[Πανελλήνιες 2020] Μηχανογραφικό Δελτίο

Thoba19

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Thoba19 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,191 μηνύματα.
Παντως βρε παιδια δεν ειναι θεσσαλονικη = καλη φοιτητικη ζωη . Κατα την αποψη μου ειναι λαθος οι αποστασεις ειναι μεγαλες και λογο οασθ και γενικοτερα ειναι πιο ευκολα να χαθεις και να κλειστεις στον ευατο στην θεσσαλονικη αναλογικα με μια πολη μικρη που ολοι ειναι πιο κοντα . Με αλλα λογια θεωρω οτι καλα μπορεις να περασεις σε μια μικροτερη πολη αρα δεν ειναι αποτυχια αν δεν περασεις αθηνα η θεσσαλονικη .
 

mourinho776

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο mourinho776 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών. Έχει γράψει 174 μηνύματα.
Χριστέ μου. Φυσικοθεραπεία έλεγα και πάλι Θεσσαλονίκης αλλά δεν τρελαίνομαι . Αν δεν περάσω Κτηνιατρική Θεσσαλονίκης πιθανόν θα το σκεφτώ να ξαναδώσω.
σιγουρα η καρδιτσα μπορει να μην ειναι σαν την θεσσαλονικη αλλα θεωρω ο καθενας μας επιλεγει π περναει καλα .δωστου μια ευκαιρια
 

Nefeli01

Νεοφερμένος

Η Nefeli01 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών. Έχει γράψει 94 μηνύματα.

archaios19

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Βαγγέλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών και Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Ιστορίας & Αρχαιολογίας ΑΠΘ. Έχει γράψει 947 μηνύματα.
Εγώ πέρυσι πήγα στο σχολείο μου και γύρω στις 12:00 είχα μάθει τα αποτελέσματα.
 

Viedo

Διάσημο μέλος

Ο Viedo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Κύπρος (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,912 μηνύματα.
Οι βαθμολογίες στα σχολεία ανακοινώνονται λίγο νωρίτερα.
 

valantis21

Δραστήριο μέλος

Ο valantis21 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 611 μηνύματα.
Ωρα 11:30 θα σταθώ εξω από το σχολείο να μου πουν😜εννοείται βράδυ πέμπτης δεν έχει ύπνο
 

VouDou

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Δημήτριος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 48 ετών, Καθηγητής και μας γράφει απο Κυπαρισσία (Μεσσηνία). Έχει γράψει 1,326 μηνύματα.
Προσοχή στους ενδιαφερομένους, σημειώθηκαν αλλαγές στις αντιστοιχίες των Τμημάτων ΑΕΙ σε σχέση με το πρόσφατο φετινό ΦΕΚ (συνολικά, 5).

Έχει αλλαγές και για δύο τμήματα του ΓΠΑ (Βιοτεχνολογία ΓΠΑ, Επιστήμης Τροφίμων & Διατροφής του Ανθρώπου ΓΠΑ).

Περισσότερα, εδώ: https://www.esos.gr/arthra/68502/pe...ies-tmimaton-ton-panepistimion#comment-180725
 

VouDou

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Δημήτριος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 48 ετών, Καθηγητής και μας γράφει απο Κυπαρισσία (Μεσσηνία). Έχει γράψει 1,326 μηνύματα.
Επανέρχομαι: τα ανωτέρω στο προηγούμενη δημοσίευσή μου εξεδόθησαν ήδη και σε ΦΕΚ. Προσοχή στην αντιστοιχία των Τμημάτων Βιοτεχνολογίας ΓΠΑ και Βιολογικών Εφαρμογών & Τεχνολογιών ΠΙ από τους ενδιαφερομένους (προσωπικά, την κρίνω λανθασμένη). Να έχουν υπόψη, ότι το πρώτο παράγει γεωπόνους-βιοτεχνολόγους (και ΓΕΩΤΕΕ), ενώ το δεύτερο βιολόγους. Αμφότερα έχουν 5ετές προπτυχιακό πρόγραμμα σπουδών, παλαιόθεν.
 

Guest 699855

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
ΠΡΟΣΟΧΗ, ΠΡΟΣΟΧΗ!!!
Τροποποίηση της υπ’ αρ. 77275/Ζ1/19-06-2020 υπουργικής απόφασης με θέμα: «Αντιστοιχίες Τμημάτων, Εισαγωγικών Κατευθύνσεων και Προγραμμάτων Σπουδών των Α.Ε.Ι. και των Ανώτατων Εκκλησιαστικών Ακαδημιών, ακαδημαϊκού έτους 2020-2021» (Β΄ 2549).


1. Το Τμήμα «ΒΙΟΧΗΜΕΙΑΣ ΚΑΙ ΒΙΟΤΕΧΝΟΛΟΓΙΑΣ» του Πανεπιστημίου Θεσσαλίας αφαιρείται από την Ομάδα αντιστοίχισης «ΒΙΟΤΕΧΝΟΛΟΓΙΑΣ» του ΠΙΝΑΚΑ Α΄ «ΑΝΤΙΣΤΟΙΧΑ ΤΜΗΜΑΤΑ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΩΝ» (αρ. 27 του πίνακα) και εντάσσεται στον ΠΙΝΑΚΑ Γ΄ «ΜΗ ΑΝΤΙΣΤΟΙΧΑ ΤΜΗΜΑΤΑ ΑΕΙ» (υπ’ αρ. 8).

