Theodora03

Δραστήριο μέλος

Η Theodora03 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 481 μηνύματα.

Ziggy 1

Νεοφερμένος

Η Ziggy 1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 85 μηνύματα.
Ωραία, οπότε, αρχές Ιουλίου μαθαίνουμε τους βαθμούς μας, και ύστερα κάνουμε το μηχανογραφικό μας, χωρίς να ξέρουμε τα μόρια των σχολών που θα δηλώσουμε.ετσι δεν είναι; Και υποθέτω κάπου τον Αύγουστο μαθαίνουμε σε ποια σχολή περάσαμε. Κατάλαβα καλά;;;;
 

Theodora03

Δραστήριο μέλος

Η Theodora03 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 481 μηνύματα.
Ωραία, οπότε, αρχές Ιουλίου μαθαίνουμε τους βαθμούς μας, και ύστερα κάνουμε το μηχανογραφικό μας, χωρίς να ξέρουμε τα μόρια των σχολών που θα δηλώσουμε.ετσι δεν είναι; Και υποθέτω κάπου τον Αύγουστο μαθαίνουμε σε ποια σχολή περάσαμε. Κατάλαβα καλά;;;;
Ακριβώς. Οι βάσεις βγαίνουν τέλη Αυγούστου. Τότε μαθαίνουμε που περάσαμε
 

Ελενα Παλαιολόγου

Νεοφερμένος

Η Ελενα Παλαιολόγου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών. Έχει γράψει 31 μηνύματα.
Διάβασα σε μια ιστοσελίδα ότι το υπουργείο εξετάζει 1) την συγχώνευση του δεύτερου με του τρίτου πεδίου, δηλαδή για να καταλάβω, αυτό σημαίνει ότι οι μαθητές θα δίνουν και μαθηματικά και βιολογία; Πάλι καλά που είμαι ήδη φοιτητής...
2) την επαναφορά τράπεζας θεμάτων, τι είναι η τράπεζα θεμάτων, και τι σημαίνει η επαναφορά της, δεν την είχαμε εμείς παλιά...
3) το 10% της βαθμολογίας θα καθορίζεται από τους βαθμούς των τριών τάξεων του λυκείου, τι θα γίνει με αυτούς που δίνουν για δεύτερη + φορά πανελλήνιες;
Γενικά βλέπω ότι κάθε χρόνο αλλάζουν ριζικά τις πανελλήνιες, έτσι όπως πάνε μπορεί και να τις καταργήσουν
Δεν ξέρω ακ σχετίζεται με τα μαθήματα που δίνονται στην πανελλήνιες. Αλλα η θετική κατεύθυνση (υγείας) κάνει στα μαθήματα προσανατολισμού τα μαθηματικά (όπως και η θεωρητική την στατιστική και τα οικονομικά την ιστορία) τα οποια δίνουμε στις ενδοσχολικες εξετάσεις.

Για την τράπεζα θεμάτων δεν γνωρίζω είναι περίπλοκο, νομίζω (μπορεί να κάνω και λάθος) ορίζουν τα σχολεία καποια θέματα και μετα τα δίνουν σε αλλα σχολεία.
Επίσης ήθελαν να εφαρμόσουν και το σύστημα να εξετάζονται τα επαναληπτικά διαγωνίσματα στους δήμους απο διαφορετικούς καθηγητές και με την απόκρυψη των ονομάτων (σαν τις πανελλήνιες περίπου)

Δεν πιστεύω οτι θα καταργηθούν οι πανελλήνιες καθώς τουλάχιστον αυτη την στιγμή αποτελεί τη <μόνη διαδικασία> που γίνεται <δίκαια> και δεν μπορεί να συμβάλλει το μεσο και αλλα τέτοια.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Ωραία, οπότε, αρχές Ιουλίου μαθαίνουμε τους βαθμούς μας, και ύστερα κάνουμε το μηχανογραφικό μας, χωρίς να ξέρουμε τα μόρια των σχολών που θα δηλώσουμε.ετσι δεν είναι; Και υποθέτω κάπου τον Αύγουστο μαθαίνουμε σε ποια σχολή περάσαμε. Κατάλαβα καλά;;;;
Εντωμεταξύ πως θα κανουμε το μηχανογραφικό χωρίς να ξέρουμε τα μορια που εχει ορίσει η καθε σχολή;

