Πανελλήνιες 2019

Debby63

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Debby63 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 227 μηνύματα.
Και κατι ακομα με το να με "παιρνετε απο τα μουτρα" και να με κρινετε για το τι εκανα και τι δεν εκανα δεν αλλαζει κατι. Ειδικα να υποθετετε τι εκανα και τι οχι εν συνεχεια.

Δεν ειμαστε σε δικαστηριο να αποφασιζουμε τι ποινη θα εχω εγω ή ο οποιοσδηποτε αλλος εδω μεσα επειδη δεν εγραψε καλα σε ενα διαγωνισμα και στεναχωρηθηκε και επειτα αμφιβαλλει αν αυτα που εγραψε θα του τα παρουν για σωστα ακομα και λαθος να ειναι.

Δεν κρινεται ολη μας η ζωη απο μια απλή εξεταση την οποια και δωσαμε ολοι για κατι πλεον τοσο ακοτορθωτο οπως του να περασουμε σε μια σχολη ετσι οπως ειναι αδικο το συστημα με την δικη μας την γενια ακομα και να κρινετε το μελλον μας. Ειτε ειναι κατεστραμενο, ειτε δεν ειναι.

Εξαλλου παντα υπαρχει και ενα 10% που μπορούμε να ζητησουμε αν μας χρειαστει και ισως επισης ισχυει να δηλωσουμε τι ειδικη κατηγορια ειναι ο καθενας μας ωστε να περασει στη σχολη που θελει με λιγοτερα μορια εφοσον δεν κερδιζονται παραπανω μορια απο αυτο το option.

Ξερω ειναι κριμα ο καθενας μας να ξερει οτι πηγε χαλια σε ενα διαγωνισμα λογω των λαθων που εχει κανει αλλα αυτο δεν σημαινει οτι πρεπει να μαλωνουμε σαν τα κοκορια ή λες απλα και ειμαστε σε δικαστηριο για να αποφασιζουμε τι ποινη θα εχει ο καθενας μας.

Οπως ειπα και πριν, και εγω ετσι και αλλιως ανηκω στην κατηγορια των παιδιων που τους καταστραφηκε το μελλον και τα ονειρα τους anyway ετσι οπως ειναι αδικο το συστημα με ολους μας πλεον. Ενας λογος ακομα που δεν εχει νοημα ολο αυτο το harassment. Δεν ξερω βέβαια για οποιον νιωθει πως ανηκει στην κατηγορια των παιδιων που τους καταστραφηκε το μελλον και τα ονειρα τους, αλλα εγω δεν μπορω πλεον να ελπιζω σε τιποτα πια. Ουτε στο 10%, ουτε στην ειδικη κατηγορια, ουτε στο πεσιμο των βασεων, ουτε στους βαθμους που μπορει να εχω παρει.

Παει και τελειωσε.
Αρκετα στεναχωρηθηκα και αρκετα χαλαστηκα.

Μονο αν γινει καποιο θαυμα θα αρχισω να ελπιζω.
Καλο σας μεσημερι~

Άσε μας μωρέ που καταστράφηκε η ζωή σου και τα όνειρά σου που δεν πέρασες εκεί που ήθελες ΛΟΛ. Αν δεν είχα διαβάσει όλη την συζήτηση και μου έδειχνες μόνο αυτή την περίοδο θα έλεγα ή ότι σου δολοφόνησαν την οικογένεια μπροστά στα μάτια σου ή ότι έχασες χέρια/πόδια σε κάποιο δυστύχημα.
Σταμάτα να τα δραματικοποιείς όλα, η ζωή είναι δύσκολη και οι πανελλήνιες δεν είναι τίποτα μπροστά σε αυτή.
Φιλικά.

1) Δεν ειπα οτι καταστραφηκε η ζωη μου. Ειπα οτι το μελλον μου καταστραφηκε επειδη ξερω οτι δε θα περασω. Δεν νομιζω πως θα σταθω τυχερή.

2) Ξερω και εγω πως η ζωη ειναι δύσκολη γιατι το εχω περασει αυτο αμετρητες φορες. Ξερω πως ειναι.
 
Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Οικονομικής Επιστήμης ΟΠΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,280 μηνύματα.
Και κατι ακομα με το να με "παιρνετε απο τα μουτρα" και να με κρινετε για το τι εκανα και τι δεν εκανα δεν αλλαζει κατι. Ειδικα να υποθετετε τι εκανα και τι οχι εν συνεχεια.

Δεν ειμαστε σε δικαστηριο να αποφασιζουμε τι ποινη θα εχω εγω ή ο οποιοσδηποτε αλλος εδω μεσα επειδη δεν εγραψε καλα σε ενα διαγωνισμα και στεναχωρηθηκε και επειτα αμφιβαλλει αν αυτα που εγραψε θα του τα παρουν για σωστα ακομα και λαθος να ειναι.

