[Πανελλήνιες 2022] Πόσα μόρια / τι βαθμούς βγάλατε;

barkos

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο barkos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 130 μηνύματα.
Ωραία, άσε με να σου θέσω το εξής ερώτημα : Τι θα γίνει εαν δεν τα καταφέρεις και την δεύτερη φορά δηλαδή ; Θα σου πω εγώ. Δεν θα αλλάξει απολύτως τίποτα απο την τωρινή κατάσταση. Για αυτό σου λεω, δες τι επιλογές έχεις και βρες μια καλή σχολή που σε ενδιαφέρει, άσχετα εαν θα ξαναδώσεις. Την 2η φορά λοιπόν που θα δώσεις, μόνο προς το καλύτερο μπορούν να αλλάξουν τα πράγματα γιατί θα γνωρίζεις πως ήδη έχεις μια καλή καβάτζα.

Εαν δεν εξοικειωθείς με την ιδέα οτι είναι okay να αποτύχεις και την δεύτερη φορά, δεν πρόκειται ποτέ το άγχος και ο φόβος σου να σε αφήσουν να αποδώσεις. Και δεν στο λεω ως κάποιου είδους έξυπνου τρικ αντίστροφης ψυχολογίας ή απαισιόδοξης προσέγγισης για να πετύχεις κτλπ. Σου λεω οτι είναι μέρος της ζωής, εντελώς ανθρώπινο,και μπορεί να συμβεί κυριολεκτικά για άπειρους λόγους, ακόμα και στον πιο ικανό άνθρωπο επί της γης.

Μόλις το αποδεχτείς λοιπόν, δεν σου εγγυώμαι οτι θα περάσεις. Αλλά σου εγγυώμαι οτι θα είσαι απαλλαγμένος απο τους φόβους σου, θα αποδώσεις στο μέγιστο των δυνατοτήτων σου για εκείνη την χρονική περίοδο, και θα είσαι φουλ ευχαριστημένος με τον εαυτό σου, ότι και να πει ο οποιοσδήποτε κακοπροαίρετος.

Εαν μάθεις να βλέπεις οτι και το worst case scenario δεν είναι τόσο καταστρεπτικό όσο το φαντζόμαστε αρκετές φορές, θα αρχίσει να μετατοπίζεται το focus σου απο τον φόβο της αποτυχίας και θα αρχίσει να παίρνει μπρος η διάθεση σου να προσπαθήσεις να κερδίσεις πράγματα. Ο λόγος που αρκετές φορές προσελκύουμε την αποτυχία είναι επειδή εστιάζουμε όλη μας την ενέργεια εκεί, αντί να την εστιάζουμε στο πως θα πετύχουμε. Εαν πείσεις τον εαυτό σου οτι είτε γίνει το ένα είτε το άλλο δεν τρέχει μια, και οτι η ζωή θα συνεχιστεί, θα είσαι ελεύθερος να εστιάσεις στον στόχο σου και να πετύχεις.

Και εαν πράγματι δεν πετύχεις ούτε την δεύτερη φορά εν τέλει,μπορώ να σου πω το εξής μόνο. Δεν επιλέογουμε πάντα εμείς τις ευκαιρίες που μας παρουσιάζονται. Αλλά το πως θα τις αξιοποιήσουμε είναι πάντα στο χέρι μας. Και με τα μόρια που έβγαλες έχεις αρκετές ευκαιρίες,πίστεψε με. Περισσότερες απο όσες έχουν αρκετοί υποψήφιοι. φρόντισε να τις αξιοποιήσεις;).
Εχείς απόλυτο δίκαιο , σίγουρα δεν ήρθε το τέλος του κόσμου και ειδικά στην περίπτωση μου οπού τα μόρια δεν είναι και χαμηλά.Πιστεύω πως θα ακολουθήσω αυτο ακριβώς που είπες .Θα διαλέξω απο τις επιλογές που έχω μια σχολή που να μου αρέσει και να μου δίνει ευκαιρίες και θα ξαναδώσω . Εαν περάσω εκεί που θέλω ολα καλα , εάν οχι δεν υπάρχει και τοσο μεγάλο θέμα πχια ειτε μένω σε αυτη που μπήκα με την πρώτη φορά είτε εαν γράψω καλύτερα παω σε μια σχόλη που να μου αρέσει ακομα περισσοτερο . Αυτο που λές οτι το worst case scenario δεν είναι τοσο καταστρεπτικο είναι σωστό παρ΄ολα αυτά είναι αναμενόμενο να υπάρχει μια στεναχώρια και ένα σόκ αφου αλλα περίμενα και αλλιως ήρθαν. Πάντως απο εδώ και πέρα θα κάνω το καλύτερο δυνατό για εμένα , χωρίς να σκεφτώ τι θα πεί ο καθένας .
 

