archaios19

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Βαγγέλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών και Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Ιστορίας & Αρχαιολογίας ΑΠΘ. Έχει γράψει 949 μηνύματα.
Εννοώ, βασικά, ότι κάποιες ερωτήσεις στο γνωστό δεν είναι εντελώς ξεκάθαρες και επιδέχονται πολλαπλή ερμηνεία! Για παράδειγμα, στο πρώτο κριτήριο τίθεται η ερώτηση: "Ποια τα φυσικά εφόδια με τα οποία ο άνθρωπος- είτε ως μεμονωμένο ον είτε ως διακριτό ζωϊκό είδος- αναπληρώνει ....". Στο φροντιστήριο το συζητήσαμε και θεωρήσαμε ότι πρέπει να αναφερθούμε στην θρησκεία, τη γλώσσα( έλλογο ον ο άνθρωπος) και στον υλικοτεχνικό πολιτισμό, αλλά όμως τα καταγράψαμε στην πρώτη ερώτηση κατανόησης. Άλλοι ενέταξαν και τα δώρα του Δία, αλλά και αυτά πρέπει να αξιοποιηθούν για την απάντηση στην επόμενη ερμηνευτική ερώτηση.Έχω ακούσει γενικά ότι οι ερωτήσεις δεν είναι επικαλυπτόμενες. Για αυτό προβληματίζομαι περισσότερο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

pagratios2

Νεοφερμένος

Ο pagratios2 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 50 ετών και Φοιτητής του τμήματος Ιταλικής Γλώσσας & Φιλολογίας ΕΚΠΑ. Έχει γράψει 22 μηνύματα.
καλημέρα και καλή χρονιά... 155 μέρες μείνανε
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

archaios19

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Βαγγέλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών και Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Ιστορίας & Αρχαιολογίας ΑΠΘ. Έχει γράψει 949 μηνύματα.
Άντε να φτάσει εκείνη η ώρα! Να τελειώνουμε επιτέλους!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Debby63

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Debby63 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 227 μηνύματα.
Ευχαριστούμε πολυυυυ!

Παιδιά εννοείται ότι θα γράψουμε καλά, καταρχάς επειδή έχω γεννηθεί εγώ τότε :P

Λοιπόν, καλή επιτυχία!!

Και εγω το 2001 εχω γεννηθει.

Γεια σας.

Δινω πανελλήνιες και εγω φετος αλλα προφανώς απο την αρχη εχω το αγχος οτι μπορει να αποτυχω και να μην περασω στη σχολη που θελω. Δεν ειναι τιποτα σιγουρο ομως προφανως. Ουτε αν θα περασω, ούτε αν δεν θα περασω αλλα λογω της πιθανοτητας οτι μπορει να μην περασω φοβαμαι και... εχω αγχος. Οποτε "κατεστρωσα" σχέδιο οχι μονο να δωσω τα 4 μαθηματα που δινω ως μαθητρια της θεωρητικης κατευθυνσης αλλα και 5ο μαθημα θα δωσω το οποιο ειναι η βιολογια γενικης. Γιατι θελω να εχω μια ακομα ελπιδα οτι θα περασω στη σχολη που θελω φτανοντας τα μορια που μου χρειαζονται. Τι πιστεύετε λοιπον; Μονο τα 4 μαθηματα που δινω ως μαθητρια της θεωρητικης κατευθυνσης θα με βοηθησουν να βγαλω μορια που χρειάζομαι για να περασω στη σχολη που θελω; Ή Βιολογια γενικής θεωρητικά, δεν μπορει να με βοηθησει επισης ως προς τον τομεα αυτο εφοσον εχω τη δυνατοτητα να τη δωσω ή μπορει αλλα στο θεμα με τα ιατρικα μονο; Γιατι ο μονος λογος που "κατεστρωσα" να δωσω και 5ο μαθημα τη βιολογια γενικης ειναι για να προσπαθήσω να πιασω τα μορια που χρειάζομαι για τη σχολη που θελω να περασω στη περίπτωση που ισως δεν περασω απο τα 4 μαθηματα που δινω ηδη ως μαθητρια της θεωρητικης κατευθυνσης.

