uni77

Δραστήριο μέλος

Η Μαίρη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών. Έχει γράψει 458 μηνύματα.
Στοιχηματιζω 22...τωρα αμα παει πιο νωρις..δεν ξερω θα μαθουμε
 

jimis2001

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο jimis2001 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Βιολογίας ΑΠΘ και μας γράφει απο Σταυρούπολη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 224 μηνύματα.
Πιστεύετε πως αν δεν αραιώσουν τα μαθήματα και τα κάνουν όπως πέρυσι, θα γράφουν οι υποψήφιοι του 3ου πεδίου Βιολογία μαζί με Αρχαία και Μαθηματικά;
 

Κλημεντίνη

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Κλημεντίνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,658 μηνύματα.
Σε ότι αφορά τις ημερομηνίες, θεωρώ πως θα πρέπει να αλλάξουν και να προσαρμοστούν στα νέα δεδομένα. Θεωρώ πιο μεγάλο κράξιμο θα έχει άμα ανοίξουν. Γιατί που ξέρεις με ποιους θα συναναστραφεί ένα παιδί, μπορεί ακόμα και να κολλήσει, όχι απαραίτητα κορονοϊό, αλλά και απλό συνάχι. Η πλειοψηφία των παιδιών της τρίτης λυκείου, δεν θα πατήσει καν στο σχολείο, πράγμα που το γνωρίζει πολύ καλά η τωρινή κυβέρνηση. Όσοι θα πάνε θα είναι όσοι δεν έχουν περισιες απουσίες για να ξοδέψουν, εδώ στα διαδικτυακά μαθήματα δεν πατάνε οι πιο πολλοί ενώ έχουν πρόσβαση σε ηλεκτρονική συσκευή. Και αντί να πηγαίνουν σχολείο, θα είναι στο φροντιστήριο. Δεν νομίζω ότι το άνοιγμα για δύο ή μίας εβδομάδας των σχολείων, θα αλλάξει και πολλά πράγματα στην επίδοση των μαθητών και γενικά. Δεν θεωρώ καθοριστικές τις πρώτες τάξεις του δημοτικού, αλλά σίγουρα τα παιδιά θα νιώσουν καλύτερα βλέποντας τους φίλους τους, όχι ότι τώρα δεν μπορούν να τους δουν... Αλλά αυτό που κατάλαβα σε γενικές γραμμές, είναι ότι τον επόμενο μήνα θα ανοίξουν κυριολεκτικά τα πάντα (οι εκκλησίες, τα εμπορικά, μαγαζιά, καφετέριες, θα μπορούν να πηγαίνουν σε νησιά), με προφυλάξεις φυσικά που τις έχουν πει. Νομίζω μόνο για την γ λυκείου, θα ήταν καλύτερο να μην ανοίξουν καν. Το άνοιγμα των σχολείων γίνεται ίσως και για τον λόγο ότι το φθινόπωρο θα υπάρξει δεύτερο κύμα επιδημίας, όπου πάλι θα είμαστε μάλλον στα σπίτια μας, και για αυτό να ανοίξουν οι εκπαιδευτικές βαθμίδες νωρίτερα.


Καταλαβαίνω αλήθεια, κι εγω ετσι σκεφτόμουν παλιότερα αλλα θα υπάρξει παρα πολυ μεγαλη κατακραυγή.
Δεν γίνεται μια κυβέρνηση απλα να παρει ως δεδομένο τα φροντιστήρια και τα ιδιαίτερα.
Ηδη το έδειξε αυτό με την μείωση της υλης που ηταν αρκετά γενναιόδωρη.
Πηγε με βαση τα σχολεια.
Οφείλεις να δείξεις εστω κ τυπικά , "για τα ματια του κόσμου" οτι δίνεις ισες ευκαιρίες.
Απο εκει και έπειτα τα πιο πολλα παιδιά γνωρίζουν οτι δεν θα πανε .Αλλα υπάρχουν κάποια που θα πανε.Και φυσικά κανενα παιδί δεν θα πάρει απουσιες επειδή δεν μπορεί να παει στο σχολειο γιατί για παράδειγμα ζει με ευπαθή ομάδα.
Υπάρχει μεριμνα.
Ολα θα πανε καλα , θα σκίσεις θα δεις :)
 

