Πανελλήνιες 2022: Πού περάσατε; - Σχολιασμός Βάσεων!

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Littlechemist

Νεοφερμένος

Η Littlechemist αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια του τμήματος Αξιωματικών Νοσηλευτικής (ΣΑΝ). Έχει γράψει 108 μηνύματα.
Συγχαρητήρια σε όλους!! Εγώ πέρασα ΣΑΝ!!
 

BaSO4

Δραστήριο μέλος

Η BaSO4 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια του τμήματος Μηχανολόγων Μηχανικών ΑΠΘ. Έχει γράψει 634 μηνύματα.
όχι εγώ μεγάλωσα και σπουδάζω θεσσ
έχω αρκετούς φίλους και συμφοιτητές από Αθήνα ομως.. τα ίδια μου λένε, ένα χαος
Ντάξει κι εγώ Θεσσαλονίκη μένω, γι'αυτό ήθελα να πάω σε άλλη πόλη...
 

Sherlockina

Νεοφερμένος

Η Sherlockina αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Ιατρικής Πατρών. Έχει γράψει 81 μηνύματα.
ΓΙΑ ΟΣΟΥΣ ΠΕΡΑΣΑΝ ΙΑΤΡΙΚΗ ΑΠΘ:
Κατ’ αρχάς συγχαρητήρια και κατά δεύτερον έχει δημιουργηθεί ομαδική στο FB:
Ιατρική Α.Π.Θ.|Εισαχθέντες 2023-23
Ξέρουμε αν υπάρχει αντίστοιχη ομάδα για ιατρική Πατρών ;
 

Marple

Νεοφερμένος

Η Marple αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 58 μηνύματα.
Ξέρει κανείς τις βάσεις των ιατρικών και των οδοντιάτρικων;πλιζζζ
 

BaSO4

Δραστήριο μέλος

Η BaSO4 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια του τμήματος Μηχανολόγων Μηχανικών ΑΠΘ. Έχει γράψει 634 μηνύματα.
Καμία αντίστοιχη ομαδική για Μηχ μηχ ΑΠΘ;
 

sophiaa

Νεοφερμένος

Η sophiaa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια του τμήματος Ιατρικής Πατρών. Έχει γράψει 109 μηνύματα.

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,541 μηνύματα.

Συνημμένα

  • Συγκριτικό Βάσεων_ΕΠΙΛΟΓΗ ΓΕΛ_Έτη 2022&2021.xls
    148.5 KB · Εμφανίσεις: 71

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,789 μηνύματα.
Διαβάζοντας τα νέα και βλέποντας κάτι νούμερα 75 χιλιάδες εισακτέοι νομίζω ότι κάτι δεν πάει καλά. Δεν γίνεται ρε φίλε να θέλουν τόσοι να σπουδάσουν. Κάτι δεν διάβασα καλά. Είναι ανθρωπίνως παράδοξο, όταν σε όλον τον κόσμο η εισαγωγή σε Πανεπιστήμιο είναι ένα ειδικό γεγονός και δεν αφορά την μαζική κοινωνία. Δεν θέλουν να σπουδάζουν και πόσο μάλλον να υποβάλλουν 2-3 μηχανογραφικά για ΔΙΕΚ, ΤΡΙΕΚ,... για να έχουν καλύτερες γνώσεις από τις γνώσεις της κατσίκας του γείτονα! Μόνο στην Ελλάδα βγήκε το ανθρώπινο είδος τόσο διαβαστερό αλλά δεν έχουμε και καμία καινοτομία μετά κατ' αναλογία των εισακτέων που μπαίνουν. Αν υποθέσουμε ότι σταθερά κάθε χρόνο βγαίνουν 6000 απόφοιτοι Πληροφορικής από σουπαμουπες Πολυτεχνεία, πρώην ΤΕΙ, Πληροροφικής και Τηλεμαγειρικής κτλ, πόσοι απορροφούνται σε μόνιμη δουλειά στο πρώτο τρίμηνο σε σχέση με τους 6000 της προηγούμενης σεζόν;

Τώρα μπορεί να χαίρεται ο καθένας, να βλέπει τον εαυτό του έναν μεγαλογιατρό, μια μεγαλοψυχολόγο, έναν μεγαλοδικηγόρο, έναν μεγαλομηχανικό, έναν μικρομαθηματικό, έναν μικροφυσικό, κτλ και στο τέλος ψαχνόμαστε γιατί υπάρχει κορεσμός από πτυχιούχους και ανεργία. Τελικά βλέπω ότι η ανεργία είναι τρόπος ζωής, δηλαδή, επιλογή των πολιτών να δημιουργούν οικονομία με αιτούντες για δουλειά περισσότερους από όσες είναι οι εφικτές θέσεις εργασίας.
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,541 μηνύματα.

