[Πανελλήνιες 2021] Τα πάντα για τις μετεγγραφές

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

s93060

Νεοφερμένος

Ο s93060 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 49 ετών και Καθηγητής. Έχει γράψει 96 μηνύματα.
Επειδή η μεταγραφή είναι σχεδόν σίγουρη αποφασίσαμε να πάμε κατευθείαν στην πόλη που θα πάει και να ξεκινήσει εκεί τις παρακολουθήσεις αν φυσικά επιτραπούν λόγω των μέτρων κορονοϊού
Ήθελα να ρωτήσω αν κάποιος ξέρει βιβλία και φοιτητικό πασο δεν θα δικαιούται έτσι ;
Για το Στεγαστικό επίδομα ποτέ γίνονται οι αιτήσεις ; Αν νοικιασουμε πριν την μεταγραφή θα δικαιούται ;
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,495 μηνύματα.
Επειδή η μεταγραφή είναι σχεδόν σίγουρη αποφασίσαμε να πάμε κατευθείαν στην πόλη που θα πάει και να ξεκινήσει εκεί τις παρακολουθήσεις αν φυσικά επιτραπούν λόγω των μέτρων κορονοϊού
Ήθελα να ρωτήσω αν κάποιος ξέρει βιβλία και φοιτητικό πασο δεν θα δικαιούται έτσι ;
Για το Στεγαστικό επίδομα ποτέ γίνονται οι αιτήσεις ; Αν νοικιασουμε πριν την μεταγραφή θα δικαιούται ;
Εφοσον ειναι σιγουρη η μετεγγραφη το φρονιμο ειναι να παρακολουθει την κομοτηνη απο την αρχη.
Πασο στην αρχη απο την πρωτη σχολη και οταν παρει κωδικους απο την κομοτηνη θα βγαλει αλλο.
Απ οτι ειπε ενα κοριτσι αστικο δεν πληρωνουν στην κομοτηνη
Βιβλια με τους κωδικους της κομοτηνης.
Το φοιτητικο επιδομα αιτηται το καλοκαιρι 2022 , δεν ξερω ομως ποσους μηνες πρεπει να εχεις νοικια.
 

asdfqwerty

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο asdfqwerty αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Πληροφορικής & Τηλεπικοινωνιών ΕΚΠΑ. Έχει γράψει 1,347 μηνύματα.
Εφοσον ειναι σιγουρη η μετεγγραφη το φρονιμο ειναι να παρακολουθει την κομοτηνη απο την αρχη.
Πασο στην αρχη απο την πρωτη σχολη και οταν παρει κωδικους απο την κομοτηνη θα βγαλει αλλο.
Απ οτι ειπε ενα κοριτσι αστικο δεν πληρωνουν στην κομοτηνη
Βιβλια με τους κωδικους της κομοτηνης.
Το φοιτητικο επιδομα αιτηται το καλοκαιρι 2022 , δεν ξερω ομως ποσους μηνες πρεπει να εχεις νοικια.
γιαννη για τους επομενους μηνες βλεπω να κανεις προβλεψεις για τις μεταγγραφες :loltooth:
 

katerinavld

Νεοφερμένος

Η katerinavld αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 47 ετών. Έχει γράψει 33 μηνύματα.
Εφοσον ειναι σιγουρη η μετεγγραφη το φρονιμο ειναι να παρακολουθει την κομοτηνη απο την αρχη.
Πασο στην αρχη απο την πρωτη σχολη και οταν παρει κωδικους απο την κομοτηνη θα βγαλει αλλο.
Απ οτι ειπε ενα κοριτσι αστικο δεν πληρωνουν στην κομοτηνη
Βιβλια με τους κωδικους της κομοτηνης.
Το φοιτητικο επιδομα αιτηται το καλοκαιρι 2022 , δεν ξερω ομως ποσους μηνες πρεπει να εχεις νοικια.