eukleidhs1821

Διάσημο μέλος

Ο eukleidhs1821 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Ιατρικής Ιωαννίνων (Ιωάννινα) και μας γράφει απο Καινούργιο (Ηράκλειο). Έχει γράψει 3,758 μηνύματα.
Καταλαβαίνω αλήθεια, κι εγω ετσι σκεφτόμουν παλιότερα αλλα θα υπάρξει παρα πολυ μεγαλη κατακραυγή.
Δεν γίνεται μια κυβέρνηση απλα να παρει ως δεδομένο τα φροντιστήρια και τα ιδιαίτερα.
Ηδη το έδειξε αυτό με την μείωση της υλης που ηταν αρκετά γενναιόδωρη.
Πηγε με βαση τα σχολεια.
Οφείλεις να δείξεις εστω κ τυπικά , "για τα ματια του κόσμου" οτι δίνεις ισες ευκαιρίες.
Απο εκει και έπειτα τα πιο πολλα παιδιά γνωρίζουν οτι δεν θα πανε .Αλλα υπάρχουν κάποια που θα πανε.Και φυσικά κανενα παιδί δεν θα πάρει απουσιες επειδή δεν μπορεί να παει στο σχολειο γιατί για παράδειγμα ζει με ευπαθή ομάδα.
Υπάρχει μεριμνα.
Ολα θα πανε καλα , θα σκίσεις θα δεις :)
εισαι 23 οπως γραφεις προφιλ,εχεις τελειωσει φιλολογια θα δωσεις για νομικη τωρα??πραγματικα δεν κουραζεσαι να σπουδασεις αλλα 4 χρονια??εγω 30 αμα πηγαινα να δωσω να πηγαινα ημμυ ξερω γω αλλα 5 χρονια να φτανα 35
 

uni77

Δραστήριο μέλος

Η Μαίρη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών. Έχει γράψει 458 μηνύματα.
ΠΕΡΙ ΜΕΤΕΓΓΡΑΦΩΝ
Η βάση μετεγγραφής η οποία ορίζεται στα 2.750 μόρια κάτω από τη βάση εισαγωγής δεν επιτρέπει σε φοιτητές με πολύ χαμηλό βαθμό να εισαχθούν σε υψηλόβαθμες σχολές. Για παράδειγμα, ένας φοιτητής που θέλει να μετεγγραφεί στο τμήμα Πληροφορικής στο ΕΚΠΑ με βάση 17.015 μόρια θα πρέπει να έχει μέσο όρο τουλάχιστον 14.265 μόρια.

Ο β’ γύρος μετεγγραφών προβλέπει για όσους δεν μπορούν να φοιτήσουν σε πόλη μακριά από τη μόνιμη κατοικία τους να δοθεί μια δεύτερη ευκαιρία να επιλέξουν άλλο τμήμα από αυτό που πέρασαν. Αν κάποιος εισακτέος διεκδικεί μετεγγραφή, για παράδειγμα, στο τμήμα Ηλεκτρολόγων Μηχανικών του ΕΜΠ (18.314 μόρια) και δεν έχει τα απαραίτητα μόρια, μπορεί να διεκδικήσει την εισαγωγή του σε ένα τμήμα Πληροφορικής.
 

efi25

Δραστήριο μέλος

Η efi25 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 474 μηνύματα.
Επειδή είναι ιδιαίτετη περίπτωση , καλύτερα να στείλεις στο υπουργείο ώστε να σου πουν τι χαρτιά πρεπρι να έχεις κι γενικά να σε λαβουν υπ όψιν :)
Παντως σίγουρα θα βρεθεί λυση .Θα είσαστε λιγα άτομα , αφου θα γίνουν Που θα γινουν εξετάσεις το Σεπτεβρη θα σας συμπεριλάβουν κι σε σας.
Απλα στη θεση σου θα έκανα μια νύξη γιατί είναι όντως σπάνια η περίπτωση .
Ειναι και μια φιλη μου στην ιδια κατασταση και εχει απελπιστει κ κεινη. Αυτο σκεφτομουν, να σαι καλα με ξεαγχωνεις! :) Αμα δε γινει, δεν πειραζει, καλα να μαστε πανω απο ολα και ευχομαι να μου κανεις ανταποκριση απο το αμφιθεατρο της Ψυχολογιας του χρονου :)
 

Dreamer_SW

Διάσημο μέλος

Η Dreamer_SW αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Φοιτήτρια του τμήματος Κοινωνικής Εργασίας ΠΑΔΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,832 μηνύματα.
Όσοι δίνουμε κοινωνιολογία θα το καταλάβουμε. Το βρήκα στο νετ και μου άρεσε πολύ :)

"- Τί ξέρεις για τον Μαρξ;"
- Είχε κάτι μαγαζιά μαζί με τον Σπένσερ " :hehe:
 

uni77

Δραστήριο μέλος

Η Μαίρη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών. Έχει γράψει 458 μηνύματα.

Κλημεντίνη

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Κλημεντίνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,658 μηνύματα.