Δεν κρινεται ολη μας η ζωη απο μια απλή εξεταση την οποια και δωσαμε ολοι για κατι πλεον τοσο ακοτορθωτο οπως του να περασουμε σε μια σχολη ετσι οπως ειναι αδικο το συστημα με την δικη μας την γενια ακομα και να κρινετε το μελλον μας. Ειτε ειναι κατεστραμενο, ειτε δεν ειναι.

Εξαλλου παντα υπαρχει και ενα 10% που μπορούμε να ζητησουμε αν μας χρειαστει και ισως επισης ισχυει να δηλωσουμε τι ειδικη κατηγορια ειναι ο καθενας μας ωστε να περασει στη σχολη που θελει με λιγοτερα μορια εφοσον δεν κερδιζονται παραπανω μορια απο αυτο το option.

Ξερω ειναι κριμα ο καθενας μας να ξερει οτι πηγε χαλια σε ενα διαγωνισμα λογω των λαθων που εχει κανει αλλα αυτο δεν σημαινει οτι πρεπει να μαλωνουμε σαν τα κοκορια ή λες απλα και ειμαστε σε δικαστηριο για να αποφασιζουμε τι ποινη θα εχει ο καθενας μας.

Οπως ειπα και πριν, και εγω ετσι και αλλιως ανηκω στην κατηγορια των παιδιων που τους καταστραφηκε το μελλον και τα ονειρα τους anyway ετσι οπως ειναι αδικο το συστημα με ολους μας πλεον. Ενας λογος ακομα που δεν εχει νοημα ολο αυτο το harassment. Δεν ξερω βέβαια για οποιον νιωθει πως ανηκει στην κατηγορια των παιδιων που τους καταστραφηκε το μελλον και τα ονειρα τους, αλλα εγω δεν μπορω πλεον να ελπιζω σε τιποτα πια. Ουτε στο 10%, ουτε στην ειδικη κατηγορια, ουτε στο πεσιμο των βασεων, ουτε στους βαθμους που μπορει να εχω παρει.

Παει και τελειωσε.
Αρκετα στεναχωρηθηκα και αρκετα χαλαστηκα.

Μονο αν γινει καποιο θαυμα θα αρχισω να ελπιζω.
Καλο σας μεσημερι~


Κοπέλα μου έχεις έρθει από την Παρασκευή έδω και μας έχεις πει όλα τα άσχετα.
1)Έκανες σκονάκι στα Λατινικά και στεναχωρήθηκες όμως δεν κατάλαβες το λάθος σου.
2)Λες ότι διάβαζες βιολογία γενικής όλο τον χρόνο,αλλά δεν έπεσε τίποτα από ότι είχες διαβάσει πράγμα ΑΠιΘΑΝΟ.Πες ότι δεν διάβασες όσο έπρεπε η ότι διάβασες τα sos.
3)Κανείς ότι σου λέει η μητέρα σου για το δικό σου μέλλον.Παμε καλά;
4)Έδωσες πανελλήνιες και δεν ήξερες ούτε τα βασικά.Και φάνηκε όταν μου έκανες μια ερώτηση που δεν την κάνει ούτε 5χρονο (αν μπορείς να διορθώσεις το ΣΛ στα αρχαία 2 μέρες μετά).
5)Όλα τα παιδιά σου προτείνουμε λύσεις και εσυ τι λες;Τα δικά σου δεν άκουσα τίποτα,υπολογιζες βαθμολογίες πριν καν γράψεις.Πως γίνεται αυτό;

Συμπέρασμα:Δεν έκανες καλή προετοιμασία και στο λέει ένα άτομο που την πάτησε πέρσι,ένα άτομο που επειδή ήμουν Αρίστος μαθητής (19.5-19.9) πίστευα ότι θα πάω τρένο στις πανελλήνιες με μια ώρα διάβασμα.Κατσε δες τι θα γίνει και κοιτά ΜΠΡΟΣΤΑ.Ολα τα παιδί θελουμε να σε βοηθήσουμε αλλά δεν ακούς,κανείς ότι θέλεις εσυ.Δεν μπορείς να διάβασες βιολογία γενικής όλη την χρόνια άριστα και να μου λες ότι είσαι στο 7-9 με το σαθρό επιχείρημα:Ήταν πιο δύσκολα από το σχολείο.Δεν μπορείς να μου λες ότι και οι άλλοι έκαναν σκονάκι αλλά μόνο εγώ την πλήρωσα.Σκεφτηκες ότι ένα παιδί που προσπάθησε μπορεί να έχανε την θέση του από εσένα που έκανες σκονάκι;


