[Πανελλήνιες 2020] Μηχανογραφικό Δελτίο

Guest 699855

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.

valantis21

Δραστήριο μέλος

Ο valantis21 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 611 μηνύματα.
παιδια εγω με μια προχειρη ματια για θεωρητικη βλεπω μεγαλη πτωση στα χαμηλοβαθμα και στα υψηλα τουλαχιστον στασιμη..οι επιδοσεις σε αρχαια ιστορια κοινωνιολογια για τους αριστους 18και ηταν καλυτερες απο περυσι..εκθεση τρομερη αποτυχια
 
Τελευταία επεξεργασία:

tonyler

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο tonyler αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών. Έχει γράψει 164 μηνύματα.
Αυτό το κωλο τεαπη του ΕΚΠΑ ελπίζω να πέσει λίγο η βαση του...
 

MaryLou

Νεοφερμένος

Η MaryLou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 53 μηνύματα.
Καλησπέρα σας! εγώ τα πήγα ιδιαιτέρως μέτρια φέτος. έβγαλα 10500 μορια μόνο.
στόχος μου ήταν το τμήμα δημοτικής εκπαίδευσης Ρόδου με 11800 και έπειτα το νηπιαγωγών Ρόδου με 10800.
για το δεύτερο θεωρώ πως θα υπάρξει και μία δεδομένη πτώση. για το πρώτο τι πιστεύετε? μπορεί μία σχολή να πέσει κατά 1500 μόρια π.χ.;
 

bubblebee

Δραστήριο μέλος

Η bubblebee αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 563 μηνύματα.
Μακάρι να βρεθεί, φυσικά κ θα το ψάξω, αλλά πρέπει πρώτα να παρθεί η απόφαση όλης της οικογένειας να μπορέσω να εγκατασταθω σε μια άλλη πόλη έκτο ς Θεσσαλονίκη ς που σπουδάζει ο αδερφός, εκτός μονιμης κατοικίας, κ φυσικά να δούμε όλοι μαζί αν μας βγαίνει αυτό το δύσκολο ρίσκο.... τελισπαντων συγνώμη που σας κούρασα, εύχομαι από καρδιάς καλά αποτελέσματα σε όλα τα παιδιά κ μακάρι αύριο να είμαστε όλοι χαρούμενοι
Σιγουρα~ Ελπιζω να βρεθει μια λυση που να σας βολεψει ολους σας και χωρις φσκ να φερει τα ονειρα σου σε δευτερη μοιρα! ^^
 

mourinho776

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο mourinho776 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών. Έχει γράψει 174 μηνύματα.
γνωριζει καποιος την διαφορα μεταξυ λοχρη ασσοε και χρηματοοικονομικης και τραπεζικης διοικησης παπει?
 

kostasgian2

Νεοφερμένος

Ο kostasgian2 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 81 μηνύματα.
Καλησπέρα , γνωρίζει κάποιος τις διεξόδους από φαρμακευτική ; Δεν είχα σκοπό να τη βάλω απλά έπεσε τυχαία σαν θέμα συζήτησης και ρωτάω ενημερωτικά
 

Κλημεντίνη

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Κλημεντίνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,658 μηνύματα.
@Viedo μια που το πας καλα , μήπως έχεις καμια πρόβλεψη για Ψυχολογία Κρήτης με το παλιο;

Εχω κοινο που ρωτάει😅
 

Viedo

Διάσημο μέλος

Ο Viedo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Κύπρος (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,912 μηνύματα.

Guest 699855

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Για ν΄αρχίσω να βλέπω μηχανογραφικά ή έστω σκέψεις για μηχανογραφικά!
 

Steffie88

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Steffie88 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 394 μηνύματα.
Για ν΄αρχίσω να βλέπω μηχανογραφικά ή έστω σκέψεις για μηχανογραφικά!

Περιμένω ιταλικά ακόμα..ιταλική φιλολογία εκπα είναι η πρώτη επιλογή.δεν άλλαξε κάτι με την ανακοίνωση των βαθμολογιών.δεν ξέρω αν βάλω άλλες σχολές πλέον αν και κάτι έχω φτιάξει μετά.
 

jimis2001

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο jimis2001 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Βιολογίας ΑΠΘ και μας γράφει απο Σταυρούπολη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 224 μηνύματα.
Περιμένω ιταλικά ακόμα..ιταλική φιλολογία εκπα είναι η πρώτη επιλογή.δεν άλλαξε κάτι με την ανακοίνωση των βαθμολογιών.δεν ξέρω αν βάλω άλλες σχολές πλέον αν και κάτι έχω φτιάξει μετά.
Για τα Ιταλικά περιμένω μια χαρά βαθμό από εσένα με βάση τις γνώσεις σου και σίγουρα με μόρια 10000+ περνάς σίγουρα Ιταλική Φιλολογία. Περιμένω ότι η βάση θα πέσει παραπάνω επειδή παρατήρησα ότι περισσότεροι έγραψαν <10 από το πεδίο ανθρωπιστικών σπουδών σε σχέση με πέρυσι το οποίο θα οδηγήσει στην πτώση της βάσης για τις χαμηλόβαθμες σχολές.
 