Ενα ακομα ερωτημα που εχω ειναι οτι πως θα μαθω να αποστηθιζω την Ιστορια Κατευθυνσης; Ειναι πολλες οι πληροφορίες που εχει το καθε κεφαλαιο και ισως να μην ειναι τοσο ευκολο να βγαλω στο τελος το καθε κεφαλαιο της εξετεστεας υλης ολο μεσα σε μια μερα. Γενικα δεν θυμαμαι ολοκληρο κεφαλαιο παρα μονο συγκεκριμένα κομματια απο συγκεκριμένες παραγραφους οπως ειδα στο πρωτο διαγωνισμα που εγραψα πριν λιγο καιρο στο σχολειο. Οσο για την αναλυση πηγων, τα παω εστω και λιγο καλα. Απλα αυτο με τις ερωτησεις αναπτυξης μονο λιγα αποσπασματα θυμαμαι να αποστηθιζω εκεινη τη στιγμή και οχι απο ολοκληρη τη παραγραφο οπου υπαρχει το ταδε συγκεκριμένο απόσπασμα που εκεινη τη στιγμη θυμαμαι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Guest 092312

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Εγώ λέω να αφήσεις την βιολογία γιατί α) θα σε αγχώσει παραπάνω και β) αν θέλεις κάποια συγκεκριμένη σχολή δεν θα σε βοηθήσει σε απολύτως τίποτα.
Αν η σχολή που θέλεις είναι στο 1ο πεδίο, δεν θα προσμετρηθεί ο βαθμός σου στη βιολογία για να εισαχθείς σε αυτήν και εάν η σχολή που θέλεις είναι στο 3ο πεδίο (που εικάζω πως όχι) θα έπρεπε να είχες πάει εξαρχής 3ο πεδίο από θετική.
Στο μόνο που βοηθάει το να δώσεις 5ο μάθημα (και ειδικά τη βιολογία από θεωρητική) είναι να έχεις ανοιχτές επιλογές αλλά από τα γραφόμενά σου φαίνεται να έχεις κατασταλάξει σε κάποια (ποια; )
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 819439

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Όσοι είστε θεωρητική-> Στόχος μου είναι να περάσω Αστυνομία αλλά δεν διαβάζω όσο πρέπει με αποτέλεσμα να μένω πίσω στην ύλη (γνωστό είμαι Αριστοτέλη 3η ενότητα ιστορία νέα γενιά λατινικά 21) θέλω να διαβάσω αλλά τεμπελιάζω κάθομαι και αρκετές ώρες στο κινητό... Η καθηγήτρια μου λέει ότι έχω δυνατότητες και μπορώ να τα καταφέρω αρκεί να διαβάσω αλλά έχει μαζευτεί πολύ η ύλη και δεν ξέρω από που να ξεκινήσω. Επίσης έχω θέμα με την διαχείριση του χρόνου και δεν έχω πρόγραμμα. Πιστεύετε ότι προλαβαίνω μέχρι τις Πανελλαδικές να μάθω τα πάντα τέλεια να μην έχω κενά και να περάσω εκεί που θέλω; Εσείς που είστε στην ύλη;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dimitrastt

Νεοφερμένος

Η Dimitrastt αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Έχω δώσει ήδη δύο φορές πανελλήνιες κ έχω περάσει χημικό με βιολογία και τώρα αποφάσισα ότι θέλω να ξαναδώσω κ ν πάρω μαθηματικά γ ν μπω αστυνομία .πιστεύετε θ προλάβω να βγάλω την ύλη στα μαθηματικά ;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 699855

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Έχω δώσει ήδη δύο φορές πανελλήνιες κ έχω περάσει χημικό με βιολογία και τώρα αποφάσισα ότι θέλω να ξαναδώσω κ ν πάρω μαθηματικά γ ν μπω αστυνομία .πιστεύετε θ προλάβω να βγάλω την ύλη στα μαθηματικά ;;


Φαντάζομαι να το έχεις σκεφτεί πολύ καλά όταν αποφάσισες να απαρνηθείς το χημικό. Στο λέω επειδή και σαν επιστήμη είναι πολύ ενδιαφέρουσα αλλά και επειδή οι επιλογές εργασίας στη χημεία είναι ατελείωτες! Τώρα για το αν θα προλάβεις την ύλη των μαθηματικών, καλύτερα να σου απαντήσει κάποιος που έχει δώσει αυτό το μάθημα και ξέρει πόσος χρόνος απαιτείται για να ανταποκριθείς στις πανελλαδικές.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 699855

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Ο νέος ακαδημαϊκός χάρτης των ΑΕΙ σύμφωνα με το νομοσχέδιο που ψηφίστηκε στη Βουλή στις 17-1-2019:
https://www.minedu.gov.gr/news/39237...hes-sti-vouli-dilosi-tou-ypourgoy-k-gavroglou
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Πύρος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος Μάριος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Πολιτισμού & Δημιουργικών Μέσων & Βιομηχανιών Θεσσαλίας. Έχει γράψει 1,736 μηνύματα.
Ο νέος ακαδημαϊκός χάρτης των ΑΕΙ σύμφωνα με το νομοσχέδιο που ψηφίστηκε στη Βουλή στις 17-1-2019:
https://www.minedu.gov.gr/news/39237-18-01-19-ta-18-vasika-simeia-tou-nomosxediou-pou-psifistike-xthes-sti-vouli-dilosi-tou-ypourgoy-k-gavroglou