Όλα αυτά φιλικά από ένα άτομο που θέλει μόνο να σε ΒΟΗΘΗΣΕΙ αλλά δεν μπορεί επειδή εσυ δεν θέλεις.Και δεν με ενδιαφέρει που με διέγραφες από φίλο (αν και δεν κατάλαβα τον λόγο γιατί εγώ λέω την αλήθεια) με ενδιαφέρει να δεις τα λάθη σου.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Debby63

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Debby63 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 227 μηνύματα.
Κοπέλα μου έχεις έρθει από την Παρασκευή έδω και μας έχεις πει όλα τα άσχετα.
1)Έκανες σκονάκι στα Λατινικά και στεναχωρήθηκες όμως δεν κατάλαβες το λάθος σου.
2)Λες ότι διάβαζες βιολογία γενικής όλο τον χρόνο,αλλά δεν έπεσε τίποτα από ότι είχες διαβάσει πράγμα ΑΠιΘΑΝΟ.Πες ότι δεν διάβασες όσο έπρεπε η ότι διάβασες τα sos.
3)Κανείς ότι σου λέει η μητέρα σου για το δικό σου μέλλον.Παμε καλά;
4)Έδωσες πανελλήνιες και δεν ήξερες ούτε τα βασικά.Και φάνηκε όταν μου έκανες μια ερώτηση που δεν την κάνει ούτε 5χρονο (αν μπορείς να διορθώσεις το ΣΛ στα αρχαία 2 μέρες μετά).
5)Όλα τα παιδιά σου προτείνουμε λύσεις και εσυ τι λες;Τα δικά σου δεν άκουσα τίποτα,υπολογιζες βαθμολογίες πριν καν γράψεις.Πως γίνεται αυτό;

Συμπέρασμα:Δεν έκανες καλή προετοιμασία και στο λέει ένα άτομο που την πάτησε πέρσι,ένα άτομο που επειδή ήμουν Αρίστος μαθητής (19.5-19.9) πίστευα ότι θα πάω τρένο στις πανελλήνιες με μια ώρα διάβασμα.Κατσε δες τι θα γίνει και κοιτά ΜΠΡΟΣΤΑ.Ολα τα παιδί θελουμε να σε βοηθήσουμε αλλά δεν ακούς,κανείς ότι θέλεις εσυ.Δεν μπορείς να διάβασες βιολογία γενικής όλη την χρόνια άριστα και να μου λες ότι είσαι στο 7-9 με το σαθρό επιχείρημα:Ήταν πιο δύσκολα από το σχολείο.Δεν μπορείς να μου λες ότι και οι άλλοι έκαναν σκονάκι αλλά μόνο εγώ την πλήρωσα.Σκεφτηκες ότι ένα παιδί που προσπάθησε μπορεί να έχανε την θέση του από εσένα που έκανες σκονάκι;


Όλα αυτά φιλικά από ένα άτομο που θέλει μόνο να σε ΒΟΗΘΗΣΕΙ αλλά δεν μπορεί επειδή εσυ δεν θέλεις.Και δεν με ενδιαφέρει που με διέγραφες από φίλο (αν και δεν κατάλαβα τον λόγο γιατί εγώ λέω την αλήθεια) με ενδιαφέρει να δεις τα λάθη σου.


Συγνωμη που το σχολειο μου δεν ειχε πληρη ενημερωση για τις πανελληνιες παρα το ποτε γραφουμε, τι ωρες θα εχουμε και τι υλη θα εχουμε. Τιποτε αλλο. Ουτε περι διορθωσης τι μπορεις να κανεις και τι οχι ουτε τιποτα.

Τιποτε αλλο.

Επίσης αν σε διεγραψα απο φιλο δεν το πηρα ειδηση. Ισως κατι πατησα απο λαθος.

Μη μου κανετε αλλο κηρυγμα!
Θα μπορουσε αυτο ο καθενας να το παθει οχι μονο εγω! Και επισης συγνώμη επισης που στο σχολειο μου δεν διδαχθηκαμε ποτε ασκησεις με διαγραμματα και με εικονες που έπρεπε να γραψεις κατι με το DDT και αλλες ακομα μπουρδες.

Δεν ηταν προθεση μου να κανω κακο σε κανενα ουτε να κλεψω τη θεση κανενος! Ουτε μαλιστα να γινει οτι εγινε! Τωρα αν ο καθενας νομιζει πως εγω θελω λιγότερο το πανεπιστημιο δεν ειναι σικο μου θεμα. Ειδικα αν με νομιζετε πως ειμαι ολα αυτα που μου κανατε κηρυγμα οτι ειμαι και μου τα χτυπατε ολα στα μουτρα! Δεν ειναι και κανεις τελειος.
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Οικονομικής Επιστήμης ΟΠΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,280 μηνύματα.
Συγνωμη που το σχολειο μου δεν ειχε πληρη ενημερωση για τις πανελληνιες παρα το ποτε γραφουμε, τι ωρες θα εχουμε και τι υλη θα εχουμε. Τιποτε αλλο. Ουτε περι διορθωσης τι μπορεις να κανεις και τι οχι ουτε τιποτα.

