[Πανελλήνιες 2019] Μηχανογραφικό Δελτίο

Guest 699855

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Ποια η γνώμη σας για το τμημα Δημοσιας και κοινοτικης υγειας παδα.Τι μου προτεινετε να επιλεξω αναμεσα σε νηπιαγωγων εκπα που και δημοσιας και κοινοτικης

Γκουγκλάρισε να βρεις τι επαγγελματικές προοπτικές έχει και από εκεί και πέρα αποφασίζεις αν θα πρέπει να το δηλώσεις και σε ποια σειρά.
 

Πύρος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος Μάριος αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Πολιτισμού & Δημιουργικών Μέσων & Βιομηχανιών Θεσσαλίας. Έχει γράψει 1,736 μηνύματα.
Μόλις οριστικοποίησα το μηχανογραφικό μου! Με έπιασε άγχος πάλι ουφ :P
 

kiyoshi

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο kiyoshi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών και Φοιτητής του τμήματος Φαρμακευτικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 336 μηνύματα.
Ποια η γνώμη σας για το τμημα Δημοσιας και κοινοτικης υγειας παδα.Τι μου προτεινετε να επιλεξω αναμεσα σε νηπιαγωγων εκπα που και δημοσιας και κοινοτικης


Είναι δύο τελείως άκυρες σχολές μεταξύ τους. Διάλεξε εκείνη που σου αρέσει περισσότερο.
 

Ήλια Γ.

Νεοφερμένος

Η Ήλια Γ. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 39 μηνύματα.
Γεια σας!
Φέτος έδωσα δεύτερη φορά πανελλήνιες και πέρασα Ιατρικη. Τα τμήματα που πιάνω ειναι όλα εκτός από αυτο της Αθήνας και της Θεσσαλονίκης ωστόσο επειδή η αδερφή μου σπουδάζει αθηνα μπορω να πάρω μετεγγραφή για εκεί.Υπαρχει ένα ανάλογο θέμα στο φόρουμ για το ποια είναι η καλύτερη ιατρική αλλα δεν ειναι τοσο ενεργό πλέον οπότε αποφασισα να ανοίξω καινούργιο.Αν κάποιος γνωρίζει πληροφορίες για κάθε τμήμα θα με βοηθούσε πολύ να τις ακούσω γιατι δεν ξερω πως να κάνω το μηχανογραφικό μου.
Ευχαριστώ πολυ
 

Αλκης Κ.

Δραστήριο μέλος

Ο Αλκης Κ. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 630 μηνύματα.
Αφου δεν σκοπευεις να φοιτησεις στο τμημα που θα περασεις δεν εχει σημασια να πας στο καλυτερο,διαλεξε αυτο που ειναι πλησιεστερα στη περιοχη που μενεις.
 

Jordan

Νεοφερμένος

Ο Jordan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 74 μηνύματα.
Ναι, αλλά το θέμα είναι πόσο εύκολο είναι να ασχοληθείς με την έρευνα; Άλλοι λένε ότι άμα το θες πραγματικά το κάνεις, και άλλοι λένε ότι ακόμα και οι καλύτεροι των καλύτερων βρήκαν μεγάλες δυσκολίες. Επειδή έχω αυτογνωσία, μπορώ να πω ότι δεν είμαι υπερτρελαμένος με τη Φυσική, και αν είναι τόσο δύσκολο να γίνω ερευνητής καλύτερα να πάω Μηχ.Μηχ. Η Φυσική μου αρέσει σε κανονικά πλαίσια, και διαβάζω κάποια εξωσχολικά βιβλία, αλλά δεν είμαι κολλημένος. Άλλωστε αν ήμουν δεν θα το σκεφτόμουν καν για Μηχ.Μηχ. Επιπλέον σχετικά με το ΣΕΜΦΕ, θα προτιμούσα να πάω Φυσικό.
Απο τη στιγμή που μόνος σου παραδέχεσαι πως δεν έχεις αυτό το πάθος με τη φυσική θαρρώ οτι μάλλον πρέπει να κοιτάξεις αλλού.Ο τομέας της έρευνας είναι εξαιρετικά απαιτητικός και αν σου λείπει αυτό το "μεράκι" δεν θα φτάσεις μακρυά.

