Πανελλήνιες 2018

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Angelique.

Διακεκριμένο μέλος

Η Angelique. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,200 μηνύματα.
Γειά χαρά σε όλους , τελικά πως θα πρέπει να διαβάσουμε αυτές τις τελευταίες μέρες, ποια μέθοδο πρέπει να ακολουθήσουμε; Υπάρχει κάτι συγκεκριμένο ; Ευχομαι ολόψυχα καλή επιτυχία σε αυτόν τον ψυχοφθόρο αγώνα , να περάσουμε εκεί που θελουμε να αποβάλλουμε και όλο το άγχος που κουβαλάμε και μας φθείρει ..
Κοίτα, αν όλη τη χρονιά διάβαζες αρκετούτσικα και έχεις τελειώσει όλη την ύλη των μαθημάτων,
τότε μπορείς πολύ απλά να κάνεις επαναλήψεις,
τονίζοντας μερικά σημεία που θεωρείς εσύ και οι καθηγητές σου ιδιαιτέρως σημαντικά.

Και έπειτα, τα σημεία που θεωρείς πως ακόμα δυσκολεύεσαι και όλα θα πάνε μια χαρά. :air_kiss:

Γενικά παιδιά, κουλάρετε, ότι είνα να γίνει θα γίνει.
Σκεφτείτε που θα είστε του χρόνου τέτοια μέρα.
Να έχετε πάντα ένα όραμα για τη ζωή σας, μην δράτε κατευθυνόμενα.
Ξέρετε πολύ καλύτερα τι θέλετε εσείς από τον εαυτό και τη ζωή σας, από οποιονδήποτε άλλο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.

Ξέρετε πολύ καλύτερα τι θέλετε εσείς από τον εαυτό και τη ζωή σας, από οποιονδήποτε άλλο.

Θα έλεγα πως όχι, οι περισσότεροι δεν ξέρουν καν τι θέλουν. Ωστόσο αυτό δεν πρέπει να τους εμποδίσει στο να γράψουν καλά. Παιδιά, οσο καλύτερα γράψετε τόσο περισσότερες επιλογές θα έχετε στο μηχανογραφικό. Και να μην γράψετε καλά βέβαια δεν ήρθε η συντέλεια του κόσμου, ωστόσο καλό είναι να πάτε με αυτοπεποίθηση στις εξετάσεις γιατί το morale boost είναι σημαντικό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angelique.

Διακεκριμένο μέλος

Η Angelique. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,200 μηνύματα.
Ας πούμε για θεωρητική στο Γνωστό, τι λένε "για sos" φέτος;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Λαμπρινη13

Νεοφερμένος

Η Λαμπρινη13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Κοιτα εγω βλεπω τα μεγαλυτερα φροντιστηρια να επιλεγουν Αριστοτελη ή πολιτεια. Βεβαια ΠΟΤΕ δεν μπορεις να εισαι σιγουρος για τιποτα. Ακομα και πρωταγορςα μπορει να βαλουν την ιδια ενοτητα με περσυ και να αλλαξουν απλα τις ερωτησεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Annanoula

Νεοφερμένος

Η Annanoula αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ιταλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 90 μηνύματα.
Παιδιά,καλή επιτυχία σας εύχομαι.Είμαι β λυκείου και ξέρω τι με περιμένει.Υπομονή και δύναμη.Όλα θα πάνε καλά.Μην αγχώνεστε.Μόλις τελειώσετε,πείτε μας την εμπειρία σας.Τι μας συμβουλευτείτε σε εμάς που δίνουμε του χρόνου?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αγγελος Κοκ

Τιμώμενο Μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,665 μηνύματα.
Παιδιά,καλή επιτυχία σας εύχομαι.Είμαι β λυκείου και ξέρω τι με περιμένει.Υπομονή και δύναμη.Όλα θα πάνε καλά.Μην αγχώνεστε.Μόλις τελειώσετε,πείτε μας την εμπειρία σας.Τι μας συμβουλευτείτε σε εμάς που δίνουμε του χρόνου?