Τιποτε αλλο.

Επίσης αν σε διεγραψα απο φιλο δεν το πηρα ειδηση. Ισως κατι πατησα απο λαθος.

Μη μου κανετε αλλο κηρυγμα!
Θα μπορουσε αυτο ο καθενας να το παθει οχι μονο εγω! Και επισης συγνώμη επισης που στο σχολειο μου δεν διδαχθηκαμε ποτε ασκησεις με διαγραμματα και με εικονες που έπρεπε να γραψεις κατι με το DDT και αλλες ακομα μπουρδες.

Δεν ηταν προθεση μου να κανω κακο σε κανενα ουτε να κλεψω τη θεση κανενος! Ουτε μαλιστα να γινει οτι εγινε! Τωρα αν ο καθενας νομιζει πως εγω θελω λιγότερο το πανεπιστημιο δεν ειναι σικο μου θεμα. Ειδικα αν με νομιζετε πως ειμαι ολα αυτα που μου κανατε κηρυγμα οτι ειμαι και μου τα χτυπατε ολα στα μουτρα! Δεν ειναι και κανεις τελειος.


Δεν νομίζω ότι πρέπει να σου πει το σχολείο ότι δεν μπορούμε να διορθώσουμε το ΣΛ στα αρχαία δυο μέρες μετά.Αυτο και τα 5χρονα το ξέρουν.
 

lenaki001

Νεοφερμένος

Η Λένα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 69 μηνύματα.
Συγνωμη που το σχολειο μου δεν ειχε πληρη ενημερωση για τις πανελληνιες παρα το ποτε γραφουμε, τι ωρες θα εχουμε και τι υλη θα εχουμε. Τιποτε αλλο. Ουτε περι διορθωσης τι μπορεις να κανεις και τι οχι ουτε τιποτα.

Τιποτε αλλο.

Επίσης αν σε διεγραψα απο φιλο δεν το πηρα ειδηση. Ισως κατι πατησα απο λαθος.

Μη μου κανετε αλλο κηρυγμα!
Θα μπορουσε αυτο ο καθενας να το παθει οχι μονο εγω! Και επισης συγνώμη επισης που στο σχολειο μου δεν διδαχθηκαμε ποτε ασκησεις με διαγραμματα και με εικονες που έπρεπε να γραψεις κατι με το DDT και αλλες ακομα μπουρδες.

Δεν ηταν προθεση μου να κανω κακο σε κανενα ουτε να κλεψω τη θεση κανενος! Ουτε μαλιστα να γινει οτι εγινε! Τωρα αν ο καθενας νομιζει πως εγω θελω λιγότερο το πανεπιστημιο δεν ειναι σικο μου θεμα. Ειδικα αν με νομιζετε πως ειμαι ολα αυτα που μου κανατε κηρυγμα οτι ειμαι και μου τα χτυπατε ολα στα μουτρα! Δεν ειναι και κανεις τελειος.
Ειλικρινής απορία: Τι ακριβώς περίμενες ότι θα ακούσεις στο φόρουμ;
Αν δεν ήθελες κήρυγμα ας μην εξεθετες σαν drama Queen τις ιστορίες σου δημοσίως...
Ας ρωτούσες μόνο τις απορίες σου .
Που θα μπορούσες κάλλιστα να τις έχεις λύσει στο Google αντί να μας λες εδώ ό,τι παραληρηματικο σου έρχεται
 

Debby63

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Debby63 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 227 μηνύματα.
Ειλικρινής απορία: Τι ακριβώς περίμενες ότι θα ακούσεις στο φόρουμ;
Αν δεν ήθελες κήρυγμα ας μην εξεθετες σαν drama Queen τις ιστορίες σου δημοσίως...
Ας ρωτούσες μόνο τις απορίες σου .
Που θα μπορούσες κάλλιστα να τις έχεις λύσει στο Google αντί να μας λες εδώ ό,τι παραληρηματικο σου έρχεται

Δεν περιμενα τιποτα ομως.
 

