Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,592 μηνύματα.

Maria20897

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Maria20897 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 163 μηνύματα.

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,592 μηνύματα.

Maria20897

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Maria20897 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 163 μηνύματα.

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,592 μηνύματα.

Unboxholics

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Unboxholics αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών, Φοιτήτρια του τμήματος Μηχανολόγων Μηχανικών ΑΠΘ και μας γράφει απο Βέροια (Ημαθία). Έχει γράψει 968 μηνύματα.

Nala

Δραστήριο μέλος

Η Nala αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών, Φοιτήτρια του τμήματος Ιατρικής ΑΠΘ και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 759 μηνύματα.
Καλησπέρα.
Είμαι φοιτήτρια του τμήματος Βιοϊατρικών Επιστημών (Παδα).
Έδωσα με το 10%, ουσιαστικά με το 4%, αφού έδωσα Πανελλήνιες το 2020 και πέρασα Βιολογικό Κρήτης.
Επιθυμώ την μεταγραφή μου στο Βιολογικό Θεσσαλονίκης καθώς εκεί σπουδάζει η αδερφή μου (επί πτυχιω δεν έχει περάσει το ν+2).
Οι γονείς μου έχουν μόνιμη κατοικία στην Πελοπόννησο.
Το κατά κεφαλήν εισόδημα μας δεν ξεπερνάει τα 12.500.
Το μοναδικό μου "σκοτεινό σημείο" είναι η βάση μεταγραφής και συγκεκριμένα:
Εγώ έγραψα 14.500 το 2020.
Η βάση του βιολογικού Θεσσαλονίκης με την κατηγορία του 10% το 2022 είναι 16850.
Κατά την λογική μου, καλύπτω την βάση -2751.
Το ερώτημα μου είναι: καλώς κοιτάω την βάση του 10% του 2022 ή πρέπει να κοιτάξω άλλη βάση για να βγάλω το 2750?.
Ευχαριστώ εκ των προτέρων για την απάντηση
Ναι υπολογίζεις σωστά, κοιτάς την βάση 10% του 2022
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,592 μηνύματα.
Καλησπέρα.
Είμαι φοιτήτρια του τμήματος Βιοϊατρικών Επιστημών (Παδα).
Έδωσα με το 10%, ουσιαστικά με το 4%, αφού έδωσα Πανελλήνιες το 2020 και πέρασα Βιολογικό Κρήτης.
Επιθυμώ την μεταγραφή μου στο Βιολογικό Θεσσαλονίκης καθώς εκεί σπουδάζει η αδερφή μου (επί πτυχιω δεν έχει περάσει το ν+2).
Οι γονείς μου έχουν μόνιμη κατοικία στην Πελοπόννησο.
Το κατά κεφαλήν εισόδημα μας δεν ξεπερνάει τα 12.500.
Το μοναδικό μου "σκοτεινό σημείο" είναι η βάση μεταγραφής και συγκεκριμένα:
Εγώ έγραψα 14.500 το 2020.
Η βάση του βιολογικού Θεσσαλονίκης με την κατηγορία του 10% το 2022 είναι 16850.
Κατά την λογική μου, καλύπτω την βάση -2751.
Το ερώτημα μου είναι: καλώς κοιτάω την βάση του 10% του 2022 ή πρέπει να κοιτάξω άλλη βάση για να βγάλω το 2750?.
Ευχαριστώ εκ των προτέρων για την απάντηση
τα μορια σου ειναι 14500 συν 2750 τα μορια του κοφτη μας κανουν 17250
η φετινη βαση βιολογιας απθ στο 4% ειναι 16850
οποτε μια χαρα υπερκαλυπτεις την κοφτη 2750
 

