Eustace

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Eustace αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 172 μηνύματα.
έχεις δίκιο...για παράδειγμα πέρυσι ένας μέσος όρος 17,5 στα μαθήματα πέρασε άτομα σε ιατρικές
Ναι. Τωρα δεν εχω εικονα για τις φετινές επιδοσεις των παιδιων γιατι διαβαζω σχεδον μονη μου αλλα θα ηθελα να μαθω κι εγω αν τα παιδια κινουνται στα ιδια επιπεδα με περσυ ή αν τα πανε καλυτερα φετος
 

Guest 454371

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Καλή επιτυχία.

Κοίτα, δες το σε με σοφή λογική. Αν βάλουν χαλαρά θέματα, θα γράψετε όλοι καλά και θα ανέβουν οι βάσεις στα ύψη όπως έγινε το 2009 όπου και η κουτση Μαρια εγραψε καλά

Αν πάλι βάλουν δύσκολα, οι βάσεις θα πέσουν. Πιστευω εχει να κανει με την ελαχιστη βαση εισαγωγής της κάθε σχολής όπου θέσπισαν από φέτος.

Εσύ δες να γράψεις όσο καλύτερα μπορείς, να περάσεις εκεί που θες και μη σε απασχολούν αν θα βάλουν εύκολα ή δυσκολα. Θεωρω οτι ένας πολύ καλά προετοιμασμένος μαθητής, ότι και αν πέσει θα γράψει καλά. Είναι αυτό που λέμε στον αθλητισμό, αν έχεις μια τέλεια καταρτισμένη ομάδα, κερδίζεις και τους διαιτητές που πάνε να σε "σφάξουν"
 

Guest 561241

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.

penelopet

Νεοφερμένος

Η penelopet αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών. Έχει γράψει 58 μηνύματα.
Ναι. Τωρα δεν εχω εικονα για τις φετινές επιδοσεις των παιδιων γιατι διαβαζω σχεδον μονη μου αλλα θα ηθελα να μαθω κι εγω αν τα παιδια κινουνται στα ιδια επιπεδα με περσυ ή αν τα πανε καλυτερα φετος
δίνεις και εσύ φέτος;;
 

Eustace

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Eustace αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 172 μηνύματα.
Ρε παιδιά να ρωτήσω κάτι άσχετο... self test θα κάνουμε στις πανελλήνιες?
Εμενα μου ειπαν οτι θα κανουμε αλλα θα βγει ανακοινωση. Μην αγχωνεστε παιδια. Οταν θα ρθει η ωρα για τα καρτελακια μαλλον θα μας πουν οι διευθυντες ή θα βγει ανακοινωση
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

δίνεις και εσύ φέτος;;
Ναι. Εδωσα περσυ μονο την εκθεση αλλα επειδη δεν ημουν καλα προετοιμασμενη το αφησα
 

penelopet

Νεοφερμένος

Η penelopet αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών. Έχει γράψει 58 μηνύματα.
Καλή επιτυχία.

Κοίτα, δες το σε με σοφή λογική. Αν βάλουν χαλαρά θέματα, θα γράψετε όλοι καλά και θα ανέβουν οι βάσεις στα ύψη όπως έγινε το 2009 όπου και η κουτση Μαρια εγραψε καλά

Αν πάλι βάλουν δύσκολα, οι βάσεις θα πέσουν. Πιστευω εχει να κανει με την ελαχιστη βαση εισαγωγής της κάθε σχολής όπου θέσπισαν από φέτος.

Εσύ δες να γράψεις όσο καλύτερα μπορείς, να περάσεις εκεί που θες και μη σε απασχολούν αν θα βάλουν εύκολα ή δυσκολα. Θεωρω οτι ένας πολύ καλά προετοιμασμένος μαθητής, ότι και αν πέσει θα γράψει καλά. Είναι αυτό που λέμε στον αθλητισμό, αν έχεις μια τέλεια καταρτισμένη ομάδα, κερδίζεις και τους διαιτητές που πάνε να σε "σφάξουν"
Εγώ έχω έναν στόχο την ιατρική και όπως τα λες έχω προετοιμαστεί και είμαι έτοιμη για αυτόν τον αγώνα. Υπάρχουν όμως συμμαθητές μου ( του πεδίου μου )που πάνε εντελώς χαλαρά γιατί δεν θέλουν να περάσουν σε κάτι συγκεκριμένο

