[Πανελλήνιες 2019] Μηχανογραφικό Δελτίο

Eua5

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Eua5 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Βιολογίας ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 232 μηνύματα.
Χελλόου γκάιζ, κάτω από τις Φαρμακευτικές δεν έχω ιδέα με τι σειρά να τα βάλω..
Τι να δηλώσω πρώτα: χημικό ή βιολογικό; Τι έχει περισσότερες διεξόδους στην αγορά εργασίας σήμερα (εκτός από τον χώρο της εκπαίδευσης που δεν με ενδιαφέρει) ;
Ή να έβαζα πρώτα την Βιοχημεία-Βιοτεχνολογία που περικλείει κάπως και τους δύο αυτούς κλάδους που με ενδιαφέρουν;
Κοίτα σε αυτό το πρόβλημα ήμουν πέρυσι.
Πολλοι μου έλεγαν να δηλώσω χημικό γατί έχει περισσότερες διεξόδους στην αγορά εργασίας συν ότι αν θες φαρμακευτική είναι πιο κοντά. Εγώ τέλικα δήλωσα βιολογικό γιατί από ότι έψαξα στο πρόγραμμα σπουδών και στα μεταπτυχιακα το χημικό ξέφευγε λίγο από το υγείας που ήθελα εγω. Τώρα δε ξέρω τι είναι πιο καλό γιατί ούτε το βιολογικό παρακολούθησα αφού ξαναεδωσα.
 

NeverOver

Νεοφερμένος

Ο NeverOver αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Καλησπέρα σε όλους :hello:
Θέλω να κάνω 10% αλλά δεν έχω προλάβει να πάρω κωδικό για το μηχανογραφικό ακόμα. Μέχρι πότε μπορώ να πάω στο λύκειο για να πάρω τον κωδικό;
 

Guest 699855

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Καλησπέρα σε όλους :hello:
Θέλω να κάνω 10% αλλά δεν έχω προλάβει να πάρω κωδικό για το μηχανογραφικό ακόμα. Μέχρι πότε μπορώ να πάω στο λύκειο για να πάρω τον κωδικό;


Η προθεσμία για την οριστική υποβολή των μηχανογραφικών δελτίων λήγει την Δευτέρα 15-7-2019 και είναι αποκλειστική. Όλα τα ΓΕΛ και ΕΠΑΛ (εκτός από την προγραμματισμένη τους εφημερία) θα λειτουργήσουν επιπλέον την Τρίτη 9-7-2019 καθώς και τη Δευτέρα 15-7-2019.
https://www.minedu.gov.gr/news/4204...u-oi-vathmologies-ton-panelladikon-eksetaseon
 

NeverOver

Νεοφερμένος

Ο NeverOver αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Η προθεσμία για την οριστική υποβολή των μηχανογραφικών δελτίων λήγει την Δευτέρα 15-7-2019 και είναι αποκλειστική. Όλα τα ΓΕΛ και ΕΠΑΛ (εκτός από την προγραμματισμένη τους εφημερία) θα λειτουργήσουν επιπλέον την Τρίτη 9-7-2019 καθώς και τη Δευτέρα 15-7-2019.
https://www.minedu.gov.gr/news/42040-27-06-19-anakoinonontai-ayrio-paraskevi-28-iouniou-oi-vathmologies-ton-panelladikon-eksetaseon


Σε ευχαριστώ πολύ!
 

Giorno

Νεοφερμένος

Ο Giorno αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών. Έχει γράψει 39 μηνύματα.
Καλησπέρα, σκοπεύω να περάσω στο τμήματα ναυτιλιακών του Πειραιά και υπολογίζω μαζί με τα αγγλικά να έχω γράψει τουλάχιστον 100 μορια πάνω από την περσινή βάση. Επίσης από 219 θέσεις εισακτέων φέτος είναι 250κατι καίω έχω αγχωθεί μηπως ανέβουνε τόσο όσο για να μη περάσω... καί έχω δώσεις και δευτερη φορά. Πως λέτε να κινηθουν οι βάσεις;
 