Ααα και ξέρω οτι θα πρέπει να κοιτάμε τις βάσεις του 2019 πανω κατω και οχι του 2020 γιατι οι τελευταίοι δεν είχαν εβε.
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,592 μηνύματα.
Δημοσιογραφικες εκτιμισεις για το πως εγραψαν τα παιδια

 

Thanos_D

Νεοφερμένος

Ο Thanos_D αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών και Φοιτητής του τμήματος Ηλεκτρολόγων Μηχανικών & Μηχανικών Υπολογιστών (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 76 μηνύματα.
Δεν ξέρω ακ σχετίζεται με τα μαθήματα που δίνονται στην πανελλήνιες. Αλλα η θετική κατεύθυνση (υγείας) κάνει στα μαθήματα προσανατολισμού τα μαθηματικά (όπως και η θεωρητική την στατιστική και τα οικονομικά την ιστορία) τα οποια δίνουμε στις ενδοσχολικες εξετάσεις.

Για την τράπεζα θεμάτων δεν γνωρίζω είναι περίπλοκο, νομίζω (μπορεί να κάνω και λάθος) ορίζουν τα σχολεία καποια θέματα και μετα τα δίνουν σε αλλα σχολεία.
Επίσης ήθελαν να εφαρμόσουν και το σύστημα να εξετάζονται τα επαναληπτικά διαγωνίσματα στους δήμους απο διαφορετικούς καθηγητές και με την απόκρυψη των ονομάτων (σαν τις πανελλήνιες περίπου)

Δεν πιστεύω οτι θα καταργηθούν οι πανελλήνιες καθώς τουλάχιστον αυτη την στιγμή αποτελεί τη <μόνη διαδικασία> που γίνεται <δίκαια> και δεν μπορεί να συμβάλλει το μεσο και αλλα τέτοια.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:


Εντωμεταξύ πως θα κανουμε το μηχανογραφικό χωρίς να ξέρουμε τα μορια που εχει ορίσει η καθε σχολή;

Ααα και ξέρω οτι θα πρέπει να κοιτάμε τις βάσεις του 2019 πανω κατω και οχι του 2020 γιατι οι τελευταίοι δεν είχαν εβε.
Κανονικά όταν κάνετε το μηχανογραφικό, δεν πρέπει να κοιτάτε τις βάσεις καμίας χρονιάς. Και ιδιαίτερα φέτος, που πάλι το σύστημα είναι διαφορετικό από τις προηγούμενες χρονιές
 

Theodora03

Δραστήριο μέλος

Η Theodora03 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 481 μηνύματα.
Δεν ξέρω ακ σχετίζεται με τα μαθήματα που δίνονται στην πανελλήνιες. Αλλα η θετική κατεύθυνση (υγείας) κάνει στα μαθήματα προσανατολισμού τα μαθηματικά (όπως και η θεωρητική την στατιστική και τα οικονομικά την ιστορία) τα οποια δίνουμε στις ενδοσχολικες εξετάσεις.

Για την τράπεζα θεμάτων δεν γνωρίζω είναι περίπλοκο, νομίζω (μπορεί να κάνω και λάθος) ορίζουν τα σχολεία καποια θέματα και μετα τα δίνουν σε αλλα σχολεία.
Επίσης ήθελαν να εφαρμόσουν και το σύστημα να εξετάζονται τα επαναληπτικά διαγωνίσματα στους δήμους απο διαφορετικούς καθηγητές και με την απόκρυψη των ονομάτων (σαν τις πανελλήνιες περίπου)

Δεν πιστεύω οτι θα καταργηθούν οι πανελλήνιες καθώς τουλάχιστον αυτη την στιγμή αποτελεί τη <μόνη διαδικασία> που γίνεται <δίκαια> και δεν μπορεί να συμβάλλει το μεσο και αλλα τέτοια.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:


Εντωμεταξύ πως θα κανουμε το μηχανογραφικό χωρίς να ξέρουμε τα μορια που εχει ορίσει η καθε σχολή;

Ααα και ξέρω οτι θα πρέπει να κοιτάμε τις βάσεις του 2019 πανω κατω και οχι του 2020 γιατι οι τελευταίοι δεν είχαν εβε.
Την ΕΒΕ που έχει ορίσει κάθε σχολή θα την ξέρουμε πριν κάνουμε μηχανογραφικό
 

Guest 561241

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.