Ρε παιδιά να ρωτήσω κάτι άσχετο... self test θα κάνουμε στις πανελλήνιες?
Δεν έχω ιδέα δεν μας έχουν πει κάτι
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Εμενα μου ειπαν οτι θα κανουμε αλλα θα βγει ανακοινωση. Μην αγχωνεστε παιδια. Οταν θα ρθει η ωρα για τα καρτελακια μαλλον θα μας πουν οι διευθυντες ή θα βγει ανακοινωση
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:


Ναι. Εδωσα περσυ μονο την εκθεση αλλα επειδη δεν ημουν καλα προετοιμασμενη το αφησα
σε ποιο πεδίο;;;
καλή μας επιτυχία
 

Eustace

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Eustace αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 172 μηνύματα.

Guest 454371

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Εγώ έχω έναν στόχο την ιατρική και όπως τα λες έχω προετοιμαστεί και είμαι έτοιμη για αυτόν τον αγώνα. Υπάρχουν όμως συμμαθητές μου ( του πεδίου μου )που πάνε εντελώς χαλαρά γιατί δεν θέλουν να περάσουν σε κάτι συγκεκριμένο
ε αυτο ειναι δικο τους θεμα. εσενα δεν χρειαζεται να σε απασχολουν οι συμμαθητες σου. Μονο το τι κανεις εσυ. Απο τη στιγμη που εχεις το πλανο σου, κοιτας αυτο και προσαρμοζεσαι
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,570 μηνύματα.
Καλησπέρα φίλες και φίλοι!!!!
Σε πολύ λίγο καιρό δίνω και εγώ πανελλήνιες σε μία αδιαμφησβήτητα αρκετά δύσκολη χρονιά.
Είμαι στο 3ο πεδίο πάω για ιατρική και παραδόξως δεν αγχώνομαι! :clapping:
Για να είμαι όμως ειλικρινής πριν ένα μήνα περίπου πέθαινα από το άγχος και τώρα έχω χαλαρώσει αρκετά ανυπομονώ να πάω να δώσω και νιώθω αρκετά σίγουρη για τον εαυτό μου από την στιγμή που έχω διαβάσει όλη την χρονιά αρκετά.
Η ερώτησή μου είναι η εξής
Εσείς τι πιστεύετε για φέτος;;θα βάλουν εύκολα, λογικά ή να πάει στο διάολο έχω πρόβατα στο χωριό;;;
Γνωρίζω ότι τίποτα δεν είναι απόλυτο, αλλά θα ήθελα να ακούσω και άλλες γνώμες.

Υστερόγραφο Ακούω γενικά και μου λένε καθηγητές πως φέτος θα είναι πιο χαλαρά τα πράγματα
Λοιπον Πηλελοπη ας παρουμε τα πραγματα με την σειρα
Το ερωτημα είναι αν φετο θα εχουμε ευκολοτερα θεματα?
Την κυβερνηση την απασχολει πολύ η εικονα της διοτι μαλλον θα παει σε εκλογες συντομα.
Εχει θεσπισει την ΕΒΕ οπου συμφωνα με αυτή ( κυβερνηση) θα αφησει εξω 7000 ενώ συμφωνα με τους αλλους θα αφησει εξω 25000.
Μετα την θεσπιση της βασης νεες σκεψεις εγιναν, ο μητσοτακης εδωσε εντολη να ενισχυθούν , αιγαιου, δημοκριτειο και δυτ μακεδονιας.
Η κεραμεως διερευσε μεσω επιτροπης εξετασεων ότι τα θεματα πρεπει να είναι πιο βατα.
Αλλαξαν γνωμη και κλεινουν την Γ λυκειου στις 2 αντι 11 ιουνιου.
Ο τσιπρας καταθετει ερωτηση 3η φορα στον μητσοτακη για αποσυρση φετος της ΕΒΕ αλλα ο μητσοτακης δεν απαντα ναι ή όχι.
Τα πεδια που είναι στο κοκκινο λογω ΕΒΕ είναι κυριως το 4ο μετα το 3ο με τις γεωπονικες και μετα το 2ο.
Θα μελετησουν με ποια μαθηματα θα μπορεσουν να περασουν το φραγμα περισσοτεροι χωρις να ανεβουν πολύ οι μεσοι οροι. Τωρα ,πως θα το κανουν δεν ξερω.
Τα μαθηματικά είναι αυτά που επειραζουν πολύ το 4ο πεδίο ,η χημεια το 3ο που ηταν και πολύ δυσκολη τελευταια και φυσικα η γλωσσα που τα επειραζει όλα.
Το πρώτο σενάριο είναι να βάλουν πιο βατά σε αυτά τα μαθήματα και το δεύτερο όταν βγουν οι βαθμολογίες και δεν τους αρέσουν να αποσύρουν την ΕΒΕ.
 

