Ziggy 1

Νεοφερμένος

Η Ziggy 1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 85 μηνύματα.
Κάνατε καμία πρόβλεψη για πιο μάθημα θα μας βάλουν γνωστό;;; Εγώ πιστεύω ηθικά Νικομάχεια
 

Guest 561241

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Αν πηγαίνεις αγχωμένη σίγουρα δεν θα γράψεις καλά.. προσπάθησε να ηρεμήσεις και να αποβάλλεις το άγχος σου
Ναι αλλά για να γράψω 18 πρέπει να μάθω την σύνθεση της πηγής που δεν την έχω καταλάβει ακόμα...
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Εγω
Κάνατε καμία πρόβλεψη για πιο μάθημα θα μας βάλουν γνωστό;;; Εγώ πιστεύω ηθικά Νικομάχεια
Εγώ θέλω τον επίκουρο 😂 επίσης μου αρέσει ο Πρωταγόρας
 

calliope

Νεοφερμένος

Η calliope αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Παιδαγωγικό Δημοτικής Εκπαίδευσης Θράκης. Έχει γράψει 67 μηνύματα.
@nefeli που θες να περασεις;
 

Guest 561241

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.

Ziggy 1

Νεοφερμένος

Η Ziggy 1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 85 μηνύματα.
Ο επίκουρος είναι πολύ μικρό κείμενο. Πιστεύω πως αν το βάλουν , θα το βάλουν συνδυαστικά με κάποιο άλλο. Επίσης. Δεν είναι δύσκολο να κάνεις σύνθεση μιας πηγής. Αρκεί να ξέρεις πολύ καλά το κομμάτι του βιβλίου. Αν ψάξεις λίγο στο ίντερνετ έχει πληροφορίες που μπορεί να σε βοηθήσουν.
 

Guest 561241

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Ο επίκουρος είναι πολύ μικρό κείμενο. Πιστεύω πως αν το βάλουν , θα το βάλουν συνδυαστικά με κάποιο άλλο. Επίσης. Δεν είναι δύσκολο να κάνεις σύνθεση μιας πηγής. Αρκεί να ξέρεις πολύ καλά το κομμάτι του βιβλίου. Αν ψάξεις λίγο στο ίντερνετ έχει πληροφορίες που μπορεί να σε βοηθήσουν.
Δεν έχει τίποτα στο ίντερνετ ρε παιδιά... Δεν καταλαβαίνω... Μπορείτε να μου στείλετε αν έχετε κάνει με σύνθεση?
 

Ziggy 1

Νεοφερμένος

Η Ziggy 1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 85 μηνύματα.
Βασικά, μπορείς να γράψεις 18 όπως λές, χωρίς να κάνεις σύνθεση της πηγής. Προσπαθώ να επισυνάψω ένα παράδειγμα αλλά δεν μπορώ. Αν θέλεις στείλε μου το e mail σού για να σου τη στείλω. Επιπλέον. Εγώ λέω να αφήσεις την ιστορία για σήμερα και να διαβάσεις αρχαία. Έχουμε μέρες κενές για να κάνουμε επανάληψη στην ιστορία!!
 

Guest 561241

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Βασικά, μπορείς να γράψεις 18 όπως λές, χωρίς να κάνεις σύνθεση της πηγής. Προσπαθώ να επισυνάψω ένα παράδειγμα αλλά δεν μπορώ. Αν θέλεις στείλε μου το e mail σού για να σου τη στείλω. Επιπλέον. Εγώ λέω να αφήσεις την ιστορία για σήμερα και να διαβάσεις αρχαία. Έχουμε μέρες κενές για να κάνουμε επανάληψη στην ιστορία!!
Σε ευχαριστώ πάρα πολύ να είσαι καλά 🌹 κατάλαβα πολλά... Εγώ νόμιζα ότι κόβουμε το κομμάτι του βιβλίου στη μέση για να γράψουμε της πηγής, να σαι καλά 😘
 

Ziggy 1

Νεοφερμένος

Η Ziggy 1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 85 μηνύματα.
Μην ευχαριστείς. Πρόσεχε όμως, πρέπει να το "κόψουμε" συγκεκριμένα. Όχι όπου να ναι. Το επισημαίνω γιατί κάποιες φορές μπερδευόμαστε με τα νοήματα. Αν το κόψεις αλλού για αλλού,μπορεί να θεωρηθεί ότι δεν έχεις κατανοήσει τη συσχέτιση και το κάνεις ρομποτικά. Η σύνθεση χρειάζεται λίγη εξάσκηση. Αν δείς ότι το θέμα είναι αρκετά περίπλοκο με πολλές πληροφορίες, θα σου πρότεινα να μην τα μπερδέψεις και χαθείς. Απλά γράψε τα κομμάτια του βιβλίου και μετά πρόσθεσε με τρόπο τις πληροφορίες των πηγών.
 

