[Πανελλήνιες 2020] Αποτελέσματα βαθμολογιών

Ν.Χ.

Δραστήριο μέλος

Ο Ν.Χ. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 620 μηνύματα.
Η σχολή Διεθνών και Ευρωπαϊκών σπουδών είναι και στο 4ο πεδίο (Οικονομικά). Στο 4ο πεδίο οι επιδόσεις ήταν καλύτερες σε σχέση με πέρσι και εκτιμούν πολύ μεγάλη άνοδο στις σχολές.
Μη με δαιμονίζεις με το 4ο πεδίο και τις ... επιδόσεις τους, θα αρχίσω κακίες ... χαχα
 

Eva2002

Νεοφερμένος

Η Eva2002 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών. Έχει γράψει 9 μηνύματα.
Εντάξει παιδιά, ευχαριστω πολύ!
 

Eva2002

Νεοφερμένος

Η Eva2002 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών. Έχει γράψει 9 μηνύματα.
Μακάρι... Είναι και τραγικό αυτό που κάνουν στο υπουργείο... Θα μπορούσαν να τις βγάζουν και πιο νωρίς τις βάσεις. Και όσον αφορά για το 4ο πεδίο εγω ξέρω παιδιά που είτε έγραψαν πολύ καλύτερα απ'όσο περίμεναν ,είτε χάλια αλλά συνήθως στοχεύουν για τις κλασσικές σχολές των οικονομικών (οικονομία, διοίκηση επιχειρήσεων, κλπ)
 

Ν.Χ.

Δραστήριο μέλος

Ο Ν.Χ. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 620 μηνύματα.
Μακάρι... Είναι και τραγικό αυτό που κάνουν στο υπουργείο... Θα μπορούσαν να τις βγάζουν και πιο νωρίς τις βάσεις. Και όσον αφορά για το 4ο πεδίο εγω ξέρω παιδιά που είτε έγραψαν πολύ καλύτερα απ'όσο περίμεναν ,είτε χάλια αλλά συνήθως στοχεύουν για τις κλασσικές σχολές των οικονομικών (οικονομία, διοίκηση επιχειρήσεων, κλπ)
Ισχύει, εγώ δεν ξέρω κανέναν να πήγε 4ο με στόχο τις σχολές που σε ενδιαφέρουν ...
 

Eva2002

Νεοφερμένος

Η Eva2002 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών. Έχει γράψει 9 μηνύματα.
Ναι, ούτε κι εγω. Απλώς τη θέλουν πολλοί που ίσως δεν περνάνε νομική για να μπορέσουν να μπουν στο διπλωματικό σώμα.
 

bubblebee

Δραστήριο μέλος

Η bubblebee αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 563 μηνύματα.

Eva2002

Νεοφερμένος

Η Eva2002 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών. Έχει γράψει 9 μηνύματα.
Εμ δεν μας λυπούνται καθόλου 😂
 

iminspain

Δραστήριο μέλος

Ο iminspain αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Χημείας Πατρών (Πάτρα). Έχει γράψει 562 μηνύματα.
Ισχύει, εγώ δεν ξέρω κανέναν να πήγε 4ο με στόχο τις σχολές που σε ενδιαφέρουν ...

Προσωπικα, ένας φιλος μου από το 4ο πεδίο έδωσε και μπήκε Διεθνών και Ευρωπαϊκών στο ΠΑΜΑΚ, εκεί που ήθελε δηλαδή
 

luisnazariodelima

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο luisnazariodelima αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών. Έχει γράψει 162 μηνύματα.
Ναι, ούτε κι εγω. Απλώς τη θέλουν πολλοί που ίσως δεν περνάνε νομική για να μπορέσουν να μπουν στο διπλωματικό σώμα.
τόσο εύκολα περνά κάποιος στο διπλωματικό σωμα;
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Το ακούω από πόσα άτομα να λένε...Ε θα δώσω γ διπλωματικό, η μισή Ελλάδα το λέει βασικά...αλήθεια είναι τόσο εύκολο να μπεις με τον ανταγωνισμό που υπάρχει;
 

Viedo

Διάσημο μέλος

Ο Viedo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Κύπρος (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,912 μηνύματα.
τόσο εύκολα περνά κάποιος στο διπλωματικό σωμα;
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Το ακούω από πόσα άτομα να λένε...Ε θα δώσω γ διπλωματικό, η μισή Ελλάδα το λέει βασικά...αλήθεια είναι τόσο εύκολο να μπεις με τον ανταγωνισμό που υπάρχει;
Εννοείται πως όχι. Οι θέσεις είναι πολύ λίγες, ο ανταγωνισμός πολύ μεγάλος και η δυσκολία των εξετάσεων πολύ σημαντική. Το τι θέλει ο καθένας από το τι μπορεί να επιτύχει έχουν μεγάλη απόσταση μεταξύ τους.
 