Praxis

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Praxis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 20 ετών. Έχει γράψει 224 μηνύματα.
Καλησπέρα, σκοπεύω να περάσω στο τμήματα ναυτιλιακών του Πειραιά και υπολογίζω μαζί με τα αγγλικά να έχω γράψει τουλάχιστον 100 μορια πάνω από την περσινή βάση. Επίσης από 219 θέσεις εισακτέων φέτος είναι 250κατι καίω έχω αγχωθεί μηπως ανέβουνε τόσο όσο για να μη περάσω... καί έχω δώσεις και δευτερη φορά. Πως λέτε να κινηθουν οι βάσεις;

Μην αγχωνεσαι διολου, περνας ανετα. Καλες σπουδες!
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Οικονομικής Επιστήμης ΟΠΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,220 μηνύματα.
Καλησπέρα, σκοπεύω να περάσω στο τμήματα ναυτιλιακών του Πειραιά και υπολογίζω μαζί με τα αγγλικά να έχω γράψει τουλάχιστον 100 μορια πάνω από την περσινή βάση. Επίσης από 219 θέσεις εισακτέων φέτος είναι 250κατι καίω έχω αγχωθεί μηπως ανέβουνε τόσο όσο για να μη περάσω... καί έχω δώσεις και δευτερη φορά. Πως λέτε να κινηθουν οι βάσεις;


Σταθερότητα στο 4ο πεδίο.
 

idontknow1

Νεοφερμένος

Η idontknow1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 14 μηνύματα.
καλησπερα!:hello:σκεφτομαι να παω νοσηλευτικη εκπα φαινεται ενα οχι και τοσο δυσκολο τμημα,και το πιανω (αυτο θελω να πιστευω) ωστοσο με προβληματιζει το μελλον μου ως νοσηλευτρια ειναι πολυ δυσκολη δουλεια? τι πιστευετε?
 

ChrisFromGreece

Νεοφερμένος

Ο ChrisFromGreece αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 65 μηνύματα.
Η σταθερότητα στο 4ο πεδιο δεν νομιζω να ισχυει..Πιστευω οι βασεις θα ανεβουν λογω των καλυτερων ποσοστων σε μαθηματικα και Α.Ε.Π.Π.
 

blackmamba

Νεοφερμένος

Ο blackmamba αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 70 μηνύματα.
Η σταθερότητα στο 4ο πεδιο δεν νομιζω να ισχυει..Πιστευω οι βασεις θα ανεβουν λογω των καλυτερων ποσοστων σε μαθηματικα και Α.Ε.Π.Π.

Στα μαθηματικά μειώθηκαν τα άτομα που είναι κάτω από τη βάση αλλά η αριστεία είναι στο 2 η στο 5% αν δεν κάνω λάθος ..Στο αεππ όντως έγραψαν αρκετά καλά ενώ στο αοθ έχουμε 46% κάτω από τη βάση !!!!πως μπορεί να αυξηθούν οι βάσεις με ταυτόχρονη αύξηση εισακτέων και χειροτέρευση βαθμολογιών στο αοθ που τα παιδιά βασίζονται σε αυτό ;Γενικά και εγώ προβλέπω σταθερότητα αλλά όχι αύξηση (με τίποτα ) ειδικά και σε σχολές που είναι και στο 2ο πεδίο και στο 4ο...(Πληροφορική Κτλπ )
 

mitsakou_s

Νεοφερμένος

Η mitsakou_s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Καλησπέρα ρε παιδιά, μπαίνω καιρό και σας διαβάζω κατά καιρούς, έδινα φετοσ 1η φορά (2ο πεδιό), γενικά από δευτέρα λυκείου είχα απαυτωθεί στο διάβασμα -φέτος δε έφτασα στο σημείο να διάβαζω 8-10 ώρες καθημερινώς /αρρωστημένη κατάσταση με πολυ κλάμα και άγχος- για να μην τα πολυλογώ πήγα μέτρια (16.558) βεβαία περνάω ανετά με περσινές βάσεις χημικών μηχανικών πάτρα .Αυτό που θελω να ρωτησώ είναι αν πιστεύετε οτι για αεροναυπηγών πάλι πατρα μπορεί να έχουμε πτώση της τάξης των 472 μορίων -προσωπικά μου φαίνονται πάρα πολλά και αν θα επιλέγατε το ναυπήγων στο Δυτ.Αττ______Με δεδομενου οτι στοχο είχα ναυπηγών ΕΜΠ που δεν περνάω ούτε με ρουσφέτι θενκσ:russian_roulette:
 