2. Τα Τμήματα «ΕΠΙΣΤΗΜΗΣ ΤΡΟΦΙΜΩΝ ΚΑΙ ΔΙΑΤΡΟΦΗΣ» του Πανεπιστημίου Αιγαίου, «ΕΠΙΣΤΗΜΗΣ ΤΡΟΦΙΜΩΝ ΚΑΙ ΔΙΑΤΡΟΦΗΣ ΤΟΥ ΑΝΘΡΩΠΟΥ» του Γεωπονικού Πανεπιστημίου Αθηνών και «ΕΠΙΣΤΗΜΗΣ ΤΡΟΦΙΜΩΝ ΚΑΙ ΔΙΑΤΡΟΦΗΣ» του Πανεπιστημίου Θεσσαλίας, της Ομάδας αντιστοίχισης «ΕΠΙΣΤΗΜΗΣ ΤΡΟΦΙΜΩΝ ΚΑΙ ΔΙΑΤΡΟΦΗΣ» αφαιρούνται από τον ΠΙΝΑΚΑ Α΄ «ΑΝΤΙΣΤΟΙΧΑ ΤΜΗΜΑΤΑ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΩΝ» (αρ. 74, 75, 76 του πίνακα), και εντάσσονται στον ΠΙΝΑΚΑ Γ΄ «ΜΗ ΑΝΤΙΣΤΟΙΧΑ ΤΜΗΜΑΤΑ ΑΕΙ» (υπ’ αρ. 27, 28 και 29).

3. Το Τμήμα «ΚΟΙΝΩΝΙΟΛΟΓΙΑΣ» του Εθνικού και Καποδιστριακού Πανεπιστημίου Αθηνών, αφαιρείται από την Ομάδα αντιστοίχισης «ΚΟΙΝΩΝΙΟΛΟΓΙΑΣ» του ΠΙΝΑΚΑ Α΄ «ΑΝΤΙΣΤΟΙΧΑ ΤΜΗΜΑΤΑ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΩΝ» (αρ. 152 του πίνακα) και εντάσσεται στον ΠΙΝΑΚΑ Γ΄ «ΜΗ ΑΝΤΙΣΤΟΙΧΑ ΤΜΗΜΑΤΑ ΑΕΙ» (υπ’ αρ. 42)

https://www.minedu.gov.gr/publications/docs2020/2020_fek_tropopoiisi_antistoixion.pdf
 
Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

valantis21

Δραστήριο μέλος

Ο valantis21 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 611 μηνύματα.
Αύριο τέτοια ώρα σχεδόν θα ξέρουμε βαθμούς..Πως νιώθετε παιδιά;
 

Steffie88

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Steffie88 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 394 μηνύματα.
Αύριο τέτοια ώρα σχεδόν θα ξέρουμε βαθμούς..Πως νιώθετε παιδιά;

Προς το παρόν δεν νιώθω τίποτα.. Προς το βράδυ θα αρχίσει να με περιτριγυρίζει μια αγωνία...

Έχετε ασχοληθεί με το μηχανογραφικό??? να το διαμορφώσετε έστω και λίγο??
 

Ryuzaki

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Lost in Infinity αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Πολιτικών Μηχανικών ΑΠΘ (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,877 μηνύματα.
Να ξέρετε, στις πανελλήνιες κλαις μια φορά.... Είτε όταν βγαίνουν οι βαθμοί, είτε όταν βγαίνουν οι βάσεις!
Να προτιμήσετε το πρώτο :D
 

Leukosrinokeros

Νεοφερμένος

Η Leukosrinokeros αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών. Έχει γράψει 102 μηνύματα.
Αύριο τέτοια ώρα σχεδόν θα ξέρουμε βαθμούς..Πως νιώθετε παιδιά;
Θα παμε στο σχολειο να δουμε τουε βαθμους
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Έχετε ασχοληθεί με το μηχανογραφικό??? να το διαμορφώσετε έστω και λίγο??
Ναι εχω βαλει καποιες σχολες που με ενδιαφερουν και αλλαζω καμια φορα τη σειρα
 

Steffie88

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Steffie88 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 394 μηνύματα.
Θα παμε στο σχολειο να δουμε τουε βαθμους
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:


Ναι εχω βαλει καποιες σχολες που με ενδιαφερουν και αλλαζω καμια φορα τη σειρα

Ωραία.. Τουλάχιστον έχεις στο μυαλό σου λίγο τι θες..καλό αυτό!! Από αύριο σίγουρα θα κατασταλάξεις με τους βαθμούς.
 

