[Πανελλήνιες 2021] Τα πάντα για τις μετεγγραφές

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,579 μηνύματα.
Καλημέρα. Κάποια επιβεβαίωση ζητάω για να δω αν τα έχω καταλάβει καλά, συν κάποιες ερωτήσεις αν έχετε την καλοσύνη.
1) Αδερφός που πέρασε στο τμήμα μηχανικών υπολογιστών στο Διπαε Σερρών με αδερφή που σπουδάζει στην Αθήνα 4ο έτος στο Γεωπονικό και γονείς που μένουν σε νησί χωρίς σπίτι στην Αθήνα ή στις Σέρρες, με κατά κεφαλήν εισόδημα κάτω των 10.000 € και με 2100 μόρια διαφορά, λογικά παίρνει μετεγγραφή για το αντοίστιχο τμήμα στο παδα. (Καλά το σκέφτομαι; )
Η ερώτησή μου έχει να κάνει με το ποια σχολή από τις 2 θα πρέπει να παρακολουθήσει. Πόσο εύκολο είναι να τον δεχτούν στο παδα και να απευθυνθεί στους καθηγητές ή στη γραμματεία; Και τι γίνεται με τα βιβλία;
Ελπίζω να μην σας κουράζω. Ευχαριστώ πολύ.
Αννα εμενα ρωτας?
 

Αννα1

Νεοφερμένος

Η Αννα1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 48 ετών. Έχει γράψει 10 μηνύματα.

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,579 μηνύματα.
Ναι παρακαλώΝαι παρακα



Ναι παρακαλώ. 😊
Ωραια ,παω να φτιαξω ενα καφε και σου απαντω.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Καλημέρα. Κάποια επιβεβαίωση ζητάω για να δω αν τα έχω καταλάβει καλά, συν κάποιες ερωτήσεις αν έχετε την καλοσύνη.
1) Αδερφός που πέρασε στο τμήμα μηχανικών υπολογιστών στο Διπαε Σερρών με αδερφή που σπουδάζει στην Αθήνα 4ο έτος στο Γεωπονικό και γονείς που μένουν σε νησί χωρίς σπίτι στην Αθήνα ή στις Σέρρες, με κατά κεφαλήν εισόδημα κάτω των 10.000 € και με 2100 μόρια διαφορά, λογικά παίρνει μετεγγραφή για το αντοίστιχο τμήμα στο παδα. (Καλά το σκέφτομαι; )
Η ερώτησή μου έχει να κάνει με το ποια σχολή από τις 2 θα πρέπει να παρακολουθήσει. Πόσο εύκολο είναι να τον δεχτούν στο παδα και να απευθυνθεί στους καθηγητές ή στη γραμματεία; Και τι γίνεται με τα βιβλία;
Ελπίζω να μην σας κουράζω. Ευχαριστώ πολύ.
Ναι πολυ σωστα το εχεις υπολογισει , η μετεγγραφη απο σερρες σε αθηνα ειναι σιγουρη και απο τις κλασσικες των αδελφων και η πλεον επιθυμητη του νομου. Βεβαια εφικτη ειναι και με τα μορια.
Το σωστο ειναι να παρακολουθησει το παδα για να δωσει και την εξεταστικη. Βιβλια δεν θα παρει με κωδικους σερρων θα παρει με κωδικους παδα.
Πουθενα δεν θα απευθυνθεί, θα τον αγνοήσουν ή και αποθαρρύνουν. Το παδα μπορει να μην εχει ανθρωποδιωχτη στους μετεγραφομενους αλλα δεν ειναι και welcome. Θα παει και θα κατσει στο αμφιθεατρο και οταν βγουν τα αποτελεσματα θα παει να βρει και την πορτα των εργαστηριων και θα κατσει απ εξω.
Το παδα ειναι ψιλοακολουθος κεραμεως και δεν ξερω τι θα επιτρεψει απο παρακολουθηση λογω αραιωμενων αιθουσων ( και η σχολη ειναι πολυ μεγαλη και γεματη). Αυτο θα το δειτε απο την 1η εβδομαδα του οκτωβριου.
Το θετικο ειναι οτι η σχολη αυτη δεν παιρνει πολλους μετεγγραφομενους , 16 πηρε περυσι και εχει μεγεθος 260
 