Πρέπει να ξεκαθαρίσεις μέσα σου τί είναι αυτό που πραγματικά σου αρέσει και θα έβλεπες τον αυτό σου να κάνει σε βάθος 20ετίας, προτείνω λοιπόν να τσεκάρεις, αν δε το έχεις κάνει ήδη, με ανοιχτό μυαλό όλες τις σχολές του 2ου πεδίου(ευτυχώς για εσένα είναι αρκετές) και έπειτα να μελετήσεις προσεκτικά τα προγράμματα σπουδών τους, μόνο τότε θα είσαι σε θέση να εξάγεις κάποιο ασφαλές συμπέρασμα.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Guest 699855

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.

BlueIvy_

Νεοφερμένος

Η BlueIvy_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 56 μηνύματα.
Παιδιά μια ερώτηση.. Πατάω οριστική υποβολή και μου βγάζει pdf του μηχανογραφικού.Το εκτύπωσα και βγήκα από τη σελίδα. Αφού ξαναμπήκα στην σελίδα του υπουργείου και έβαλα τα στοιχεία μου μου βγάζει κατευθείαν το pdf. Αυτό σημαίνει ότι το μηχανογραφικό μου έχει οριστικοποιηθεί? Γιατί κάποιοι μου έλεγαν ότι μόλις πατήσω οριστική υποβολή θα πρέπει να το κάνω δύο φορές για επιβεβαίωση. Ευχαριστώ!
 

Eua5

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Eua5 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Βιολογίας ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 232 μηνύματα.
Παιδιά μια ερώτηση.. Πατάω οριστική υποβολή και μου βγάζει pdf του μηχανογραφικού.Το εκτύπωσα και βγήκα από τη σελίδα. Αφού ξαναμπήκα στην σελίδα του υπουργείου και έβαλα τα στοιχεία μου μου βγάζει κατευθείαν το pdf. Αυτό σημαίνει ότι το μηχανογραφικό μου έχει οριστικοποιηθεί? Γιατί κάποιοι μου έλεγαν ότι μόλις πατήσω οριστική υποβολή θα πρέπει να το κάνω δύο φορές για επιβεβαίωση. Ευχαριστώ!
Έτσι όπως το περιγράφεις νομίζω το οριστικοππιησες. Αλλά δε θέλω και να σε παρω και στο λαιμό μου...
 

Ροβερτα

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ροβερτα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Φοιτήτρια του τμήματος Νομικής ΕΚΠΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 295 μηνύματα.
Παιδιά μια ερώτηση.. Πατάω οριστική υποβολή και μου βγάζει pdf του μηχανογραφικού.Το εκτύπωσα και βγήκα από τη σελίδα. Αφού ξαναμπήκα στην σελίδα του υπουργείου και έβαλα τα στοιχεία μου μου βγάζει κατευθείαν το pdf. Αυτό σημαίνει ότι το μηχανογραφικό μου έχει οριστικοποιηθεί? Γιατί κάποιοι μου έλεγαν ότι μόλις πατήσω οριστική υποβολή θα πρέπει να το κάνω δύο φορές για επιβεβαίωση. Ευχαριστώ!

Αν αναγράφεται στο μηχανογραφικό σου ο αριθμός πρωτοκόλλου και γράφει επίσης επάνω "οριστικοποιημένο μηχανογραφικό" τότε είναι οριστικοποιημένο. :)
 

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Φοιτητής του τμήματος Πληροφορικής ΟΠΑ και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 16,797 μηνύματα.
Παιδιά μια ερώτηση.. Πατάω οριστική υποβολή και μου βγάζει pdf του μηχανογραφικού.Το εκτύπωσα και βγήκα από τη σελίδα. Αφού ξαναμπήκα στην σελίδα του υπουργείου και έβαλα τα στοιχεία μου μου βγάζει κατευθείαν το pdf. Αυτό σημαίνει ότι το μηχανογραφικό μου έχει οριστικοποιηθεί? Γιατί κάποιοι μου έλεγαν ότι μόλις πατήσω οριστική υποβολή θα πρέπει να το κάνω δύο φορές για επιβεβαίωση. Ευχαριστώ!
Κι εμένα το κάνει αυτό εκ τότε που το οριστικοποίησα. Είσαι καλυμμένη, απλά εκτύπωσε και το pdf να το έχεις. ;)
 

