[Πανελλήνιες 2021] Τα πάντα για τις μετεγγραφές

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,575 μηνύματα.
Γιαννη γίνεται να παρέμβει κάποιος και στην α’φαση των μετεγγραφών;έχω φίλο που λέει ότι τον δέχτηκαν κανονικά πλατφόρμα πέρυσι και ευνοήθηκε στον έλεγχο των δικαιολογητικών από κομματικά πρόσωπα ..γίνεται αυτό ή παπαριες είπε;
Μηπως να τα πει πιο καθαρα ο φιλος, στην Α φαση μετεγγραφων δεν υπαρχουν δικαιολογητικα.
Μηπως εννοει τις κατ εξαιρεση.
Αλλα οτι και να πει , δεν ξερω , δεν ειμαι του κομματος.
 

οθεσσαλονικιος

Νεοφερμένος

Ο οθεσσαλονικιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 38 μηνύματα.
Μηπως να τα πει πιο καθαρα ο φιλος, στην Α φαση μετεγγραφων δεν υπαρχουν δικαιολογητικα.
Μηπως εννοει τις κατ εξαιρεση.
Αλλα οτι και να πει , δεν ξερω , δεν ειμαι του κομματος.
λέει ότι τον ευνόησαν αρχικά στην πλατφόρμα σε ισοβαθμία στα μόρια πανελληνίων και μετά και στην γραμματεία όλα μέλι γάλα τον δέχτηκαν..τώρα δεν ξέρω αν μου πουλάει φούμαρα
 

Drglitterstar

Δραστήριο μέλος

Η Drglitterstar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Ιατρικής Πατρών. Έχει γράψει 419 μηνύματα.
Πόσο μου την έσπασαν κάποιοι συμφοιτητές μου που έλεγαν ότι έχουν μόρια για μεταγγραφή και θα την κάνουν αλλά αν τελικά τους αρέσει η Πάτρα δεν θα πάνε πίσω Αθήνα 😐
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,575 μηνύματα.
Πόσο μου την έσπασαν κάποιοι συμφοιτητές μου που έλεγαν ότι έχουν μόρια για μεταγγραφή και θα την κάνουν αλλά αν τελικά τους αρέσει η Πάτρα δεν θα πάνε πίσω Αθήνα 😐
Ε οχι αυτο ειναι πολυ σκληρο , μια μετεγγραφη πεταμενη ,σημαινει καποιος αλλος δεν θα σπουδασει.
Και δεν ειναι και νομικη κομοτηνης να πηγαινει μονο για εξετασεις.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

λέει ότι τον ευνόησαν αρχικά στην πλατφόρμα σε ισοβαθμία στα μόρια πανελληνίων και μετά και στην γραμματεία όλα μέλι γάλα τον δέχτηκαν..τώρα δεν ξέρω αν μου πουλάει φούμαρα
Α ενταξει αυτο παιζει ανετα στις ενστασεις. Η σχολη δεν εχει κατι να πει , πηρε την ενσταση Οκ την πηρε.
Ρε αμα δεν κανουν αυτα οι μικροι πολιτικοι που ειναι ανεξοδα τι θα κανουν?
 

ΓΙΩΡΓΟΣ Μ.

Νεοφερμένος

Ο ΓΙΩΡΓΟΣ Μ. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 63 ετών. Έχει γράψει 13 μηνύματα.
Γιάννη 00 καλησπέρα, έχουμε μιλήσει ξανά πρόσφατα και οι συμβουλές σου ήταν πολύτιμες,τελικά ο γιος μου πήρε 7 συνολικά μορια από οικονομικά κοινωνικα κριτήρια, όπως είχαμε υποθέσει θυμίζω θέλει μεταγγραφη από ΛΟΧΡΗ Λάρισας σε αυτό του ΠΑΔΑ.Πιστευεις ότι πρέπει να ετοιμάζει βαλίτσες για Αθήνα και γιατί όχι να παρακολουθεί κάποια μαθήματα στο ΠΑΔΑ έξωθεσμικα
 

Γιωργος0303

Νεοφερμένος

Ο Γιωργος0303 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Χημείας Ιωαννίνων. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
Παιδια καλησπερα!! Ειμαι στο χημικο Ιωαννινων. Με 4 μορια ειναι πιθανο να γινει δεκτη η αιτηση για μετεγγραφη στο χημικο Αθηνας;; Τι λετε;
 

042003

Νεοφερμένος

Η 042003 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 14 μηνύματα.
Καλησπέρα, θα ήθελα να ρωτήσω αυτά που προαναφερθηκαν με τους αριθμούς πρωτοκόλλου τι είναι; Ο συγκεκριμένος αριθμός δείχνει πόσα άτομα συνολικά έχουν κάνει αίτηση; Ή πόσα έχουν κάνει την αίτηση για το τμήμα στο οποίο αιτουμαστε;
 