Συγνώμη , αλλά όσο σίγουρη και να είναι μια μετεγγραφή, πριν αυτή γίνει:
Σε δέχεται το τμήμα που θες να πας, ελεύθερα να παρακολουθείς???
Κάνεις κάποια συνενόηση άτυπη με την γραμματεία του τμήματος ή εντελώς ελεύθερα
μπαίνεις και παρακολουθείς?
 

s93060

Νεοφερμένος

Ο s93060 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 49 ετών και Καθηγητής. Έχει γράψει 96 μηνύματα.
Με τα περσινά δεδομένα είναι σίγουρη όπως μου είχες πει και παλαιότερα Γιάννη 6 θέσεις έμειναν ακάλυπτες
Το ποσες θέσεις ζητάει κάθε χρόνια το πανεπιστήμιο προκύπτει απο κάπου ; Η το κάθε πανεπιστήμιο κάνει οι θέλει ;
Πάσο εφόσον δεν πάει καθόλου Ηράκλειο δεν μπορεί να πάρει με άλλον τρόπο ;
Και τα βιβλια μετά την μεταγραφή θα μπορέσει να τα πάρει ε;
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Συγνώμη , αλλά όσο σίγουρη και να είναι μια μετεγγραφή, πριν αυτή γίνει:
Σε δέχεται το τμήμα που θες να πας, ελεύθερα να παρακολουθείς???
Κάνεις κάποια συνενόηση άτυπη με την γραμματεία του τμήματος ή εντελώς ελεύθερα
μπαίνεις και παρακολουθείς?
Προ κορονοϊού νομιζω πήγαινες ελεύθερα αλλά τώρα πιστεύω θα είναι στην διακριτική ευχέρεια της σχολής
 

katerinavld

Νεοφερμένος

Η katerinavld αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 47 ετών. Έχει γράψει 33 μηνύματα.
Με τα περσινά δεδομένα είναι σίγουρη όπως μου είχες πει και παλαιότερα Γιάννη 6 θέσεις έμειναν ακάλυπτες
Το ποσες θέσεις ζητάει κάθε χρόνια το πανεπιστήμιο προκύπτει απο κάπου ; Η το κάθε πανεπιστήμιο κάνει οι θέλει ;
Πάσο εφόσον δεν πάει καθόλου Ηράκλειο δεν μπορεί να πάρει με άλλον τρόπο ;
Και τα βιβλια μετά την μεταγραφή θα μπορέσει να τα πάρει ε;
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:


Προ κορονοϊού νομιζω πήγαινες ελεύθερα αλλά τώρα πιστεύω θα είναι στην διακριτική ευχέρεια της σχολής
Αλήθεια ε???
Και οι καθηγητες δεν εχουν προβλημα?
 

Xaris

Νεοφερμένος

Ο Xaris αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 21 ετών. Έχει γράψει 27 μηνύματα.
Με 72 μορια διαφορα απο κτηνιατρικη θεσσαλονικης μπορω να την πιασω του χρονου με 10%; Επισης με 4 μορια μπορω να παρω μετεγγραφη απο καρδιτσα;
 
Τελευταία επεξεργασία:

Than003

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Than003 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 20 ετών και Φοιτητής του τμήματος Ιατρικής ΑΠΘ. Έχει γράψει 276 μηνύματα.
Θα ήθελα να κάνω μια ερώτηση σχετικά με τις μεταγραφές επειδή δεν έχω λάβει ξεκάθαρη απάντηση
Πέρασα Φαρμακευτική Πάτρας και θέλω να έρθω στο ΑΠΘ (έχω αρκετά μόρια και άρα ελπίδες για μεταγραφή), αλλά πρόσφατα έμαθα ότι οι μεταγραφές αργούν λίγο.
Οπότε μπορώ να παρακολουθώ στο ΑΠΘ τα μαθήματα άτυπα μέχρι να έρθει η μεταγραφή ή δεν θα έχει νόημα αφού δεν θα μπορώ να εξεταστώ ή να συμμετέχω σε εργαστήρια; Αυτό που φοβάμαι είναι να μην χάσω ένα εξάμηνο...Επίσης αν πάω τελικά στην Πάτρα και περάσω τα μαθήματα του 1ου εξαμήνου αναγνώριζεται στο ΑΠΘ;
 