Unseen skygge

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Unseen skygge αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,218 μηνύματα.
Λολολολ ρε θα μας τρελάνεις. Το ξέρεις ότι έτσι όπως χρησιμοποιείς το διαδίκτυο αυτή την στιγμή για να Είσαι στο ischool μπορούσες μέσα σε ολη την Χρόνια να βρεις υλικό διαβάσματος και άλλα πράγματα; Το δεν κάναμε τέτοια άσκηση στο σχολείο είναι μια φτηνή δικαιολογία. Όταν προετοιμάζεται για μια διαδικασία όπως οι πανελλήνιες που πας να αριστευσεις ψάχνεις όσο περισσότερο υλικό μπορείς. Επίσης όσον αφορά την σχολή που "θέλεις" αμφιβάλλω κατά ποσο ισχύει. Είμαι σίγουρος δεν έχεις δει καν το πρόγραμμα σπουδών της για να ξέρεις αν σ'αρέσει, οπότε δεν ξέρω για ποιο όνειρο μιλάμε που καταστράφηκε
 

Nihilist

Τιμώμενο Μέλος

Ο Nihilist αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Νομικής ΕΚΠΑ. Έχει γράψει 1,355 μηνύματα.
Από το διαδίκτυο και μόνο μπορείς άνετα να διαβάσεις για τα μαθήματα της θεωρητικής(+βιολογία γενικής) και να γράψεις 18.000+ χωρίς φροντιστήρια. Τα υπόλοιπα είναι ιστορίες για αγρίους, που αναπαράγονται από τους φροντιστές για τους προφανείς λόγους. Τα θέματα φέτος στη θεωρητική ήταν απλά και όποιος διάβασε και διαθέτει ενα minimum νοημοσύνης έγραψε πολύ καλά. Οπότε είτε δε διάβασες όσο λες είτε δυστυχώς το πρόβλημα πάει βαθύτερα, σε έμφυτες αδυναμίες, αλλά θα φάω κράξιμο έστω και να τολμήσω να τις υπονοήσω. Πρέπει να κάνεις μια αυτοκριτική και να είσαι ειλικρινής με τον εαυτό σου ως προς τις ικανότητες που διαθέτεις, ώστε να πάρεις όσο το δυνατόν καλύτερες αποφάσεις για το μέλλον σου.
Όσο για τη «δίκη» που σου κάνουμε, άπαξ και αποφάσισες να εξωτερικεύσεις τις σκέψεις σου(και την ανέντιμη προσπάθεια εξαπάτησης με το σκονάκι) σε δημόσιο φόρουμ, you are open to criticism. Δεν το θεωρώ ηθικά σωστό να αρχίσω να σε παρηγορώ και να σου χαϊδέυω τα αυτιά, γιατί έτσι μονάχα θα φουσκώσω τις ψευδαισθήσεις που ήδη έχεις.
 

lenaki001

Νεοφερμένος

Η Λένα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 69 μηνύματα.
Επίσης, εκτός από την ορθολογικη εξήγηση του Nihilist, ας δωσω και την συναισθματικη εξήγηση της «δίκης».

Πως νομίζεις ότι νιώθουμε εμείς που ξεσκιστηκαμε όλη την χρονιά στο διάβασμα, ακούγοντας ότι εσύ απλά έλυσες το πρόβλημά σου με ένα σκονακι;

Πως νομίζεις ότι ακούγεται να κλαίγεσαι εσύ που δεν έγραψες επειδή δεν διάβασες, τη στιγμή που πολλά παιδιά διάβασαν με συνέπεια, δεν τα κατάφεραν όπως θα ήθελαν και το διαχειριζονται αξιοπρεπεστατα;

Πως νομίζεις ότι μας φαίνεται που επικαλεισαι θεους και δαίμονες σαν δικαιολογίες για να μαζέψεις τα ασυμαζευτα, όταν πολλοι από εμας περνάμε τα ίδια και χειρότερα;

Τέλος, αν εσύ έχεις το δικαίωμα σε παραληρηματικες συναισθηματικες εξαρσεις, εμεις δεν έχουμε το δικαίωμα να αντιδραμε;
 

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,065 μηνύματα.
Χρησιμοποιείς τις πανελλήνιες ως μέσο για να φύγεις από τους γονείς σου και απλά σου άρεσε η Κέρκυρα ως προορισμός. Λες, γουαου, ωραία φοιτητική ζωή θα κάνω στην Κέρκυρα, όλη μέρα γκομενάκια και εσπρέσσο. Δεν πιστεύω ότι το όνειρο σου είναι η σχολή αυτη, ίσως να έχεις ακούσει ότι βγαίνει εύκολα. Το ότι θα ωριμασεις, θα ωριμασεις απότομα κάποια στιγμή, δεν ανησυχώ για αυτό. Νομίζω ότι οι συμβουλές δεν βοηθάνε για σένα. Πρέπει να σκονταψεις, να πέσεις για να μάθεις. Οπότε δε θα σου πω τίποτα από αυτά που σκεφτόμουν. Καλή τύχη.
 

Debby63

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Debby63 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 227 μηνύματα.
Καταλαβαινω αν ορισμενοι χαιρεστε με το σκονταμα που εφαγα.