Οι μαθητές που δίνουν φέτος πανελλήνιες και τον Σεπτέμβρη-Οκτώβρη θα θεωρούνται φοιτητές του ακαδημαϊκού έτους 2019-2020, μπορούν να δηλώσουν αυτά τα τμήματα που θα ενεργοποιηθούν τότε; Ή αφορά τους μαθητές που θα δώσουν του χρόνου; Δηλαδή εγώ ως μαθητής του σχολικού έτους 2018-2019, που δίνει φέτος, θα μπορώ να τα δηλώσω στο μηχανογραφικο;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 699855

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Οι μαθητές που δίνουν φέτος πανελλήνιες και τον Σεπτέμβρη-Οκτώβρη θα θεωρούνται φοιτητές του ακαδημαϊκού έτους 2019-2020, μπορούν να δηλώσουν αυτά τα τμήματα που θα ενεργοποιηθούν τότε; Ή αφορά τους μαθητές που θα δώσουν του χρόνου; Δηλαδή εγώ ως μαθητής του σχολικού έτους 2018-2019, που δίνει φέτος, θα μπορώ να τα δηλώσω στο μηχανογραφικο;


΄Οπου αναφέρεται στην εγκύκλιο, κάτω από κάθε ΄Ιδρυμα ότι η εκπαιδευτική λειτουργία των Τμημάτων αρχίζει από την έναρξη του ακαδημαϊκού έτους 2019-2020 σημαίνει ότι στο φετινό μηχανογραφικό μπορείτε να δηλώσετε τα εν λόγω τμήματα. Βέβαια καλύτερα να περιμένετε τον Μάιο που θα ανακοινωθούν τα μηχανογραφικά για να βεβαιωθείτε ότι συμπεριλαμβάνονται.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

AndrewLegend

Νεοφερμένος

Ο AndrewLegend αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
OK Παιδιά Έρχεται η στιγμή..... Πάμε όλοι

καλή επιτυχία! ! ! ! ! !
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Οικονομικής Επιστήμης ΟΠΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,209 μηνύματα.
Αααα 19.6 στο διαγώνισμα των μαθηματικών!!!Απο την β λυκείου έχω να δω πάνω από 19 στα μαθηματικά.Περσι στην Γ όλο 14-15 έγραφα και στις πανελλήνιες 9.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 993309

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
1)Για ΤΕΦΑΑ, ποια κατεύθυνση είναι πιο εύκολη (ποια θέλει το λιγότερο σχετικό διάβασμα για υψηλή/άριστη βαθμολογία. Φυσική και ΑΟΘ τα έχω, ΑΕΠΠ με διάβασμα και αυτό, Χημεία πάντα με παίδευε γιατί ήθελε υπερβολικό διάβασμα), η 2η ή 4η;
2)Επίσης, έχουν ανακοινωθεί οι ημερομηνίες των Πανελλαδικών, και πότε δηλώνουνε πεδίο;
3)Όσον αφορά τα προαπαιτούμενα, πέραν της ακτινογραφίας στήθους μετά τις Πανελλαδικές, απαιτείται τίποτα άλλο για μη-απόρριψη από τους υποψήφιους εισακτέους της σχολής;
Ευχαριστώ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

g.kama

Νεοφερμένος

Η g.kama αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
καλησπερα σε ολους,

ειμαι αποφοιτος του 97', αποφασισα να φοιτησω σε πανεπιστημιο της Ιταλιας όπου κατοικω. Το απολυτηριο γενικού λυκείου δεν αρκει για την εγγραφη μου και πρεπει να προσκομισω βεβαιωση προσβασης. θα πρεπει να λάβω μερος στις πανελληνιες εξετασεις. Μπορειτε να μου υποδείξετε τα βηματα που πρεπει να ακολουθησω? πρεπει να ερθω στην ελλαδα και να εγγραφω? ποτε ξεκινουν οι καταθεσεις μηχανογραφικων? Ευπροσδεκτη οποιαδηποτε πληροφορια γιατι με την διευθυνση δευτεροβαθμιας εκπαιδευσης είναι αδύνατο να βγάλω ακρη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SonGokuUI

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο SonGokuUI αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών και Φοιτητής του τμήματος Διεθνών & Ευρωπαϊκών Οικονομικών Σπουδών Δυτικής Μακεδονίας (Κοζάνη). Έχει γράψει 240 μηνύματα.
Τι λέτε θα πέσει αοθ φέτος;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Φοιτητής του τμήματος Πληροφορικής ΟΠΑ και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 16,797 μηνύματα.
Να κάνω κι εγώ μια παρόμοια ερώτηση: τι θέματα ή / και είδος ασκήσεων, λέτε να πέσει Έκθεση φέτος; :P
Υπάρχει κάποια γενικότερη υποψία πάνω σε αυτό που μπορεί να διαδίδεται;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 233831