Gorgina_srk

Νεοφερμένος

Η Gorgina_srk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Νηπιαγωγός. Έχει γράψει 57 μηνύματα.
Θέλω να ρωτήσω κάτι σχετικά με την μεταγγραφη. Η φίλη μου πέρασε με το 10% φιλολογια κρητη για 100 μόρια έχασε της αθήνας πληρή κάποια κριτίρια θα μπορέσει να έρθει αθήνα?
 

GiwrgosLxs

Νεοφερμένος

Ο GiwrgosLxs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Κοινωνιολογίας Παντείου. Έχει γράψει 30 μηνύματα.
Καλή σταδιοδρομία σε όλους τους επιτυχόντες και ισχυρή θέληση για αδιαλειπτη προσπάθεια σε όσους δεν τα κατάφεραν. Θυμηθείτε, Ο δρόμος της επιτυχίας και της ευτυχίας δεν είναι ποτέ ένας και κοινός για όλους! Όσον αφορά τις μετεγγραφές, να αναφέρω ότι κατάφερα να εισαχθώ στο Τμήμα Κοινωνιολογίας του Πανεπιστημίου Αιγαίου. Γνωρίζουμε αν έχει αλλάξει στην ισχύουσα νομοθεσία; Κάπου είχα δει ότι ενδέχεται να εφαρμοστεί η ΕΒΕ και στις μετεγγραφές. Τώρα το πώς και το γιατί, δεν το έχω καταλάβει. Εν πάση περιπτώσει, ακόμα κι αυτό να γίνει, θα ισχύσει και για τις ειδικές κατηγορίες; Για παράδειγμα εγώ έχω πιστοποιημένο ποσοστό αναπηρίας από τα ΚΕΠΑ 67%. Θα μπορούσε να είναι κόφτης για μένα το παραπάνω ενδεχόμενο;
 

GGP

Νεοφερμένος

Η GGP αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 116 μηνύματα.
Θα ήθελα να κάνω μια ερώτηση σχετικά με τις μεταγραφές επειδή δεν έχω λάβει ξεκάθαρη απάντηση
Πέρασα Φαρμακευτική Πάτρας και θέλω να έρθω στο ΑΠΘ (έχω αρκετά μόρια και άρα ελπίδες για μεταγραφή), αλλά πρόσφατα έμαθα ότι οι μεταγραφές αργούν λίγο.
Οπότε μπορώ να παρακολουθώ στο ΑΠΘ τα μαθήματα άτυπα μέχρι να έρθει η μεταγραφή ή δεν θα έχει νόημα αφού δεν θα μπορώ να εξεταστώ ή να συμμετέχω σε εργαστήρια; Αυτό που φοβάμαι είναι να μην χάσω ένα εξάμηνο...Επίσης αν πάω τελικά στην Πάτρα και περάσω τα μαθήματα του 1ου εξαμήνου αναγνώριζεται στο ΑΠΘ;
Ακριβώς την ίδια απορία έχω κι εγώ.
Ας απαντήσει κάποιος υπεύθυνα!!
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,495 μηνύματα.
Με τα περσινά δεδομένα είναι σίγουρη όπως μου είχες πει και παλαιότερα Γιάννη 6 θέσεις έμειναν ακάλυπτες
Το ποσες θέσεις ζητάει κάθε χρόνια το πανεπιστήμιο προκύπτει απο κάπου ; Η το κάθε πανεπιστήμιο κάνει οι θέλει ;
Πάσο εφόσον δεν πάει καθόλου Ηράκλειο δεν μπορεί να πάρει με άλλον τρόπο ;
Και τα βιβλια μετά την μεταγραφή θα μπορέσει να τα πάρει ε;
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:


Προ κορονοϊού νομιζω πήγαινες ελεύθερα αλλά τώρα πιστεύω θα είναι στην διακριτική ευχέρεια της σχολής
Δεν ξερω και γιατι σχολη μιλαμε ( μεγαλη, μικρη)?
ΟΙ θεσεις μετεγγραφων ειναι δια νομου 15% των εισακτεων.
Ναι ο ιος φερνει ενα προβλημα.
Οι καθηγητες δεν εδιωχναν ποτε παιδια απο την αιθουσα.
Τωρα ενας καθηγητης θα ελεγχει, χαρτια, αποστασεις, μασκες, αντισηπτικά, φασαρίες, θα ελεγχει και αρ μητρωου? Το ΔΠΘ βλεπει τα μετεγγραφομενα (εισαγομενα ) παιδια ως μανα εξ ουρανου. ειναι μαθημενο να χανει και ποτε να μην κερδιζει παιδια.
Οκ πηγες μια ,οχι , πηγες 2 οχι, την τριτη κατσε οπου θες και ασε με ήσυχο. Αποψη μου.
Μιλαμε και για κομοτηνη , δεν ειναι εκπα για κοσμοσυρροή. Παιδια δεν θα πανε γιατι δεν εχουν να νοικιασουν ή περιμενουν την μετεγγραφη.
Βιβλια παιρνεις οταν ειναι ανοικτος ο ευδοξος, περυσι δεν τον ανοιξε για τα μετεγγραφομενα και τα πηραν στο εαρινο εξαμηνο. Προπερσι τα πηραν κανονικα τον γεναρη.
Εξεταστικη παντως θα δωσει κομητηνη. Αν ηταν αθηνα μπορει και να μην εδινε ( περυσι).
Η μετεγγραφη ειναι μια ταλαιπωρία , αλλα εχω την αισθηση οτι θα το καλοδεχθουν το παιδι.
Κατσε να καλεσω δυναμη κρουσης.
Τζινα πες κατι για την πατρα
Δημητρουλα πες κατι για την καστορια.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Συγνώμη , αλλά όσο σίγουρη και να είναι μια μετεγγραφή, πριν αυτή γίνει:
Σε δέχεται το τμήμα που θες να πας, ελεύθερα να παρακολουθείς???
Κάνεις κάποια συνενόηση άτυπη με την γραμματεία του τμήματος ή εντελώς ελεύθερα
μπαίνεις και παρακολουθείς?
Το πανεπιστημιο δεν ειναι λυκειο δεν εχει απουσιολογο και υπευθυνη ταξης φιλολογο.
Καθεσε στην καρεγκλα και παρακολουθεις. επειδη εισαι κυριος/ α ζητας και την αδεια του καθηγητη ο οποιος παραξενευεται για την υπεθυνοτητα σου και σου λεει καστε παιδι μου.
 
Τελευταία επεξεργασία:

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,495 μηνύματα.
Με 72 μορια διαφορα απο κτηνιατρικη θεσσαλονικης μπορω να την πιασω του χρονου με 10%; Επισης με 4 μορια μπορω να παρω μετεγγραφη απο καρδιτσα;
Η σχολη στο 6% ανεβαινει σε μορια οποτε οχι. Τα 4 μορια καλα ειναι για την μετεγγραφη, εχεις και καλο προβαδισμα στα μορια παννεληνιων ισοβαθμιας, οποτε ναι εχεις καλες πιθανοτητες. Παιρνει και μπολικους (14) για πετιτ σχολη.

Θέλω να ρωτήσω κάτι σχετικά με την μεταγγραφη. Η φίλη μου πέρασε με το 10% φιλολογια κρητη για 100 μόρια έχασε της αθήνας πληρή κάποια κριτίρια θα μπορέσει να έρθει αθήνα?
Να ερθει γιατι να μην ερθει, αμα εχει και 4-5 μορια απο οικονομικοκοινωνικα κριτηρια ειναι οκ.
 