Nala

Δραστήριο μέλος

Η Nala αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών, Φοιτήτρια του τμήματος Ιατρικής ΑΠΘ και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 759 μηνύματα.
Καλησπέρα, θα ήθελα να ρωτήσω αυτά που προαναφερθηκαν με τους αριθμούς πρωτοκόλλου τι είναι; Ο συγκεκριμένος αριθμός δείχνει πόσα άτομα συνολικά έχουν κάνει αίτηση; Ή πόσα έχουν κάνει την αίτηση για το τμήμα στο οποίο αιτουμαστε;
Δείχνει τόν αριθμό των συνολικών αιτήσεων για μετεγγραφή για κάθε κατηγορία, οικονομικά κριτήρια ή αδέρφια
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,575 μηνύματα.
Καλησπέρα, θα ήθελα να ρωτήσω αυτά που προαναφερθηκαν με τους αριθμούς πρωτοκόλλου τι είναι; Ο συγκεκριμένος αριθμός δείχνει πόσα άτομα συνολικά έχουν κάνει αίτηση; Ή πόσα έχουν κάνει την αίτηση για το τμήμα στο οποίο αιτουμαστε;
Παρατηρησαμε περυσι οτι ο αριθμος πρωτοκολου της αιτησης μετεγγραφης συμβαδιζε με τον αριθμο των αιτησεων μετεγγραφων που ανακοινωσε το υπουργειο .
Θεωρώντας οτι δεν αλλαξαν κατι φετος καταληξαμε οτι οι αιτησεις μετεγγραφων που κατατεθηκαν φετος ειναι περιπου:
Αιτησης με μορια 4100-4200
Αιτησεις για αδελφια 1700-1800

Αριθμος αιτησεων για συγκεκριμενο τμημα δεν μπορει να ξερουμε και ουτε θα γινει ποτε γνωστο ( εκτος συμπερασματικων εξαιρεσεων) διοτι ο φοιτητης εχει δυο επιλογες.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Παιδια καλησπερα!! Ειμαι στο χημικο Ιωαννινων. Με 4 μορια ειναι πιθανο να γινει δεκτη η αιτηση για μετεγγραφη στο χημικο Αθηνας;; Τι λετε;
πολυ δυσκολο
 

nikolettari

Νεοφερμένος

Η nikolettari αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 77 μηνύματα.
λέει ότι τον ευνόησαν αρχικά στην πλατφόρμα σε ισοβαθμία στα μόρια πανελληνίων και μετά και στην γραμματεία όλα μέλι γάλα τον δέχτηκαν..τώρα δεν ξέρω αν μου πουλάει φούμαρα
και πως πηρε την ενσταση δλδ ; τι μορια ειχε και τι ειχε γραψει αμα μπορεις να μας πεις
 

Sporaki

Νεοφερμένος

Η Sporaki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Βιοϊατρικών Επιστημών ΠΑΔΑ. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
Είμαι πρωτοετής στο πανεπιστήμιο βίο ιατρικών στην Θεσσαλονίκη έχω κάνει τα χαρτιά μου για μεταγραφή στην Αθήνα στο πανεπιστήμιο δυτικής αττικής θα χάσω το εξάμηνο ; Γιατί έχουμε διαφορετικά βιβλία επίσης Αν χασω το πρώτο εξάμηνο χάνω και όλο τον χρόνο ; Μήπως θΑ μπορούσε κάποιος να με βοηθήσει να μου πει πως ακριβώς γίνεται όταν κανείς μεταγραφή ;
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,575 μηνύματα.
Είμαι πρωτοετής στο πανεπιστήμιο βίο ιατρικών στην Θεσσαλονίκη έχω κάνει τα χαρτιά μου για μεταγραφή στην Αθήνα στο πανεπιστήμιο δυτικής αττικής θα χάσω το εξάμηνο ; Γιατί έχουμε διαφορετικά βιβλία επίσης Αν χασω το πρώτο εξάμηνο χάνω και όλο τον χρόνο ; Μήπως θΑ μπορούσε κάποιος να με βοηθήσει να μου πει πως ακριβώς γίνεται όταν κανείς μεταγραφή ;
Εσυ τωρα που εισαι ? ειναι πιθανη η μετεγγραφη σου?
 

Sporaki

Νεοφερμένος

Η Sporaki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Βιοϊατρικών Επιστημών ΠΑΔΑ. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
Είμαι στην Θεσσαλονίκη και η μεταγραφή είναι εφικτή κατά 90% θα την πάρω
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,575 μηνύματα.
Είμαι στην Θεσσαλονίκη και η μεταγραφή είναι εφικτή κατά 90% θα την πάρω
Ωραια , αφου θα την παρεις ελα αθηνα να παρακολουθεις παδα. Να δεις τι παιζει να περασεις μαθηματα.
Η αποψη μου ειναι οτι τα αποτελεσμτα θα βγουν τελος νοεμβρη και εξετασεις θα δωσεις παδα οπως γινοταν κλασικα.
Βιβλια μην παρεις απο Διπαε , αν τσακιση η μετεγγραφη εχεις χρονο να τα δηλώσεις και να τα παρεις.
Χανοντας την εξεταστικη του 1ου εξαμηνου προχωρας κανονικα στην δηλωση και παρακολουθηση του εαρινου.
Τα εργαστηρια και οι κοσμετολογια εχουν ζητηση αλλα ειναι κακοπληρωμενες θεσεις στον ιδιωτικο τομεα, τα εργαστηρια εχουν το πλεονεκτημα του δημοσιου και η κοσμετολογια του ελευθερου επαγγελματος.
 