Mukumbura

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Mukumbura αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 120 μηνύματα.
Λέτε να πέσουν τα μόρια των τουρκικών/ρωσικών σπουδών και κατά πόσο?
 

Steffie88

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Steffie88 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 394 μηνύματα.
Για τα Ιταλικά περιμένω μια χαρά βαθμό από εσένα με βάση τις γνώσεις σου και σίγουρα με μόρια 10000+ περνάς σίγουρα Ιταλική Φιλολογία. Περιμένω ότι η βάση θα πέσει παραπάνω επειδή παρατήρησα ότι περισσότεροι έγραψαν <10 από το πεδίο ανθρωπιστικών σπουδών σε σχέση με πέρυσι το οποίο θα οδηγήσει στην πτώση της βάσης για τις χαμηλόβαθμες σχολές.

ακόμα και με μια μικρή άνοδο πάλι δεν νομίζω να υπάρχει πρόβλημα και πόσο μάλλον με πτώση των βάσεων.
 

F.sta

Νεοφερμένος

Η F.sta αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αγία Παρασκευή (Αττική). Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Καλησπέρα. Είμαι από την κατεύθυνση σπουδών οικονομιας και πληροφορικης. Συγκεντρωσα 16325 μορια. Γενικά στοχεύω για όπα. Απλά δεν έχω αποφασίσει ακόμα τη σειρά που θα τα δηλώσω. Θέλω τέσσερα τμηματα και αυτά είναι τα εξής:
ΛΟΧΡΗ
ΟΔΕ
Μάρκετινγκ
Πληροφορική (όπα)
Γενικά σε σύγκριση με τις περσινές βάσεις πιάνω οδε και μάρκετινγκ. Πως προβλέπεται να κινηθούν; Άλλους ακούω να μιλάνε για αυξηση στο πεδιο αυτό και άλλους για μείωση.
Υπάρχει κάποιος να μου προτεινει μια σειρά με βάση την ποιότητα του τμήματος (το όνομα που έχει στην αγορά εργασίας), αλλά και την επαγγελματική αποκατάσταση; (Αμεσότητα, απολαβές).
Με ενδιαφερουν κυρίως αυτά τα στοιχεια, διότι κατά τα άλλα με προσελκύουν και τα τέσσερα αυτά τμήματα το ίδιο (ίσως τελευταίο το μάρκετινγκ λόγω της έντονης ειδίκευσης)
Σας ευχαριστώ!
Εύχομαι στον καθένα να πετύχει σε αυτό που επιθυμεί.
 

Ryuzaki

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Lost in Infinity αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Πολιτικών Μηχανικών ΑΠΘ (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,887 μηνύματα.
Σίγουρα δύσκολο να κάνει κανείς εκτίμηση, αλλά
λέτε κάποια αρχιτεκτονική να πέσει κάτω από 10 ή οριακά εκεί γύρω;
 

Viedo

Διάσημο μέλος

Ο Viedo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Κύπρος (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,912 μηνύματα.
Καλησπέρα. Είμαι από την κατεύθυνση σπουδών οικονομιας και πληροφορικης. Συγκεντρωσα 16325 μορια. Γενικά στοχεύω για όπα. Απλά δεν έχω αποφασίσει ακόμα τη σειρά που θα τα δηλώσω. Θέλω τέσσερα τμηματα και αυτά είναι τα εξής:
ΛΟΧΡΗ
ΟΔΕ
Μάρκετινγκ
Πληροφορική (όπα)
Γενικά σε σύγκριση με τις περσινές βάσεις πιάνω οδε και μάρκετινγκ. Πως προβλέπεται να κινηθούν; Άλλους ακούω να μιλάνε για αυξηση στο πεδιο αυτό και άλλους για μείωση.
Υπάρχει κάποιος να μου προτεινει μια σειρά με βάση την ποιότητα του τμήματος (το όνομα που έχει στην αγορά εργασίας), αλλά και την επαγγελματική αποκατάσταση; (Αμεσότητα, απολαβές).
Με ενδιαφερουν κυρίως αυτά τα στοιχεια, διότι κατά τα άλλα με προσελκύουν και τα τέσσερα αυτά τμήματα το ίδιο (ίσως τελευταίο το μάρκετινγκ λόγω της έντονης ειδίκευσης)
Σας ευχαριστώ!
Εύχομαι στον καθένα να πετύχει σε αυτό που επιθυμεί.
1.ΛΟΧΡΗ
2.Πληροφορική
3.ΟΔΕ
4.Μάρκετινγκ
 

tonyler

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο tonyler αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών. Έχει γράψει 164 μηνύματα.
Καλησπέρα σε όλους.
Σε κάθε ποστ που γράφω τελευταία το αναφέρω οπότε σορρυ αν είμαι κουραστικός.

