Πανελλήνιες 2018

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Οικονομικής Επιστήμης ΟΠΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,209 μηνύματα.
Ναι επιτέλους!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

osfp123123

Νεοφερμένος

Ο osfp123123 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών. Έχει γράψει 108 μηνύματα.
Όχι η χειρότερη αποφαση..στα γενικής έχω να πατήσω κάτι χρονια(εκτος απο εκθεσγ)και τώρα οι καθηγητές θα μας υποχρεώσουν να μπαίνουμε..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Unseen skygge

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Unseen skygge αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,218 μηνύματα.
Γιατί πριν δεν τα διναμε;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

osfp123123

Νεοφερμένος

Ο osfp123123 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών. Έχει γράψει 108 μηνύματα.
Τα δίναμε απλώς επειδή είχαμε πολλά μαθήματα οι καθηγητές τα παιδιά της τρίτης τα βοηθούσαν λίγο παραπάνω(τουλάχιστον στο δικό μου σχολείο).τώρα φοβάμαι μη κοπούν αυτα χώρο που άκουσα ότι θα δίνουμε έκθεση μαζί με λογοτεχνία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Unseen skygge

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Unseen skygge αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,218 μηνύματα.
Πολύ αμφιβάλλω ούτως ή άλλως οι περισσότεροι καθηγητές έχουν την στοιχειώδη αντίληψη να καταλάβουν ότι το απολυτήριο δεν έχει καμία σημασία για τους μαθητές που θέλουν να σπουδάσουν και δεν δυσκολεύουν σε καμία περίπτωση τον αγώνα τους για τις πανελλήνιες
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

osfp123123

Νεοφερμένος

Ο osfp123123 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών. Έχει γράψει 108 μηνύματα.
Μακάρι να είναι όπως τα λες:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Stark21

Νεοφερμένος

Ο Stark21 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών. Έχει γράψει 24 μηνύματα.
Ως μαθητής που δίνει φέτος έχω το εξής χαρακτηριστικό:ορισμένες στιγμές δίνω έμφαση σε ένα συγκεκριμένο μάθημα με αποτέλεσμα να παραμελώ ένα άλλο.ναι μεν γράφω πολύ Καλα σε αυτό που δίνω έμφαση ωστόσο αυτό οδηγεί στο να μην τα πηγαίνω καλα(και εμμονής να γράφω Καλα) στο ‘παραμελημένο’.Σε άτομα που έχουν βιώσει παρόμοια κατάσταση,πως το αντιμετωπίσατε;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Samael

Τιμώμενο Μέλος

Ο Samael αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Ηλεκτρολόγων & Ηλεκτρονικών Μηχανικών ΠΑΔΑ και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 10,199 μηνύματα.
Σαν ατομο που εκανε ακριβως το ιδιο με εσενα θα σου πω τα εξης :

1.Φτιαξε προγραμμα :

Χωρις προγραμμα και διαβαζοντας οπως και οποτε να'ναι θα καταληξεις,σε πρωτη φαση,να νοιωθεις οτι τεμπελιαζεις οταν ξεκουραζεσαι και να διαβαζεις οταν θα επρεπε να ξεκουραζεσαι,και σε δευτερη φαση,να διαβαζεις ενα συγκεκριμενο μαθημα σε βαθμο που δεν ασχολεισαι με τα αλλα.