Τελευταία επεξεργασία:

Αννα1

Νεοφερμένος

Η Αννα1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 48 ετών. Έχει γράψει 10 μηνύματα.
Χί
Ωραια ,παω να φτιαξω ενα καφε και σου απαντω.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:


Ναι πολυ σωστα το εχεις υπολογισει , η μετεγγραφη απο σερρες σε αθηνα ειναι σιγουρη και απο τις κλασσικες των αδελφων και η πλεον επιθυμητη του νομου. Βεβαια εφικτη ειναι και με τα μορια.
Το σωστο ειναι να παρακολουθησει το παδα για να δωσει και την εξεταστικη. Βιβλια δεν θα παρει με κωδικους σερρων θα παρει με κωδικους παδα.
Πουθενα δεν θα απευθυνθεί, θα τον αγνοήσουν ή και αποθαρρύνουν. Το παδα μπορει να μην εχει ανθρωποδιωχτη στους μετεγραφομενους αλλα δεν ειναι και welcome. Θα παει και θα κατσει στο αμφιθεατρο και οταν βγουν τα αποτελεσματα θα παει να βρει και την πορτα των εργαστηριων και θα κατσει απ εξω.
Το παδα ειναι ψιλοακολουθος κεραμεως και δεν ξερω τι θα επιτρεψει απο παρακολουθηση λογω αραιωμενων αιθουσων ( και η σχολη ειναι πολυ μεγαλη και γεματη). Αυτο θα το δειτε απο την 1η εβδομαδα του οκτωβριου.
Το θετικο ειναι οτι η σχολη αυτη δεν παιρνει πολλους μετεγγραφομενους , 16 πηρε περυσι και εχει μεγεθος 260
Χίλια ευχαριστώ! 🙂
 

alexkala86

Νεοφερμένος

Ο alexkala86 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 20 ετών. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Γιάννη θεωρώ οτι είσαι το πιο αξιόπιστο άτομο όσο αφορά τις πανελλήνιες και γενικότερα τα θέματα που σφορούν μαθητές και φοιτητές..

Θα ήθελα παρακαλώ να σε ρωτήσω κάτι που αφορά μεταγραφή λόγω αδελφού..

Περασα στο χημικό τμήμα Ιωαννινων με 16581 μόρια.

Η αδελφή μου σπουδάζει στην ιατρική θεσσαλονίκης στο 6ο έτος.

Οι γονείς μου μένουν μόνιμα στη Θεσσαλονίκη.

Το εισόδημά τους είναι μεγαλύτερο από 50000 εευρό το χρόνο…

Είναι εφικτό να πάρω μεταγραφή στη Θεσσαλονίκη;

Έχω πιθανότητες του χερόνου με το 10%

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!
 

Manolispe

Νεοφερμένος

Ο Manolispe αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Υπάρχει τρόπος να πάρεις μεταγραφή για Αθήνα αν δεν ικανοποιείς την βάση μεταγραφής;
 

Tzanvas

Νεοφερμένος

Ο Tzanvas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 20 ετών. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
Καλημέρα, προσπαθώ να καταλάβω πως γίνονται οι μετεγγραφές Και όσο διαβάζω τόσο πιο πολύ μπερδεύομαι. Θα το εκτιμούσα πολύ αν κάποιος μπορεί να με βοηθήσει.
Εχω τα εξής δεδομένα:
Έχοντας 15.732 μόρια πέρασα χημικών μηχανικών στο Πολυτεχνείο Κοζάνης.
Η δίδυμη αδελφή μου πέρασε στο ΠΑΠΕΙ (Αθήνα)
Οι γονείς μου μένουν Αθήνα σε δικό μας σπιτι. Ο πατέρας μου είναι συνταξιούχος.
Μπορω να κανω μετεγγραφή Αθήνα στο αντίστοιχο τμήμα;
Επισης μαζεύω και 6 μόρια, 4 από οικονομικά κριτήρια και 2 λόγω τριτεκνίας.
Τι από όλα αυτά θα χρησιμοποιήσω?
Ευχαριστω πολύ εκ των προτέρων αν μπορεί κάποιος να με βοηθήσει.
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,579 μηνύματα.
Υπάρχει τρόπος να πάρεις μεταγραφή για Αθήνα αν δεν ικανοποιείς την βάση μεταγραφής;
Μονο με την ειδικη κατηγορια μετεγγραφων οπως αναπηρια 67% ή παθηση απο τις 80 που οδηγουν στο εισαγωγη 5% ή δωρεα οργανου. Στην μετεγγραφη αυτη δεν λογιζεται ο κοφτης 2750 μονο η υπαρξη αντιστοιχης σχολης.
Υπαρχουν επισεις και οι ανεμικές κατ εξαιρεση οπου η παθηση του φοιτητη ή του συγγενους μπορει και να μην ειναι μεσα στις 80 περιπτωσεις . Και εκει δεν εχουμε κοφτη 2750.

