[Πανελλήνιες 2022] Πόσα μόρια / τι βαθμούς βγάλατε;

barkos

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο barkos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 130 μηνύματα.
Εγώ δεν έγραψα καλά φέτος :(
Screenshot 2022-06-28 at 16-06-13 Πανελλαδικές Εξετάσεις 2022.png
 

Chem2000

Διάσημο μέλος

Η Chem2000 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών, Πτυχιούχος του τμήματος Χημείας Ιωαννίνων και μας γράφει απο Νίκαια (Αττική). Έχει γράψει 2,880 μηνύματα.
Αχ δε το πιστεύω ότι ήρθε πάλι αυτή η εποχή του χρόνου...κάθε φορά νιώθω το ίδιο συναίσθημα,την ίδια λαχτάρα να βγουν οι βαθμοί.Ενώ δεν έχω δώσει καν.Χαχαχα!

Συγχαρητήρια σε όλα τα παιδιά πραγματικά.Εύχομαι πάντα επιτυχίες και χαμόγελο.Σκεφτείτε έξυπνα για το μηχανογραφικό σας και καλή φοιτητική ζωή.Και όσοι νομίζετε ότι δε τα πήγατε τόσο καλά,μη πτοείστε.Μπορεί να περάσετε και εκεί που θέλετε και να μη το πιστεύετε.Καλό καλοκαίρι ❤️
 

Guest 004218

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Screenshot_20220628-153304_Chrome.jpg

Οι 15 μονάδες απόκλιση στην έκθεση με νευρίασαν. Αλλα ολο το σχολείο μου τοσο έγραψε και χειρότερα οπότε πέσαμε μάλλον σε αυστηρούς. Πάντως περνάω παντου πληροφορική, ΕΚΠΑ με 17945 και ΟΠΑ με 18030. ΜΠΡΑΒΟ σε όλους και καλή επιτυχία στην επιλογή σχολών.
 

barkos

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο barkos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 130 μηνύματα.

eukleidhs1821

Διάσημο μέλος

Ο eukleidhs1821 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Ιατρικής Ιωαννίνων (Ιωάννινα) και μας γράφει απο Καινούργιο (Ηράκλειο). Έχει γράψει 3,728 μηνύματα.

barkos

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο barkos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 130 μηνύματα.

Poirot

Διάσημο μέλος

Ο Poirot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Νομικής ΕΚΠΑ. Έχει γράψει 2,603 μηνύματα.

Khsskhvhks

Νεοφερμένος

Η Khsskhvhks αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών. Έχει γράψει 12 μηνύματα.

Guest 585821

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Επειδή θα δώσω και εγώ δεύτερη φορά πανελλήνιες . Πώς ήταν ?
Κατ' αρχάς συγχαρητήρια για την φετινή σου προσπάθεια. Σίγουρα χρειάζεται να έχεις δύναμη και κουράγιο και να κανονίσεις το πρόγραμμά σου τώρα που δεν θα έχεις σχολείο, ώστε να είναι είναι το διάβασμα πιο αποδοτικό για σένα. Εγώ έκανα ιδιαίτερα, δεν ξέρω πώς ακριβώς λειτουργούν στα φροντιστήρια, αλλά είναι πολύ βοηθητικό να γράφεις αρκετά συχνά διαγωνίσματα για να εμπεδώνεις καλύτερα την ύλη και να καλύπτεις τα οποία κενά σου. Από εκεί και πέρα, προσπάθησε να εστιάσεις σε ό,τι θεωρείς πως θα μπορούσε να είχε πάει καλύτερα αυτή τη χρονιά, είτε αυτό είναι η ψυχολογία σου, είτε η προετοιμασία κλπ, με σκοπό να το βελτιώσεις. Σου εύχομαι ολόψυχα καλή τύχη στην προσπάθειά σου!
 

Anta2004

Νεοφερμένος

Η Anta2004 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 19 ετών και Απόφοιτος λυκείου. Έχει γράψει 20 μηνύματα.
Κατ' αρχάς συγχαρητήρια για την φετινή σου προσπάθεια. Σίγουρα χρειάζεται να έχεις δύναμη και κουράγιο και να κανονίσεις το πρόγραμμά σου τώρα που δεν θα έχεις σχολείο, ώστε να είναι είναι το διάβασμα πιο αποδοτικό για σένα. Εγώ έκανα ιδιαίτερα, δεν ξέρω πώς ακριβώς λειτουργούν στα φροντιστήρια, αλλά είναι πολύ βοηθητικό να γράφεις αρκετά συχνά διαγωνίσματα για να εμπεδώνεις καλύτερα την ύλη και να καλύπτεις τα οποία κενά σου. Από εκεί και πέρα, προσπάθησε να εστιάσεις σε ό,τι θεωρείς πως θα μπορούσε να είχε πάει καλύτερα αυτή τη χρονιά, είτε αυτό είναι η ψυχολογία σου, είτε η προετοιμασία κλπ, με σκοπό να το βελτιώσεις. Σου εύχομαι ολόψυχα καλή τύχη στην προσπάθειά σου!
Το καταλαβαίνω ότι χρειάζεται δύναμη. Γνώριζα από την αρχή ότι δεν θα τα πάω καλά καθώς δεν είχα διαβάσει όσο θα έπρεπε. Δεν ήταν και η καλύτερη χρονιά για μένα. Σ ευχαριστώ πολύ για την απάντηση ... Σου εύχομαι και εσένα τα καλύτερα.
 

