[Πανελλήνιες 2022] Πόσα μόρια / τι βαθμούς βγάλατε;

Pak

Επιφανές μέλος

Η Πακοτίνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Κτηνιατρικής ΑΠΘ. Έχει γράψει 9,505 μηνύματα.
13.7 έκθεση
9.9 χημεία
9.9 βιολογια
9.5 φυσικη
Μορια απο 10.520 εως 11.340
ποια νοσηλευτική πιανω λέτε;
Από Λάρισα και κάτω θα έλεγα. Οι χαμηλόβαθμες σχολές αν έχουν μείωση λογικά θα είναι μικρή οπότε θα απέκλεια την Πάτρα (όπως και Θεσσαλονίκη και Αθήνα).

Υ. Γ Μπράβο κιόλας!
 

angies

Νεοφερμένος

Η angies αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Απόφοιτος λυκείου. Έχει γράψει 44 μηνύματα.
Γνωστός μου από επαλ έγραψε 18780. Πιάνει σμυ όπλα γενική σειρά και ειδική κατηγορία;
 

Samael

Τιμώμενο Μέλος

Ο Samael αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Ηλεκτρολόγων & Ηλεκτρονικών Μηχανικών ΠΑΔΑ και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 10,305 μηνύματα.
Παρ΄ολα αυτα , τωρα που κοιτάω γενικά σε τι σχολές περνάω μου έχει περάσει και εμένα αυτο το αίσθημα της ενοχής του οτι δεν πέρασα στην πρώτη μου επιλογή και πρέπει να κοιτάξω για εναλλακτικές . Πχ μπορώ να περασω βιοχημια, εργοθεραπεία,νοσηλευτικη κτλ (πολύ ωραιές σχολές) αλλα απο μέσα μου σκέφτομαι και το πως θα αντιδρασει ο κόσμος οταν δει οτι δεν πέρασα στην σχολή που ειχα ως πρώτη επιλογή . Οποτε μπορώ να πω οτι αυτη η ενοχη μας έχει περάσει τοσα χρονια απο συμμαθητες,καθηγητές, κοινωνια ... με αποτέλεσμα να ΄΄ντρεπόμαστε ΄΄ για τις επιλογές και τις επιδόσεις μας ενω δεν ύπαρχει κανένας λόγος
Ο κόσμος πάντα θα βρει κάτι να πει εαν αυτός είναι ο σκοπός του,δεν χρειάζεται να δώσεις αφορμή, ακόμα και τέλειος να είσαι. Αντικειμενικότατα τα πήγες πάρα πολύ καλά ανεξάρτητα εαν πετυχαίνεις την πρώτη σου επιλογή ή όχι. Ψηλά το κεφάλι λοιπόν και συνεχίσε. Κάνε την προσωπική σου αξιολόγηση σχετικά με την προσπάθεια σου και απο εκεί και πέρα τις ενοχές πέτα τες,δεν θα σε βοηθήσουν σε κάτι. Πιάνεις αρκετές αξιόλογες σχολές οπότε κάνε την μελέτη σου προσεκτικά. Εαν σε ενδιαφέρει κάποια,επέλεξε την, διαφορετικά σκέψου το ενδεχόμενο να δώσεις πάλι.

Συγχαρητήρια σε όλα τα παιδιά για τις επιδόσεις τους και κυρίως για την προσπάθεια που κατέβαλλαν όλο τον χρόνο. Ελπίζω τα αποτελέσματα να σας δικαιώνουν και να είναι αντίστοιχα των κόπων σας. Να επιλέξετε με σύνεση τις σχολές που θα παρακολουθήσετε τα επόμενα χρόνια της ζωής σας, όσα μόρια και να βγάλατε.
 

barkos

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο barkos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 130 μηνύματα.
Ο κόσμος πάντα θα βρει κάτι να πει εαν αυτός είναι ο σκοπός του,δεν χρειάζεται να δώσεις αφορμή, ακόμα και τέλειος να είσαι. Αντικειμενικότατα τα πήγες πάρα πολύ καλά ανεξάρτητα εαν πετυχαίνεις την πρώτη σου επιλογή ή όχι. Ψηλά το κεφάλι λοιπόν και συνεχίσε. Κάνε την προσωπική σου αξιολόγηση σχετικά με την προσπάθεια σου και απο εκεί και πέρα τις ενοχές πέτα τες,δεν θα σε βοηθήσουν σε κάτι. Πιάνεις αρκετές αξιόλογες σχολές οπότε κάνε την μελέτη σου προσεκτικά. Εαν σε ενδιαφέρει κάποια,επέλεξε την, διαφορετικά σκέψου το ενδεχόμενο να δώσεις πάλι.