Mary Jane

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Επιστημών της Εκπαίδευσης & Κοινωνικής Εργασίας Πατρών. Έχει γράψει 131 μηνύματα.

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,592 μηνύματα.
Την ΕΒΕ που έχει ορίσει κάθε σχολή θα την ξέρουμε πριν κάνουμε μηχανογραφικό
Εχουν ανακοινωθει οι συντελεστες καθε τμηματος. Οταν βγουν οι βαθμοι θα ξερεις και τον μεσο ορο του πεδιου οποτε την υπολογιζεις μονη σου.
Σιγουρα θα υπαρξει και καποια δημοσιογραφικη λιστα, ισως και απο το υπουργειο. Το ηλεκτρονικο μηχανογραφικο θα το λεει σιγουρα ωστα να ξερεις αν εχεις δικαιωμα να δηλωσεις την σχολη ή οχι,
 

Mary Jane

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Επιστημών της Εκπαίδευσης & Κοινωνικής Εργασίας Πατρών. Έχει γράψει 131 μηνύματα.
παιδες μπορω να δειξω το σελφ τεστ απο το κινητο,ετσι;
βρεχει πολυ και δεν μπορω να βγω και τη Δευτερα ειναι κλειστα τα φωτοτυπεια
 

imyrcarn

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η imyrcarn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 188 μηνύματα.
παιδες μπορω να δειξω το σελφ τεστ απο το κινητο,ετσι;
βρεχει πολυ και δεν μπορω να βγω και τη Δευτερα ειναι κλειστα τα φωτοτυπεια
ναι, ναι, πολλοί από το σχολείο μου αυτό κάνουν. ή στείλτο σε PDF στο email του σχολείου, εγώ αυτό κάνω
 

Mary Jane

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Επιστημών της Εκπαίδευσης & Κοινωνικής Εργασίας Πατρών. Έχει γράψει 131 μηνύματα.
ναι, ναι, πολλοί από το σχολείο μου αυτό κάνουν. ή στείλτο σε PDF στο email του σχολείου, εγώ αυτό κάνω
δηλαδη να το δειξω πριν την εξεταση; γιατι τα αφηνουμε τα κινητα μολις μπουμε μεσα
 

imyrcarn

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η imyrcarn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 188 μηνύματα.

Mary Jane

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Επιστημών της Εκπαίδευσης & Κοινωνικής Εργασίας Πατρών. Έχει γράψει 131 μηνύματα.

efi25

Δραστήριο μέλος

Η efi25 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 474 μηνύματα.
Παιδιά σας έχουν πει κάποιο ΣΟΣ στην ιστορία?
Στην ιστορια δεν υπαρχουν σος, επειδη ειναι αχανης η υλη. Μην το ψαχνεις, διαβασε τα παντα. Πιο πολλη ωρα τρως ψαχνοντας τι να αφαιρεσεις.
 

Guest 561241

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Στην ιστορια δεν υπαρχουν σος, επειδη ειναι αχανης η υλη. Μην το ψαχνεις, διαβασε τα παντα. Πιο πολλη ωρα τρως ψαχνοντας τι να αφαιρεσεις.
Όλα τα έχω διαβάσει απλά λέω, γιατί πέρυσι μου είπε η καθηγήτρια μου ότι είναι σοσ η τράπεζα της Ελλάδος και έπεσε 😂
 

efi25

Δραστήριο μέλος

Η efi25 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 474 μηνύματα.
Όλα τα έχω διαβάσει απλά λέω, γιατί πέρυσι μου είπε η καθηγήτρια μου ότι είναι σοσ η τράπεζα της Ελλάδος και έπεσε 😂
Θα ετυχε. Τι σου εχει πει δηλαδη σος για φετος? Να ξερω μπας και πεσει μεσα.
 

Guest 561241

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.

efi25

Δραστήριο μέλος

Η efi25 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 474 μηνύματα.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top