penelopet

Νεοφερμένος

Η penelopet αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών. Έχει γράψει 58 μηνύματα.
Οι αποδοσεις εξαρτωνται παντα απο τα θεματα. Αν μπουν ευκολα, θα ανεβουν, αν μπουν δυσκολα θα κατεβουν. Και ειναι δυστυχως μη προβλεψιμο το τι θα γινει φετος με τα θεματα, οπως παντα αλλωστε. Πώς ξερεις οτι οι αποδοσεις θα ναι ιδιες λοιπον και χειροτερες? Ο κοβιντ δεν εχει και τοση σχεση φετος, αφου τα παιδια ηταν πιο προετοιμασμενα με αυτη την κατασταση, δεν αιφνιδιαστηκε κ κανεις. Αν σας λενε τετοια πραγματα τα φροντιστηρια, ειναι για την ψυχολογια σας και οχι επειδη εχουν απτες αποδειξεις. Επισης, απο την εμπειρια μου θελω να σου πω οτι αν μια χρονια οι βασεις πεσουν αρκετα οπως λες, την επομενη επειδη ηδη ειναι αρκετα κατω, δυσκολο να πεσουν ακομα πιο κατω. Δηλαδη προς θεου, δε θα παει η Ιατρικη και 16, αυτο θελω να πω. Αν θες Ιατρικη ή οποιαδηποτε αλλη σχολη, καλυτερα δες τις βασεις των τελευταιων δεκα ετων για τη συγκεκριμενη σχολη που στοχευεις για να καταλαβεις περιπου ποσο πεφτουν ανα χρονια ή ανεβαινουν κλπ. Κανε την προσπαθεια σου για το καλυτερο που θες για σενα. Οι αναλυσεις εκ των προτερων δεν εχουν ποτε νοημα.
Κατάλαβα τι λες φυσικά και εξαρτώνται οι επιδόσεις μας από τα θέματα εγώ αυτό ρώτησα που απάντησες αν υπάρχει περίπτωση αν οι επιδόσεις είναι ίδιες ή χειρότερες με πέρυσι να πέσουν πιο πολύ από πέρυσι αν είναι δυνατόν να φτάσει ιατρική στο 16
 

efi25

Δραστήριο μέλος

Η efi25 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 474 μηνύματα.
Κατάλαβα τι λες φυσικά και εξαρτώνται οι επιδόσεις μας από τα θέματα εγώ αυτό ρώτησα που απάντησες αν υπάρχει περίπτωση αν οι επιδόσεις είναι ίδιες ή χειρότερες με πέρυσι να πέσουν πιο πολύ από πέρυσι αν είναι δυνατόν να φτάσει ιατρική στο 16
Ιατρικη στο εγγυωμαι εγω οτι κατω απο 16,5 δεν πεφτει. Ξερω οτι μπορει να ριχνει την ψυχολογια αυτο, αλλα σκεψου οτι αριστουχοι υπαρχουν σε καθε σχολειο απο 2-3 τουλαχιστον και αυτοι γραφουν παντα υψηλους βαθμους (16,5 και ανω), ανεξαρτητως μαλιστα θεματων. Οποτε οχι, να φτασει εκει αποκλειεται. Καλυτερα να σκεφτεσαι ρεαλιστικα παρα να απογοητευεσαι μετα. Ακομη και το 16,5 και το 17 το αμφισβητω παντως εντονα.
 

penelopet

Νεοφερμένος

Η penelopet αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών. Έχει γράψει 58 μηνύματα.
Ιατρικη στο εγγυωμαι εγω οτι κατω απο 16,5 δεν πεφτει. Ξερω οτι μπορει να ριχνει την ψυχολογια αυτο, αλλα σκεψου οτι αριστουχοι υπαρχουν σε καθε σχολειο απο 2-3 τουλαχιστον και αυτοι γραφουν παντα υψηλους βαθμους (16,5 και ανω), ανεξαρτητως μαλιστα θεματων. Οποτε οχι, να φτασει εκει αποκλειεται. Καλυτερα να σκεφτεσαι ρεαλιστικα παρα να απογοητευεσαι μετα. Ακομη και το 16,5 και το 17 το αμφισβητω παντως εντονα.
Έχεις δίκιο πάντως γενικώς όποιος πάει για ιατρική δεν στοχεύει να γράψει 16,5 ή ακόμη και 17 από την στιγμή που γνωρίζουμε ότι συμπεριλαμβάνεται στις υψηλόβαθμες σχολές. Εγώ το ρώτησα σαν σενάριο σε εκείνη την 1/1000 περίπτωση που πάει κάτι πολύ στραβά
 

