bubblebee

Δραστήριο μέλος

Η bubblebee αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 563 μηνύματα.
ναι επιτελους~ κι οπως περιμεναμε ειναι οι ημερομηνιες ^^

παντως, ποσο θα βολευε να ηταν πανω απο ενα ειδικο μαθημα ανα μερα λολ.. Αν κι ξερω οτι ποτε δν προκειται να γινει κατι τετοιο για ευνοητους λογους :upside:
 

Steffie88

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Steffie88 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 394 μηνύματα.
ναι επιτελους~ κι οπως περιμεναμε ειναι οι ημερομηνιες ^^

παντως, ποσο θα βολευε να ηταν πανω απο ενα ειδικο μαθημα ανα μερα λολ.. Αν κι ξερω οτι ποτε δν προκειται να γινει κατι τετοιο για ευνοητους λογους :upside:

Καλό θα ήταν να είναι 2 μαθήματα μέσα σε μια μέρα για να μην καθυστερήσουν πολύ αλλά δεν νομίζω ότι θα γίνει. Συν του ότι είναι και παιδιά που μπορεί να δίνουν 2 ειδικά μαθήματα. Έτυχε όταν πήγα για την αίτηση στο σχολείο και άκουσα ότι μια κοπέλα θα δώσει 2 ξένες γλώσσες. Δεν ξέρω αν στοχεύει στο μεταφραστικό ή αν το έκανε για άλλο λόγο. Ιταλικά περίμενα για αργότερα σύμφωνα με το περσινό πρόγραμμα.
 

louminis

Νεοφερμένος

Η louminis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια του τμήματος Ξένων Γλωσσών Μετάφρασης & Διερμηνείας Ιονίου. Έχει γράψει 80 μηνύματα.
Εγώ δίνω αγγλικά και γερμανικά και εύχομαι να ταν κι αργότερα οι ημερομηνίες
 

bubblebee

Δραστήριο μέλος

Η bubblebee αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 563 μηνύματα.
Καλό θα ήταν να είναι 2 μαθήματα μέσα σε μια μέρα για να μην καθυστερήσουν πολύ αλλά δεν νομίζω ότι θα γίνει. Συν του ότι είναι και παιδιά που μπορεί να δίνουν 2 ειδικά μαθήματα. Έτυχε όταν πήγα για την αίτηση στο σχολείο και άκουσα ότι μια κοπέλα θα δώσει 2 ξένες γλώσσες. Δεν ξέρω αν στοχεύει στο μεταφραστικό ή αν το έκανε για άλλο λόγο. Ιταλικά περίμενα για αργότερα σύμφωνα με το περσινό πρόγραμμα.
αυτο ακριβως! δηλαδη νταξει καταλαβαινω πως μερικοι θελουν να εκμεταλλευτουν καθε εξτρα μερα στην διαθεση τους για διαβασμα αλλα ναι, προσωπικα θα προτιμουσα να ειναι λιγο πιο "μαζεμενο" το προγραμμα.. επισης κι εγω 2 ξενες γλωσσες δινω (αν κι πλεον δεν με πολυκοβουν τα γαλλικα οποτε ισως και να μην παω καθολου) και ολοσ αυτος ο συνειρμος ξεκινισε απο κει: τα αγγλικα ειναι στις 1/7 και τα γαλλικα σχεδον μια βδομαδα αργοτερα, με το εξεταστικο κεντρο να μην ειναι καν στην πολη μου ://
Αυτη η κοπελα ισως στοχευει και σε διαφορες ξενες φιλολογιες παντως ^^

Δεν εχω ιδεα πως ηταν το περσινο προγραμμα να σ πω την αληθεια αλλα τα ειδικα μαθηματα φετος ξεκινουν την αμεσως επομενη μερα απ το τελος των πανελληνιων για τα επαλ οποτε το βρισκω λογικο..

