Πανελλήνιες 2016

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Cody

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Cody αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 958 μηνύματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ultraviolence

Τιμώμενο Μέλος

Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Χημείας ΑΠΘ και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,808 μηνύματα.
Εμάς που δίνουμε με το παλαιό μας περίμενα λιγότερους :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

valantis21

Δραστήριο μέλος

Ο valantis21 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 611 μηνύματα.
Αλανια της θεωρητικης...να ρωτησω..στα αρχαια ρε παιδια μπορειτε να μαθετε ολα τα ερμηνευτικα? εγω διαβασα μεταφρασεις μονο πιστευω αρκει
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Faihh

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Φαίη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 193 μηνύματα.
μαλλον τρολλαρεις
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

valantis21

Δραστήριο μέλος

Ο valantis21 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 611 μηνύματα.
οχι ρε συ καθολου
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

allall1

Δραστήριο μέλος

Ο Bilbo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 717 μηνύματα.
πεστα ρε φιλε..εγω 4 ωρες διαβαζω και ειμαι μια χαρα

Αλανια της θεωρητικης...να ρωτησω..στα αρχαια ρε παιδια μπορειτε να μαθετε ολα τα ερμηνευτικα? εγω διαβασα μεταφρασεις μονο πιστευω αρκει

Α τωρα δικαιολογούνται κ οι 4 ώρες π διαβάζεις χαχαχαχαχα....ναι ρε φίλε ,τα ερμηνευτικά ειναι εντελως άχρηστα ,εγω πιστεύω πως μπορείς να αυτοσχεδιασεις,εύκολα ειναι :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

valantis21

Δραστήριο μέλος

Ο valantis21 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 611 μηνύματα.
Δεν καταλαβαινω την ειρωνεια σ φιλε...αλλα μου φαινεται χαζομαρα να κατσω να μαθω τοσα σχολεια για μια ασκηση που πιανω 2 βαθμους
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SirJohn

Νεοφερμένος

Ο SirJohn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 68 μηνύματα.
Παιδια ειναι κανεις αλλος για αστυνομια?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sophie226

Νεοφερμένος

Η sophie226 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 41 μηνύματα.
Τι πιστευετε οτι θα βαλουν εκθεση και αρχαια;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

valantis21

Δραστήριο μέλος

Ο valantis21 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 611 μηνύματα.
Αρχαια Αλληγορια και εκθεση πνευματικος ανθρωπος
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mairi98

Νεοφερμένος

Η Mairi98 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 30 μηνύματα.
Παιδιά δεν ξέρω κατα ποσό μετράει αλλα φέτος ειναι παγκόσμια χρονια αριστοτέλη .....

Αλανια της θεωρητικης...να ρωτησω..στα αρχαια ρε παιδια μπορειτε να μαθετε ολα τα ερμηνευτικα? εγω διαβασα μεταφρασεις μονο πιστευω αρκει

Και πως απαντάς στις ερωτήσεις απλά με την μετάφραση ;;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Fay Key

Νεοφερμένος

Η Fay Key αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 36 μηνύματα.
Εννοειται πως ειναι απαραιτητα. Δε σου ειπε κανεις να τα μαθεις παπαγαλια,αλλα οσι πιο κοντα γινεται στο βιβλιο.Και απαξ και πεσει ερωτηση που θελει αποκλειστικα ερμηνευτικο σχολιο τι κανεις;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chris1993

Περιβόητο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,920 μηνύματα.
Δεν καταλαβαινω την ειρωνεια σ φιλε...αλλα μου φαινεται χαζομαρα να κατσω να μαθω τοσα σχολεια για μια ασκηση που πιανω 2 βαθμους

Κοίτα, αν είσαι δυνατός σε όλα τα υπόλοιπα και ειδικά στο άγνωστο και δεν σε ενδιαφέρουν τμήματα όπως οι Νομικές (Σε Αθήνα και Θεσσαλονίκη) τότε ναι δεν χρειάζεται. Αλλά επειδή δεν είναι κανείς σε θέση να το ρισκάρει, διάβασε τα και πλησίασέ τα όσο περισσότερο μπορείς.

Εμάς που δίνουμε με το παλαιό μας περίμενα λιγότερους :hmm:

Βασικά, αντιθέτως είναι λίγοι.
Έχω μεγάλη απορία για το τι ποσοστό θέσεων θα δωθεί.
Επιπροσθέτως, θέλω να δω, ποιά τμήματα θα δηλώσουν οι παλαιοί απόφοιτοι μιας και τους περισσότερους δεν τους ενδιαφέρει να πιάσουν απλά μια σχολή, αλλά είτε σε κεντρικές πόλεις είτε σε τμήματα υψηλής ζήτησης (Ιατρική,Νομική, Πολυτεχνείο κλπ)
Τέλος, κρύβω τις επιφυλάξεις μου για το 5ο πεδίο και για το 1ο πεδίο που όπως φαίνεται οι θέσεις θα είναι πλήρως δυσανάλογες με την ζήτηση. :whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Faihh

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Φαίη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 193 μηνύματα.
Κοίτα, αν είσαι δυνατός σε όλα τα υπόλοιπα και ειδικά στο άγνωστο και δεν σε ενδιαφέρουν τμήματα όπως οι Νομικές (Σε Αθήνα και Θεσσαλονίκη) τότε ναι δεν χρειάζεται. Αλλά επειδή δεν είναι κανείς σε θέση να το ρισκάρει, διάβασε τα και πλησίασέ τα όσο περισσότερο μπορείς.