Panagiotis849

Δραστήριο μέλος

Ο Παναγιώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Μάρκετινγκ & Επικοινωνίας ΟΠΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 688 μηνύματα.
Παιδιά μια ερώτηση.. Πατάω οριστική υποβολή και μου βγάζει pdf του μηχανογραφικού.Το εκτύπωσα και βγήκα από τη σελίδα. Αφού ξαναμπήκα στην σελίδα του υπουργείου και έβαλα τα στοιχεία μου μου βγάζει κατευθείαν το pdf. Αυτό σημαίνει ότι το μηχανογραφικό μου έχει οριστικοποιηθεί? Γιατί κάποιοι μου έλεγαν ότι μόλις πατήσω οριστική υποβολή θα πρέπει να το κάνω δύο φορές για επιβεβαίωση. Ευχαριστώ!
Έχει οριστικοποιηθεί, καλά αποτελέσματα.
 

GiannisK_26

Νεοφερμένος

Ο GiannisK_26 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Παιδια θελω να δηλωσω ηλεκτρολογων μηχανικων που ηταν τει αλλα δεν το βρισκω τοσες μερες και πρεπει να το οριστικοποιησω καποια στιγμη ,ξερει κανεις τι παιζει με αυτες τις σχολες?
 

Panagiotis849

Δραστήριο μέλος

Ο Παναγιώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Μάρκετινγκ & Επικοινωνίας ΟΠΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 688 μηνύματα.
Παιδια θελω να δηλωσω ηλεκτρολογων μηχανικων που ηταν τει αλλα δεν το βρισκω τοσες μερες και πρεπει να το οριστικοποιησω καποια στιγμη ,ξερει κανεις τι παιζει με αυτες τις σχολες?
Έχουν γίνει ΑΕΙ πλέον και έχουν αλλάξει όνομα. Σε ποιο αναφέρεσαι;
 

Panagiotis09

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Παναγιώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 208 μηνύματα.
Παιδια θελω να δηλωσω ηλεκτρολογων μηχανικων που ηταν τει αλλα δεν το βρισκω τοσες μερες και πρεπει να το οριστικοποιησω καποια στιγμη ,ξερει κανεις τι παιζει με αυτες τις σχολες?


Τα τμήματα Ηλεκτρολόγων Μηχανικών έγιναν συγχώνευση με τα τμήματα ηλεκτρονικών Μηχανικών και έτσι δημιουργήθηκαν καινούρια τμήματα. Στο μηχανογραφικο θα τα βρεις ως εξής:

ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΩΝ ΜΗΧΑΝΙΚΩΝ ΚΑΙ ΜΗΧΑΝΙΚΩΝ Υπολογιστών - ΕΛΛΗΝΙΚΟ ΜΕΣΟΓΕΙΑΚΟ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ (ΗΡΆΚΛΕΙΟ)

ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΩΝ ΜΗΧΑΝΙΚΩΝ ΚΑΙ ΜΗΧΑΝΙΚΩΝ Υπολογιστών - ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ ΔΥΤΙΚΗΣ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑΣ(ΚΟΖΑΝΗ)

ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΩΝ ΚΑΙ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΩΝ ΜΗΧΑΝΙΚΩΝ-ΠΑΝ. ΔΥΤΙΚΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ(ΑΘΗΝΑ)

ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΩΝ ΜΗΧΑΝΙΚΩΝ ΚΑΙ ΜΗΧΑΝΙΚΩΝ ΥΠΟΛΟΓΙΣΤΏΝ - ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ ΠΕΛΟΠΟΝΝΗΣΟΥ(ΠΑΤΡΑ)

Πέρυσι το τμήμα που θες υπήρχε στη Λάρισα, Κοζάνη, Χαλκίδα, Καβάλα, Πάτρα και Ηράκλειο.
 

tsiobieman

Δραστήριο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών και Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Πληροφορικής & Τηλεπικοινωνιών ΕΚΠΑ. Έχει γράψει 799 μηνύματα.
Τα τμήματα Ηλεκτρολόγων Μηχανικών έγιναν συγχώνευση με τα τμήματα ηλεκτρονικών Μηχανικών και έτσι δημιουργήθηκαν καινούρια τμήματα. Στο μηχανογραφικο θα τα βρεις ως εξής:

ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΩΝ ΜΗΧΑΝΙΚΩΝ ΚΑΙ ΜΗΧΑΝΙΚΩΝ Υπολογιστών - ΕΛΛΗΝΙΚΟ ΜΕΣΟΓΕΙΑΚΟ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ (ΗΡΆΚΛΕΙΟ)

ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΩΝ ΜΗΧΑΝΙΚΩΝ ΚΑΙ ΜΗΧΑΝΙΚΩΝ Υπολογιστών - ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ ΔΥΤΙΚΗΣ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑΣ(ΚΟΖΑΝΗ)

ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΩΝ ΚΑΙ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΩΝ ΜΗΧΑΝΙΚΩΝ-ΠΑΝ. ΔΥΤΙΚΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ(ΑΘΗΝΑ)

ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΩΝ ΜΗΧΑΝΙΚΩΝ ΚΑΙ ΜΗΧΑΝΙΚΩΝ ΥΠΟΛΟΓΙΣΤΏΝ - ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ ΠΕΛΟΠΟΝΝΗΣΟΥ(ΠΑΤΡΑ)

Πέρυσι το τμήμα που θες υπήρχε στη Λάρισα, Κοζάνη, Χαλκίδα, Καβάλα, Πάτρα και Ηράκλειο.


φανταστείτε να βάλουν το Ελληνικό Μεσογειακό Πανεπιστήμιο ΕΜΠ και να τα μπερδεύουν με το μετσόβιο χαχαχα :D.
 

VouDou

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Δημήτριος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 48 ετών, Καθηγητής και μας γράφει απο Κυπαρισσία (Μεσσηνία). Έχει γράψει 1,326 μηνύματα.
φανταστείτε να βάλουν το Ελληνικό Μεσογειακό Πανεπιστήμιο ΕΜΠ και να τα μπερδεύουν με το μετσόβιο χαχαχα :D
Επειδή ακριβώς υπήρχε αυτό το πρόβλημα, αρχικά είχε προταθεί το ΕΜΠα και τελικά επικράτησε το ΕλΜεΠα
 

Guest 699855

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Παιδια θελω να δηλωσω ηλεκτρολογων μηχανικων που ηταν τει αλλα δεν το βρισκω τοσες μερες και πρεπει να το οριστικοποιησω καποια στιγμη ,ξερει κανεις τι παιζει με αυτες τις σχολες?


Το περσινό Ηλεκτρολόγων Μηχανικών ΤΕ (Ηράκλειο) ΤΕΙ Κρήτης έγινε ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΩΝ ΜΗΧΑΝΙΚΩΝ ΚΑΙ ΜΗΧΑΝΙΚΩΝ ΥΠΟΛΟΓΙΣΤΩΝ (ΗΡΑΚΛΕΙΟ) ΕΛ.ΜΕ.ΠΑ.
Το αντίστοιχο τμήμα του ΤΕΙ Δυτικής Μακεδονίας (Κοζάνη) έγινε ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΩΝ ΜΗΧΑΝΙΚΩΝ ΚΑΙ ΜΗΧΑΝΙΚΩΝ ΥΠΟΛΟΓΙΣΤΩΝ (ΚΟΖΑΝΗ) ΠΑΝ.ΔΥΤ.ΜΑΚ.
Το αντίστοιχο τμήμα του ΤΕΙ Δυτικής Ελλάδας (Πάτρα) έγινε ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΩΝ ΜΗΧΑΝΙΚΩΝ ΚΑΙ ΜΗΧΑΝΙΚΩΝ ΥΠΟΛΟΓΙΣΤΩΝ (ΠΑΤΡΑ) ΠΑΝ.ΠΕΛ/ΝΗΣΟΥ
Το αντίστοιχο τμήμα του ΤΕΙ Πειραιά έγινε ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΩΝ ΚΑΙ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΩΝ ΜΗΧΑΝΙΚΩΝ (ΑΙΓΑΛΕΩ) ΠΑΝ. ΔΥΤ. ΑΤΤΙΚΗΣ
κτλ
 

Guest 699855

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Για πείτε βρε παιδιά τα οριστικοποιημένα.
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top