Εγώ δίνω αγγλικά και γερμανικά και εύχομαι να ταν κι αργότερα οι ημερομηνίες
για εξτρα διαβασμα; παντως μετα θα πηγαινε πολυ μεσα στο καλοκαιρι και μην ξεχνατε φετος μονο τα ανοιχτα παραθυρα επιτρεπονται στις αιθουσες.. ευτυχως το σχολειο μου βρισκεται σε υψωμα και δεν θα κοβεται ο αερας απο τα τριγυρω αλλα κτιρια :lol:
 

louminis

Νεοφερμένος

Η louminis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια του τμήματος Ξένων Γλωσσών Μετάφρασης & Διερμηνείας Ιονίου. Έχει γράψει 80 μηνύματα.

Steffie88

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Steffie88 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 394 μηνύματα.

louminis

Νεοφερμένος

Η louminis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια του τμήματος Ξένων Γλωσσών Μετάφρασης & Διερμηνείας Ιονίου. Έχει γράψει 80 μηνύματα.
Με ένα μήνα καιρό δεν νομίζω να έχεις θέμα, ειδικά αν έχεις καλό επίπεδο και στις 2 γλώσσες. (εννοώ κοντά στο β2 περίπου)
Δεν έχω τελιώσει με το διάβασμα των βασικών μαθημάτων και θα τα διαβάζω μέχρι να τα δώσω. Οπότε μένει μια βδομάδα για αγγλικά και άλλη μία για γερμανικά που δεν θυμάμαι τίποτα κ σκοπεύω να κάνω επανάλυψη απο το Α μέχρι το Β2 χαχαα
 

Viedo

Διάσημο μέλος

Ο Viedo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Κύπρος (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,912 μηνύματα.
Γιατί τα άφησες τελευταία στιγμή; Τι σχολή θα σε ενδιέφερε ;
 

bubblebee

Δραστήριο μέλος

Η bubblebee αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 563 μηνύματα.
Δεν έχω τελιώσει με το διάβασμα των βασικών μαθημάτων και θα τα διαβάζω μέχρι να τα δώσω. Οπότε μένει μια βδομάδα για αγγλικά και άλλη μία για γερμανικά που δεν θυμάμαι τίποτα κ σκοπεύω να κάνω επανάλυψη απο το Α μέχρι το Β2 χαχαα
ελπιζω να τα καταφερεις αλλα τι να πω, σαν πολλα μου ακουγονται οσα εχεις φορτωσει στον εαυτο σ ://
 

Steffie88

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Steffie88 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 394 μηνύματα.
Δεν έχω τελιώσει με το διάβασμα των βασικών μαθημάτων και θα τα διαβάζω μέχρι να τα δώσω. Οπότε μένει μια βδομάδα για αγγλικά και άλλη μία για γερμανικά που δεν θυμάμαι τίποτα κ σκοπεύω να κάνω επανάλυψη απο το Α μέχρι το Β2 χαχαα

Όντως είναι τελευταία στιγμή ειδικά τα γερμανικά που λες ότι θέλεις να το πιάσεις απ την αρχή μέχρι β2. αν ήταν απλά μια επανάληψη σίγουρα δεν θα σου έλεγε κανένας ότι είναι τελευταία στιγμή. Προσπάθησε έστω 5 λεπτά τη μέρα τουλάχιστον με τα γερμανικά που δεν θυμάσαι τίποτα όπως λες.
 

uni77

Δραστήριο μέλος

Η Μαίρη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών. Έχει γράψει 458 μηνύματα.
Δεν θυμαμαι τωρα, για τα εξεταστικα κεντρα ενημερωνουν?
Τοτε που εδωσα μας ειχαν παει σε αλλο σχολειο αλλα δεν θυμαμαι πώς έμαθα οτι θα δωσουμε εκει
 

Katerinaev

Δραστήριο μέλος

Η Katerinaev αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια του τμήματος Ιατρικής ΑΠΘ. Έχει γράψει 568 μηνύματα.
Δεν θυμαμαι τωρα, για τα εξεταστικα κεντρα ενημερωνουν?
Τοτε που εδωσα μας ειχαν παει σε αλλο σχολειο αλλα δεν θυμαμαι πώς έμαθα οτι θα δωσουμε εκει
Το καρτελάκι σου θα λέει σίγουρα
 

uni77

Δραστήριο μέλος

Η Μαίρη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών. Έχει γράψει 458 μηνύματα.