Ada ada

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ada ada αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών. Έχει γράψει 187 μηνύματα.

Κλημεντίνη

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Κλημεντίνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,658 μηνύματα.
@Nefeli. δεν ειναι ωρα για πειραματισμούς, ουτε θα μαθεις σύνθεση λιγες μέρες πριν δώσεις.

Εδω εγω πέρσυ που δεν προλάβαινα δεν εκανα καμια σύνθεση και μια χαρα αριστευσα στην ιστορία.

Θα γράψεις ωραια και ξεκάθαρα την πηγη σου με παράθεση.
 

constansn

Δραστήριο μέλος

Η constansn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 539 μηνύματα.
Ναι αλλά για να γράψω 18 πρέπει να μάθω την σύνθεση της πηγής που δεν την έχω καταλάβει ακόμα...
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Εγω
Εγώ θέλω τον επίκουρο 😂 επίσης μου αρέσει ο Πρωταγόρας
Σου έχω απαντήσει και στο πριν λίγες μέρες αλλά δεν ακούς. Σύνθεση χωρίς εξάσκηση δεν έχει νόημα. Πολύ καλό βαθμό μπορείς να πάρεις και χωρίς αυτήν. Γράφεις πρώτα τα στοιχεία από το βιβλίο που απαντούν στην ερώτηση και μετά τα στοιχεία από τις πηγές που απαντούν στην ερώτηση με επισημάνσεις για το αν συμφωνούν, διαφωνούν ή συμπληρώνουν το βιβλίο.
 

Ελενα Παλαιολόγου

Νεοφερμένος

Η Ελενα Παλαιολόγου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών. Έχει γράψει 31 μηνύματα.
Παιδιά αν δεν γράψω 18 ιστορία και 18 κοινωνιολογία χάθηκα

Κάνατε καμία πρόβλεψη για πιο μάθημα θα μας βάλουν γνωστό;;; Εγώ πιστεύω ηθικά Νικομάχεια
Πιστεύω θα πεσουν ή οι πρώτες ενότητες (1-3) διοτι ουσιαστικά αυτα ηταν τα κεφάλαια που προλάβαμε να κανουμε δια ζώσης ή οι τελευταίες (12-15)
 

imyrcarn

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η imyrcarn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 188 μηνύματα.

Mary Jane

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Επιστημών της Εκπαίδευσης & Κοινωνικής Εργασίας Πατρών. Έχει γράψει 131 μηνύματα.
Πιστεύω θα πεσουν ή οι πρώτες ενότητες (1-3) διοτι ουσιαστικά αυτα ηταν τα κεφάλαια που προλάβαμε να κανουμε δια ζώσης ή οι τελευταίες (12-15)
ηθικα εχουν να πεσουν απο το 2016, πιστευω απο εκει θα πεσει ή 1-3 οπως ειπες αλλα το 2 κ το 3 ειναι λιγο μικρα
 

Guest 561241

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
ηθικα εχουν να πεσουν απο το 2016, πιστευω απο εκει θα πεσει ή 1-3 οπως ειπες αλλα το 2 κ το 3 ειναι λιγο μικρα
Παιδιά στην κοινωνιολογία διαβάζουμε και τους πίνακες? Όπως αυτοί που είναι στην σελίδα 56, 24 κτλ?
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,594 μηνύματα.

Guest 561241

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,594 μηνύματα.

Mary Jane

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Επιστημών της Εκπαίδευσης & Κοινωνικής Εργασίας Πατρών. Έχει γράψει 131 μηνύματα.
Παιδιά στην κοινωνιολογία διαβάζουμε και τους πίνακες? Όπως αυτοί που είναι στην σελίδα 56, 24 κτλ?
μονο της σελιδας 24 αλλα δεν νομιζω να πεσει
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

παιδια τελικα τους ορους απο το γλωσσαρι στην ιστορια και κοινωνιολογια τους διαβαζουμε; αν μπορειτε ρωτηστε καποιον καθηγητη γιατι δεν κανω φροντ και δεν ξερω
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top