Συγχαρητήρια σε όλα τα παιδιά για τις επιδόσεις τους και κυρίως για την προσπάθεια που κατέβαλλαν όλο τον χρόνο. Ελπίζω τα αποτελέσματα να σας δικαιώνουν και να είναι αντίστοιχα των κόπων σας. Να επιλέξετε με σύνεση τις σχολές που θα παρακολουθήσετε τα επόμενα χρόνια της ζωής σας, όσα μόρια και να βγάλατε.
Αρχικά σε ευχαριστώ πολύ , νομίζω οτι το να δώσω 2η φορά είναι μάλλον το πιο πιθανό. Σίγουρα μια αξιολόγηση της προσπάθειας μου πρέπει να γίνει αλλα οπως και να έχει υπάρχει ο φοβος της δεύτερης αποτυχίας ο οποίος είναι μεγάλος. Αλλα και το λεγόμενο impostor syndrome το οποίο με εμποδίζει απο το να μπώ στην διαδικασία για αλλη μια φορά καθώς με κάνει να πιστεύω οτι δεν θα τα καταφερω .Νομίζω πάντως οτι είναι πολύ σημαντικό να μην συμβιβαζόμαστε με πράγματα που δεν μας αρέσουν μόνο και μόνο γιατί υπάρχει ο φόβος επανάληψης κάποιας αποτυχίας
 

Tirotrelas

Νεοφερμένος

Ο Tirotrelas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Οδοντιατρικής ΑΠΘ. Έχει γράψει 105 μηνύματα.
Γεια σας παιδιά έδωσα δεύτερη φέτος στο τρίτο πεδίο και έγραψα πολύ καλά στα μαθήματα γενικά εκτός από την έκθεση
Βιολογία 19.5
Χημεία 19.5
Φυσική 20
Έκθεση 12.3
Γενικότερα αυτό αποδεικνύει το ποσό λάθος είναι το σύστημα ένταξης των παιδιών στις ιατρικές σχολές για παράδειγμα γιατί άριστοι βαθμοί γενικά σε μαθήματα που πραγματικά θα χρειαστούν έστω και λίγο και η φυσική στις ιατρικές δεν είναι ικανά να με περάσουν λόγω της έκθεσης ένα καθαρό υποκειμενικό μάθημα γενικά .
 

Pharmacist01

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Pharmacist01 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών και Φοιτητής του τμήματος Φαρμακευτικής ΑΠΘ (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 385 μηνύματα.
Γεια σας παιδιά έδωσα δεύτερη φέτος στο τρίτο πεδίο και έγραψα πολύ καλά στα μαθήματα γενικά εκτός από την έκθεση
Βιολογία 19.5
Χημεία 19.5
Φυσική 20
Έκθεση 12.3
Γενικότερα αυτό αποδεικνύει το ποσό λάθος είναι το σύστημα ένταξης των παιδιών στις ιατρικές σχολές για παράδειγμα γιατί άριστοι βαθμοί γενικά σε μαθήματα που πραγματικά θα χρειαστούν έστω και λίγο και η φυσική στις ιατρικές δεν είναι ικανά να με περάσουν λόγω της έκθεσης ένα καθαρό υποκειμενικό μάθημα γενικά .
Δεν ξερεις... μπορεί και να εισαι μεσα!
 

Mammy Nun

Δραστήριο μέλος

Η Mammy Nun αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 50 ετών. Έχει γράψει 760 μηνύματα.
Γεια σας παιδιά έδωσα δεύτερη φέτος στο τρίτο πεδίο και έγραψα πολύ καλά στα μαθήματα γενικά εκτός από την έκθεση
Βιολογία 19.5
Χημεία 19.5
Φυσική 20
Έκθεση 12.3
Γενικότερα αυτό αποδεικνύει το ποσό λάθος είναι το σύστημα ένταξης των παιδιών στις ιατρικές σχολές για παράδειγμα γιατί άριστοι βαθμοί γενικά σε μαθήματα που πραγματικά θα χρειαστούν έστω και λίγο και η φυσική στις ιατρικές δεν είναι ικανά να με περάσουν λόγω της έκθεσης ένα καθαρό υποκειμενικό μάθημα γενικά .
Κρίμα!!! Η παλιοεκθεση! Και έγραψες άριστα στα άλλα τρία.
Συγχαρητήρια πάντως και εύχομαι να μπεις σε μια καλή σχολή
 