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Αοθ πιστευω θα πεσει,για Β θεμα,το 5ο κεφαλαιο,δηλαδη ανωτατη/κατωτατη τιμη.Ηταν sauce οταν εδωσα εγω περυσι,αλλα τελικα δεν επεσε,και εχει πολυ χρονο να πεσει στης κανονικες εξετασεις.Στης επαναληπτικες εχει πεσει αλλα μπορει να το ξαναβαλουν στης κανονικες. Επισης περυσι ηταν πολυ θεωρητικα τα θεματα,οποτε θα δωσουν (μαλλον) εμφαση σε ασκησεις,ισως παλι 5ου κεφαλαιου(αν δεν το βαλουν σαν Β θεμα). Οι αλλες ασκησεις ειναι γενικα ευκολες και κατα τη γνωμη μου δεν θα τα ξαναβαλουν για 10η φορα
H τουλαχιστον το 5ο κεφαλαιο ειναι ΣΟΣ νομιζω γενικα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,019 μηνύματα.
Να κάνω κι εγώ μια παρόμοια ερώτηση: τι θέματα ή / και είδος ασκήσεων, λέτε να πέσει Έκθεση φέτος; :P
Υπάρχει κάποια γενικότερη υποψία πάνω σε αυτό που μπορεί να διαδίδεται;
Χωρίς να είμαι στα πράγματα, πιστεύω οτι θα παίξουν οι Ευρωεκλογές και η συμφωνία με τη Βόρεια Μακεδονία και την ένταξη στο ΝΑΤΟ, οπότε κάτι με ειρήνη, συνεργασία λαών, κλπ. Αυτό πιστεύω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 699855

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
καλησπερα σε ολους,

ειμαι αποφοιτος του 97', αποφασισα να φοιτησω σε πανεπιστημιο της Ιταλιας όπου κατοικω. Το απολυτηριο γενικού λυκείου δεν αρκει για την εγγραφη μου και πρεπει να προσκομισω βεβαιωση προσβασης. θα πρεπει να λάβω μερος στις πανελληνιες εξετασεις. Μπορειτε να μου υποδείξετε τα βηματα που πρεπει να ακολουθησω? πρεπει να ερθω στην ελλαδα και να εγγραφω? ποτε ξεκινουν οι καταθεσεις μηχανογραφικων? Ευπροσδεκτη οποιαδηποτε πληροφορια γιατι με την διευθυνση δευτεροβαθμιας εκπαιδευσης είναι αδύνατο να βγάλω ακρη

Η αρμόδια υπηρεσία να σε κατατοπίσει είναι η Δ/νση Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης στην οποία ανήκει το λύκειο που αποφοίτησες αφού όμως δεν μπορείς να βγάλεις άκρη από εκεί τότε θα πρέπει να απευθυνθείς στη Δ/νση Εξετάσεων και Πιστοποιήσεων του Υπουργείου Παιδείας στα τηλέφωνα 2103442702, 2103442689, 2103442645 και 2103442684. Είμαι κατά 99% σίγουρη (έχω μια μικρή επιφύλαξη επειδή έχεις αποφοιτήσει πριν πολλά χρόνια και επειδή τότε τα πράγματα ήταν πολύ διαφορετικά ίσως να υπάρχει κάποια διαφορετική πρόβλεψη αν και δεν το πιστεύω) ότι το απολυτήριο λυκείου από μόνο του δεν είναι επαρκές προσόν για την πρόσβαση πανεπιστήμια του Εξωτερικού. Βασική προϋπόθεση είναι η συμμετοχή στις Πανελλαδικές Εξετάσεις. Σ΄ αυτήν την περίπτωση θα πρέπει να παρακολουθείς το σάιτ του Υπουργείου Παιδείας για την ανακοίνωση των ημερομηνιών μέσα στον Μάρτιο που θα πρέπει να καταθέσεις μόνη σου ή ένας νόμιμα εξουσιοδοτημένος εκπρόσωπός σου, αίτηση για συμμετοχή στις πανελλαδικές εξετάσεις (αυτή η διαδικασία γίνεται στο Λύκειο που αποφοίτησες και πρέπει να έχεις μαζί σου το απολυτήριό σου και μια υπεύθυνη δήλωση ότι δεν έχεις βεβαίωση πρόσβασης από προηγούμενα χρόνια. Το μηχανογραφικό που αναφέρεις γίνεται πολύ αργότερα αφού έχεις δώσει πανελλαδικές).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top