Samael

Τιμώμενο Μέλος

Ο Samael αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Ηλεκτρολόγων & Ηλεκτρονικών Μηχανικών ΠΑΔΑ και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 10,351 μηνύματα.
Τελευταία επεξεργασία:

Career_coach

Νεοφερμένος

Η Career_coach αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών και Καθηγητής. Έχει γράψει 8 μηνύματα.
Συγχαρητήρια σε όλους! Να ξέρετε πως είτε γράψατε καλά είτε όχι η ζωή δεν σταματάει στις πανελλαδικές. Rejection is redirection :bye2::cool: που λένε και στο χωριό μου
 

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών, Φοιτητής του τμήματος Πληροφορικής ΟΠΑ και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,033 μηνύματα.

Cade

Δραστήριο μέλος

Ο Cade αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος λυκείου. Έχει γράψει 789 μηνύματα.

Pak

Επιφανές μέλος

Η Πακοτίνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Κτηνιατρικής ΑΠΘ. Έχει γράψει 9,565 μηνύματα.
Πάντως παιδιά εμένα είχαν απόκλιση τριών μονάδων μόνο (86-89) :P

Υ. Γ Πέρσι όμως είχα 16,4-12-12,2 λολ
 
Τελευταία επεξεργασία:

Lady D.

Νεοφερμένος

Η Lady D. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 24 μηνύματα.
Ήμουν μαθήτρια Γ ΕΠΑΛ του τομέα υγείας.
Συγκέντρωσα 18.540 μόρια στον τομέα και 17.660 στην κοινή ομάδα.
Δυστυχώς όμως υπάρχουν λίγες πιθανότητες να πετύχω τις σχολές πρώτης μου επιλογής ( Εργοθεραπεία Αθήνας και Πτολεμαΐδας). Οπότε υπάρχει μεγάλη πιθανότητα να ξανά δώσω πανελλήνιες...
 

Super woman

Νεοφερμένος

Η Super woman αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 19 ετών και Μαθήτρια Γ' λυκείου. Έχει γράψει 31 μηνύματα.
Κπ ανθρωπιστικων;
 

kost28

Νεοφερμένος

Ο kost28 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 19 ετών και Φοιτητής του τμήματος Φαρμακευτικής ΕΚΠΑ. Έχει γράψει 43 μηνύματα.
Έβγαλα 18.85 μέσο όρο και ο περίγυρος με πιέζει για ιατρική, εγώ για φαρμακευτική το βλέπω:)
2022-06-28 (5).png
 

Mammy Nun

Δραστήριο μέλος

Η Mammy Nun αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 50 ετών. Έχει γράψει 760 μηνύματα.

GGP

Νεοφερμένος

Η GGP αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 116 μηνύματα.

Samael

Τιμώμενο Μέλος

Ο Samael αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Ηλεκτρολόγων & Ηλεκτρονικών Μηχανικών ΠΑΔΑ και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 10,351 μηνύματα.
Έβγαλα 18.85 μέσο όρο και ο περίγυρος με πιέζει για ιατρική, εγώ για φαρμακευτική το βλέπω:) View attachment 104599
Είμαστε στην φάση που πλέον τα υπόλοιπα δεν κάνουν τόσο εντύπωση όσο του οτι ο δεύτερος διορθωτής στην έκθεση σου έβαλε 83 και ο πρώτος 68 :hehe: . Anyways, congrats. Επέλεξε ότι θες εσύ και μόνο ότι θες εσύ,μην ακούς κανέναν!
 