Guest 586541

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Γεια σας παιδιά έδωσα δεύτερη φέτος στο τρίτο πεδίο και έγραψα πολύ καλά στα μαθήματα γενικά εκτός από την έκθεση
Βιολογία 19.5
Χημεία 19.5
Φυσική 20
Έκθεση 12.3
Γενικότερα αυτό αποδεικνύει το ποσό λάθος είναι το σύστημα ένταξης των παιδιών στις ιατρικές σχολές για παράδειγμα γιατί άριστοι βαθμοί γενικά σε μαθήματα που πραγματικά θα χρειαστούν έστω και λίγο και η φυσική στις ιατρικές δεν είναι ικανά να με περάσουν λόγω της έκθεσης ένα καθαρό υποκειμενικό μάθημα γενικά .
Το μάθημα αυτό έχει πήξει σε ερωτήσεις ανάπτυξης, που δύνανται να ληφθούν διαφορετικά από τον κάθε βαθμολογητή. Πρέπει επιτέλους να αρχίζουν να βάζουν πιο πολλές ερωτήσεις με απαντήσεις στενά οριοθετημένες (συνώνυμα, αντώνυμα, πολλαπλής για την κατανόηση κειμένου κλπ).
Έχει παραγίνει το κακό. Ενώ ο σκοπός σου είναι να αποκτήσεις "ενδελεχέστερη κρίση" σε σχέση με τις γλωσσικές ικανότητες των μαθητών μέσα από τις ερωτήσεις ανάπτυξης, καταλήγεις να έχεις ένα μάθημα που πιο πολύ θυμίζει Ρουλέτα, παρά μέσο για την ποιοτική αξιολόγηση των υποψηφίων.
 
Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών, Φοιτητής του τμήματος Πληροφορικής ΟΠΑ και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 16,874 μηνύματα.
Σήμερα 28/06/2022 (00:00 μέχρι 23:59) με την δημοσίευση των αποτελεσμάτων των πανελληνίων, μας επισκεφθήκανε και εμπιστευθήκανε πάνω από 10.500 χρήστες, με τους περισσότερους να αφορούν την επίσκεψη και χρήση του Υπολογιστή Μορίων 2022. <3
results.png
 

Dimitris9

Δραστήριο μέλος

Ο Dimitris9 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής. Έχει γράψει 411 μηνύματα.
Θα χαρακτήριζα σοκαριστικούς τους βαθμούς στην εκθεση και την αναβαθμολόγηση Επισης …τι ειναι αυτο το πραγμα ;
 

Pak

Επιφανές μέλος

Η Πακοτίνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Κτηνιατρικής ΑΠΘ. Έχει γράψει 9,505 μηνύματα.
Σήμερα 28/06/2022 (00:00 μέχρι 23:59) με την δημοσίευση των αποτελεσμάτων των πανελληνίων, μας επισκεφθήκανε και εμπιστευθήκανε πάνω από 10.500 χρήστες, με τους περισσότερους να αφορούν την επίσκεψη και χρήση του Υπολογιστή Μορίων 2022. <3
View attachment 104389
Η άβολη στιγμή που συνειδητοποιείς πως αν και είσαι μόνιμο και αρκετά ενεργό μέλος μπήκες αλλού για να υπολογίσεις τα μόρια :oops:

(από συνήθεια :P)
 

eukleidhs1821

Διάσημο μέλος

Ο eukleidhs1821 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Ιατρικής Ιωαννίνων (Ιωάννινα) και μας γράφει απο Καινούργιο (Ηράκλειο). Έχει γράψει 3,728 μηνύματα.
Γεια σας παιδιά έδωσα δεύτερη φέτος στο τρίτο πεδίο και έγραψα πολύ καλά στα μαθήματα γενικά εκτός από την έκθεση
Βιολογία 19.5
Χημεία 19.5
Φυσική 20
Έκθεση 12.3
Γενικότερα αυτό αποδεικνύει το ποσό λάθος είναι το σύστημα ένταξης των παιδιών στις ιατρικές σχολές για παράδειγμα γιατί άριστοι βαθμοί γενικά σε μαθήματα που πραγματικά θα χρειαστούν έστω και λίγο και η φυσική στις ιατρικές δεν είναι ικανά να με περάσουν λόγω της έκθεσης ένα καθαρό υποκειμενικό μάθημα γενικά .
εδω συμβαινει κατι απιστευτο με σενα.εχεις για ολες τις ιατρικες 17800 κατι και για ιατρικη πατρας 18180 κατι.αρα θα συμβουν 2 τινα.ή θα πιασεις αλεξανδρουπολη-κρητη ή πατρα.θεωρω οτι εχεις αρκετες πιθανοτητας για πατρα!μην σου πω στο 65 35.
 