AnnaVrt12

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η AnnaVrt12 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών. Έχει γράψει 377 μηνύματα.
Παρότι δεν ήταν κάτι καινούργιο η κατάσταση με τον κορονοιο, τα παιδιά φέτος είχαν αποκλειστική τηλεκπαίδευση, καμία σχέση με πέρσι που πήγαιναν κανονικα μέχρι Μάρτιο. Δεν είναι ίδια η διδασκαλία και η ευκολία του να κάθεσαι μπροστά σε μια οθόνη και να είσαι μεσα στον εγκλεισμό ένα χρόνο.
Παρόλα αυτά ναι, οι ιατρικες δύσκολα θα πέσουν τόσο κάτω
 
Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

penelopet

Νεοφερμένος

Η penelopet αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών. Έχει γράψει 58 μηνύματα.
Παρότι δεν ήταν κάτι καινούργιο η κατάσταση με τον κορονοιο, τα παιδιά φέτος είχα αποκλειστική τηλεκπαίδευση, καμία σχέση με πέρσι που πήγαιναν κανονικα μέχρι Μάρτιο. Δεν είναι ίδια η διδασκαλία και η ευκολία του να κάθεσαι μπροστά σε μια οθόνη και να είσαι μεσα στον εγκλεισμό ένα χρόνο.
Παρόλα αυτά ναι, οι ιατρικες δύσκολα θα πέσουν τόσο κάτω
Σίγουρα ήταν πολύ πιο δύσκολο το λέω από πείρας..τα παιδιά πέρυσι μπήκαν καραντίνα τον Μάρτιο που ουσιαστικά είχαν (ψιλο) τελειώσει την ύλη άρα είχαν 3 και κάτι μήνες για επανάληψη ενώ εμείς φέτος από τις αρχές μπροστά σε μια οθόνη και αυτό σίγουρα έχει επηρεάσει την ψυχολογία μας αλλά και δεν έχει βοηθήσει κάποια άτομα.. είναι αδιαμφισβήτητο πως πολλοί χαλάρωσαν στη καραντίνα και δεν έδωσαν το 100% των δυνάμεων τους
 

Pharmacist01

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Pharmacist01 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών και Φοιτητής του τμήματος Φαρμακευτικής ΑΠΘ (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 385 μηνύματα.
Εγώ πάντως προσωπικά ελπίζω να βάλουνε νορμάλ θέματα, ώστε να μην πέσουν τέτοιες σχολές όπως η ιατρική στο 16..
 

roud

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η roud αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Βιοϊατρικών Επιστημών ΠΑΔΑ. Έχει γράψει 274 μηνύματα.
Η ιατρική δεν πρόκειται να πέσει στο 16 . Θα ήταν γελοίο πιστεύω.
χωρις να συγκρίνω την δυσκολία των μαθημάτων , τα παιδιά από επαλ υγείας που θέλουν ιατρική τώρα σκίζονται πραγματικά να γράψουν 19 χιλ +++ μόρια και να μην παίρνανε γιατι είναι λίγες οι θέσεις
 

Pharmacist01

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Pharmacist01 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών και Φοιτητής του τμήματος Φαρμακευτικής ΑΠΘ (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 385 μηνύματα.
Καλά δεν συγκρίνεται βέβαια η δυσκολία ΕΠΑΛ με ΓΕΛ.. μην τα ισοπεδώνουμε όλα. Τα 19 χιλιάρικα μόρια είναι εφικτά από επαλ, ενώ από γενικό τα γράφει 1/20.000
 

AnnaVrt12

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η AnnaVrt12 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών. Έχει γράψει 377 μηνύματα.
Ας μην ξεκινήσει πάλι διαμάχη για την ευκολία και τη δυσκολία στα γελ και στα ΕΠΑΛ.
 

penelopet

Νεοφερμένος

Η penelopet αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών. Έχει γράψει 58 μηνύματα.
Εγώ πάντως προσωπικά ελπίζω να βάλουνε νορμάλ θέματα, ώστε να μην πέσουν τέτοιες σχολές όπως η ιατρική στο 16..
Αυτό ζητούν όλοι και αυτό ζητάω και εγώ σαν υποψήφια να μπουν φυσιολογικά θέματα ούτε εύκολα να γράψει και ο κάθε άσχετος αλλά όχι και εξεζητημένα επιστημονικά λόγου χάρη τα περσινά
 

efi25

Δραστήριο μέλος

Η efi25 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 474 μηνύματα.
Γεια σας, εχουν δοθει οδηγιες για την ωρα προσελευσης στο Λυκειο για Πανελληνιες τη Δευτερα? Πρεπει να προσελθουμε 7.30 ή 8? Ευχαριστω πολυ
 

Theodora03

Δραστήριο μέλος

Η Theodora03 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 481 μηνύματα.

efi25

Δραστήριο μέλος

Η efi25 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 474 μηνύματα.
Εμάς 7:30 είπαν
Ευχαριστω πολυ!
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Εμάς 7:30 είπαν
Αυτα που πρεπει να εχουμε μαζι ειναι τη δηλωση σελφ τεστ, το καρτελακι και ταυτοτητα σωστα? Μου διαφευγει καποιο χαρτι?
 