Αρθρα 78 και 79 στον παρακατω νομο

Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Γιάννη θεωρώ οτι είσαι το πιο αξιόπιστο άτομο όσο αφορά τις πανελλήνιες και γενικότερα τα θέματα που σφορούν μαθητές και φοιτητές..

Θα ήθελα παρακαλώ να σε ρωτήσω κάτι που αφορά μεταγραφή λόγω αδελφού..

Περασα στο χημικό τμήμα Ιωαννινων με 16581 μόρια.

Η αδελφή μου σπουδάζει στην ιατρική θεσσαλονίκης στο 6ο έτος.

Οι γονείς μου μένουν μόνιμα στη Θεσσαλονίκη.

Το εισόδημά τους είναι μεγαλύτερο από 50000 εευρό το χρόνο…

Είναι εφικτό να πάρω μεταγραφή στη Θεσσαλονίκη;

Έχω πιθανότητες του χερόνου με το 10%

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!
Εμ δως μου και συ ενα θετικο ? Στο λεξικο στο λημμα απαγορευεται η μετεγγραφη εχει την φωτογραφια σου.
Για μετεγγραφη με τα μορια δεν γινεται , εχεις
(0) μορια και η σχολη Απθ παιζει στα 4 μορια και εκει θα μεινει διοτι απλα ειναι θεσσαλονικη.
Για μετεγγραφη με τα αδελφια παλι εχεις 2 στοπ. Γονεις στην θεσσαλονικη και κατα κεφαλην εισοδημα πανω απο 12500 €. Κανε μια προσπαθεια αν παιρνει, μιλησε με τον λογιστη σας να μαζεψει οικονομικες χαζομαρες 3ετιας και να το φερει στα 12500 και μετοίκησε τους γονεις σου στο εξοχικό τους στην χαλκιδικη.
Το 10% (6%) εχει ανωδικες τασεις στην σχολη αυτη οποτε και δεδομενης της φετινης καταστασης με την υπερπληθωρα μοριων 3ου πεδιου δεν ειναι ελπιδοφορο.
Ελπιδοφορο φαινεται το 4% τον παραπανω χρονο.
Ευχαριστω για τα καλα σου λογια.

Καλημέρα, προσπαθώ να καταλάβω πως γίνονται οι μετεγγραφές Και όσο διαβάζω τόσο πιο πολύ μπερδεύομαι. Θα το εκτιμούσα πολύ αν κάποιος μπορεί να με βοηθήσει.
Εχω τα εξής δεδομένα:
Έχοντας 15.732 μόρια πέρασα χημικών μηχανικών στο Πολυτεχνείο Κοζάνης.
Η δίδυμη αδελφή μου πέρασε στο ΠΑΠΕΙ (Αθήνα)
Οι γονείς μου μένουν Αθήνα σε δικό μας σπιτι. Ο πατέρας μου είναι συνταξιούχος.
Μπορω να κανω μετεγγραφή Αθήνα στο αντίστοιχο τμήμα;
Επισης μαζεύω και 6 μόρια, 4 από οικονομικά κριτήρια και 2 λόγω τριτεκνίας.
Τι από όλα αυτά θα χρησιμοποιήσω?
Ευχαριστω πολύ εκ των προτέρων αν μπορεί κάποιος να με βοηθήσει.
Μετεγγραφη λογω αδελφης δεν γινεται διοτι οι γονεις μενουν αθηνα.
Θα σου ελεγα μετοίκησε τους γονεις σου αλλα το μετσοβιο ζητα και ψαχνει μοναχο του τις φορολογικες δηλωσεις και αν δει τροποποιητικες πιθανων θα σε απορρίψει.
Τα 6 μορια ειναι καλα, και δεν ειναι 6 μαλλον 6.5 ειναι ( ποσο μεγαλος ειναι ο μεγαλος αδελφος?).
Η σχολη εκλεινε στα 4 μορια παραδοσιακα ,περυσι ανεβηκε στα 5 λογω 3ετιας των οικονομικων και μαλλον εκει θα μεινει. Αν τολμησει και παει στα 6 τοτε πας με μειονεκτημα ισοβαθμιας διοτι προηγουνται οι πατρινοι.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Tzanvas

