριο μέλος

Η Mammy Nun αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 50 ετών. Έχει γράψει 760 μηνύματα.
ναι σωστα παρακατω ειναι... αλλα ποσο παρακατω?
κοιτα εσυ παιζεις ψιλα δεν σε ενδιαφερουν αντιστοιχιες και κοφτες,
ειναι ομως αλλα παιδακια που ειναι στην κοψη ξυραφιου.. και πρεπει να ξερουν να ελιχθουν

Ο γιος μου έχει μόρια από 17620 εως 18470.
Μέσο όρο έχει 18.2
Τα μόρια του για Αλεξανδρούπολη είναι 18200 και για Πάτρα 18380.
Οπότε πιστεύω περνάει Ιατρική
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Ο γιος μου έχει μόρια από 17620 εως 18470.
Μέσο όρο έχει 18.2
Τα μόρια του για Αλεξανδρούπολη είναι 18200 και για Πάτρα 18380.
Οπότε πιστεύω περνάει Ιατρική
Εμένα καίγεται να περάσει Ιατρική, δεν τον νοιάζει σε ποια πόλη
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,636 μηνύματα.
Ο γιος μου έχει μόρια από 17620 εως 18470.
Μέσο όρο έχει 18.2
Τα μόρια του για Αλεξανδρούπολη είναι 18200 και για Πάτρα 18380.
Οπότε πιστεύω περνάει Ιατρική
σιγουρα
μπορεις απο τωρα να επιλεξεις τι θεραπειες θελεις να σου κανει.
 

Mammy Nun

Δραστήριο μέλος

Η Mammy Nun αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 50 ετών. Έχει γράψει 760 μηνύματα.

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,636 μηνύματα.
Ψυχίατρος θέλει να γίνει. Νομίζω είναι το πιο χρήσιμο στη μανούλα 🤣🤣
καλα η δυσκολοτερη ιατρικη και της εποχης και με μελλον
αλλα θελει μπλαμπλα και υπομονη

οι μαννες δεν τρελαίνονται τους γιους τρελαινουν .... παρε ζακετα
αλλα κανουν ωραια κεφτεδακια
 
Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top