Πανελλήνιες 2016

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

formio4

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η formio4 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 304 μηνύματα.
Εγώ ξέρω ότι όταν έχεις ένα στόχο και απίστευτη θέληση να τον πετύχεις θα προσπαθήσεις και θα διαβάσεις όσες περισσότερες ώρες μπορείς και δεν σε νοιάζει αν είναι πολλές 10 ή 15 ή υπερβολικές. Προσωπικά φέτος διαμορφώνω το καθημερινό μου πρόγραμμα με βάση την ύλη που θέλω να καλύψω και διαβάζω όσες ώρες μου πάρει.

Είχα και έναν καθηγητή στο φροντιστήριο που μου έλεγε πέρυσι πρέπει να διαβάζεις συνολικά την εβδομάδα 6 ώρες φυσική, 5 ώρες χημεία, 5 ώρες βιολογία, 3 ώρες έκθεση λες και εγώ ήμουν με το χρονόμετρο.

Επίσης, σημαντικό ρόλο στο διάβασμα παίζει η ψυχολογία, η ενέργεια, η διάθεση, γιατί άνθρωποι είμαστε και όχι μηχανές.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

valantis21

Δραστήριο μέλος

Ο valantis21 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 611 μηνύματα.
Ναι ρε παιδια ωραια αλλα βγειτε και λιγο απο το σπιτι οχι απαραιτητα για κλαμπ γιατι ουτε εγω παω..αλλα για ενα τρεξιμο λιγη γυμναστικη κανα σινεμα κατιιι :P..και σε 2 μηνες θα ψαχνουμε νησι για διακοπεςς
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

GeorgeYnwa!

Νεοφερμένος

Ο GeorgeYnwa! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 79 μηνύματα.
Κατι ακυρο αλλα το σκεφτομαι τωρα τελευταια και δν ξερω σε ποιο αλλο τοπικ να το γραψω...αν πρωτα με το θεο περασω σε μια απο τις καλες σχολες του πολυτεχνειου πιστευετε οτι θα υπαρχει χρονος για καθημερινη γυμναστικη?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bemanos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μοριακός Αρχιτέκτονας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Διδακτορικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,879 μηνύματα.
Κατι ακυρο αλλα το σκεφτομαι τωρα τελευταια και δν ξερω σε ποιο αλλο τοπικ να το γραψω...αν πρωτα με το θεο περασω σε μια απο τις καλες σχολες του πολυτεχνειου πιστευετε οτι θα υπαρχει χρονος για καθημερινη γυμναστικη?

:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Faihh

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Φαίη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 193 μηνύματα.
Κατι ακυρο αλλα το σκεφτομαι τωρα τελευταια και δν ξερω σε ποιο αλλο τοπικ να το γραψω...αν πρωτα με το θεο περασω σε μια απο τις καλες σχολες του πολυτεχνειου πιστευετε οτι θα υπαρχει χρονος για καθημερινη γυμναστικη?

Εγω πιστευω πως ναι ιδιαιτερα στο πρωτο ετος
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mairi98

Νεοφερμένος

Η Mairi98 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 30 μηνύματα.
Κατι ακυρο αλλα το σκεφτομαι τωρα τελευταια και δν ξερω σε ποιο αλλο τοπικ να το γραψω...αν πρωτα με το θεο περασω σε μια απο τις καλες σχολες του πολυτεχνειου πιστευετε οτι θα υπαρχει χρονος για καθημερινη γυμναστικη?
Πιστεύω πως σίγουρα θα έχουμε 2 ώρες ελεύθερες κάθε μέρα, ειδικά το πρώτο έτος
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ultraviolence

Τιμώμενο Μέλος

Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Χημείας ΑΠΘ και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,803 μηνύματα.
Πως τα πάτε με τις επαναλήψεις σας;
Προσωπικά εχω τελειώσει την υλη εκτος απο ενα μάθημα (ατιμο αοδε) και ξεκινάω σταδιακά τις επαναλήψεις.Απο την περσινή μου πείρα ξερω οτι στην αρχή θα φανεί λιγο βουνό αλλά μετά το πέρας τους θα είστε περισσότερο σίγουροι καθώς θα βλέπετε την υλη πιο σφαιρικά.Καλή μας δύναμη!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