Νεοφερμένος

Ο Tzanvas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 20 ετών. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
Καλημέρα, προσπαθώ να καταλάβω πως γίνονται οι μετεγγραφές Και όσο διαβάζω τόσο πιο πολύ μπερδεύομαι. Θα το εκτιμούσα πολύ αν κάποιος μπορεί να με βοηθήσει.
Εχω τα εξής δεδομένα:
Έχοντας 15.732 μόρια πέρασα χημικών μηχανικών στο Πολυτεχνείο Κοζάνης.
Η δίδυμη αδελφή μου πέρασε στο ΠΑΠΕΙ (Αθήνα)
Οι γονείς μου μένουν Αθήνα σε δικό μας σπιτι. Ο πατέρας μου είναι συνταξιούχος.
Μπορω να κανω μετεγγραφή Αθήνα στο αντίστοιχο τμήμα;
Επισης μαζεύω και 6 μόρια, 4 από οικονομικά κριτήρια και 2 λόγω τριτεκνίας.
Τι από όλα αυτά θα χρησιμοποιήσω?
Ευχαριστω πολύ εκ των προτέρων αν μπορεί κάποιος να με βοηθήσει.
Γιάννη_00 μπορείς να με βοηθήσεις;
 

Tzanvas

Νεοφερμένος

Ο Tzanvas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 20 ετών. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
Μετεγγραφη λογω αδελφης δεν γινεται διοτι οι γονεις μενουν αθηνα.
Θα σου ελεγα μετοίκησε τους γονεις σου αλλα το μετσοβιο ζητα και ψαχνει μοναχο του τις φορολογικες δηλωσεις και αν δει τροποποιητικες πιθανων θα σε απορρίψει.
Τα 6 μορια ειναι καλα, και δεν ειναι 6 μαλλον 6.5 ειναι ( ποσο μεγαλος ειναι ο μεγαλος αδελφος?).
Η σχολη εκλεινε στα 4 μορια παραδοσιακα ,περυσι ανεβηκε στα 5 λογω 3ετιας των οικονομικων και μαλλον εκει θα μεινει. Αν τολμησει και παει στα 6 τοτε πας με μειονεκτημα ισοβαθμιας διοτι προηγουνται οι πατρινοι.
Ο μεγάλος μου αδελφός είναι 35, οποτε δεν έχω το επιπλέον μισό μοριο
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Πως μπορω να σε βοηθησω? να παρω λοστο και να παμε βραδυ ζωγραφου, μεσα ειμαι.
Χαχαχα όχι όχι δε θα σου το ζήταγα ποτέ. Δεν είχα ανανεώσει τη σελίδα και δεν είδα ότι μου απάντησες.
Αρα να ψάχνω για σπιτι στην Κοζάνη? Δεν έχω ελπίδες λες?
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,579 μηνύματα.
Ο μεγάλος μου αδελφός είναι 35, οποτε δεν έχω το επιπλέον μισό μοριο
Πραγματι ειναι πολυ μεγαλος για τα σεναρια μας.
Ενταξει τα 6 μορια σου ειναι πολυ ελπιδοφορα.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Ο μεγάλος μου αδελφός είναι 35, οποτε δεν έχω το επιπλέον μισό μοριο
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:


Χαχαχα όχι όχι δε θα σου το ζήταγα ποτέ. Δεν είχα ανανεώσει τη σελίδα και δεν είδα ότι μου απάντησες.
Αρα να ψάχνω για σπιτι στην Κοζάνη? Δεν έχω ελπίδες λες?
Δεν εχω προβλημα παμε, ξερω και τρυπες. Κοιτα αν εγω ημουν εσυ δεν θα πηγαινα τωρα κοζανη θα την εστηνα ζωγραφου. Για ξανατσεκαρισε τα οικονομικα, ειναι οπως τα λες? ( θελουμε 3ετια)
Σπιτια θα υπαρχουν και τον δεκεμβρη στην κοζανη αν τσακισει η μετεγγραφη (δυσκολο).
Η κοζανη και οι γυρω νομοι απο 5500 φοιτητες που ζητουσαν φετος πηραν μονο 2500 (ΕΒΕ).
 
Τελευταία επεξεργασία:

Tzanvas

Νεοφερμένος

Ο Tzanvas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 20 ετών. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
Ο μεγάλος μου αδελφός είναι 35, οποτε δεν έχω το επιπλέον μισό μοριο
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:


Χαχαχα όχι όχι δε θα σου το ζήταγα ποτέ. Δεν είχα ανανεώσει τη σελίδα και δεν είδα ότι μου απάντησες.
Αρα να ψάχνω για σπιτι στην Κοζάνη? Δεν έχω ελπίδες λες?
Έχω λίγο πελαγώσει, ευχαριστώ πάντως για το χρόνο που διέθεσες.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Πραγματι ειναι πολυ μεγαλος για τα σεναρια μας.
Ενταξει τα 6 μορια σου ειναι πολυ ελπιδοφορα.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:


Δεν εχω προβλημα παμε, ξερω και τρυπες. Κοιτα αν εγω ημουν εσυ δεν θα πηγαινα τωρα κοζανη θα την εστηνα ζωγραφου. Για ξανατσεκαρισε τα οικονομικα, ειναι οπως τα λες? ( θελουμε 3ετια)
Ναι τα κοιτάγαμε χτες με το λογιστή.Θα τα φτιάξει έτσι ώστε να έχω 4. Πιο πάνω δεν παει
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,579 μηνύματα.
Έχω λίγο πελαγώσει, ευχαριστώ πάντως για το χρόνο που διέθεσες.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:


Ναι τα κοιτάγαμε χτες με το λογιστή.Θα τα φτιάξει έτσι ώστε να έχω 4. Πιο πάνω δεν παει
Τελικα υπαρχουν και καλοι ανθρωποι λογιστες.
Την γραμμη ''εισοδημα επιβολης εισφορας'' να προσεξει.
 

Nala

Δραστήριο μέλος

Η Nala αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών, Φοιτήτρια του τμήματος Ιατρικής ΑΠΘ και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 759 μηνύματα.
Έχω λίγο πελαγώσει, ευχαριστώ πάντως για το χρόνο που διέθεσες.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:


Ναι τα κοιτάγαμε χτες με το λογιστή.Θα τα φτιάξει έτσι ώστε να έχω 4. Πιο πάνω δεν παει
Αν το κατά κεφαλήν εισόδημα είναι 5000 ευρώ έρχεσαι με αδερφή Αθήνα αλλά και τά μόρια σου από κοινωνικά κριτήρια φαίνονται μια χαρά
Απλά αν τελικά μπορείς με αδελφή είναι σιγουριά
 