KaterinaL

Νεοφερμένος

Η KaterinaL αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 49 μηνύματα.
Γνωρίζει κάποιος αν μπορούμε να κάνουμε μόνο αίτηση μετακίνησης και όχι μετεγγραφής;
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,495 μηνύματα.
Γνωρίζει κάποιος αν μπορούμε να κάνουμε μόνο αίτηση μετακίνησης και όχι μετεγγραφής;
Συμφωνα με τον νομο οχι ,αλλα περυσι σαν να ειδα στην ηλεκτρονικη πλατφορμα εφαρμογης του νομου οτι γινοταν. Δηλαδή δεν το ειδα ακριβως με τα ματια μου το συμπερανα απο τα παιδια που κουβεντιαζαμε.
 

tzina2002

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η tzina2002 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών. Έχει γράψει 130 μηνύματα.
Καλημερα σε ολους και συγχαρητηρια. Εγω θα πω για την δικη μου περσυνη μετεγγραφη.Ειχα περασει ΗΜΜΥ Ξανθης και ηθελα να παω ΗΜΜΥ Πατρα. Μολις ξεκινησαν τα μαθηματα εστειλα mail σε ολους τους καθηγητες που τους εξηγουσα οτι θελω να παρακολουθησω τα μαθημα τους αφου επροκειτο να παρω μετεγγραφη.Φυσικα και σχεδον ολοι μου απαντησαν θετικα. Τα μαθηματα δεν ηταν κλειδωμενα και παρακολουθησα μεχρι και εργαστηριο.Οποτε ξεκινησα κανονικα απο την αρχη στην Πατρα. ΓΙΑΝΝΗ εισαι μαρτυραςγια ολα αυτα που λεω!!
 
Τελευταία επεξεργασία:

angeloskar

Νεοφερμένος

Ο angeloskar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 20 ετών και Φοιτητής του τμήματος Ηλεκτρολόγων Μηχανικών & Μηχανικών Υπολογιστών ΕΜΠ. Έχει γράψει 53 μηνύματα.
Καλησπέρα, χθες ανακοινώθηκαν οι βάσεις του 2021 και έχοντας γράψει 18.353, πέρασα στη σχολή ΗΜΤΥ του πανεπιστημίου Πατρών, ενώ πρώτη επιλογή είχα το αντίστοιχο τμήμα του Μετσοβίου. Η αλήθεια είναι πως δικαιούμε μετεγγραφή στο Μετσόβιο λόγω μονογονεϊκής οικογένειας και λογικά από τον Ιανουάριο θα έρθω Αθήνα όπου και μένω! Η ερώτηση μου είναι η εξής, αν γίνεται να παρακολουθώ για το πρώτο εξάμηνο τα μαθήματα στο Μετσόβιο, για να μην χρειαστεί να πάω στην Πάτρα για αυτούς τους μερικούς μήνες, και αν ναι, θα χρειαστεί να γράψω την εξεταστική στην Πάτρα, στην Αθήνα ή δεν θα γράψω γιατί θα πέφτει πάνω στην μετεγγραφή; Γενικότερα θα ήθελα να με βοηθήσετε να προσανατολιστώ στο όλο θέμα με τις μετεγγραφές γιατί η αλήθεια είναι πως με άγχωσε το όλο θέμα αυτό! Ακόμα, παρ' όλο που δεν απέτυχα στις πανελλήνιες και πέρασα στην σχολή προτίμησης μου, νιώθω λίγο περίεργα από την άποψη ότι δεν ήρθαν τα πράγματα όπως τα περίμενα αλλά φαντάζομαι δεν είναι μεγάλο πρόβλημα αυτό!
Ευχαριστώ για τον χρόνο σας και παρακαλώ να μου απαντήσετε όποιοι γνωρίζετε επί του θέματος!
 