Tirotrelas

Νεοφερμένος

Ο Tirotrelas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Οδοντιατρικής ΑΠΘ. Έχει γράψει 105 μηνύματα.
εδω συμβαινει κατι απιστευτο με σενα.εχεις για ολες τις ιατρικες 17800 κατι και για ιατρικη πατρας 18180 κατι.αρα θα συμβουν 2 τινα.ή θα πιασεις αλεξανδρουπολη-κρητη ή πατρα.θεωρω οτι εχεις αρκετες πιθανοτητας για πατρα!μην σου πω στο 65 35.
Τι να πω φίλε το ελπίζω ψάχνω και τις υπόλοιπες σχολές γιατί σκέφτομαι κτηνιατρική βιολογικά και οδοντιατρική τώρα
 

Littlechemist

Νεοφερμένος

Η Littlechemist αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια του τμήματος Αξιωματικών Νοσηλευτικής (ΣΑΝ). Έχει γράψει 108 μηνύματα.
Στην έκθεση δεν ξέρω πως διόρθωναν...Αυτοί θεωρούσαν λάθος και τα σωστά
 

Τρελας123

Νεοφερμένος

Η Τρελας123 αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Είναι 18 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αγία Βαρβάρα (Αττική). Έχει γράψει 106 μηνύματα.
Γειά σας εγώ θα πάω γ λυκειου όπως καταλαβενετε δίνω και εγώ πανελλήνιεσ είμαι ανθρωπιστικων μήπως μπορείτε να μου πείτε ξεχωριστά σε κάθε μάθημα που να δίνω βάση γενικά?
 

Φραπεδοφιλόσοφος

Νεοφερμένος

Ο Φραπεδοφιλόσοφος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 21 ετών και Φοιτητής του τμήματος Ιατρικής Κρήτης. Έχει γράψει 55 μηνύματα.
Καλησπέρα παιδιά, ο αδερφός μου ενδιαφερόταν για μηχανολόγους-ηλεκτρολόγους κυρίως στις πολυτεχνικές, αλλα δεν απέδωσε για διάφορους λόγους στα μαθηματικά και φυσική, που ήταν τα καλύτερα του κιόλας!
Οι βαθμοί είναι οι εξής:


Μαθηματικά 12.8
Φυσική 14.2
Χημεία 16.2
Έκθεση 15.8

Ο βαθμός του κυμαίνεται απο 14.400-15.000, παρε δώσε λίγες δεκάδες.

Σήμερα βγήκαν και τα στατιστικά. Γράφει ότι έγραψε στο πεδίο του:

Έκθεση: Καλύτερα απο 73.67%, Χειρότερα απο το 12.62%

Μαθηματικά: Καλύτερα απο 45.83%, Χειρότερα απο το 48.05%

Φυσική :Καλύτερα απο 64.57%, Χειρότερα απο το 30.5%

Χημεία: Καλύτερα απο 74.18%, Χειρότερα απο το 19.18%

Έχουμε γενικές βολιδοσκοπήσεις βάσεων: Φαντάζομαι μηχανολόγοι ΑΠΘ είναι τελείως άπιαστοι, ιδιαίτερα με τα μαθηματικά, αλλα οι υπόλοιποι βαθμοί είναι αξιόλογοι, οπότε ήθελα να ρωτήσω εδώ, μπας και ξέρει κανένας συνήθως τι στατιστικά πρέπεινα έχεις για να πιάσεις αυτές τις σχολές. Ευχαριστώ προκαταβολικά! Έκκληση στον ημίθεο eukleidhs1821 για τα φώτα του!

 

Littlechemist

Νεοφερμένος

Η Littlechemist αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια του τμήματος Αξιωματικών Νοσηλευτικής (ΣΑΝ). Έχει γράψει 108 μηνύματα.
Εγώ να ρωτήσω πρόβλεψη για χημικό ΑΠΘ,βιολογικό ΑΠΘ.Μοριακη βιολογία ΔΠΘ. Και κτηνιατρικες.
 

xakounaamatata

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η xakounaamatata αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 340 μηνύματα.
Γειά σας εγώ θα πάω γ λυκειου όπως καταλαβενετε δίνω και εγώ πανελλήνιεσ είμαι ανθρωπιστικων μήπως μπορείτε να μου πείτε ξεχωριστά σε κάθε μάθημα που να δίνω βάση γενικά?
σε ολα δεν υπαρχει κατι που να ειναι λιγοτερο σημαντικο απο κατι αλλο προφανως
 