Με το στερεοτυπο του να κραζεται ενα ατομο απο αλλα χιλια τοσα ατομα δεν βγαινει ακρη.
Δεν εχω ψευδαισθησεις και για τιποτα.
Ουτε επιθυμια μου ειναι να κανω παρτι και να εχω εσπρεσο και χιλια τοσα που ο καθε φοιτητης περνα τη φοιτιτικη του ζωη.

Εγω νομιζετε πως δεν εκλαψα μεχρι και για πραγματα που απαντησα λαθος και πεθανα και εγω ολη τη χρονια στο διαβασμα;
Δεν ζητησα εγω απο κανενα να με παρηγορησει. Ουτε ηθελα να μου χαιδεψει κανεις τα αυτια και για τιποτε.
Ξερετε οτι εμενα μου ερχοταν να τα παρατησω εστω και στην τελικη ευθεια επειδη κουραστηκα και εφτασα σε σημειο που δεν αντεχα αλλο παρα ηθελα ολο αυτο να τελειωσει ακομα και απελπισμενη που ημουν και εξακολουθω να ειμαι;

Αλλα ατομα που μου ειπαν πως δεν ειμαι η μονη που μηδενιστηκε απο ολη την ελλαδα σε γραπτο και μου ειπαν στο καπακι πως ολα θα πανε καλα και οτι και αλλοι το υπεστησαν αυτο που υπεστησα και εγω και παρολο αυτο ειχαν την τυχη να περασουν και δεν μου εκαναν χαμο, χαζοι ειναι;

Και οσο για την οικογενεια μου, συγνωμη που δεν θελω να με εχουν του χεριου τους οι δικοι μου παρα να μου φαιρονται ασχημα οταν κατι δεν παει καλα σαν να ειμαι δουλα η ενα ζωο και εκεινοι οι θεοι της υποθεσης που θα αποφασιζουν για μενα οτι θα γινω αποτυχημενη σαν εναν απο τους αδελφους μου επειδη ποτε δεν τελειωσε το σχολειο! Θελω να νιωσω ελευθερη και να βρω την αυτοπεποιθηση που δυσκολα νιωθω. Και να κανω αυτο που θελω εγω και οχι αυτο που θελουν εκεινοι ως προς το τι θα σπουδασω!

Δεν θα καθισω να παρακαλεσω για τιποτα και για κανεναν. Δεν σκοτωσα στην τελικη και ανθρωπο. Οπως δεν σκοτωσε κανενας αλλος υποψηφιος που μηδενιστηκε σε οποιοδηποτε μερος της ελλαδας ειτε φετος, ειτε περυσι.

Υπαρχουν και αλλα ατομα που ειναι στην ιδια θεση με εμενα. Ειμαι σιγουρη γι'αυτο οποτε θα συμπασχω και με αλλα ατομα ως προς αυτο.

Επισης, παλευω να ξεπερασω αυτην την αναμνηση με το λαθος μου. Ακομα και αν δεν ειναι ευκολο.
Με το να κλαιω, να στεναχωριεμαι, να πανικοβαλλομαι, να τρωω κραξιμο το οποιο και ανεχτηκα αρκετα δεν αλλαζει κατι. Ο χρονος δυστυχως δεν μπορει να γυρισει πισω αλλα και να γυριζε εγω θα αλλαζα την πραξη μου! Οσο για τις ελπιδες που μου ειχαν δωθει, θελω να ελπιζω πως ολα θα πανε καλα αλλα δεν μπορω να ελπισω καθως και αυτο μου ειναι δυσκολο.

Για σκεφτειτε πως θα ηταν να παθαινατε και εσεις τα ιδια εδω μεσα;
Η να το παθαινε καποιος φιλος η φιλη σας;
Τα ιδια παλι θα κανατε και θα το καταντουσατε το μερος ενα πεδιο μαχης η ενα δικαστηριο;

Δεν εχω τιποτε αλλο να πω εγω εδω περα.
Καλυτερα να εξαφανιστω απο το να ανεχομαι ολα αυτα τα κραξιματα λες και σκοτωσα ανθρωπο.

Δεν περιμενω εγω βεβαια δω ποιος εχει δικιο, ποιος αδικο και ποιος δεν ασχολειται με το ποιος εχει η δεν εχει δικιο η αδικο. Ουτε περιμενω καλυτερη καταληξη!

Αυτα.

Αντιο~
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Οικονομικής Επιστήμης ΟΠΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,280 μηνύματα.
Καταλαβαινω αν ορισμενοι χαιρεστε με το σκονταμα που εφαγα.

Με το στερεοτυπο του να κραζεται ενα ατομο απο αλλα χιλια τοσα ατομα δεν βγαινει ακρη.
Δεν εχω ψευδαισθησεις και για τιποτα.
Ουτε επιθυμια μου ειναι να κανω παρτι και να εχω εσπρεσο και χιλια τοσα που ο καθε φοιτητης περνα τη φοιτιτικη του ζωη.