2.Μη βάζεις όλα τα αυγά στο ιδιο καλαθι :

Μην δινεις εμφαση σε ενα συγκεκριμενο μαθημα...δεν θα πετυχει,στο λεω,το μονο που θα καταφερεις ειναι να μειωσεις τις πιθανοτητες σου να μπεις εκει που θες.Γενικα μη βάζεις όλα τα αυγά σε ένα καλάθι.Εγω το εκανα και διαβαζα παρα πολυ μαθηματικα,εχοντας την πεποίθηση οτι θα γραψω τελεια διοτι ειχα ριξει απειρες ωρες και ειχα δουλεψει πολυ σοβαρα.Σε ενα μαθημα με τοσο μεγαλο συντελεστη ηξερα οτι θα εμπαινα σε μια σχολη που μου αρεσε σιγουρα,εαν καταφερνα να γραψω τοσο καλα.Επειδη ομως οι πανελληνιες ειναι γεματες εκπληξεις ο συνδυασμος στρες με δυσκολα θεματα οδηγησε σε εναν κακο βαθμο.Εν τελει τι εγινε ; Περασαν σε καλες σχολες οσοι ειχαν διαβασει πολυ καλα χημεια και φυσικη,μαθηματα που οπως και να το κανεις ειδικα στις περσινές πανελληνιες δεν ηταν κατι το ιδιαιτερο σε δυσκολια.

3.Το ιδιο ισχυει και για την υλη φυσικα...

Δεν υπαρχουν Sos...ουτε "συνηθως το Β θεμα ειναι ετσι...το Γ ειναι ετσι...".Δεν γνωριζεις τι θα πεσει ως τι θεμα και δεν γνωριζεις εαν θα χασεις ολοκληρα ερωτηματα απο το Γ που θεωρειται και καλα πιο ευκολο απο το Δ.Ετσι λοιπον διαβαζεις ολη την υλη ωστε να απαντησεις οσα περισσοτερα ερωτηματα μπορεις...μην πας για να "βγαλεις" μορια...πηγαινε για να γραψεις οτι γνωριζεις και οτι εμαθες ολη τη χρονια.

Ελπιζω να καταφερεις το στοχο σου,και οτι σου ειπα να σου φανει χρησιμο με καποιο τροπο ;) .Μακαρι να τα ηξερα και εγω πιο νωρις αυτα,αλλα δεν βαριεσαι,καθε παθημα για μαθημα οποτε ξαναδινω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Stark21

Νεοφερμένος

Ο Stark21 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών. Έχει γράψει 24 μηνύματα.
Να σε Καλα!σε ευχαριστώ πολύ για τις συμβουλές σου!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BeatrixKiddo

Περιβόητο μέλος

Η Trix αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Δημόσιας & Κοινοτικής Υγείας ΠΑΔΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,048 μηνύματα.
Αυτό ^ το βίντεο το άκουγα ή το έβλεπα μια φορά τη βδομάδα... Και γενικώς κάθε φορά που ήμουν ιδιαίτερα ''down'' και κουρασμένη.
Η χρονιά μπορεί να είναι δύσκολη, όμως ο στόχος είναι μεγάλος και κάθε μεγάλο πράγμα χρειάζεται αντίστοιχα μεγάλη προσπάθεια και υπομονή.
Μη κάνετε ''κοιλιά'' εκτός από μερικές μέρες... Και δώστε την ίδια σημασία σε όλα τα μαθήματα ( εδώ ήταν το λάθος μου)
Να ξεκουράζεστε και να μη σκέφτεστε το φροντιστήριο πριν πάτε για ύπνο.
Να προσέχετε στα μαθήματα της κατεύθυνσης και της έκθεσης στο σχολείο. Έστω και κάτι μικρό, κάτι θα έχουν να σας δώσουν οι καθηγητές σας. ( εμένα φέτος μου έτυχε να έχω καλύτερη καθηγήτρια αρχαίων στο σχολείο παρά στο φροντ. Δώστε τους ευκαιρίες)
Αν ειναι δυνατόν, καλό θα ήταν να έχετε μια μέρα της βδομάδας κενή το απογευμα. Σε εμένα ήταν αδύνατον γιατί είχα και τα γερμανικά:/: .
Ό,τι χρειαστείτε, εμείς είμαστε εδώ...!