AfroChem

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η AfroChem αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 138 μηνύματα.
Ντάξει κι εγώ Θεσσαλονίκη μένω, γι'αυτό ήθελα να πάω σε άλλη πόλη...
α μπα θειικο μου βάριο η φοιτητική ζωή στην θεσσ είναι τέλεια. εσύ έχεις και πλεονέκτημα γιατί το σπίτι σου είναι εδώ. ζάχαρη θα τα περάσεις
 

Unboxholics

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Unboxholics αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών, Φοιτήτρια του τμήματος Μηχανολόγων Μηχανικών ΑΠΘ και μας γράφει απο Βέροια (Ημαθία). Έχει γράψει 936 μηνύματα.

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,541 μηνύματα.
α μπα θειικο μου βάριο η φοιτητική ζωή στην θεσσ είναι τέλεια. εσύ έχεις και πλεονέκτημα γιατί το σπίτι σου είναι εδώ. ζάχαρη θα τα περάσεις
ενταξει αμα δεν το παινεψεις....
εμεις δηλαδη απο ζαχαρη τιποτις?
 

BaSO4

Δραστήριο μέλος

Η BaSO4 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια του τμήματος Μηχανολόγων Μηχανικών ΑΠΘ. Έχει γράψει 634 μηνύματα.

eukleidhs1821

Διάσημο μέλος

Ο eukleidhs1821 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Ιατρικής Ιωαννίνων (Ιωάννινα) και μας γράφει απο Καινούργιο (Ηράκλειο). Έχει γράψει 3,664 μηνύματα.
πεσαμε εξω τελικα παταγωδως στις ιατρικες φετος.βεβαια με πηρε στο λαιμο του ο στρατηγακης γτ ειχα πει μετα απο ενα δεκαημερο κοιτωντας τα στατιστικα οτι οριακες μεταβολες θα παρατηρηθουν +-100 μορια και τελικα δικαιωθηκε ο voudou.βεβαια επαναλμβανω και γω οταν τα ειδα προσεκτικα τα αλλαξα.τα κανε λιγο μπαχαλο φετος το υπουργειο διοτι δεν ανακοινωσε τη κλιμακωση και ετσι δεν μπορεσε να γινει ακριβης προβλεψη.
εντυπωση μου εκανε που λογω συντελεστων η πατρα ανεβηκε στα 18505 μια πραγματικα πολυ υψηλη βαση.γενικοτερα πλεον η εισαγωγη στην ιατρικη ειναι αθλος ετσι οπως το χουνε κανει με 4 μαθηματα.
νομικες ειχα πει απο την αρχη οτι θα πεσει κατω απο 18000 και επεμενα βεβαια την περιμενα να παει γυρω στο 17850 εντελει εκατσε 17950.της θεσσαλονικης και κομοτηνης κατερρευσαν στην κυριολεξια.που σημαινει οτι η ιατρικη ειναι πολυ πιο μουρατη απο νομικη καθως δηλωνονται σκυλιασμενα ολες οι ιατρικες ενω νομικη πλην αθηνας στις αλλες δεν πεθαινουν κιολας.
πολυτεχνεια οριακες αυξομειωσεις απο οτι παρατηρησα.δεν επηρεασε τοσο πολυ τα πιο κατω ποσοστα στα μαθηματικα.
οσο για τα τμηματα μαθηματικων σκετη θλιψη πραγματικα!! επειδη υπαρχουν και οι βαθμοι που γραψαν οι τελευταιοι στα μαθηματικα.αθηνα,σαλονικη,πατρα,ιωαννικα γραψανε γυρω στο 13 μαθηματικα κατι αξιοπρεπες.δεν ειναι τα αστερα αλλα δεν ειναι και τα ντουβαρια.λαμια,καστοριες γραψανε κατω απο τη βαση......για λυπηση η κατασταση πλεον.πρεπει να το δουνε οι αρμοδιοι σοβαρα αυτο.
 