penelopet

Νεοφερμένος

Η penelopet αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών. Έχει γράψει 58 μηνύματα.
Λοιπον Πηλελοπη ας παρουμε τα πραγματα με την σειρα
Το ερωτημα είναι αν φετο θα εχουμε ευκολοτερα θεματα?
Την κυβερνηση την απασχολει πολύ η εικονα της διοτι μαλλον θα παει σε εκλογες συντομα.
Εχει θεσπισει την ΕΒΕ οπου συμφωνα με αυτή ( κυβερνηση) θα αφησει εξω 7000 ενώ συμφωνα με τους αλλους θα αφησει εξω 25000.
Μετα την θεσπιση της βασης νεες σκεψεις εγιναν, ο μητσοτακης εδωσε εντολη να ενισχυθούν , αιγαιου, δημοκριτειο και δυτ μακεδονιας.
Η κεραμεως διερευσε μεσω επιτροπης εξετασεων ότι τα θεματα πρεπει να είναι πιο βατα.
Αλλαξαν γνωμη και κλεινουν την Γ λυκειου στις 2 αντι 11 ιουνιου.
Ο τσιπρας καταθετει ερωτηση 3η φορα στον μητσοτακη για αποσυρση φετος της ΕΒΕ αλλα ο μητσοτακης δεν απαντα ναι ή όχι.
Τα πεδια που είναι στο κοκκινο λογω ΕΒΕ είναι κυριως το 4ο μετα το 3ο με τις γεωπονικες και μετα το 2ο.
Θα μελετησουν με ποια μαθηματα θα μπορεσουν να περασουν το φραγμα περισσοτεροι χωρις να ανεβουν πολύ οι μεσοι οροι. Τωρα ,πως θα το κανουν δεν ξερω.
Τα μαθηματικά είναι αυτά που επειραζουν πολύ το 4ο πεδίο ,η χημεια το 3ο που ηταν και πολύ δυσκολη τελευταια και φυσικα η γλωσσα που τα επειραζει όλα.
Το πρώτο σενάριο είναι να βάλουν πιο βατά σε αυτά τα μαθήματα και το δεύτερο όταν βγουν οι βαθμολογίες και δεν τους αρέσουν να αποσύρουν την ΕΒΕ.
Γιάννη αρχικά να σε ευχαριστήσω για την απάντηση σου!!! Η αλήθεια είναι ότι δεν το είχα σκεφτεί το θέμα τόσο εις βάθος αλλά έχω επίγνωση πως η κυβέρνηση δεν δείχνει ουσιαστικό ενδιαφέρον για τα παιδιά κοιτάει περισσότερο την εικόνα της...η ΕΒΕ πιστεύω ότι φέτος μπήκε πειραματικά θα διαπιστώσουν ότι είναι άχρηστη και θα την καταργήσουν όπως είπες και εσύ. Τώρα προσωπικά εμένα η ΕΒΕ δεν με επηρεάζει γιατί δεν επηρεάζει την επιθυμητή σχολή μου αλλά γνωρίζω ότι επηρεάζει τουλάχιστον το 80-90% των συμμαθητών μου... το άλλο μεγάλο θέμα είναι η κατάσταση που βιώνουμε.. πέρυσι που ήταν η πρώτη χρονιά με τον ιό κοινώς πετσοκοψαν τα παιδιά ενώ το φυσιολογικό θα ήταν να είναι λίγο πιο ελαστικοί... εγώ σαν υποψήφια δεν ζητώ να βάλουν εύκολα ζητώ να βάλουν σωστά βατά θέματα
 