Τελευταία επεξεργασία:

Theodora03

Δραστήριο μέλος

Η Theodora03 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 481 μηνύματα.
Ευχαριστω πολυ!
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:


Αυτα που πρεπει να εχουμε μαζι ειναι τη δηλωση σελφ τεστ, το καρτελακι και ταυτοτητα σωστα? Μου διαφευγει καποιο χαρτι?
Όχι αυτά είναι
 

Guest 561241

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Όχι αυτά είναι
Παιδιά πείτε μου λίγο όποιος είναι θεωρητική... Μαθαίνουμε και τους ορισμούς της ιστορίας που είναι πίσω στο γλωσσάρι? Όπως η αγρανάπαυση, κριμαϊκος πόλεμος, Πατσίφικο και τέτοια?
 

efi25

Δραστήριο μέλος

Η efi25 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 474 μηνύματα.
Παιδιά πείτε μου λίγο όποιος είναι θεωρητική... Μαθαίνουμε και τους ορισμούς της ιστορίας που είναι πίσω στο γλωσσάρι? Όπως η αγρανάπαυση, κριμαϊκος πόλεμος, Πατσίφικο και τέτοια?
Αυτα που λες δεν ειναι μονο στο γλωσσαρι αλλα και στο κειμενο το κανονικο. Ο,τι αναφερεται στο κανονικο κειμενο το μαθαινεις κανονικα.
 

Guest 561241

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Αυτα που λες δεν ειναι μονο στο γλωσσαρι αλλα και στο κειμενο το κανονικο. Ο,τι αναφερεται στο κανονικο κειμενο το μαθαινεις κανονικα.
Δηλαδή μπορεί να πέσει σαν ορισμός η υπόθεση Πατσίφικο?
 

roud

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η roud αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Βιοϊατρικών Επιστημών ΠΑΔΑ. Έχει γράψει 274 μηνύματα.

AnnaVrt12

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η AnnaVrt12 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών. Έχει γράψει 377 μηνύματα.
Εφικτό είναι το 19
το θεμα είναι να πιάσεις την θέση , εκεί είναι το δύσκολο
Εξαρτάται και από τη ζήτηση, από το πόσοι δηλώνουν μια συγκεκριμένη σχολή ως πρώτη επιλογή.
Φυσικά στην ιατρική συνήθως είναι μεγάλη η ζήτηση και αν κάποιος πηγαίνει για εκεί δεν τη βάζει ποτέ ως δεύτερη ή τρίτη επιλογή. Γι'αυτό γίνεται πανικός. Στα άλλα πεδία και σε πιο χαμηλόβαθμες δε θα έλεγα ότι γίνεται τετοια σφαγή
 

roud

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η roud αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Βιοϊατρικών Επιστημών ΠΑΔΑ. Έχει γράψει 274 μηνύματα.
Εξαρτάται και από τη ζήτηση, από το πόσοι δηλώνουν μια συγκεκριμένη σχολή ως πρώτη επιλογή.
Φυσικά στην ιατρική συνήθως είναι μεγάλη η ζήτηση και αν κάποιος πηγαίνει για εκεί δεν τη βάζει ποτέ ως δεύτερη ή τρίτη επιλογή. Γι'αυτό γίνεται πανικός. Στα άλλα πεδία και σε πιο χαμηλόβαθμες δε θα έλεγα ότι γίνεται τετοια σφαγή
Απλά αυτοί που έχουν πρώτη επιλογή ιατρικές και δεν περάσουν γιατί είναι 40οι θέσεις και 4.800 τα άτομα που δίνουν , θα περάσουν στις επόμενες επιλογές και έτσι ανεβαίνουν και οι χαμηλοβαθμες
το 2020 η χαμηλότερη ήταν 15.600 σε νησί 🤷🏻‍♀️🤷🏻‍♀️🤷🏻‍♀️ Από τα 4800 παιδιά μόνο 800 θέσεις !!
και τα παιδιά που δεν στοχεύουν για υψηλόβαθμες πρέπει και αυτά να γραψουν πάνω από 17 για να περάσουν εστω Αθήνα
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top