Εγω νομιζετε πως δεν εκλαψα μεχρι και για πραγματα που απαντησα λαθος και πεθανα και εγω ολη τη χρονια στο διαβασμα;
Δεν ζητησα εγω απο κανενα να με παρηγορησει. Ουτε ηθελα να μου χαιδεψει κανεις τα αυτια και για τιποτε.
Ξερετε οτι εμενα μου ερχοταν να τα παρατησω εστω και στην τελικη ευθεια επειδη κουραστηκα και εφτασα σε σημειο που δεν αντεχα αλλο παρα ηθελα ολο αυτο να τελειωσει ακομα και απελπισμενη που ημουν και εξακολουθω να ειμαι;

Αλλα ατομα που μου ειπαν πως δεν ειμαι η μονη που μηδενιστηκε απο ολη την ελλαδα σε γραπτο και μου ειπαν στο καπακι πως ολα θα πανε καλα και οτι και αλλοι το υπεστησαν αυτο που υπεστησα και εγω και παρολο αυτο ειχαν την τυχη να περασουν και δεν μου εκαναν χαμο, χαζοι ειναι;

Και οσο για την οικογενεια μου, συγνωμη που δεν θελω να με εχουν του χεριου τους οι δικοι μου παρα να μου φαιρονται ασχημα οταν κατι δεν παει καλα σαν να ειμαι δουλα η ενα ζωο και εκεινοι οι θεοι της υποθεσης που θα αποφασιζουν για μενα οτι θα γινω αποτυχημενη σαν εναν απο τους αδελφους μου επειδη ποτε δεν τελειωσε το σχολειο! Θελω να νιωσω ελευθερη και να βρω την αυτοπεποιθηση που δυσκολα νιωθω. Και να κανω αυτο που θελω εγω και οχι αυτο που θελουν εκεινοι ως προς το τι θα σπουδασω!

Δεν θα καθισω να παρακαλεσω για τιποτα και για κανεναν. Δεν σκοτωσα στην τελικη και ανθρωπο. Οπως δεν σκοτωσε κανενας αλλος υποψηφιος που μηδενιστηκε σε οποιοδηποτε μερος της ελλαδας ειτε φετος, ειτε περυσι.

Υπαρχουν και αλλα ατομα που ειναι στην ιδια θεση με εμενα. Ειμαι σιγουρη γι'αυτο οποτε θα συμπασχω και με αλλα ατομα ως προς αυτο.

Επισης, παλευω να ξεπερασω αυτην την αναμνηση με το λαθος μου. Ακομα και αν δεν ειναι ευκολο.
Με το να κλαιω, να στεναχωριεμαι, να πανικοβαλλομαι, να τρωω κραξιμο το οποιο και ανεχτηκα αρκετα δεν αλλαζει κατι. Ο χρονος δυστυχως δεν μπορει να γυρισει πισω αλλα και να γυριζε εγω θα αλλαζα την πραξη μου! Οσο για τις ελπιδες που μου ειχαν δωθει, θελω να ελπιζω πως ολα θα πανε καλα αλλα δεν μπορω να ελπισω καθως και αυτο μου ειναι δυσκολο.

Για σκεφτειτε πως θα ηταν να παθαινατε και εσεις τα ιδια εδω μεσα;
Η να το παθαινε καποιος φιλος η φιλη σας;
Τα ιδια παλι θα κανατε και θα το καταντουσατε το μερος ενα πεδιο μαχης η ενα δικαστηριο;

Δεν εχω τιποτε αλλο να πω εγω εδω περα.
Καλυτερα να εξαφανιστω απο το να ανεχομαι ολα αυτα τα κραξιματα λες και σκοτωσα ανθρωπο.

Δεν περιμενω εγω βεβαια δω ποιος εχει δικιο, ποιος αδικο και ποιος δεν ασχολειται με το ποιος εχει η δεν εχει δικιο η αδικο. Ουτε περιμενω καλυτερη καταληξη!

Αυτα.

Αντιο~


Τελικά επιβεβαιώθηκα,δεν ακούς,δεν θέλεις να μάθεις.Ολα τα παιδιά σου έδωσαν λύσεις,όμως δεν άκουσες δυστυχώς τίποτα.Ειδες ότι έχουμε δίκιο και άρχισες
να μας λες μια Ιστορία για την οικογένεια σου.Λυπαμαι πραγματικά.Ευχομαι στην ζωή σου να μάθεις να ακούς 2 πράγματα γιατί μόνο έτσι θα πας μπροστά.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Agnwsth

Δραστήριο μέλος

Η Agnwsth αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 486 μηνύματα.
Debby63, αν θες στρωσου και δωσε δευτερη φορα να μπεις εκει εκει που θες. Το να συζηταμε παραπανω δεν εχει νοημα. Αυτά.
 