Eva2002

Νεοφερμένος

Η Eva2002 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών. Έχει γράψει 9 μηνύματα.
τόσο εύκολα περνά κάποιος στο διπλωματικό σωμα;
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Το ακούω από πόσα άτομα να λένε...Ε θα δώσω γ διπλωματικό, η μισή Ελλάδα το λέει βασικά...αλήθεια είναι τόσο εύκολο να μπεις με τον ανταγωνισμό που υπάρχει;
Καθόλου εύκολο δεν είναι! Οι θέσεις είναι περιορισμένες, ο ανταγωνισμός τεράστιος και χρειάζεται πολύ μεγάλη προετοιμασία για τις εξετάσεις. Απλώς το διεθνών όπως και η νομική σου δίνουν κάποιες βάσεις που θα σε βοηθήσουν στις εξετάσεις. Και φυσικά για να φτάσει κανείς στο σημείο να γίνει πρέσβης φτάνει σε ηλικία σύνταξης εάν καταφέρει ποτέ να έχει τόσο μεγάλο βαθμό στο διπλωματικό σώμα.
 

luisnazariodelima

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο luisnazariodelima αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών. Έχει γράψει 162 μηνύματα.
Καθόλου εύκολο δεν είναι! Οι θέσεις είναι περιορισμένες, ο ανταγωνισμός τεράστιος και χρειάζεται πολύ μεγάλη προετοιμασία για τις εξετάσεις. Απλώς το διεθνών όπως και η νομική σου δίνουν κάποιες βάσεις που θα σε βοηθήσουν στις εξετάσεις. Και φυσικά για να φτάσει κανείς στο σημείο να γίνει πρέσβης φτάνει σε ηλικία σύνταξης εάν καταφέρει ποτέ να έχει τόσο μεγάλο βαθμό στο διπλωματικό σώμα.
το ρωτάω κιόλας γιατί έχω έναν φίλο που είναι στο διεθνών ευρωπαϊκών και σκέφτεται μεταπτυχιακό διεθνείς σχέσεις και διπλωματία. Είναι εύκολο για έναν απόφοιτο του ΔΕΣ να περάσει ή της Νομικής θέλουν πολύ διπλωματικό και αρπάζουν όλες τις θέσεις;
 

Eva2002

Νεοφερμένος

Η Eva2002 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών. Έχει γράψει 9 μηνύματα.
το ρωτάω κιόλας γιατί έχω έναν φίλο που είναι στο διεθνών ευρωπαϊκών και σκέφτεται μεταπτυχιακό διεθνείς σχέσεις και διπλωματία. Είναι εύκολο για έναν απόφοιτο του ΔΕΣ να περάσει ή της Νομικής θέλουν πολύ διπλωματικό και αρπάζουν όλες τις θέσεις;
Κοίτα, τυπικα οι απόφοιτοι όλων των πανεπιστημίων μπορούν να δώσουν εξετάσεις για την διπλωματική ακαδημία. Σίγουρα όμως οι πτυχιούχοι σχολών νομικής και διεθνών και ευρωπαϊκών έχουν ένα προβάδισμα αφού ήδη έχουν αρκετές γνώσεις πάνω στο αντικείμενο. Χρειάζονται σίγουρα δύο ξένες γλώσσες και προετοιμασία σε κάποιο φροντιστήριο ή ιδιαίτερα με κάποιον καθηγητή. Φυσικά ακόμα και σε αυτόν τον τομέα παίζουν ρόλο οι γνωριμίες και τα "μέσα" που έχει κάποιος χωρίς όμως αυτό να σημαίνει πως είναι κάτι το άπιαστο.
 

Ν.Χ.

Δραστήριο μέλος

Ο Ν.Χ. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 620 μηνύματα.
Εννοείται πως όχι. Οι θέσεις είναι πολύ λίγες, ο ανταγωνισμός πολύ μεγάλος και η δυσκολία των εξετάσεων πολύ σημαντική. Το τι θέλει ο καθένας από το τι μπορεί να επιτύχει έχουν μεγάλη απόσταση μεταξύ τους.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:


Εδώ που τα λέμε τεράστια αδικία αυτό που γίνεται με το 3ο πεδίο και το ποσοστό που έδωσαν στο παλιό!
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:


Εδώ που τα λέμε τεράστια αδικία αυτό που γίνεται με το 3ο πεδίο και το ποσοστό που έδωσαν στο παλιό!

Να ξέρετε θα γίνει μεγάλο θέμα, υπάρχει νομική βάση, παίζει να καθυστερήσει και η ανακοίνωση των βάσεων ...
 
Τελευταία επεξεργασία:

Anna.28

Νεοφερμένος

Η Anna.28 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών. Έχει γράψει 36 μηνύματα.
Εγω ακομα δεν εχω καταλαβει τι συμβαινει με αυτό το ποσοστο και γιατι προεκυψε θεμα..
 

valantis21

Δραστήριο μέλος

Ο valantis21 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 611 μηνύματα.
παιδια να ξερετε οι βασεις θα ανακοινωθουν κατα 90% στις 27 αυγουστου ημερα πεμπτη
 

iminspain

Δραστήριο μέλος

Ο iminspain αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Χημείας Πατρών (Πάτρα). Έχει γράψει 562 μηνύματα.

Viedo

Διάσημο μέλος

Ο Viedo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Κύπρος (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,912 μηνύματα.
Κάθε χρόνο την τελευταία εβδομάδα του Αυγούστου βγαίνουν οι βάσεις. 27-28 είναι οι επικρατέστερες ημερομηνίες.
 

iminspain

Δραστήριο μέλος

Ο iminspain αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Χημείας Πατρών (Πάτρα). Έχει γράψει 562 μηνύματα.
Κάθε χρόνο την τελευταία εβδομάδα του Αυγούστου βγαίνουν οι βάσεις. 27-28 είναι οι επικρατέστερες ημερομηνίες.

Γενικά γιατί αργούν όμως? Με την ανάπτυξη της τεχνολογίας δεν είναι εύκολη η κατανομή των υποψηφίων?
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top