Γενικά σήμερα το σταρ ειπε οτι θα γίνουν οι πανελλήνιες 10 ιουνιου αρα εχω πειστεί ( καπως αργα😅) οτι οτι διαρρέει δεν έχει καμια σχέση με την πραγματικότητα.
Ενώ ελεγαν μέχρι χθες μέχρι Ιουνίου μαθήματα για την γ σημερα λενε θα ανοίξουν για 3 βδομάδες κι παμε πανελλήνιες.
Τι να πω .
Τωρα αυτο που ζητάει η ολμε δε νομίζω να γίνει..
 

uni77

Δραστήριο μέλος

Η Μαίρη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών. Έχει γράψει 458 μηνύματα.
Γενικά σήμερα το σταρ ειπε οτι θα γίνουν οι πανελλήνιες 10 ιουνιου αρα εχω πειστεί ( καπως αργα😅) οτι οτι διαρρέει δεν έχει καμια σχέση με την πραγματικότητα.
Ενώ ελεγαν μέχρι χθες μέχρι Ιουνίου μαθήματα για την γ σημερα λενε θα ανοίξουν για 3 βδομάδες κι παμε πανελλήνιες.
Τι να πω .
Τωρα αυτο που ζητάει η ολμε δε νομίζω να γίνει..
10 Ιουνιου?????
ενω τα αλλα αρθρα λενε για μεσα
 

Κλημεντίνη

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Κλημεντίνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,658 μηνύματα.
10 Ιουνιου?????
ενω τα αλλα αρθρα λενε για μεσα

Καλα αυτό δε νομίζω οτι στέκει αλλα όντως Φαίνεται για να τους βγει φτηνότερα ( αν πανε Ιουλίο οι καθηγητές πληρώνονται έξτρα😅) μαλλον τελικα θέλουν μεσα στον Ιούνιο να τις ολοκληρώσουν κι οχι μεσα στον Ιουλίο που λενε .Γενικά εγω χθες ήμουν σίγουρη για μετα τις 20 τωρα με αυτούς τα θεωρώ ΟΛΑ ΠΙΘΑΝΆ.
Πάντως όντως αν είναι να ανοίξουν για τοσο λίγο ας μην ανοίξουν καθόλου.Ειναι αστείο.Εγω νομιζα θα άνοιγαν ενα ευλογο διαστημα γι αυτό ήμουν υπέρ .
 

uni77

Δραστήριο μέλος

Η Μαίρη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών. Έχει γράψει 458 μηνύματα.
Καλα αυτό δε νομίζω οτι στέκει αλλα όντως Φαίνεται για να τους βγει φτηνότερα ( αν πανε Ιουλίο οι καθηγητές πληρώνονται έξτρα😅) μαλλον τελικα θέλουν μεσα στον Ιούνιο να τις ολοκληρώσουν κι οχι μεσα στον Ιουλίο που λενε .Γενικά εγω χθες ήμουν σίγουρη για μετα τις 20 τωρα με αυτούς τα θεωρώ ΟΛΑ ΠΙΘΑΝΆ.
Πάντως όντως αν είναι να ανοίξουν για τοσο λίγο ας μην ανοίξουν καθόλου.Ειναι αστείο.Εγω νομιζα θα άνοιγαν ενα ευλογο διαστημα γι αυτό ήμουν υπέρ .
Πραγματικα δεν ξέρουν ούτε αυτοι τι τους γινεται. Σήμερα θα κανει δηλωσεις ο Μιτσοτακης απο τι ακουσα, στις 6. Ελπιζω να πει και για ποτε θα γινουν οι εξετασεις να ξερουμε δλδ πως να οργανωσουμε τις επαναληψεις μας. Διαβασα οτι ειναι θεμα ωρων η επισημη ανακοινωση
Για να δουμε
 

Ermioni89

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ermioni89 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Απόφοιτος λυκείου. Έχει γράψει 304 μηνύματα.
Πραγματικα δεν ξέρουν ούτε αυτοι τι τους γινεται. Σήμερα θα κανει δηλωσεις ο Μιτσοτακης απο τι ακουσα, στις 6. Ελπιζω να πει και για ποτε θα γινουν οι εξετασεις να ξερουμε δλδ πως να οργανωσουμε τις επαναληψεις μας. Διαβασα οτι ειναι θεμα ωρων η επισημη ανακοινωση
Για να δουμε
Την Τρίτη είναι το διάγγελμα
 

efi25

Δραστήριο μέλος

Η efi25 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 474 μηνύματα.
Καλα αυτό δε νομίζω οτι στέκει αλλα όντως Φαίνεται για να τους βγει φτηνότερα ( αν πανε Ιουλίο οι καθηγητές πληρώνονται έξτρα😅) μαλλον τελικα θέλουν μεσα στον Ιούνιο να τις ολοκληρώσουν κι οχι μεσα στον Ιουλίο που λενε .Γενικά εγω χθες ήμουν σίγουρη για μετα τις 20 τωρα με αυτούς τα θεωρώ ΟΛΑ ΠΙΘΑΝΆ.
Πάντως όντως αν είναι να ανοίξουν για τοσο λίγο ας μην ανοίξουν καθόλου.Ειναι αστείο.Εγω νομιζα θα άνοιγαν ενα ευλογο διαστημα γι αυτό ήμουν υπέρ .
Ναι αυτο πιστευω και γω. Απο τη στιγμη που ειναι θεμα πληρωμης, δεν υπαρχει περιπτωση να βαλουν χερι στην τσεπη για παραπανω. Τους εξεταστες ομως δε θα τους πληρωσουν και μεσα στον Ιουλιο αν διορθωνουν? Βεβαια αλλο καποιοι εξεταστες κ αλλο τοσοι χιλιαδες επιτηρητες.
 