Citylights

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Citylights αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 912 μηνύματα.
Διαβασα οτι θα πρεπει να κανουμε σελφ τεστ για τις Πανελληνιες. Μπορει καποιος να μου εξηγησει τι γινεται με τους αποφοιτους? Εννοω πρεπει να αγοραζουμε τα σελφ τεστ με τον ΑΜΚΑ ωστε να καταχωρειται στο συστημα οτι αγορασαμε οντως πριν τις εξετασεις ή μπορουμε να αγορασουμε κ το τεστ χωρις ΑΜΚΑ οποτε θεωρητικα δεν ξερει κανεις αν οντως αγορασαμε? Δηλαδη δεν εχω καταλαβει αν οι αποφοιτοι πρεπει να καταχωρουμαστε στο συστημα του φαρμακειου που να δειχνει οτι πηραμε τεστ ή απλα μπορουμε να το παρουμε οπως ο καθε πολιτης που δεν καταχωρειται καπου. Επισης το τεστ το δηλωνουμε 24 ωρες πριν? Μετα τη δηλωση στην πλατφορμα πρεπει να φερουμε κατι μαζι μας στο σχολειο, πχ εκτυπωση δηλωσης στο self testing? Ευχαριστω πολυ

Την ίδια απορία εχω και εγώ και γι'αυτο είμαι εδω.

δεν νομίζω να δίνουν στα φαρμακεία αν δεν ανήκουμε στις κατηγορίες που δίνουν
και εμείς είμαστε απλά απόφοιτοι.

το καρτελακι για τις πανελλήνιες και εγω δεν το εχω πάρει και δεν ξέρω αν πρέπει
να πάω απο εκεί ή αν μας πέρνουν τηλέφωνο εμένα μου είχαν πεί "αυτό είναι αργότερα".
 

Eustace

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Eustace αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 172 μηνύματα.
Διαβασα οτι θα πρεπει να κανουμε σελφ τεστ για τις Πανελληνιες. Μπορει καποιος να μου εξηγησει τι γινεται με τους αποφοιτους? Εννοω πρεπει να αγοραζουμε τα σελφ τεστ με τον ΑΜΚΑ ωστε να καταχωρειται στο συστημα οτι αγορασαμε οντως πριν τις εξετασεις ή μπορουμε να αγορασουμε κ το τεστ χωρις ΑΜΚΑ οποτε θεωρητικα δεν ξερει κανεις αν οντως αγορασαμε? Δηλαδη δεν εχω καταλαβει αν οι αποφοιτοι πρεπει να καταχωρουμαστε στο συστημα του φαρμακειου που να δειχνει οτι πηραμε τεστ ή απλα μπορουμε να το παρουμε οπως ο καθε πολιτης που δεν καταχωρειται καπου. Επισης το τεστ το δηλωνουμε 24 ωρες πριν? Μετα τη δηλωση στην πλατφορμα πρεπει να φερουμε κατι μαζι μας στο σχολειο, πχ εκτυπωση δηλωσης στο self testing? Ευχαριστω πολυ
Παιδια βγαλατε ακρη με τη σημερινη ανακοινωση; γτ εγω δεν ειδα να μας αναφερει πουθενα εμας τους αποφοιτους.
 

Guest 004218

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Παιδιά να ρωτήσω, ξέρει κανενας (εκτος απο τα παιδια που μιλήσαμε ηδη), καποιο καλο φροντιστήριο για οικονομικά, "μεγαλο" ή οχι. Ειμαι κοντα σε Περιστερι-Πετρουπολη-Ίλιον. Ειναι κανενας απο οικονομικη κατ. να μου πει εμπειρίες από αυτο που εχει γραφτεί;
 

Guest 561241

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Παιδιά να ρωτήσω, ξέρει κανενας (εκτος απο τα παιδια που μιλήσαμε ηδη), καποιο καλο φροντιστήριο για οικονομικά, "μεγαλο" ή οχι. Ειμαι κοντα σε Περιστερι-Πετρουπολη-Ίλιον. Ειναι κανενας απο οικονομικη κατ. να μου πει εμπειρίες από αυτο που εχει γραφτεί;
Ρε παιδιά με τα self test στις πανελλήνιες τι γίνεται? Μπορώ να γράψω και χειρόγραφο ή πρέπει να το εκτυπώσω?
 

Guest 004218

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.

Eustace

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Eustace αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 172 μηνύματα.

Guest 561241

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.

Eustace

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Eustace αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 172 μηνύματα.

Citylights

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Citylights αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 912 μηνύματα.
Ρε παιδιά με τα self test στις πανελλήνιες τι γίνεται? Μπορώ να γράψω και χειρόγραφο ή πρέπει να το εκτυπώσω?

Βγήκε ανακοίνωση 2 τεστάκια ο καθένας απο το φαρμακείο και μένει η καρτούλα που μάλλον είναι μέσα
σε αυτή την εβδομάδα.
 

Guest 561241

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top