Ψυχραιμια και μην τρελαινεστε απο τωρα.Ο αγωνας ειναι μεγαλος και δεν αξιζει να τα δινετε ολα στην αρχη,διοτι στα μεσα θα κουραστειτε πολυ.Οσον αφορα το διαβασμα 2-3 ωρες την ημερα ειναι υπεραρκετες
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νίκος22

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Νίκος22 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 186 μηνύματα.
Δεν νομίζω να πεσει Πρωταγόρας φετος
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angelique.

Διακεκριμένο μέλος

Η Angelique. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,200 μηνύματα.
Κοιτα εγω βλεπω τα μεγαλυτερα φροντιστηρια να επιλεγουν Αριστοτελη ή πολιτεια. Βεβαια ΠΟΤΕ δεν μπορεις να εισαι σιγουρος για τιποτα. Ακομα και πρωταγορςα μπορει να βαλουν την ιδια ενοτητα με περσυ και να αλλαξουν απλα τις ερωτησεις.


Δεν νομίζω να πεσει Πρωταγόρας φετος

Εγώ είμαι προς Πλάτωνα ~ Πολιτεία, ή Πολιτικά Αριστοτέλη.

Σύμφωνά με τα τόσα χρόνια που παρακολουθώ για τη θεωρητική τι θέματα πέφτουν.

Πότε ξεκινάν οι πανελλήνιες παιδιά; Δηλαδή πότε δίνετε έκθεση; Πότε αρχαία;

Και πότε τελειώνετε πλήρως;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νίκος22

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Νίκος22 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 186 μηνύματα.





Εγώ είμαι προς Πλάτωνα ~ Πολιτεία, ή Πολιτικά Αριστοτέλη.

Σύμφωνά με τα τόσα χρόνια που παρακολουθώ για τη θεωρητική τι θέματα πέφτουν.

Πότε ξεκινάν οι πανελλήνιες παιδιά; Δηλαδή πότε δίνετε έκθεση; Πότε αρχαία;

Και πότε τελειώνετε πλήρως;

Εκθεση 8 Ιουνίου
Αρχαια 11 Ιουνίου
Ιστορια 13 Ιουνίου
Λατινικά 15 Ιουνίου

Εγω θεωρω πολυ σοσ για φετος 20 ενοτητα (Πολιτικα)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Annanoula

Νεοφερμένος

Η Annanoula αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ιταλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 90 μηνύματα.
Παιδιά, μονο μην αγχώνεστε.Από το άγχος μπορεί να τα ξεχάσετε όλα.Όταν γράφεται, να είστε ήρεμοι και ψύχραιμοι.Για τις μέρες που γράφετε πανελλήνιες ή γενικά εξετάσεις λέω.Το ξέρω είναι δύσκολο.Και εγώ πολύ αγχώνομαι.Μονο που σκέφτομαι ότι του χρόνου δίνω πανελλήνιες,με πιάνει ένας κόμπος στο στομάχι...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νίκος22

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Νίκος22 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 186 μηνύματα.
Παιδιά, μονο μην αγχώνεστε.Από το άγχος μπορεί να τα ξεχάσετε όλα.Όταν γράφεται, να είστε ήρεμοι και ψύχραιμοι.Για τις μέρες που γράφετε πανελλήνιες ή γενικά εξετάσεις λέω.Το ξέρω είναι δύσκολο.Και εγώ πολύ αγχώνομαι.Μονο που σκέφτομαι ότι του χρόνου δίνω πανελλήνιες,με πιάνει ένας κόμπος στο στομάχι...

Κοιτα εγω προσωπικα δινω φετος και δεν εχω καθολου αγχος (ψυχρος :D ).Τα εχω κανει επανάληψη τοσες φορες που τα εχω μαθει πολυ καλά και αγνωστο ξερω πολυ καλο (γραμματική και συντακτικο).Λιγο φοβαμαι την εκθεση λιγο που ειναι καπως υποκειμενική αλλα κατα τα αλλα κομπλε
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Annanoula

Νεοφερμένος

Η Annanoula αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ιταλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 90 μηνύματα.
Αυτό είναι πολυ καλο.Μπράβο σου! Μονο πρόσεχε μονο μην αγχωθεί την ημέρα και την ώρα της εξετασης.Όλα θα πάνε καλά.Που θέλεις να περάσεις?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νίκος22

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Νίκος22 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 186 μηνύματα.
Αυτό είναι πολυ καλο.Μπράβο σου! Μονο πρόσεχε μονο μην αγχωθεί την ημέρα και την ώρα της εξετασης.Όλα θα πάνε καλά.Που θέλεις να περάσεις?