Steffie88

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Steffie88 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 394 μηνύματα.
εγώ όταν έδωσα έδωσα στο λύκειο μου αλλά από ότι φαίνεται έχουν αλλάξει τα πράγματα. έχουν ανακοινωθεί τα εξεταστικά κέντρα αλλά όχι η κατανομή των υποψηφίων απ ότι είδα.
 

louminis

Νεοφερμένος

Η louminis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια του τμήματος Ξένων Γλωσσών Μετάφρασης & Διερμηνείας Ιονίου. Έχει γράψει 80 μηνύματα.
Γιατί τα άφησες τελευταία στιγμή; Τι σχολή θα σε ενδιέφερε ;
ελπιζω να τα καταφερεις αλλα τι να πω, σαν πολλα μου ακουγονται οσα εχεις φορτωσει στον εαυτο σ ://
Όντως είναι τελευταία στιγμή ειδικά τα γερμανικά που λες ότι θέλεις να το πιάσεις απ την αρχή μέχρι β2. αν ήταν απλά μια επανάληψη σίγουρα δεν θα σου έλεγε κανένας ότι είναι τελευταία στιγμή. Προσπάθησε έστω 5 λεπτά τη μέρα τουλάχιστον με τα γερμανικά που δεν θυμάσαι τίποτα όπως λες.

Μεταφραστικό. Ναι άρχησα αργά το διάβασμα, κάπου ιανουάριο και τώρα τρέχω. Σκεύτομαι να πιάσω τα γερμανικά αμέσως μετά την ιστοριά που είναι τελευταίο μάθημα.. θα δω
 

bubblebee

Δραστήριο μέλος

Η bubblebee αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 563 μηνύματα.
Τσεκαρα το παλιο μου και ελεγε οτι τα εξεταστικα κεντρα θα ανακοινωθούν αργοτερα απο το ΥΠΑΙΘ ή το σχολείο. Ειχες δικιο, ευχάριστω!
κι εμενα την πρωτη φορα το σχολειο μου ειχε πει που θα παω για την εξεταση των αγγλικων ^^

Μεταφραστικό. Ναι άρχησα αργά το διάβασμα, κάπου ιανουάριο και τώρα τρέχω. Σκεύτομαι να πιάσω τα γερμανικά αμέσως μετά την ιστοριά που είναι τελευταίο μάθημα.. θα δω

ουφ κι δεν ειναι και πολυ χαμηλη η βαση αυτης της σχολης :// πιστευεις θα καταφερεις να βγαλεις τοση υλη γερμανικων μεσα σε 2 εβδομαδες;
 

louminis

Νεοφερμένος

Η louminis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια του τμήματος Ξένων Γλωσσών Μετάφρασης & Διερμηνείας Ιονίου. Έχει γράψει 80 μηνύματα.
ουφ κι δεν ειναι και πολυ χαμηλη η βαση αυτης της σχολης :// πιστευεις θα καταφερεις να βγαλεις τοση υλη γερμανικων μεσα σε 2 εβδομαδες;
πραγματικά δεν έχω ιδέα ούτε ξέρω τι μου χει μείνει από ό, τι έχω μάθει, πέρσι που είχα ξαναδώσει έγραψα γερμανικά 13, αλλά έκανα μαθήματα τότε είχα φτάσει μέχρι το β2. Φέτος δεν διάβασα τίποτα τι να γίνει ότι προλάβω θα κάνω
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top