μιχαηλ1

Νεοφερμένος

Ο μιχαηλ1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 100 μηνύματα.
Εγω προσωπικα ειμαι θεωρητικη.Απο αυριο ξεκιναω την 3η επαναληψη στην καταραμενη ιστορια και ευελπιστω να τελειωσω την 2η επαναληψη στο γνωστο των αρχαιων.Απο'κει και περα λατινικα και κατι γραμματικες συντακτικα θα τα κανω τακτικες επαναληψεις
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SirJohn

Νεοφερμένος

Ο SirJohn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 68 μηνύματα.
Εγω ολη μερα λυνω ασκησεις μαθηματικα.
Οικονομια σχεδον τελιωσα τα παντα, το ιδιο και προγραμματισμο.Εκθεση κανω συνεχεια ασκησεις πανελληνιων.
Αντε να δωσουμε γιατι εχουμε πεθανει.Ειδικα εμεις που δινουμε 2η φορα.
Καλη επιτυχια σε ολους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

LiViNGtheLiFE

Διάσημο μέλος

Η LiViNGtheLiFE αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 2,226 μηνύματα.
https://www.thetoc.gr/koinwnia/article/deuteros-stin-iatriki-athinwn-diabaza-17-wres-tin-imera
Για όσους λένε οτι το 10ωρο ειναι υπερβολή ,και το παιδι μια χαρα φαίνεται οχι κανα φρικιο

Μάλιστα.
Έχουμε και λέμε: 8 ώρες ύπνος. Πες ξυπνάς 7:30 και μέχρι τις 13:30 είσαι στο σχολείο. 6 ώρες έφυγαν. Μετακινήσεις από σχολείο, σπίτι, φροντιστήριο, χρόνος να ντυθείς ξεντυθείς κλπ μία ώρα μες τη μέρα θα τη φάνε σίγουρα, πολλές φορές παραπάνω. Άλλη μια ώρα να κάτσεις να φας σαν άνθρωπος μεσημέρι-βράδυ και να κάνεις ένα μπάνιο. Από κει και πέρα έχουν μείνει 8 ώρες (στην καλύτερη περίπτωση) στις οποίες πρέπει να συμπεριληφθεί διάβασμα, φροντιστήριο και χρόνος για τον εαυτό σου (ειδάλλως θα σου στρίψει). Αν πούμε δύο ώρες κρατάς για να κάνεις κάτι για σένα, μένουν 6 ώρες ουσιαστικά να αξιοποιήσεις σε διάβασμα και φροντιστήριο. Δεν είναι λίγες. Είναι πολλές. Προσωπικά οι 6 ήταν το μέγιστο που μπορούσα να αξιοποιήσω, συνήθως ήταν λιγότερο. Αλλά δεν είναι λίγο. Προφανώς το ΣΚ (ή σε διακοπές, ή όταν παύουμε το σχολείο) οι ελεύθερες ώρες είναι περισσότερες, αλλά και πάλι δεν γίνεται να αξιοποιηθούν όλες σε διάβασμα, το ξαναλέω. Και δε χρειάζεται κιόλας. Πρέπει τις ώρες που διαβάζεις να είσαι εκεί. Αλλιώς δε διαβάζεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

manolis_98

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο manolis_98 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,055 μηνύματα.
Καλησπέρα ,
στο σχολείο σας ισχύουν οι +50 απουσίες (με χαρτί γιατρού);
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Faihh

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Φαίη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 193 μηνύματα.
αχα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

