Πανελλήνιες 2016

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Anonyme

Δραστήριο μέλος

Η Anonyme αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 645 μηνύματα.
Chris, δεν θέλω να ακυρώσω το μήνυμά σου (:P), αλλά νομίζω πως αν το ερώτημα είχε σημεία στίξης, θα ήταν ως εξής:

Παιδια ενω ειμαι πολυ καλος σε παραγωγη λογου, περιληψη και Β1, δτσκολευομαι αρκετα στις ασκησεις...μπορειτε να μου προτεινετε κατι για να βελτωθω...καποιο βοηθημα ας πουμε...βσκα δν ξερω που μπορω να βρω και συγκεντρωμενες τις απαντησεις στην καθε περιπτωση ερωτησης ωστε να μαθω πως πρεπει να απανταω

Δεν έχω κάτι να προτείνω, πέραν του να χρησιμοποιείς σημεία στίξης όταν γράφεις γενικά (όχι μόνο στην έκθεση & την περίληψη, αλλά και στις ερωτήσεις σύντομης απάντησης) διότι, όπως φαίνεται, είναι απαραίτητα. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anonyme

Δραστήριο μέλος

Η Anonyme αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 645 μηνύματα.

Βασικά, αντιθέτως είναι λίγοι.
Έχω μεγάλη απορία για το τι ποσοστό θέσεων θα δωθεί.
Επιπροσθέτως, θέλω να δω, ποιά τμήματα θα δηλώσουν οι παλαιοί απόφοιτοι μιας και τους περισσότερους δεν τους ενδιαφέρει να πιάσουν απλά μια σχολή, αλλά είτε σε κεντρικές πόλεις είτε σε τμήματα υψηλής ζήτησης (Ιατρική,Νομική, Πολυτεχνείο κλπ)
Τέλος, κρύβω τις επιφυλάξεις μου για το 5ο πεδίο και για το 1ο πεδίο που όπως φαίνεται οι θέσεις θα είναι πλήρως δυσανάλογες με την ζήτηση. :whistle:

Το 4% των θέσεων των ΑΕΙ, που προβλέπονται για τους υποψηφίους των ΓΕΛ με νέα εξέταση, θα διεκδικήσουν οι απόφοιτοι των Γενικών Λυκείων που θα συμμετάσχουν με το παλαιό σύστημα των εξετάσεων. Από την άλλη αυξημένο θα είναι το ποσοστό των αποφοίτων των ΕΠΑΛ με το παλαιό σύστημα, συγκριτικά με τους αποφοίτους των ΓΕΛ, καθώς γι αυτούς διαμορφώνεται στο 13,8% των θέσεων που προβλέπονται για την εισαγωγή στα ΤΕΙ.

Δελτίο Τύπου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Διονύσης13

Τιμώμενο Μέλος

Ο Διονύσης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 996 μηνύματα.
Στην τελικη ευθεια πλεον, η κουραση ειναι μεγαλη, το πιο κρισιμο σημειο ομως ειναι τωρα γιατι ειναι ευκολο να τα παρατησει κανεις. Υπομονη και σε μερικες εβδομαδες ερχεται ενα τελειο καλοκαιρι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ultraviolence

Τιμώμενο Μέλος

Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Χημείας ΑΠΘ και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,813 μηνύματα.

valantis21

Δραστήριο μέλος

Ο valantis21 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 611 μηνύματα.
αλαναι κανεις για τεφαα ιστορικο διαιτολογια τουριστικαα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

idoctorwho

Νεοφερμένος

Ο idoctorwho αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 30 μηνύματα.
αλαναι κανεις για τεφαα ιστορικο διαιτολογια τουριστικαα?

εγω για διαιτολογια τει θεσσαλονικης και τουριστικα θεσσαλονικη αλλα δν θα περασω σιγουρα αλλα τεσπα,το αναφερω.:whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

allall1

Δραστήριο μέλος

Ο Bilbo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 717 μηνύματα.
Παίδες έχω εξαντλήσει όλο το Ίντερνετ δε βρίσκω λεξιλόγιο να μάθω (αρχαια ) τα έχω μάθει ολα , εχει κανεις να προτείνει τίποτα εκτός απο λεξικά κτλπ γιατι χρόνος να ψάχνω λέξεις που να μου χρησιμεύουν δεν υπάρχει ,τίποτα στο διαδίκτυο πάλι που ίσως να μη το έχω δει
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 991793

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Παίδες έχω εξαντλήσει όλο το Ίντερνετ δε βρίσκω λεξιλόγιο να μάθω (αρχαια ) τα έχω μάθει ολα , εχει κανεις να προτείνει τίποτα εκτός απο λεξικά κτλπ γιατι χρόνος να ψάχνω λέξεις που να μου χρησιμεύουν δεν υπάρχει ,τίποτα στο διαδίκτυο πάλι που ίσως να μη το έχω δει

Ρίξε μια ματιά σ' αυτό:
View attachment 60613
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Guest 699855

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.

allall1

Δραστήριο μέλος

Ο Bilbo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 717 μηνύματα.
Ρίξε μια ματιά σ' αυτό:
View attachment 60613