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,817 μηνύματα.
Τωρα ειναι ακομα η αρχη και βλεπουμε αυτους που τα πηγαν καλα γιατι θελουν να μοιραστουν την επιτυχια. Τα ατομα που δεν εγραψαν οσο ηθελαν δεν εχουν αναγκη να κανουν ποστ.

Nαι η κλασική τακτική. Πάντα οι άνθρωποι έχουν μια τάση αυτοπροβολής και ειδικά με τις πανελλήνιες που στηρίζεται ολόκληρο σύστημα από γονείς-συγγενείς-γνωστοί-διαφήμιση φροντιστηρίων κτλ που κάνουν το θέμα περισσότερο σημαντικό από ότι θα έπρεπε. Μάλιστα στο φόρουμ εμφανίζονται νέα μέλη ακριβώς γι' αυτό το λόγο: να μας πουν πόσο καλά έγραψαν λες και είχαμε μια σκασίλα και μετά εξαφανίζονται. Έτσι όσοι μαθητές δεν έγραψαν καλά ή τελοσπάντων δεν έγραψαν σύμφωνα με το σύστημα, δημιουργείται μια ντροπιαστική εικόνα ότι απέτυχαν σαν άνθρωποι γιατί τα κοινωνικά αντανακλαστικά λειτουργούν σε μεγάλο βαθμό οφελιμιστικά.
 

barkos

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο barkos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 130 μηνύματα.
Αυτο με το τι θα πεί η κοινωνία πάντα με εκνεύριζε , σήμερα άκουσα απο παιδιά που γραψαν 19.000 μορια και τους είπαν οι γονείς-συγγενείς οτι δεν ηταν αρκετά . Λέω παλι καλα που το κοντινό μου περιβαλλον οταν ειδαν οτι δεν είμαι καλά για τα αποτελέσματα ισα ισα ηταν εκεί για να μου πουν συγχαρητήρια και τόνισαν την θετική πλευρά χωρις να μου πούν ουτε μια φορα κατι αρνητικό
 

Citylights

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Citylights αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 912 μηνύματα.
Γενικά ίσως πρέπει να είμαι ευχαριστημένος γιατί σαφέστατα έχω γράψει πολύ καλύτερα
από πέρυσι όμως θέλω να αναφερθώ σε 2 μαθήματα, θα το κάνω σε ανάλογο thread που
είχα δημιουργήσει παλιότερα.
 

barkos

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο barkos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 130 μηνύματα.
Παρ΄ολα αυτα , τωρα που κοιτάω γενικά σε τι σχολές περνάω μου έχει περάσει και εμένα αυτο το αίσθημα της ενοχής του οτι δεν πέρασα στην πρώτη μου επιλογή και πρέπει να κοιτάξω για εναλλακτικές . Πχ μπορώ να περασω βιοχημια, εργοθεραπεία,νοσηλευτικη κτλ (πολύ ωραιές σχολές) αλλα απο μέσα μου σκέφτομαι και το πως θα αντιδρασει ο κόσμος οταν δει οτι δεν πέρασα στην σχολή που ειχα ως πρώτη επιλογή . Οποτε μπορώ να πω οτι αυτη η ενοχη μας έχει περάσει τοσα χρονια απο συμμαθητες,καθηγητές, κοινωνια ... με αποτέλεσμα να ΄΄ντρεπόμαστε ΄΄ για τις επιλογές και τις επιδόσεις μας ενω δεν ύπαρχει κανένας λόγος
 

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,817 μηνύματα.
Koιμάσαι με όλο τον κόσμο παρέα; :crazy: Αυτά είναι κάτι αρρωστημένα στερεότυπα που νομίζουμε ότι η κοινωνία μας έχει στήσει στον τοίχο και κάνει μάτι. Εντάξει υπάρχουν και άρρωστοι που ενδιαφέρονται να καλύψουν την περιέργειά τους αλλά, πάμε παρακάτω. Με τα χρόνια κατάλαβα ότι κανείς δεν ενδιαφέρεται πραγματικά όσο και αν δείχνει ότι ενδιαφέρεται. ;)
 