ougka pougka

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η ougka pougka αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 231 μηνύματα.
Στατιστική στο ΟΠΑ!! ^^

Καλώς μας ήρθες:)Μπράβο σε όλους για την προσπάθειά σας!! Είστε πολύ τυχεροί που βγήκαν τα αποτελέσματα νωρίς και δεν θα περάσετε όλο το καλοκαίρι μέσα στο άγχος. Χαρείτε τις διακοπές σας, γιατί είναι οι τελευταίες τόσο μεγάλες σε διάρκεια. Από του χρόνου θα μπλέξετε με εξεταστικές και άλλα τέτοια ωραία και θα σας λείπουν οι καλοκαιρινές διακοπές του Λυκείου που βαράγατε μύγες
 

AfroChem

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η AfroChem αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 138 μηνύματα.
ενταξει αμα δεν το παινεψεις....
εμεις δηλαδη απο ζαχαρη τιποτις?
ε εσείς έχετε το μετρο και την Ακρόπολη.
νταξει μπήκα, ναι πάει γρήγορα,ναι δεν θα αφήσω τελικά τα κόκκαλα μου χωρίς να το δω
Μακάρι, γιατί τα λες τόσο ωραία... :give_rose:
και εγώ νόμιζα ότι ήθελα να φύγω. ε εφυγα 2 μήνες, τα είδα όλα με τα ρεύματα, τα πλυντήρια, με το φαγητό της λέσχης
όταν γύρισα θεσσ μέχρι και ο Θερμαϊκός καθαρός μου φάνηκε
 

Nala

Δραστήριο μέλος

Η Nala αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών, Φοιτήτρια του τμήματος Ιατρικής ΑΠΘ και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 759 μηνύματα.

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,541 μηνύματα.
πεσαμε εξω τελικα παταγωδως στις ιατρικες φετος.βεβαια με πηρε στο λαιμο του ο στρατηγακης γτ ειχα πει μετα απο ενα δεκαημερο κοιτωντας τα στατιστικα οτι οριακες μεταβολες θα παρατηρηθουν +-100 μορια και τελικα δικαιωθηκε ο voudou.βεβαια επαναλμβανω και γω οταν τα ειδα προσεκτικα τα αλλαξα.τα κανε λιγο μπαχαλο φετος το υπουργειο διοτι δεν ανακοινωσε τη κλιμακωση και ετσι δεν μπορεσε να γινει ακριβης προβλεψη.
εντυπωση μου εκανε που λογω συντελεστων η πατρα ανεβηκε στα 18505 μια πραγματικα πολυ υψηλη βαση.γενικοτερα πλεον η εισαγωγη στην ιατρικη ειναι αθλος ετσι οπως το χουνε κανει με 4 μαθηματα.
νομικες ειχα πει απο την αρχη οτι θα πεσει κατω απο 18000 και επεμενα βεβαια την περιμενα να παει γυρω στο 17850 εντελει εκατσε 17950.της θεσσαλονικης και κομοτηνης κατερρευσαν στην κυριολεξια.που σημαινει οτι η ιατρικη ειναι πολυ πιο μουρατη απο νομικη καθως δηλωνονται σκυλιασμενα ολες οι ιατρικες ενω νομικη πλην αθηνας στις αλλες δεν πεθαινουν κιολας.
πολυτεχνεια οριακες αυξομειωσεις απο οτι παρατηρησα.δεν επηρεασε τοσο πολυ τα πιο κατω ποσοστα στα μαθηματικα.
οσο για τα τμηματα μαθηματικων σκετη θλιψη πραγματικα!! επειδη υπαρχουν και οι βαθμοι που γραψαν οι τελευταιοι στα μαθηματικα.αθηνα,σαλονικη,πατρα,ιωαννικα γραψανε γυρω στο 13 μαθηματικα κατι αξιοπρεπες.δεν ειναι τα αστερα αλλα δεν ειναι και τα ντουβαρια.λαμια,καστοριες γραψανε κατω απο τη βαση......για λυπηση η κατασταση πλεον.πρεπει να το δουνε οι αρμοδιοι σοβαρα αυτο.
ηρεμισε και μην το παιρνεις επι πονου
ειδες φετο οτι ειχαμε ρεκορ στην νομικη κομοτηνης με 16500 μορια?
 

Guest 302501

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Ρε παιδιά δεν ξέρω γιατί αλλά έχω καταχαρεί για όλους σας 🤗🤗🤗
 
Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top