Xristosdimitra

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Xristosdimitra αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών και Γονιός Μαθητή. Έχει γράψει 124 μηνύματα.
Γνωρίζει κάποιος αν μπορούμε να κάνουμε μόνο αίτηση μετακίνησης και όχι μετεγγραφής;
Ναι μπορείς . Εγώ πέρυσι πέρασα μαθηματικό Σάμου και λόγω κόφτη 2750 μοριων δεν έκανα αίτηση μετεγγραφής αλλά μόνο αίτηση μετακίνησης για μαθηματικό Καστοριάς το οποιο και έγινε έτσι .
 

angeloskar

Νεοφερμένος

Ο angeloskar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 20 ετών και Φοιτητής του τμήματος Ηλεκτρολόγων Μηχανικών & Μηχανικών Υπολογιστών ΕΜΠ. Έχει γράψει 53 μηνύματα.
Ναι μπορείς . Εγώ πέρυσι πέρασα μαθηματικό Σάμου και λόγω κόφτη 2750 μοριων δεν έκανα αίτηση μετεγγραφής αλλά μόνο αίτηση μετακίνησης για μαθηματικό Καστοριάς το οποιο και έγινε έτσι .
Ευχαριστώ πολύ. Μπορείς σε παρακαλώ να μου εξηγήσεις την διαφορά μεταξύ μετακίνησης και μετεγγραφής; Στην μετακίνηση ουσιαστικά είσαι ακόμα εγγεγραμμένος στο μαθηματικό σάμου, απλά παρακολουθείς τα μαθήματα στο μαθηματικό Καστοριάς;
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,495 μηνύματα.
Καλησπέρα, χθες ανακοινώθηκαν οι βάσεις του 2021 και έχοντας γράψει 18.353, πέρασα στη σχολή ΗΜΤΥ του πανεπιστημίου Πατρών, ενώ πρώτη επιλογή είχα το αντίστοιχο τμήμα του Μετσοβίου. Η αλήθεια είναι πως δικαιούμε μετεγγραφή στο Μετσόβιο λόγω μονογονεϊκής οικογένειας και λογικά από τον Ιανουάριο θα έρθω Αθήνα όπου και μένω! Η ερώτηση μου είναι η εξής, αν γίνεται να παρακολουθώ για το πρώτο εξάμηνο τα μαθήματα στο Μετσόβιο, για να μην χρειαστεί να πάω στην Πάτρα για αυτούς τους μερικούς μήνες, και αν ναι, θα χρειαστεί να γράψω την εξεταστική στην Πάτρα, στην Αθήνα ή δεν θα γράψω γιατί θα πέφτει πάνω στην μετεγγραφή; Γενικότερα θα ήθελα να με βοηθήσετε να προσανατολιστώ στο όλο θέμα με τις μετεγγραφές γιατί η αλήθεια είναι πως με άγχωσε το όλο θέμα αυτό! Ακόμα, παρ' όλο που δεν απέτυχα στις πανελλήνιες και πέρασα στην σχολή προτίμησης μου, νιώθω λίγο περίεργα από την άποψη ότι δεν ήρθαν τα πράγματα όπως τα περίμενα αλλά φαντάζομαι δεν είναι μεγάλο πρόβλημα αυτό!
Ευχαριστώ για τον χρόνο σας και παρακαλώ να μου απαντήσετε όποιοι γνωρίζετε επί του θέματος!
Θερμα συγχαρητηρια για τηνεπιτυχια σου και λυπαμαι που 100 ψωρομορια σε βαζουν σε αυτη την ταλαιπωρια.
Η μονογοεικοτητα δεν ειναι ικανη συνθηκη για να σε φερει ΕΜΠ. Η ιδιοτητα αυτη δινει 2 μορια και οι ΗΜΜΥ ΕΜΠ ζητουν κατ' ελαχιστο 6. Υπαρχουν και αλλα κριτηρια να βοηθησουν ( οικονομικα πχ)?.
Τι θελεις να μαθεις απο μετεγγραφες?
 
Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top