Elenii01

Νεοφερμένος

Η Elenii01 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών. Έχει γράψει 42 μηνύματα.
Ρε παιδιά, δεν γίνεται να διεξαχθούν οι πανελλήνιες 10 Ιουνίου. Μην τρελαθούμε. Θα ήταν απαράδεκτη κίνηση από την κυβέρνηση, πρέπει να δώσει χρόνο σε μαθητές που δεν πηγαίνουν φροντιστήριο, να βγάλουν επαναλήψεις στο σχολείο. Δεν γίνεται να έχουν χαθεί 2 μήνες μαθημάτων, να έχει ξεσπάσει πανδημία με lockdown, και να δώσουμε εμείς πανελλήνιες στις 10/6 σαν να μην έχει γίνει τίποτα. Ουτοπικό. Και απαράδεκτο αν συμβεί.
 

efi25

Δραστήριο μέλος

Η efi25 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 474 μηνύματα.
Ρε παιδιά, δεν γίνεται να διεξαχθούν οι πανελλήνιες 10 Ιουνίου. Μην τρελαθούμε. Θα ήταν απαράδεκτη κίνηση από την κυβέρνηση, πρέπει να δώσει χρόνο σε μαθητές που δεν πηγαίνουν φροντιστήριο, να βγάλουν επαναλήψεις στο σχολείο. Δεν γίνεται να έχουν χαθεί 2 μήνες μαθημάτων, να έχει ξεσπάσει πανδημία με lockdown, και να δώσουμε εμείς πανελλήνιες στις 10/6 σαν να μην έχει γίνει τίποτα. Ουτοπικό. Και απαράδεκτο αν συμβεί.
Ναι απλως αν κλεισουν τα σχολεια τελη Μαιου, σου λενε εχεις δεκα μερες να προετοιμαστεις για τις τελικες μερες. Επισης δυο μηνες τωρα που ηταν κλειστα τα σχολεια. Σου λεει κανε προετοιμασια τις 3 βδομαδες που θα ανοιξουν αν δεν πας φροντ. Συμφωνω για το απαραδεκτο της κινησης, αλλα αν μπλεκονται οικονομικες σκοπιμοτητες δεν υπολογιζουν τιποτα αυτοι.Και τελικα αν ηταν να δωσουμε ιδια σχεδον ημερομηνια με καθε χρονο, ε τι εγινε ολο αυτο, απλως για να αποσυντονιστουμε τελικα. Οι μαθητες ειχαν την αισθηση οτι θα δινανε μετα τα μεσα Ιουνιου, γιατι ετσι δηλωθηκε, και αν τελικα γινουν 10, θα ναι σα να τους κοροιδευουν. Τι να πεις.
 

uni77

Δραστήριο μέλος

Η Μαίρη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών. Έχει γράψει 458 μηνύματα.

Κλημεντίνη

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Κλημεντίνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,658 μηνύματα.
《Πότε ανοίγουν τα σχολεία

Για τα σχολεία και τις προβλέψεις σχετικά με τον αθλητισμό αναμένεται ξεχωριστή παρουσίαση αύριο Τετάρτη 29 Απριλίου, από την υπουργό Παιδείας Νίκη Κεραμέως και τον υφυπουργό Αθλητισμού Λευτέρη Αυγενάκη.》


1 μερα λοιπόν ακομα αγωνίας καθως λογικά αύριο θα ξέρουμε και την ημερομηνία.😥
 

efi25

Δραστήριο μέλος

Η efi25 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 474 μηνύματα.
《Πότε ανοίγουν τα σχολεία

Για τα σχολεία και τις προβλέψεις σχετικά με τον αθλητισμό αναμένεται ξεχωριστή παρουσίαση αύριο Τετάρτη 29 Απριλίου, από την υπουργό Παιδείας Νίκη Κεραμέως και τον υφυπουργό Αθλητισμού Λευτέρη Αυγενάκη.》


1 μερα λοιπόν ακομα αγωνίας καθως λογικά αύριο θα ξέρουμε και την ημερομηνία.😥
Ουφ, αλλη μια μερα με αγωνια.
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top