Samael

Τιμώμενο Μέλος

Ο Samael αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Ηλεκτρολόγων & Ηλεκτρονικών Μηχανικών ΠΑΔΑ και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 10,305 μηνύματα.
Αρχικά σε ευχαριστώ πολύ , νομίζω οτι το να δώσω 2η φορά είναι μάλλον το πιο πιθανό. Σίγουρα μια αξιολόγηση της προσπάθειας μου πρέπει να γίνει αλλα οπως και να έχει υπάρχει ο φοβος της δεύτερης αποτυχίας ο οποίος είναι μεγάλος. Αλλα και το λεγόμενο impostor syndrome το οποίο με εμποδίζει απο το να μπώ στην διαδικασία για αλλη μια φορά καθώς με κάνει να πιστεύω οτι δεν θα τα καταφερω .Νομίζω πάντως οτι είναι πολύ σημαντικό να μην συμβιβαζόμαστε με πράγματα που δεν μας αρέσουν μόνο και μόνο γιατί υπάρχει ο φόβος επανάληψης κάποιας αποτυχίας
Ωραία, άσε με να σου θέσω το εξής ερώτημα : Τι θα γίνει εαν δεν τα καταφέρεις και την δεύτερη φορά δηλαδή ; Θα σου πω εγώ. Δεν θα αλλάξει απολύτως τίποτα απο την τωρινή κατάσταση. Για αυτό σου λεω, δες τι επιλογές έχεις και βρες μια καλή σχολή που σε ενδιαφέρει, άσχετα εαν θα ξαναδώσεις. Την 2η φορά λοιπόν που θα δώσεις, μόνο προς το καλύτερο μπορούν να αλλάξουν τα πράγματα γιατί θα γνωρίζεις πως ήδη έχεις μια καλή καβάτζα.

Εαν δεν εξοικειωθείς με την ιδέα οτι είναι okay να αποτύχεις και την δεύτερη φορά, δεν πρόκειται ποτέ το άγχος και ο φόβος σου να σε αφήσουν να αποδώσεις. Και δεν στο λεω ως κάποιου είδους έξυπνου τρικ αντίστροφης ψυχολογίας ή απαισιόδοξης προσέγγισης για να πετύχεις κτλπ. Σου λεω οτι είναι μέρος της ζωής, εντελώς ανθρώπινο,και μπορεί να συμβεί κυριολεκτικά για άπειρους λόγους, ακόμα και στον πιο ικανό άνθρωπο επί της γης.

Μόλις το αποδεχτείς λοιπόν, δεν σου εγγυώμαι οτι θα περάσεις. Αλλά σου εγγυώμαι οτι θα είσαι απαλλαγμένος απο τους φόβους σου, θα αποδώσεις στο μέγιστο των δυνατοτήτων σου για εκείνη την χρονική περίοδο, και θα είσαι φουλ ευχαριστημένος με τον εαυτό σου, ότι και να πει ο οποιοσδήποτε κακοπροαίρετος.

Εαν μάθεις να βλέπεις οτι και το worst case scenario δεν είναι τόσο καταστρεπτικό όσο το φαντζόμαστε αρκετές φορές, θα αρχίσει να μετατοπίζεται το focus σου απο τον φόβο της αποτυχίας και θα αρχίσει να παίρνει μπρος η διάθεση σου να προσπαθήσεις να κερδίσεις πράγματα. Ο λόγος που αρκετές φορές προσελκύουμε την αποτυχία είναι επειδή εστιάζουμε όλη μας την ενέργεια εκεί, αντί να την εστιάζουμε στο πως θα πετύχουμε. Εαν πείσεις τον εαυτό σου οτι είτε γίνει το ένα είτε το άλλο δεν τρέχει μια, και οτι η ζωή θα συνεχιστεί, θα είσαι ελεύθερος να εστιάσεις στον στόχο σου και να πετύχεις.

Και εαν πράγματι δεν πετύχεις ούτε την δεύτερη φορά εν τέλει,μπορώ να σου πω το εξής μόνο. Δεν επιλέογουμε πάντα εμείς τις ευκαιρίες που μας παρουσιάζονται. Αλλά το πως θα τις αξιοποιήσουμε είναι πάντα στο χέρι μας. Και με τα μόρια που έβγαλες έχεις αρκετές ευκαιρίες,πίστεψε με. Περισσότερες απο όσες έχουν αρκετοί υποψήφιοι. φρόντισε να τις αξιοποιήσεις;).
 
Τελευταία επεξεργασία:

Joji

Διακεκριμένο μέλος

Η Τζότζι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Νοσηλευτικής Πατρών. Έχει γράψει 6,606 μηνύματα.
4F854A7C-7C05-4B0B-A1E3-9A69EB8160D5.jpeg
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top