Nefeli01

Νεοφερμένος

Η Nefeli01 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών. Έχει γράψει 94 μηνύματα.
Να ξέρετε, στις πανελλήνιες κλαις μια φορά.... Είτε όταν βγαίνουν οι βαθμοί, είτε όταν βγαίνουν οι βάσεις!
Να προτιμήσετε το πρώτο :D
Μακάρι να κλάψουμε μόνο μια φορά, μην κλαίμε κ αύριο κ τον Αύγουστο είναι το θέμα... Πάντως ρε παιδιά, βλέπω κ ξαναβλεπω τις σχολές κ δεν ξέρω τι να κάνω.... είμαι σε τρελή συγχηση. Βάζω τις ψυχολογικές,αφαιρώ όλα τα παιδαγωγικά,γτ έχω πιάσει την φιλολογία κ όλα τα ,δασκάλα, αρχαιολογικό,νηπιαγωγός, φιλοσοφία κτλ..δεν με ενδιαφέρουν κ δεν ξέρω τι να βάλω μετά....βάζω την μια φορά κοινωνική εργασία, μετά βάζω ΔΕΣ, πολιτικες επιστήμες...κ ειλικρινά είμαι σε αδιέξοδο ...νιώθω ότι δηλώνω σχολές, έτσι απλά για να τις βάλω....το μόνο λίγο που με ιντριγκάρει είναι η κοινωνική εργασία , αλλά κ πάλι με φοβίζει, θα με άρεσε ι ,θα έχει επαγγέλματικη αποκατάσταση;;;; Όποια βοήθεια καλοδεχούμενη
 

Viedo

Διάσημο μέλος

Ο Viedo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Κύπρος (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,912 μηνύματα.
Αύριο θα υπάρξει ξεκαθάρισμα του τοπίου σε σημαντικό βαθμό και για τη σειρά επιλογής των σχολών.
 

Guest 324983

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Μακάρι να κλάψουμε μόνο μια φορά, μην κλαίμε κ αύριο κ τον Αύγουστο είναι το θέμα... Πάντως ρε παιδιά, βλέπω κ ξαναβλεπω τις σχολές κ δεν ξέρω τι να κάνω.... είμαι σε τρελή συγχηση. Βάζω τις ψυχολογικές,αφαιρώ όλα τα παιδαγωγικά,γτ έχω πιάσει την φιλολογία κ όλα τα ,δασκάλα, αρχαιολογικό,νηπιαγωγός, φιλοσοφία κτλ..δεν με ενδιαφέρουν κ δεν ξέρω τι να βάλω μετά....βάζω την μια φορά κοινωνική εργασία, μετά βάζω ΔΕΣ, πολιτικες επιστήμες...κ ειλικρινά είμαι σε αδιέξοδο ...νιώθω ότι δηλώνω σχολές, έτσι απλά για να τις βάλω....το μόνο λίγο που με ιντριγκάρει είναι η κοινωνική εργασία , αλλά κ πάλι με φοβίζει, θα με άρεσε ι ,θα έχει επαγγέλματικη αποκατάσταση;;;; Όποια βοήθεια καλοδεχούμενη
Ως πρώτη επιλογή έχεις δηλαδή τις ψυχολογίες!
Αν κρίνω από αυτό, το να βάλεις δεΣ και πολιτικές επιστήμες αμέσως μετά δεν είναι αυτό που θες (εκτός φυσικά αν όντως σε ενδιαφέρουν και τα δύο αντικείμενα)
Αν μετά τις ψυχολογίες αυτό που σε ενδιαφέρει παραπάνω (εκτός της κοινωνικής εργασίας) είναι η φιλολογία, τότε βάλτη! Σε ενδιαφέρει και να πας σε άλλη πολη;
 

valantis21

Δραστήριο μέλος

Ο valantis21 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 611 μηνύματα.
Υπάρχει κανείς που θα δει βαθμούς στο σπίτι ή κλασικά όλοι σχολείο;
 

Nefeli01

Νεοφερμένος

Η Nefeli01 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών. Έχει γράψει 94 μηνύματα.
Ως πρώτη επιλογή έχεις δηλαδή τις ψυχολογίες!
Αν κρίνω από αυτό, το να βάλεις δεΣ και πολιτικές επιστήμες αμέσως μετά δεν είναι αυτό που θες (εκτός φυσικά αν όντως σε ενδιαφέρουν και τα δύο αντικείμενα)
Αν μετά τις ψυχολογίες αυτό που σε ενδιαφέρει παραπάνω (εκτός της κοινωνικής εργασίας) είναι η φιλολογία, τότε βάλτη! Σε ενδιαφέρει και να πας σε άλλη πολη;
Έχω περάσει φιλολογία ΑΠΘ πέρυσι, δεν θέλω άλλη πόλη γτ είμαι από Χαλκιδική κ είναι πιο κοντά στην μόνιμη κατοικία μου. Αλλά δεν με ιντριγκάρει καμία άλλη σχολή... τί να βάλω;;; Τις 3 ψυχολογικές κ τις 2 κοινωνικής εργασίας;;; Κ μετά;;; Το χάος... Εσείς παιδιά ποια πιστεύετε ότι αξίζει σαν σχολή από το πρώτο πεδίο;;;
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top