Αυτό ειναι πολυ συχνό λεξιλόγιο και το έχω κανει επανάληψη αρκετές φορές ,θέλω κατι απο τα έγκατα του Ίντερνετ , εκει που δεν έφτασα εγω , φυσικά μονο κάποιος που το εχει ψάξει πολυ θα ξέρει , αν υπάρχει τέτοιος ας στείλει :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Sins

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Sins αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 228 μηνύματα.
όσοι δίνετε χημεία κατεύθυνσης απο θερμοχημεία τί ακριβώς είναι μέσα? ο καθηγητής μου μού είπε ότι θερμιδομετρία δεν είναι μέσα, ενώ άλλοι μαθητές μου λένε οτι είναι. :/ δεν έχω ιδέα τί να διαβάσω απο αυτό το κεφάλαιο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

GiorgosBusbis

Νεοφερμένος

Ο GiorgosBusbis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών. Έχει γράψει 74 μηνύματα.
Παρ. «Μεταβολή ενέργειας κατά τις χημικές μεταβολές. Ενδόθερμες-εξώθερμες αντιδράσεις Θερμότητα αντίδρασης – ενθαλπία»
ΕΚΤΟΣ ΤΩΝ υποενοτήτων:
«Ενθαλπία αντίδρασης – ΔΗ»,
«Πρότυπη ενθαλπία αντίδρασης, ΔΗ0»,
«Πρότυπη ενθαλπία σχηματισμού, ΔΗ0f»,
«Πρότυπη ενθαλπία καύσης , ΔΗ0c»,
«Πρότυπη ενθαλπία εξουδετέρωση, ΔΗ0n»,
«Πρότυπη ενθαλπία διάλυσης, ΔΗ0sol» και
«Ενθαλπία δεσμού, ΔΗ0B».
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Sins

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Sins αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 228 μηνύματα.
Παρ. «Μεταβολή ενέργειας κατά τις χημικές μεταβολές. Ενδόθερμες-εξώθερμες αντιδράσεις Θερμότητα αντίδρασης – ενθαλπία»
ΕΚΤΟΣ ΤΩΝ υποενοτήτων:
«Ενθαλπία αντίδρασης – ΔΗ»,
«Πρότυπη ενθαλπία αντίδρασης, ΔΗ0»,
«Πρότυπη ενθαλπία σχηματισμού, ΔΗ0f»,
«Πρότυπη ενθαλπία καύσης , ΔΗ0c»,
«Πρότυπη ενθαλπία εξουδετέρωση, ΔΗ0n»,
«Πρότυπη ενθαλπία διάλυσης, ΔΗ0sol» και
«Ενθαλπία δεσμού, ΔΗ0B».

εμένα ο καθηγητής μου μού έχει πεί να τα μάθω αυτά που είναι εκτός..άρα η θερμιδομετρία είναι μέσα?!:eek::eek::eek:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

GeorgeYnwa!

Νεοφερμένος

Ο GeorgeYnwa! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 79 μηνύματα.
Ναι εκτος ειναι...γτ να τα μαθεις απο την στιγμη που ειναι εκτος ομως?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Sins

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Sins αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 228 μηνύματα.
Ναι εκτος ειναι...γτ να τα μαθεις απο την στιγμη που ειναι εκτος ομως?

δεν έχω ιδέα ..αλλά μου έχει πει να τα μάθω. πραγματικά δεν ξέρω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γατόπαρδος.

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γατόπαρδος. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Σαμοθράκη (Έβρος). Έχει γράψει 1,040 μηνύματα.
Ξερεις καποιος ποτε βγαινει η προκηρυξη για στρατιωτικες σχολες?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 699855

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Ξερεις καποιος ποτε βγαινει η προκηρυξη για στρατιωτικες σχολες?

΄Οχι ακόμα https://panelladikes24.blogspot.gr/search/label/ΣΤΡΑΤΙΩΤΙΚΕΣ ΣΧΟΛΕΣ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Fay Key

Νεοφερμένος

Η Fay Key αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 36 μηνύματα.
Όσον αφορά τα λατινικά η μετατροπή πλάγιου λόγου σε ευθύ, πλαγίων ερωτηματικων σε ευθείες και το αντίθετο είναι στην ύλη; Έχω μπερδευτεί λίγο με τα περσινά:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ultraviolence

Τιμώμενο Μέλος

Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Χημείας ΑΠΘ και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,813 μηνύματα.
Για 3395 υποψήφιους καλό μου φαίνεται το 4%. Πόσο να δίνανε πια;
Περίμενα παραπάνω και απογοητεύτηκα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

KatM

Νεοφερμένος

Η Μαρκέλλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 65 μηνύματα.
Γεια σε όλους!! Έχω μια ερώτηση. Είμαι παλιά απόφοιτη και δίνω φέτος. Μπορεί κάποιος να μου δώσει σύνδεσμο με υποψήφια θέματα στην Έκθεση, βασικά ποια είναι αυτά που περιλαμβάνονται στην ύλη? Ευχαριστώ εκ των προτέρων !
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top