Βασικά, αντιθέτως είναι λίγοι.
Έχω μεγάλη απορία για το τι ποσοστό θέσεων θα δωθεί.
Επιπροσθέτως, θέλω να δω, ποιά τμήματα θα δηλώσουν οι παλαιοί απόφοιτοι μιας και τους περισσότερους δεν τους ενδιαφέρει να πιάσουν απλά μια σχολή, αλλά είτε σε κεντρικές πόλεις είτε σε τμήματα υψηλής ζήτησης (Ιατρική,Νομική, Πολυτεχνείο κλπ)
Τέλος, κρύβω τις επιφυλάξεις μου για το 5ο πεδίο και για το 1ο πεδίο που όπως φαίνεται οι θέσεις θα είναι πλήρως δυσανάλογες με την ζήτηση. :whistle:

οταν λες δυσαναλογες; :/:

Δεν καταλαβαινω την ειρωνεια σ φιλε...αλλα μου φαινεται χαζομαρα να κατσω να μαθω τοσα σχολεια για μια ασκηση που πιανω 2 βαθμους

3 απο τις ερωτησεις που θα σου βαλουν χρειαζονται ερμηνευτικα. Ειδικα για την αλληγορια που απ οτι διαβασα πιστευεις οτι θα πεσει ολους αυτους τους συμβολισμους που εχει απο που τους ξερεις; μονο απο τα ερμηνευτικα τους διαβαζεις δεν υπαρχουν μεσα στη μεταφραση
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΔΕΣΠΟΙΝΑ Μ.

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Δέσποινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Καβάλα (Καβάλα). Έχει γράψει 324 μηνύματα.
Παιδιά, θεωρώ ότι μπορώ να υποβάλλω εδώ το ερώτημά μου, διότι αφορά τις πανελλήνιες. Υπάρχει κάποιος που θέλει να περάσει Κύπρο μέσω πανελληνίων; Αν ναι, θα ήθελα να μου πείτε ποιες είναι οι προϋποθέσεις και ποιες ενέργειες χρειάζονται. Ευχαριστώ πολύ!!:)

Παρακαλώ αν θεωρηθεί ότι το μήνυμα αυτό θα έπρεπε να είναι σε άλλο θέμα μη το διαγράψετε, διότι στα υπόλοιπα σχετικά θέματα που αφορούν τις σπουδές στη Κύπρο δεν μου έχει απαντήσει κάποιος και θα ήθελα τις πληροφορίες όσο πιο γρήγορα γίνεται. Ευχαριστώ και πάλι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

valantis21

Δραστήριο μέλος

Ο valantis21 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 611 μηνύματα.
μονο της αλληγοριας θα διαβασω και ο θεος βοηθος :P :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jims

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο jims αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Νομικής ΕΚΠΑ. Έχει γράψει 1,043 μηνύματα.
Τη μέρα που θα πας να κάνεις το μηχανογραφικό σου, θα ζητήσεις να φτιάξεις και ένα ακόμη μηχανογραφικό για Κύπρο.

μονο της αλληγοριας θα διαβασω και ο θεος βοηθος :P :D

Είναι μεγάλο ρίσκο να το κάνεις αυτό (εάν και εγώ ποντάρω στο ότι θα μπει πολιτεία, γιατί έχει να μπει από το 11). Μην ξεχνάς ότι το γνωστό πιάνει 12 μονάδες (δεδομένου ότι τα αρχαία για το 1ο πεδίο έχουν συντελεστή βαρύτητας 1,3). Τουλάχιστον μεταφράσεις και εισαγωγή πρέπει να τα ξέρεις τέλεια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

allall1

Δραστήριο μέλος

Ο Bilbo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 717 μηνύματα.
Δεν καταλαβαινω την ειρωνεια σ φιλε...αλλα μου φαινεται χαζομαρα να κατσω να μαθω τοσα σχολεια για μια ασκηση που πιανω 2 βαθμους

Τι δυο βαθμούς ρε ,χάνεις όλο το δωδεκαρακι απο το γνωστό ,τωρα αυτο βέβαια μπορει να μη σε πειράζει ,εξαρτάται απο τη σχολή π θες κ τις επιδόσεις σ στα αλά μαθηματα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

StewieFG

Νεοφερμένος

Ο StewieFG αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 51 μηνύματα.
Παιδιά, στα Μαθηματικά, πιστεύετε ότι τώρα που είναι περίοδος επαναλήψεων, αρκεί να λύσω τα επαναληπτικά θέματα του Μπάρλα και κάποιες ασκήσεις σε κάθε ενότητα ή θα πρέπει να κάνω και πιο ανεβασμένου επιπέδου;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

valantis21

Δραστήριο μέλος

Ο valantis21 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 611 μηνύματα.
φιλε μεταφρασεις και εισαγωγες εχω μαθει απ εξω..απλως ερμηνευτικα ο καθηγητης μας εχει πει να μη μαθαινουμε απ εξω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top