Φοβερό και σαν μαθήτρια που δίνω δεύτερη φορά φέτος μου έδωσε απίστευτο κουράγιο:):)
και παρότι ακουω σχεδον όλοι μου λένε οτι είναι πολυ δύσκολο αυτό που κάνω μου έδωσε λόγο να συνεχίσω:):)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

WinterSun

Νεοφερμένος

Ο WinterSun αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
υπάρχει κάποιος/κάποια,άνω των 20 που να δίνει ξανά πανελλήνιες;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

panagiotists13

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Παναγιώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,490 μηνύματα.
7 μήνες ακόμα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Συνημμένα

  • αρχείο λήψης.jpg
    αρχείο λήψης.jpg
    38.5 KB · Εμφανίσεις: 136

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Οικονομικής Επιστήμης ΟΠΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,209 μηνύματα.
Ναι 7 μήνες!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Samael

Τιμώμενο Μέλος

Ο Samael αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Ηλεκτρολόγων & Ηλεκτρονικών Μηχανικών ΠΑΔΑ και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 10,199 μηνύματα.
Wait ρε παιδια,Ιουνιο θα γινουν παλι οι πανελληνιες ; Ευτυχως γιατι ειμαι λιγο πισω στην υλη και γενικα ειχα αγχωθει οτι δεν θα υπαρξει χρονος για αρκετες επαναληψεις xD.

Ειναι σιγουρο ομως ;Δεν υποτιθεται οτι τωρα που οι ενδοσχολικες περιλαμβανουν μονο 4 μαθηματα,θα επρεπε να γινουν πιο νωρις ;
Επισης μηπως γνωριζει καποιος ποια ειναι η διαδικασια για οσους ξαναδινουν ; Χρειαζεται καποιο εξτρα εγγραφο η απλα επικοινωνω με το σχολειο που εχω αποφοιτησει και δηλωνω οτι θελω να ξαναδωσω?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Unseen skygge

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Unseen skygge αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,218 μηνύματα.
Θα επιμυκηνθει το σχολικό έτος. Θα τελειώνουμε μαθήματα Τέλος Μάιου δηλαδή. Καλό κουράγιο με τις απουσίες έχω να πω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Οικονομικής Επιστήμης ΟΠΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,209 μηνύματα.
Ας το ευχαριστηθουμε παιδια!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alex_t

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αλέξανδρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ζωγράφος (Αττική). Έχει γράψει 1,500 μηνύματα.
Να ευχαριστηθούμε τί ακριβώς;!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Samael

Τιμώμενο Μέλος

Ο Samael αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Ηλεκτρολόγων & Ηλεκτρονικών Μηχανικών ΠΑΔΑ και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 10,199 μηνύματα.
Αα μαλιστα,ευχαριστω πολυ για την διευκρίνηση.Καλο μαντατο για ολους τους υποψηφίους πιστεύω.
Alex_t ο φιλος εχει δικιο,κοιτα να απολαυσεις αυτη τη χρονια διοτι η 3η λυκειου εκτος απο μια απαιτητικη και ψυχοφθορα χρονια λογω των πανελληνιων,ειναι και μια που σου μενει "χαραγμενη" καθως ειναι η τελευταια σχολικη σου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

osfp123123

Νεοφερμένος

Ο osfp123123 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών. Έχει γράψει 108 μηνύματα.
Προσέξτε μη το διασκεδάζουμε κιολιας..οποιος θέλει ας πάρει τη θέση μου:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αναζητητής

Νεοφερμένος

Ο Αναζητητής αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 31 μηνύματα.
Παιδιά , λίγο βοήθεια ! Στη βιολογία κατεύθυνσης , τα πριμοσώματα συνθέτουν πρωταρχικά τμήματα μόνο στις αλυσίδες που αντιγράφονται ασυνεχώς? Νομίζω το σχολικό βιβλίο μιλάει πολύ αόριστα επί αυτού. Αρκεί να σας πω ότι στο σχολείο μας λένε άλλα , στο φροντιστήριο άλλα... τι κακογραμμένο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top