Debby63

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Debby63 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 227 μηνύματα.
Debby63, αν θες στρωσου και δωσε δευτερη φορα να μπεις εκει εκει που θες. Το να συζηταμε παραπανω δεν εχει νοημα. Αυτά.



Η να ζητησω το 10% χωρις νεα εξεταση γιατι αν θα ειμαι εστω και παρα τη θεληση μου σε ιδιωτικη, θα μου σταθουν εμποδια ισως τα μαθηματα της ιδιωτικης μη πω οτι ενδεχεται να ειμαι για πολλες ωρες εκει περα να κανω μαθημα και ισως να μην μπορεσω λογου αυτου να μην ξαναδωσω δευτερη φορα αν χρειαστει.

Μακαρι ομως να μπορεσω να εισαχθω εκει που θελω εστω και με την ειδικη κατηγορια με λιγα μορια εκει που θελω εστω οταν το δηλωσω στο μηχανογραφικο (αν γινεται εστω να δηλωθει), αν αυτο ισχυει γενικα για οσους ειναι απο πολυτεκνες η τριτεκνες οικογενειες η κοινωνικα κριτηρια.
 

lenaki001

Νεοφερμένος

Η Λένα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 69 μηνύματα.
Η να ζητησω το 10% χωρις νεα εξεταση γιατι αν θα ειμαι εστω και παρα τη θεληση μου σε ιδιωτικη, θα μου σταθουν εμποδια ισως τα μαθηματα της ιδιωτικης μη πω οτι ενδεχεται να ειμαι για πολλες ωρες εκει περα να κανω μαθημα και ισως να μην μπορεσω λογου αυτου να μην ξαναδωσω δευτερη φορα αν χρειαστει.

Μακαρι ομως να μπορεσω να εισαχθω εκει που θελω εστω και με την ειδικη κατηγορια με λιγα μορια εκει που θελω εστω οταν το δηλωσω στο μηχανογραφικο (αν γινεται εστω να δηλωθει), αν αυτο ισχυει γενικα για οσους ειναι απο πολυτεκνες η τριτεκνες οικογενειες η κοινωνικα κριτηρια.

Είπα στον εαυτό μου ότι δεν θα ξαναασχοληθω και ότι κακώς μπλεχτηκα εξ αρχής, αλλά δεν μπορώ, με προκαλείς...
Βρε πουλάκι μου, ΔΕΝ ισχύουν κοινωνικά κριτήρια

Δες και εδώ: https://www.ischool.gr/showpost.php?p=4469001&postcount=367
 

Agnwsth

Δραστήριο μέλος

Η Agnwsth αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 486 μηνύματα.
Γιατι με το ζορι θα πας στην ιδιωτικη; Με τα μορια που εχεις τι να το κανεις το 10%; Διαβασε ξαναδωσε αν θες να μπεις. Ή απλα μπες στην ιδιωτική και τελείωνε
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Οικονομικής Επιστήμης ΟΠΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,280 μηνύματα.
Γιατι με το ζορι θα πας στην ιδιωτικη; Με τα μορια που εχεις τι να το κανεις το 10%; Διαβασε ξαναδωσε αν θες να μπεις. Ή απλα μπες στην ιδιωτική και τελείωνε


Άλλο ένα πράγμα που δεν καταλαβαίνω.
 

DumeNuke

Τιμώμενο Μέλος

Ο DumeNuke αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,125 μηνύματα.
Ρε παιδιά, η τύπισσα πήγε στη θεοσκότεινη τουαλέτα να πλύνει το πρόσωπό της, τα σκονάκια της πέσανε στο πάτωμα και κολλήσανε στα χέρια της, δεν το πήρε πρέφα, κάποιος συμμαθήτης της πήγε στην τουαλέτα και σκούπιζε μέσα στην μαύρη πίσα το πάτωμα, εν ώρα εξετάσεων, και όσο αυτό γινόταν αυτή εξακολουθούσε να μην παίρνει πρέφα το σκονάκι που είχε κολλήσει στο χέρι της.
Δηλαδή, νυσάφι, περιμένετε να σας πει ότι η λυκειάρχισσα ήρθε καβάλα σε έναν ιπτάμμενο μονόκερο με κέρατο στα χρώματα του ουράνιου τόξου για να καταλάβετε ότι 1 εβδομάδα τώρα σας δουλεύει ψιλό γαζί;;;
 

konstantinab199

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η konstantinab199 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 301 μηνύματα.
παντως εμενα αυτο που με προβληματιζει ειναι οτι αυτες οι περιπτωσεις γινονται λιγο πολυ γνωστες.
πως γινεται να μην ακουστηκε τιποτα;
 

ioannaion

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η ioannaion αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 288 μηνύματα.
Έχει πλάκα τελικά το Ischool :p
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top