Αβλεπι Γερμανική φιλολογία Αθήνας
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

GohanDGeo

Νεοφερμένος

Ο GohanDGeo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών. Έχει γράψει 55 μηνύματα.
Παιδιά καλησπέρα. Για έκθεση αυτές τις λίγες μέρες που έμειναν, τι προτείνετε μα κάνουμε; Επίσης, ποια θέματα ακούγονται πιο πιθανά; Καλό κουράγιο μας!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νίκος22

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Νίκος22 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 186 μηνύματα.
Παιδιά καλησπέρα. Για έκθεση αυτές τις λίγες μέρες που έμειναν, τι προτείνετε μα κάνουμε; Επίσης, ποια θέματα ακούγονται πιο πιθανά; Καλό κουράγιο μας!

Κοιτα.Δεν εχουν μεινει και πολλά να κάνουμε.Μια επαναληψη στην θεωρια αρκει μου φαίνεται.Τωρα οσον αφορα τα θέματα ,μνημεία ακουγονται πολυ το τελευταίο διάστημα και και καμια βια πιστευω είναι στα σοσ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Sjors

Νεοφερμένος

Ο Sjors αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 106 μηνύματα.
Παιδιά καλή σας τύχη! Ψυχραιμία και υπομονή, σε λιγότερο απο 1,5 μήνα θα είστε ελεύθεροι! Δώστε τον καλύτερο σας ευατό σας, έχοντας στο νου σας τον στόχο σας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νίκος22

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Νίκος22 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 186 μηνύματα.
Παιδιά καλή σας τύχη! Ψυχραιμία και υπομονή, σε λιγότερο απο 1,5 μήνα θα είστε ελεύθεροι! Δώστε τον καλύτερο σας ευατό σας, έχοντας στο νου σας τον στόχο σας.

Everything is possible.We can do this!! :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angelique.

Διακεκριμένο μέλος

Η Angelique. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,200 μηνύματα.
Παιδιά καλησπέρα. Για έκθεση αυτές τις λίγες μέρες που έμειναν, τι προτείνετε μα κάνουμε; Επίσης, ποια θέματα ακούγονται πιο πιθανά; Καλό κουράγιο μας!
Τα θέματα της έκθεσης δεν τα παρακολουθούσα πολύ πολύ για να πώ την αλήθεια!

Αλλά έχω ακούσει - νομίζω ότι υπόθηκε και στο forum κάπου - ,
ότι παίζει σοβαρά να πέσει θέμα σχετικά με τα προσωπικά δεδομένα.

Δεν ξέρω αν έχετε κάτι παρόμοιο στην ύλη σας, πάντως έχει μια λογική αυτό το θέμα.

Αν σκεφτείτε πως τώρα τον Μάη θα περάσει αυστηρή νομολογία σχετικά με την προστασία των προσωπικών δεδομένων.

Everything is possible.We can do this!! :D
Μάγκας φίλε , μπράβο αυτοπεποίθηση! <3

Άντε με το καλό να έρθεις να μας γράψεις μετά πώς τα πήγες στα μαθήματα! :happy:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Οικονομικής Επιστήμης ΟΠΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,286 μηνύματα.
Πάμε παιδιά!τέλευται μέρα στο ischool σήμερα για εμενα τα λέμε ξανα στις 15 Ιουνίου!
Σήμερα μας είπαν στο σχολείο ότι πι βασεις στο τέταρτο παιδιά θα κινηθούν στα ίδια επίπεδα με πέρσι και μπορεί και λίγο χαμηλότερα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Unseen skygge

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Unseen skygge αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,218 μηνύματα.
Η πληθώρα των μαθητών σε αυτό το πεδίο έχει πολύ χαμηλό επίπεδο όποτε οι βάσεις για να κινηθούν υψηλά πρέπει αν μπουν θέματα επιπέδου επαλ. Τώρα το αν θα είναι πιο πάνω πιο κάτω απο πέρυσι δεν το ξέρει κανείς. Ούτε θέματα μπήκαν, ούτε οι μαθητές έγραψαν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top