kost28

Νεοφερμένος

Ο kost28 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 19 ετών και Φοιτητής του τμήματος Φαρμακευτικής ΕΚΠΑ. Έχει γράψει 43 μηνύματα.
Μπράβο!!!!
Καλά,αυτό το 19.9 ... Έλεος οι βαθμολογητες
Ό,τι σου αρέσει να δηλώσεις προφανώς.
Η ιατρική δεν είναι για όλους
Ναι, με ψυχαναγκάζει και μένα αυτο το _ .9:D Η αλήθεια είναι οτι δεν πήγα να γράψω με κάποιον συγκεκριμένο στόχο στο μυαλό μου, απλά ήθελα να γράψω όσο καλύτερα μπορούσα για να έχω επιλογές. Ήμουν μεταξύ Βιολογικού, χημικού και φαρμακευτικής. Έχω καταλήξει στην τελευταία, απλά ψάχνομαι με τα τμήματα στο ΕΚΠΑ και ΑΠΘ. Η ιατρική δεν είναι για εμένα!:happy:
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Είμαστε στην φάση που πλέον τα υπόλοιπα δεν κάνουν τόσο εντύπωση όσο του οτι ο δεύτερος διορθωτής στην έκθεση σου έβαλε 83 και ο πρώτος 68 :hehe: . Anyways, congrats. Επέλεξε ότι θες εσύ και μόνο ότι θες εσύ,μην ακούς κανέναν!
Οι 15 μονάδες διαφορά μου φαίνονται λίγες πλέον, έχω γνωστό που πήρε 12,4 από τον ενα διορθωτή και 16.8 από τον δεύτερο...
 

Pak

Επιφανές μέλος

Η Πακοτίνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Κτηνιατρικής ΑΠΘ. Έχει γράψει 9,565 μηνύματα.
Έβγαλα 18.85 μέσο όρο και ο περίγυρος με πιέζει για ιατρική, εγώ για φαρμακευτική το βλέπω:) View attachment 104599
Κλασσικά εικονογραφημένα... δεν εκπλήσσομαι. Λοιπόν, πολλά πολλά συγχαρητήρια και πραγματικά γράψτους και κάνε αυτό που θες για να μην έχεις να μετανιώνεις κάτι στο μέλλον. Εσύ έδωσες πανελλαδικές εσύ αποφασίζεις!

Δε χρειάζεται να ευχηθώ καλά αποτελέσματα μιας και είναι δεδομένα γι'αυτο θα πω απλώς καλή σταδιοδρομία!
 

Pak

Επιφανές μέλος

Η Πακοτίνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Κτηνιατρικής ΑΠΘ. Έχει γράψει 9,565 μηνύματα.
Καλά αποτελέσματα σε όσους έδιναν ειδικά μαθήματα!


Υ. Γ Ηθελα να γράψω και μην ξεχάσετε να μας πείτε πως τα πήγατε αλλά θα κλέψω τη δουλειά του @Scandal :laugh:
 

Mammy Nun

Δραστήριο μέλος

Η Mammy Nun αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 50 ετών. Έχει γράψει 760 μηνύματα.

Sherlockina

Νεοφερμένος

Η Sherlockina αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Ιατρικής Πατρών. Έχει γράψει 81 μηνύματα.
Έγραψα στο 3ο πεδίο αυτούς τους βαθμούς:
IMG_20220705_214147.jpg
πιστευτε μπορώ να πιάσω και την ιατρική Αθήνας ;
 

GGP

Νεοφερμένος

Η GGP αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 116 μηνύματα.

Nala

Δραστήριο μέλος

Η Nala αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών, Φοιτήτρια του τμήματος Ιατρικής ΑΠΘ και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 759 μηνύματα.

kost28

Νεοφερμένος

Ο kost28 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 19 ετών και Φοιτητής του τμήματος Φαρμακευτικής ΕΚΠΑ. Έχει γράψει 43 μηνύματα.
Έγραψα στο 3ο πεδίο αυτούς τους βαθμούς:View attachment 104617πιστευτε μπορώ να πιάσω και την ιατρική Αθήνας ;
Συγχαρητήρια!!! Με τις περυσινές βάσεις είσαι κυριολεκτικά 1 μόριο κάτω από τη βάση της ιατρικής Αθηνών:hypno:. Οι προβλέψεις λένε για πτώση των βάσεων στις ιατρικές σχολές, οπότε κατα πάσα πιθανότητα είσαι μέσα!! (εκτός και αν η πτώση είναι μικρότερη του 1 μορίου:blink:)
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top