[Πανελλήνιες 2020] Αποτελέσματα βαθμολογιών

Steffie88

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Steffie88 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 394 μηνύματα.
οι χαμηλοβαθμες λογω ελλειψης συντελεστη βαρυτητας μην σας κανει εντυπωση να μην πεσουν καθολου και ισα ισα να ανεβουν λογω υπερπληθωρας υποψηφιων

Στη δική μου λόγω ότι ήθελε ειδικό δεν ξέρω πόσοι έχουν δώσει το συγκεκριμένο, αλλά και πάλι δεν θα μου κάνει εντύπωση μια κάποια άνοδος..αν και από ότι λένε προς πτώση πάνε γενικότερα οι βάσεις
 

Rita

Νεοφερμένος

Η Rita αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών. Έχει γράψει 25 μηνύματα.
Καλησπέρα σας μήπως μπορείτε να μου πείτε και το ποσοστό εισακτέων με το παλαιό συστημα για το 1ο επιστημονικό πεδίο; συνολικά ποσες θεσεις δύναται
 

Viedo

Διάσημο μέλος

Ο Viedo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Κύπρος (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,912 μηνύματα.
Καλησπέρα σας μήπως μπορείτε να μου πείτε και το ποσοστό εισακτέων με το παλαιό συστημα για το 1ο επιστημονικό πεδίο; συνολικά ποσες θεσεις δύναται
Το 9.51% από κάθε σχολή.
https://edu.klimaka.gr/panelladikes/exetaseis/424-arithmos-eisaktewn-panelladikes-exetaseis εδώ έχει όλες τις σχολές του 1ου πεδίου, και όχι μόνο,με τις θέσεις τους για το 2020. Μπορείς να το υπολογίσεις αριθμός θέσεων χ 9.51%

Δεν έχω δει καλού γραμμένο συνολικό αριθμό σε κανένα σάιτ
 

Nefeli01

Νεοφερμένος

Η Nefeli01 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών. Έχει γράψει 94 μηνύματα.
Καλησπέρα σας μήπως μπορείτε να μου πείτε και το ποσοστό εισακτέων με το παλαιό συστημα για το 1ο επιστημονικό πεδίο; συνολικά ποσες θεσεις δύναται
Καλημέρα, θα κάνεις άθροισμα όλων των θέσεων στην κάθε σχολή, π.χ. νομική, Θεσσαλονίκη, Αθήνα Κομοτηνή, αφαιρεις το 10%που δίνουν χωρίς εξετάσεις, αφαιρεις μόνο για την νομική 5%,σε όλες τις άλλες σχολες10%θεσεις που παίρνουν τα ΕΠΑΛ,κ μετά αυτό που σου έμεινε το πολλαπλασιάζεις με το 9,51%κ βλέπεις σε κάθε σχολή πόσες θέσεις διεκδικούμε.....για ποιες σχολές ενδιαφέρεσαι κ πόσα είναι τα μόρια που συγκεντρώσες;;;;; Καλή επιτυχία
 

Danaoula2020

Νεοφερμένος

Η Danaoula2020 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 18 μηνύματα.
Παιδιά της γενιάς του 2002 που θα ξαναδώσετε πανελλήνιες το 2021, πότε θα ξεκινήσετε διάβασμα; Ρωτάω γιατί και εγώ θα ξαναδωσω , αυτή τη φορά χωρίς φροντιστήριο, από θεωρητική κατεύθυνση, για νομικη ,που τη χάνω για 1.400 μόρια περίπου.
Ευχαριστώω
 

Viedo

Διάσημο μέλος

Ο Viedo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Κύπρος (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,912 μηνύματα.
Παιδιά της γενιάς του 2002 που θα ξαναδώσετε πανελλήνιες το 2021, πότε θα ξεκινήσετε διάβασμα; Ρωτάω γιατί και εγώ θα ξαναδωσω , αυτή τη φορά χωρίς φροντιστήριο, από θεωρητική κατεύθυνση, για νομικη ,που τη χάνω για 1.400 μόρια περίπου.
Ευχαριστώω
Στοχεύεις σε υψηλόβαθμη σχολή επομένως, ξεκουράσου ακόμα κανένα μήνα 1 1/2 και μετά ξεκίνα δυναμικά :)
 

louminis

Νεοφερμένος

Η louminis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια του τμήματος Ξένων Γλωσσών Μετάφρασης & Διερμηνείας Ιονίου. Έχει γράψει 80 μηνύματα.
Αγγλικά 15.8
Γερμανικά 18.8
Σύνολο 17.930
 

Rita

Νεοφερμένος

Η Rita αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών. Έχει γράψει 25 μηνύματα.
Παιδια εχω αγχωθεί το μόνο που ακούγεται είναι για το τρίτο πεδιο οτι η αναλογία είναι τεράστια αλλα ρε παιδια και εμεις με θεωρητική με παλιο σύστημα είμαστε πολλοί σχετικά οποτε αυτο σημαίνει ότι θα μπουν αυτοι που έγραψαν έως 12 χιλιάδες καπου εκει?
 

Steffie88

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Steffie88 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 394 μηνύματα.
Όσοι δώσατε ειδικά πως τα πήγατε στη βαθμολογία?
 