Δουλεύω 8ωρο σε μόνιμη δουλειά και θέλω κάποια πτυχίο για επαγγελματική ανέλιξη(όσο άσχετο κι αν είναι με τη δουλειά μου δεν παίζει σημασία)

Θεωρείτε το δημοτικής εκπαίδευσης καλή επιλογή;;;;

Αρχικά, έχει υποχρεωτικά μαθήματα και πρακτική; Πόσο δύσκολη είναι σα σχολή πιστεύετε;
 

Pharmacist01

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Pharmacist01 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών και Φοιτητής του τμήματος Φαρμακευτικής ΑΠΘ (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 385 μηνύματα.
Καλησπέρα , γνωρίζει κάποιος τις διεξόδους από φαρμακευτική ; Δεν είχα σκοπό να τη βάλω απλά έπεσε τυχαία σαν θέμα συζήτησης και ρωτάω ενημερωτικά
1. Φαρμακείο κοινότητας, νοσοκομείου, ΕΟΠΠΥ, ΙΚΑ.
2. Βιομηχανία Φαρμάκων και Καλλυντικών ή και Συμπληρωμάτων διατροφής σε τομείς έρευνας, παραγωγής, επαγρύπνησης και κλινικών δοκιμών.
3. Κλινική Φαρμακευτική (δλδ συμμετοχή στην εξατομίκευση της θεραπείας του ασθενούς σε κλινικό περιβάλλον~ ΜΕΤΑΠΤΥΧΙΑΚΟ)
4. Φαρμακογονιδιωματικη- Σύνδεση φαρμακοθεραπείας με βάση το γονιδίωμα ασθενούς.
5. Πυρηνική Φαρμακευτική- Ραδιοφαρμακα και ραδιενεργές διαγνωστικες ουσίες (παρασκευή, έλεγχος, δοκιμη, παρενέργειες κτλ)
6. ΕΟΦ και άλλοι δημόσιοι φορείς ελέγχου και έγκρισης νέων φαρμάκων.
7. Ιατρικοί επισκέπτες (ενημέρωση φαρμακοποιών, γιατρών και άλλων επαγγελματιών υγείας για νέα σκευάσματα και παροχή πληροφοριών)
8. Έρευνητής.... Μεταπτυχιακά, Διδακτορικά..
9. Καθηγητής ανώτατης εκπαίδευσης. 10.Καθηγητής δευτεροβάθμιας εκπαίδευσης σε ΕΠΑΛ και ΙΕΚ
Αυτά, καλή τύχη!
 

Guest 699855

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Καλησπέρα σε όλους.
Σε κάθε ποστ που γράφω τελευταία το αναφέρω οπότε σορρυ αν είμαι κουραστικός.

Δουλεύω 8ωρο σε μόνιμη δουλειά και θέλω κάποια πτυχίο για επαγγελματική ανέλιξη(όσο άσχετο κι αν είναι με τη δουλειά μου δεν παίζει σημασία)

Θεωρείτε το δημοτικής εκπαίδευσης καλή επιλογή;;;;

Αρχικά, έχει υποχρεωτικά μαθήματα και πρακτική; Πόσο δύσκολη είναι σα σχολή πιστεύετε;


Βατό Τμήμα είναι το Παιδαγωγικό αλλά θα σε ζορίσει με τις πρακτικές. Δεν ξέρω αν είναι δυνατόν να τις συνδυάσεις με τη δουλειά σου.
Μπες στο σάιτ του Παιδαγωγικού Τμήματος Δημοτικής Εκπαίδευσης ΕΚΠΑ και δες στον Οδηγό Σπουδών, τις σελίδες 16-20.
Θα σου πρότεινα Σχολές όπως Κοινωνικής Πολιτικής (Πάντειο), Κοινωνικής Ανθρωπολογίας (Πάντειο), Θεολογίας ΕΚΠΑ. Μπες στα σάιτς αυτών των Σχολών και διάβασε τους Οδηγούς Προπτυχιακών Σπουδών για να κατατοπιστείς.
 
Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top