Τελευταία επεξεργασία:

roud

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η roud αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Βιοϊατρικών Επιστημών ΠΑΔΑ. Έχει γράψει 274 μηνύματα.
Είμαι στο πρώτο έτος στο πανεπιστήμιο βίο ιατρικών επιστημών στην Θεσσαλονίκη στο τμήμα ιατρικών εργαστηρίων και θέλω να κάνω μεταγραφή Αθήνα στο πανεπιστήμιο δυτικησ Αττικής στης βιοϊατρικές επιστήμες βασικά έχω κάνει ήδη τα χαρτιά μου για μεταγραφή αυτό που με απασχολεί είναι ότι αν χάνω το πρώτο εξάμηνη; Και αν το χάνω το πρώτο εξάμηνο πως συνεχίζω ; Μήπως χάνω όλο τον χρόνο ; Κι επίσης θα ήθελα να ρωτήσω την γνώμη σας για δυο διαφορετικά τμήματα Τα ιατρικά εργαστήρια και αισθητικός κοσμητολογίας ποιο νομίζετε από τα δυο έχει καλύτερη επαγγελματική αποκατάσταση ;;
Είμαι στο τμήμα της Αθήνας πρώτο έτος
Λογικά χάνεις το α εξάμηνο αλλά αν βγουν τα αποτελέσματα μεταγραφής σου λογικά μπορείς να παρακολουθείς
Απλά θα χρωστάς μαθήματα αν δεν τα περάσεις
Β εξάμηνο κανονικά πας απλά θα χρωστάς τα μαθήματα του α
Ίσως για Σεπτέμβρη αν είναι δηλωμένα στο φοιτητολογιο
Από τις δυο αυτές κατευθύνσεις εγώ προσωπικά θα διάλεγα τα ιατρικά εργαστήρια
Αλλά είναι γούστα αυτά
 

Sporaki

Νεοφερμένος

Η Sporaki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Βιοϊατρικών Επιστημών ΠΑΔΑ. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
Σας ευχαριστώ παρά πολυ
 

maria20

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η maria20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 183 μηνύματα.
Ποτε να αναμενουμε τα αποτελεσματα μετεγγραφων?Ποσες αιτησεις εγιναν συνολικα με οικονομικα κοινωνικα κριτηρια?Με 6 μορια και 15600 να ελπιζω για πτδε εκπα(η βαση των ετων 2015-2020 με εξαιρεση το 2018 διαμορφωθηκε στα 6 μορια) πιστευετε οτι και φετος ειναι πιθανο να κλεισει στα 6?
 
Τελευταία επεξεργασία:

042003

Νεοφερμένος

Η 042003 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 14 μηνύματα.
Καλησπέρα και πάλι! ξέρω ότι έχω κουράσει με το θέμα μου αλλά ειλικρινά αγχώνομαι καθώς πρόκειται να φύγω την επόμενη εβδομάδα, πριν βγουν τα αποτελέσματα! 😂Εχοντας συγκεντρωσει 5 μόρια για την ιατρικη Ηρακλείου, και χωρίς κάποιο πρόβλημα με τα απαραίτητα δικαιολογητικά είναι σίγουρη η μετεγγραφή;
 

nikolettari

Νεοφερμένος

Η nikolettari αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 77 μηνύματα.
Ποτε να αναμενουμε τα αποτελεσματα μετεγγραφων?Ποσες αιτησεις εγιναν συνολικα με οικονομικα κοινωνικα κριτηρια?Με 6 μορια και 15600 να ελπιζω για πτδε εκπα(η βαση των ετων 2015-2020 με εξαιρεση το 2018 διαμορφωθηκε στα 6 μορια) πιστευετε οτι και φετος ειναι πιθανο να κλεισει στα 6?
Εντός των επόμενων δύο εβδομάδων αναμένεται να ανακοινωθούν τα αποτελέσματα των φετινών μετεγγραφών σύμφωνα με alfavita
 

042003

Νεοφερμένος

Η 042003 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 14 μηνύματα.
Ποτε να αναμενουμε τα αποτελεσματα μετεγγραφων?Ποσες αιτησεις εγιναν συνολικα με οικονομικα κοινωνικα κριτηρια?Με 6 μορια και 15600 να ελπιζω για πτδε εκπα(η βαση των ετων 2015-2020 με εξαιρεση το 2018 διαμορφωθηκε στα 6 μορια) πιστευετε οτι και φετος ειναι πιθανο να κλεισει στα 6?
 
Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top