alexkala86

Νεοφερμένος

Ο alexkala86 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 20 ετών. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Γιάννη ομολογώ ήταν άμεση και εμπεριστατωμένη η απάντηση, αν και με πίκρανε..
Δηλαδή δεν έχω καν δικαίωμα να καταθέσω αίτημα για μεταγραφή λόγω αδελφής;
Εκεί έχει επίσης εισοδηματικά κριτήρια; Νόμιζα οτι το πρόβλημα ήταν μόνο η κατοικία γονέων...
Όσο αφορά το 10% αν προκύψει την δεύτερη χρονιά (4%) κατοχυρώνω τα μαθήματα που θα έχω περάσει;
Πάντως σε κάθε περίπτωση ήταν η σχολή που ήθελα, δεν πειράζει.... ακούω ότι η σχολή είναι υψηλού επιπέδου, τα Γιάννενα είναι όμορφη πόλη και η φοιτητική ζωή εφάμιλλη της Θεσσαλονίκης.
Σε ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις και τις πληροφορίες!
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,579 μηνύματα.
Γιάννη ομολογώ ήταν άμεση και εμπεριστατωμένη η απάντηση, αν και με πίκρανε..
Δηλαδή δεν έχω καν δικαίωμα να καταθέσω αίτημα για μεταγραφή λόγω αδελφής;
Εκεί έχει επίσης εισοδηματικά κριτήρια; Νόμιζα οτι το πρόβλημα ήταν μόνο η κατοικία γονέων...
Όσο αφορά το 10% αν προκύψει την δεύτερη χρονιά (4%) κατοχυρώνω τα μαθήματα που θα έχω περάσει;
Πάντως σε κάθε περίπτωση ήταν η σχολή που ήθελα, δεν πειράζει.... ακούω ότι η σχολή είναι υψηλού επιπέδου, τα Γιάννενα είναι όμορφη πόλη και η φοιτητική ζωή εφάμιλλη της Θεσσαλονίκης.
Σε ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις και τις πληροφορίες!
Ναι εχει και εισοδηματικα κριτηρια. Τι πιθανοτερο ειναι οτι η πλατφορμα δεν θα σου επιτρεψει να κανεις κινηση καν διοτι υπολογιζει μονη της τα λεφτα.
Κοιτα για μενα η χημεια τελειωσε στις πανελληνιες αλλα απο οτι ακουω το χημικο Ιωαννινων χαιρει εκτιμισεως. Απ την αλλη το χημικο ΑΠΘ ειναι δημοκρατικη σχολη , ειπε στην κυρια παρε την εβε σου και τριψτει 'να οπου μπορεις. Δεν νομιζω οτι θα εχεις προβλημα αναγνωρισης μαθηματων.
 

Tzanvas

Νεοφερμένος

Ο Tzanvas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 20 ετών. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
Αν το κατά κεφαλήν εισόδημα είναι 5000 ευρώ έρχεσαι με αδερφή Αθήνα αλλά και τά μόρια σου από κοινωνικά κριτήρια φαίνονται μια χαρά
Απλά αν τελικά μπορείς με αδελφή είναι σιγουριά
Είναι κάτι λιγότερο από 5500.
Τελικα τι να χρησιμοποιήσω στην αίτηση? Μπορώ όλα?
 

Nala

Δραστήριο μέλος

Η Nala αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών, Φοιτήτρια του τμήματος Ιατρικής ΑΠΘ και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 759 μηνύματα.
Είναι κάτι λιγότερο από 5500.
Τελικα τι να χρησιμοποιήσω στην αίτηση? Μπορώ όλα?
Είναι μέχρι 5000 ,αν το ξεπερνας δεν παίρνεις μετεγγραφή
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Είναι μέχρι 5000 ,αν το ξεπερνας δεν παίρνεις μετεγγραφή
Πρόσεξε τριετίας όχι του τελευταίου χρόνου
 

Tzanvas

Νεοφερμένος

Ο Tzanvas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 20 ετών. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
Είναι μέχρι 5000 ,αν το ξεπερνας δεν παίρνεις μετεγγραφή
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:


Πρόσεξε τριετίας όχι του τελευταίου χρόνου
Ναι για τριετία είναι 5250 το κατά κεφαλήν εισοδημα
 

Nala

Δραστήριο μέλος

Η Nala αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών, Φοιτήτρια του τμήματος Ιατρικής ΑΠΘ και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 759 μηνύματα.
Ναι για τριετία είναι 5250 το κατά κεφαλήν εισοδημα
Τότε θά πάς με οικονομικά κριτήρια, δοκίμασε και με αδερφό,αν είσαι παραπάνω στα χρήματα δεν θά τό δέχεται το σύστημα νομίζω
 
Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top