Nefeli01

Νεοφερμένος

Η Nefeli01 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών. Έχει γράψει 94 μηνύματα.
Παιδια εχω αγχωθεί το μόνο που ακούγεται είναι για το τρίτο πεδιο οτι η αναλογία είναι τεράστια αλλα ρε παιδια και εμεις με θεωρητική με παλιο σύστημα είμαστε πολλοί σχετικά οποτε αυτο σημαίνει ότι θα μπουν αυτοι που έγραψαν έως 12 χιλιάδες καπου εκει?
Όχι βέβαια,είτε στο νέο είτε στο παλιό, οι πιθανότητες είναι ίδιες. Όπως περνάνε πολλά παιδιά κ στο νέο σε σχολές κάτω από 12, έτσι θα γίνει κ στο δικό μας πεδίο που ξαναδωσαμε με το παλιό. Σύνολο είμαστε 2161,, μέχρι 10000 μόρια είναι 959 παιδιά κ μέχρι 12500μορια 1404 παιδιά...άρα καταλάβενεις ότι τα2/3 των μαθητών έγραψε μέχρι 12500 μόρια....άρα τις περισσότερες σχολές θα μπορείς να τις πιάσεις ..καλή μας επιτυχία
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Παιδια εχω αγχωθεί το μόνο που ακούγεται είναι για το τρίτο πεδιο οτι η αναλογία είναι τεράστια αλλα ρε παιδια και εμεις με θεωρητική με παλιο σύστημα είμαστε πολλοί σχετικά οποτε αυτο σημαίνει ότι θα μπουν αυτοι που έγραψαν έως 12 χιλιάδες καπου εκει?
Πόσα μόρια έχεις κ σε ποια σχολή στοχεύει ς;;;;
 

jimis2001

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο jimis2001 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Βιολογίας ΑΠΘ και μας γράφει απο Σταυρούπολη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 224 μηνύματα.
Παιδια εχω αγχωθεί το μόνο που ακούγεται είναι για το τρίτο πεδιο οτι η αναλογία είναι τεράστια αλλα ρε παιδια και εμεις με θεωρητική με παλιο σύστημα είμαστε πολλοί σχετικά οποτε αυτο σημαίνει ότι θα μπουν αυτοι που έγραψαν έως 12 χιλιάδες καπου εκει?
Αυτό που λέγεται για τρίτο πεδίο δεν ισχύει για το πρώτο πεδίο διότι η αναλογία παλιού νέου συστήματος για υποψήφιους του πρώτου πεδίου είναι πολύ κοντά στο ποσοστό των θέσεων που είναι 9.51%. Δεν περιμένω να ισχύει αυτό με το 12 χιλιάδες δεδομένου των περσινών βάσεων που έφτασαν μέχρι 8000 σε πανεπιστήμια.
Όσοι δώσατε ειδικά πως τα πήγατε στη βαθμολογία?
Δεν έδινα άλλα είχα περιέργεια πως έγραψες τελικά;
 

Steffie88

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Steffie88 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 394 μηνύματα.
Δεν έδινα άλλα είχα περιέργεια πως έγραψες τελικά;

17 αν και περίμενα λίγο παραπάνω.αλλά και πάλι μια χαρά ευχαριστημένη είμαι! ήξερα ήδη 2 λαθάκια που είχα,απλά δεν ήξερα πως θα βαθμολογηθεί η έκθεση και μια άσκηση που πάλι έγραφες προτάσεις ως απάντηση.
 

Rita

Νεοφερμένος

Η Rita αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών. Έχει γράψει 25 μηνύματα.
Εγραψα 9.832 γι αυτο ανησυχώ..
 

Rita

Νεοφερμένος

Η Rita αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών. Έχει γράψει 25 μηνύματα.
Το ιδανικό θα ήταν διεθνων ευρωπαϊκών σπουδων επειδη έδωσα και αγγλικα συνολικά 10.832 .. παντως με βλεπω να περναω ψηφιακών μεσων και επικοινωνιας Αργοστόλι εχει ωραια μαθηματα απλως δεν εχω ιδεα που θα εργαστώ μελλοντικά και τι προοπτικές έχει το συγκεκριμένο τμήμα.. επίσης δεν εχω ιδεα πως ειναι εκει η φοιτητικη ζωη
 

jimnikol21

Νεοφερμένος

Ο jimnikol21 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών. Έχει γράψει 31 μηνύματα.
Παιδιά εσείς που ξανά δίνατε από παλαιό πως τα πήγατε και τι πεδίο εισασταν;
 

Elena78

Νεοφερμένος

Η Elena78 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών. Έχει γράψει 45 μηνύματα.
Γεια σας ο γιος μου έχει γράψει 16.646 μορια στο 1ο πεδίο με το παλιό σύστημα έχω πιθανότητες για νομική; Ευχαριστω εκ των προτερων
 

Viedo

Διάσημο μέλος

Ο Viedo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Κύπρος (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,912 μηνύματα.
Όχι δυστυχώς Έλενα δεν έχει πιθανότητες για Νομική.
 

Elena78

Νεοφερμένος

Η Elena78 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών. Έχει γράψει 45 μηνύματα.
Γεια σας ο γιος μου έχει γράψει 16.646 μορια στο 1ο πεδίο με το παλιό σύστημα έχω πιθανότητες για νομική; Ευχαριστω εκ των προτερων
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Ευχαριστω απλά είδα ότι το 2016 η βάση στην Αθήνα ήταν 14523 και στη κομοτηνη 11937
 

uni77

Δραστήριο μέλος

Η Μαίρη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών. Έχει γράψει 458 μηνύματα.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Ευχαριστω απλά είδα ότι το 2016 η βάση στην Αθήνα ήταν 14523 και στη κομοτηνη 11937

Φετος γινεται χαμος για μια θεση στην νομικη ή την ψυχολογία.
Εχει πιθανοτητες ομως για την σχολη της Πολιτικης επιστημης και Δημοσιας διοικησης(αν την δηλωσε), η οποια εχει λιγο πολυ τα ιδια μαθηματα με αυτα της νομικης και μπορεί μετεπειτα να δώσει κατατακτήριες για την τελευταία
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top