Κάθριν

Νεοφερμένος

Η Κάθριν αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 25 μηνύματα.
Καλησπέρα σας ,είμαι μέλος πολύτεκνης οικογένειας με μόνιμη κατοικία τη Ρόδο η πρώτη μου αδερφή εχει τελειωσει το 5ο έτος εφαρμοσμενα Μαθηματικά στο Ηράκλειο αλλά δεν εχει πάρει πτυχιο ακόμα λόγο μαθημάτων, η δεύτερη αδερφή μου σπουδαζει στο 3ο έτος Εργοθεραπεια στο Αιγάλεω ΠΑΔΑ ,η τρίτη αδερφή μου στο 2ο έτος Λογοθεραπεια στην ΠΑΤΡΑ και εγώ έχω περάσει Αρχιτεκτονική στα Ιωάννινα. Ο πατέρας ναυτικός με εισόδημα που ξεπερνάει το όριο δυστυχώς που θέλουν τα 3 τελευταία έτη.Η μητέρα οικιακά. Θα μπορούσα να πάρω μεταγραφή στην Πάτρα αφού πληρω τις προϋποθέσεις τα μόρια ως πολύτεκνη και τη διαφορά( 2750 )που ζητάνε εγώ έχω 2050 διαφορά. Το μόνο που με απασχολεί είναι το εισόδημα του πατέρα αν το λάβουν υπόψη. Και αν με δεχτούν μπορώ να παρακολουθήσω τα μαθήματα στην Πάτρα να μην πάω καθόλου Ιωάννινα. Τα μόρια μου είναι 15960 και έχω 2050 μόρια διαφορά.Το μόνο που φοβάμαι είναι το εισόδημα του πατέρα.Αν είναι σίγουρη η μεταγραφή θα μπορέσω να παρακολουθήσω τα μαθήματα στο Πανεπιστήμιο της Πάτρας και να μην πάω καθόλου στα Ιωάννινα;Σας ευχαριστούμε πολύ.
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,592 μηνύματα.
Καλησπέρα σας ,είμαι μέλος πολύτεκνης οικογένειας με μόνιμη κατοικία τη Ρόδο η πρώτη μου αδερφή εχει τελειωσει το 5ο έτος εφαρμοσμενα Μαθηματικά στο Ηράκλειο αλλά δεν εχει πάρει πτυχιο ακόμα λόγο μαθημάτων, η δεύτερη αδερφή μου σπουδαζει στο 3ο έτος Εργοθεραπεια στο Αιγάλεω ΠΑΔΑ ,η τρίτη αδερφή μου στο 2ο έτος Λογοθεραπεια στην ΠΑΤΡΑ και εγώ έχω περάσει Αρχιτεκτονική στα Ιωάννινα. Ο πατέρας ναυτικός με εισόδημα που ξεπερνάει το όριο δυστυχώς που θέλουν τα 3 τελευταία έτη.Η μητέρα οικιακά. Θα μπορούσα να πάρω μεταγραφή στην Πάτρα αφού πληρω τις προϋποθέσεις τα μόρια ως πολύτεκνη και τη διαφορά( 2750 )που ζητάνε εγώ έχω 2050 διαφορά. Το μόνο που με απασχολεί είναι το εισόδημα του πατέρα αν το λάβουν υπόψη. Και αν με δεχτούν μπορώ να παρακολουθήσω τα μαθήματα στην Πάτρα να μην πάω καθόλου Ιωάννινα. Τα μόρια μου είναι 15960 και έχω 2050 μόρια διαφορά.Το μόνο που φοβάμαι είναι το εισόδημα του πατέρα.Αν είναι σίγουρη η μεταγραφή θα μπορέσω να παρακολουθήσω τα μαθήματα στο Πανεπιστήμιο της Πάτρας και να μην πάω καθόλου στα Ιωάννινα;Σας ευχαριστούμε πολύ.
το μεγαλο εισοδημα του πατερα σου και τα μηδεν μορια που δινει δεν ειναι προβλημα για τους αρχιτεκτονες πατρας που σαφως σε δεχονται. Περυσι δεν συμπληρωσε, εμεινα 4 κενες θεσεις (13/17) και με μια ξανθη αδεια
Αλωστε εσυ εχεις και 3.5 μορια απο πολυτεκνια.
Κανονικα απο 1ης οκτωβριου πας αμφιθεατρο πατρας ,πιθανων οχι ομως εργαστηρια μεχρι αποτελεσματων μετεγγραφων... αλλα δεν ειναι και απολυτο αυτο..θα δεις
 
Τελευταία επεξεργασία:

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,592 μηνύματα.

monaxiko brizolaki

Πολύ δραστήριο μέλος

Η alex from sheffield αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,864 μηνύματα.

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,592 μηνύματα.

monaxiko brizolaki

Πολύ δραστήριο μέλος

Η alex from sheffield αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,864 μηνύματα.

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,592 μηνύματα.

oups

Νεοφερμένος

Η oups αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 113 μηνύματα.
αν βγαλω πασο απο την σχολη προελευσης θα ισχυει στην σχολη που θα κανω μεταγγραφη? η δεν αξιζει να βγαλω πασο μεχρι να παρω την μεταγγραφη;
 

alpha.kappa

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο alpha.kappa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Γονιός Φοιτητή. Έχει γράψει 126 μηνύματα.

Συνημμένα

  • 1663954024094.png
    1663954024094.png
    20.7 KB · Εμφανίσεις: 68

Μαραθ22

Νεοφερμένος

Η Μαραθ22 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 15 μηνύματα.
Η Πάτρα δίνει κωδικούς μέχρι 28/9 λέτε αλλά το ΔΠΘ νηπιαγ. Αλεξανδρούπολης που πέρασα δεν έχει ανοίξει ακόμη την πλατφόρμα για τις εγγραφές πρωτοετών. Η γραμματεία τους χαλαρή λέει ότι μη βιάζεστε ,περσι πήγε τέλος Οκτώβρη. Είναι απαράδεκτοι. Ελπίζω όταν ανοίξουν οι μετεγγραφές να μην έχω πρόβλημα, δηλ να έχω κωδικούς.
 
Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top