kiyoshi

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο kiyoshi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών και Φοιτητής του τμήματος Φαρμακευτικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 336 μηνύματα.
Τα σχολεία τώρα θα είναι ανοιχτά την πέμπτη για να φτιάξουμε κωδικό και μηχανογραφικό;
 

archaios19

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Βαγγέλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών και Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Ιστορίας & Αρχαιολογίας ΑΠΘ. Έχει γράψει 949 μηνύματα.

Guest 699855

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.

Galaxy

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Galaxy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Βιολογίας ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 355 μηνύματα.
καλησπερα!:hello:σκεφτομαι να παω νοσηλευτικη εκπα φαινεται ενα οχι και τοσο δυσκολο τμημα,και το πιανω (αυτο θελω να πιστευω) ωστοσο με προβληματιζει το μελλον μου ως νοσηλευτρια ειναι πολυ δυσκολη δουλεια? τι πιστευετε?


κανενα τμημα δεν ειναι ευκολο, αρχικα. Εισαι σιγουρη οτι σου αρεσει να φροντιζεις κοσμο? Νοσηλευτιηκ δεν ειναι μονο παιρνω αιμα & αλλαζω ορο. Υπαρχουν ασθενεις οι οποιοι δεν μπορουν να κανουν μονοι τους τα βασικα, όπως μπανιο, τουαλετα κλπ, οποτε εκει θα πρεπει να τα κανεις εσυ. Σκεψου το καλα, και αν το αντεχεις τοτε πηγαινε. Η νοσηλευτικη ειναι ενα επαγγελμα που χρειαζεται παντα. Δεν θα μεινεις χωρις δουλεια, ειτε σκοπευεις να μεινεις εδω είτε φυγεις εξω.
 

Yiorgosk

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γιώργος Αγησίλαος Κουφαλιτάκης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Φοιτητής του τμήματος Ιστορίας & Αρχαιολογίας ΕΚΠΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 150 μηνύματα.
Αρχαίε, κι εγώ όλα τα ιστορίας και αρχαιολογίας δήλωσα :) . Μη φοβάσαι δεν περνάω Αθήνα (:dance3:), αλλά Ιωάννινα σίγουρα. Πιστεύω εισάγεσαι εύκολα!
 

archaios19

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Βαγγέλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών και Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Ιστορίας & Αρχαιολογίας ΑΠΘ. Έχει γράψει 949 μηνύματα.
Αρχαίε, κι εγώ όλα τα ιστορίας και αρχαιολογίας δήλωσα :) . Μη φοβάσαι δεν περνάω Αθήνα (:dance3:), αλλά Ιωάννινα σίγουρα. Πιστεύω εισάγεσαι εύκολα!
Χαχαχαχα. Εγώ δεν θα είχα θέμα να δήλωνες την Αθήνα και να περνούσες. Δε μου αρέσει διόλου ο ανταγωνισμός, αλλά ο συναγωνισμός. Πραγματικά, θα ήθελα να βρω μέσα από το forum συμφοιτητές. Προς το παρόν, έχω βρει τον Ιάκωβο!
Πριν από λίγο οριστικοποίησα το μηχανογραφικό μου!
 

maria200

Νεοφερμένος

Η maria200 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 28 μηνύματα.
Ανάμεσα σε κοινωνική εργασία παδα,πτδε εκπα ,δημοσια διοικηση παντείου τι θα μου προτείνατε;Έβγαλα 15700 πιστεύετε έχω πιθανοτητες να περάσω;
 

Turin Turambar

Νεοφερμένος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 92 μηνύματα.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top