Oof

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Oof αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 19 ετών και Φοιτητής του τμήματος Ναυπηγών Μηχανολόγων Μηχανικών ΕΜΠ. Έχει γράψει 267 μηνύματα.
Παρ΄ολα αυτα , τωρα που κοιτάω γενικά σε τι σχολές περνάω μου έχει περάσει και εμένα αυτο το αίσθημα της ενοχής του οτι δεν πέρασα στην πρώτη μου επιλογή και πρέπει να κοιτάξω για εναλλακτικές . Πχ μπορώ να περασω βιοχημια, εργοθεραπεία,νοσηλευτικη κτλ (πολύ ωραιές σχολές) αλλα απο μέσα μου σκέφτομαι και το πως θα αντιδρασει ο κόσμος οταν δει οτι δεν πέρασα στην σχολή που ειχα ως πρώτη επιλογή . Οποτε μπορώ να πω οτι αυτη η ενοχη μας έχει περάσει τοσα χρονια απο συμμαθητες,καθηγητές, κοινωνια ... με αποτέλεσμα να ΄΄ντρεπόμαστε ΄΄ για τις επιλογές και τις επιδόσεις μας ενω δεν ύπαρχει κανένας λόγος
Κάτι παρόμοιο σκεφτόμουν και γω τώρα καθώς έψαχνα πληροφορίες για σχολές. Φάση υπάρχουν άνθρωποι που νομίζουν ότι πχ το να γίνεις ηλεκτρολόγος μηχανικός απαιτει περισσότερες ικανότητες από πχ χημικός μηχανικός μιας και η τελευταία θέλει λιγότερα μόρια λες και υπάρχουν ανώτερες και κατώτερες επιστήμες να πούμε.οταν είπα σε καθηγητές ότι σκέφτομαι χημικούς μηχανικούς, τα ακουσα γιατί δεν θέλω ημμυ πρώτη επιλογή. Είναι αδιανόητο το ότι φτάσαμε σε σημείο να στιγματιζουμε και την επιλογή ενδιαφέροντων.λογικα αυτό απορρέει από το γεγονός ότι δε τις βλέπουμε σαν επιστήμες στην ελληνική κοινωνία αλλά σαν οδούς για να βγάλουμε καλούς μισθούς στο μέλλον
 

barkos

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο barkos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 130 μηνύματα.
Koιμάσαι με όλο τον κόσμο παρέα; :crazy: Αυτά είναι κάτι αρρωστημένα στερεότυπα που νομίζουμε ότι η κοινωνία μας έχει στήσει στον τοίχο και κάνει μάτι. Εντάξει υπάρχουν και άρρωστοι που ενδιαφέρονται να καλύψουν την περιέργειά τους αλλά, πάμε παρακάτω. Με τα χρόνια κατάλαβα ότι κανείς δεν ενδιαφέρεται πραγματικά όσο και αν δείχνει ότι ενδιαφέρεται. ;)
Στερεότυπα τα οποία ομως με τα χρόνια εχουν αποτυπωθεί και σε εμένα -νομίζω ομως και σε πολλούς αλλους- ως γεγονότα τα οποία ισχύουν , δηλαδη το λεγόμενο κύρος του κάθε επαγγελματος παιζεί ρόλο για πολλους .
Ομως νομίζω οτι στην τελικη δεν πρεπει να σε νοιάζει καθόλου . Στην περίπτωση μου , ειχα ειδικότητα στο σχολείο βοηθου νοσηλευτή και μου αρεσε αρκετά το επάγγελμα , οπότε θα το δηλώσω και ας μην συνάδει με την άποψη του καθένα για το πόσο καλό είναι ή για το εάν αξίζει να ασχοληθω .Παρ΄ολα αυτα στο πισω του μυαλού μου εχω και καποιές εναλλακτικες εαν αλλαξω γνώμη ωστε να μην περιιριστώ ποτέ σε κάτι που δεν μου αρέσει
 

SlimShady

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Κωνσταντίνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 19 ετών, Φοιτητής του τμήματος Νομικής ΕΚΠΑ και μας γράφει απο Μελίσσια (Αττική). Έχει γράψει 864 μηνύματα.
View attachment 104363
18.175, κάτι κακό στον δεύτερο βαθμολογητή
Εγώ απλά αδικήθηκα με τις αναβαθμολογήσεις... Υπήρξε ένας βαθμολογητής που σάρωσε τους πάντες στο εξεταστικό. Αν λάβουμε τους βαθμούς του πρώτου βαθμολογητή, βγάζω 18.950... Στην έκθεση είμαι πρώτος στο σχολείο μου(δείγμα 100 γραπτών).
 

GGP

Νεοφερμένος

Η GGP αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 116 μηνύματα.
Εγώ απλά αδικήθηκα με τις αναβαθμολογήσεις... Υπήρξε ένας βαθμολογητής που σάρωσε τους πάντες στο εξεταστικό. Αν λάβουμε τους βαθμούς του πρώτου βαθμολογητή, βγάζω 18.950... Στην έκθεση είμαι πρώτος στο σχολείο μου(δείγμα 100 γραπτών).
Αρχικά συγχαρητήρια για την επίδοση σου!!
Μακάρι να περάσεις εκεί που θες!
Θεωρώ ότι είσαι η απόδειξη ότι οι πανελλήνιες δεν είναι δίκαιες ακριβώς επειδή εμπλέκεται η υποκειμενικότητα και η κακια του καθενός.
Πολύ κρίμα κάθε *#€@€ που το παίζει αυθεντία να κόβει έτσι μόρια.
Και πάλι να χαρείς την επιτυχία σου.
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top