allall1

Δραστήριο μέλος

Ο Bilbo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 717 μηνύματα.
Μάλιστα.
Έχουμε και λέμε: 8 ώρες ύπνος. Πες ξυπνάς 7:30 και μέχρι τις 13:30 είσαι στο σχολείο. 6 ώρες έφυγαν. Μετακινήσεις από σχολείο, σπίτι, φροντιστήριο, χρόνος να ντυθείς ξεντυθείς κλπ μία ώρα μες τη μέρα θα τη φάνε σίγουρα, πολλές φορές παραπάνω. Άλλη μια ώρα να κάτσεις να φας σαν άνθρωπος μεσημέρι-βράδυ και να κάνεις ένα μπάνιο. Από κει και πέρα έχουν μείνει 8 ώρες (στην καλύτερη περίπτωση) στις οποίες πρέπει να συμπεριληφθεί διάβασμα, φροντιστήριο και χρόνος για τον εαυτό σου (ειδάλλως θα σου στρίψει). Αν πούμε δύο ώρες κρατάς για να κάνεις κάτι για σένα, μένουν 6 ώρες ουσιαστικά να αξιοποιήσεις σε διάβασμα και φροντιστήριο. Δεν είναι λίγες. Είναι πολλές. Προσωπικά οι 6 ήταν το μέγιστο που μπορούσα να αξιοποιήσω, συνήθως ήταν λιγότερο. Αλλά δεν είναι λίγο. Προφανώς το ΣΚ (ή σε διακοπές, ή όταν παύουμε το σχολείο) οι ελεύθερες ώρες είναι περισσότερες, αλλά και πάλι δεν γίνεται να αξιοποιηθούν όλες σε διάβασμα, το ξαναλέω. Και δε χρειάζεται κιόλας. Πρέπει τις ώρες που διαβάζεις να είσαι εκεί. Αλλιώς δε διαβάζεις.

Φίλε μου αναφέρομαι πάντα σε αυτούς που ξαναδίνουν :)

Εγω προσωπικα ειμαι θεωρητικη.Απο αυριο ξεκιναω την 3η επαναληψη στην καταραμενη ιστορια και ευελπιστω να τελειωσω την 2η επαναληψη στο γνωστο των αρχαιων.Απο'κει και περα λατινικα και κατι γραμματικες συντακτικα θα τα κανω τακτικες επαναληψεις
3 επαναλήψεις στην ιστορία :hmm: ελπίζω να εισαι καλός στα σκονάκια :P

Εγω ολη μερα λυνω ασκησεις μαθηματικα.
Οικονομια σχεδον τελιωσα τα παντα, το ιδιο και προγραμματισμο.Εκθεση κανω συνεχεια ασκησεις πανελληνιων.
Αντε να δωσουμε γιατι εχουμε πεθανει.Ειδικα εμεις που δινουμε 2η φορα.
Καλη επιτυχια σε ολους.

Πω ναι ,μεσα σε αυτη τη χρονια διάβασα όσα δεν είχα διαβάσει σε ολη μου τη ζωή :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Nikosfo

Νεοφερμένος

Ο Nikosfo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 26 μηνύματα.
Εγώ διάβαζα 4 ώρες τη μέρα και έγραψα 19+.Τα σάββατα δε διάβαζα τίποτα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nefeli1

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η nefeli1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 216 μηνύματα.
Γεια σας παιδιά,
Ο αδερφός μου ξαναδίνει πανελλαδικές με το νέο σύστημα και δεν κάνει φροντιστήριο για οικονομικούς λόγους. Το πρόβλημα είναι ότι στη Βιολογία Γενικής δεν έχει καταφέρει να βρει κάποιο βοήθημα ή site με ασκήσεις για τις ενότητες που προστέθηκαν στο 1ο και 3ο κεφάλαιο. Έχετε να προτείνετε κάτι;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Faihh

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Φαίη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 193 μηνύματα.
3 επαναλήψεις στην ιστορία :hmm: ελπίζω να εισαι καλός στα σκονάκια :P





προφανως εννοει ολικη επαναληψη! Κατα τα αλλα το καθε κεφαλαιο ξεχωριστα το κανεις αρκετες φορες μεσα στη χρονια
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

orange23

Νεοφερμένος

Η orange23 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 115 μηνύματα.
:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

μιχαηλ1

Νεοφερμένος

Ο μιχαηλ1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 100 μηνύματα.
ξερει κανεις ποτε θα βγαλει θεματα ο οεφε;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δημοσιοκαφρος-γραφος

Διακεκριμένο μέλος

Ο Σωτήρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 6,852 μηνύματα.
ξερει κανεις ποτε θα βγαλει θεματα ο οεφε;

αν δε κάνω λάθος ο οεφε βγάζει θέματα τη Μεγάλη βδομάδα του Πάσχα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

μιχαηλ1

Νεοφερμένος

Ο μιχαηλ1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 100 μηνύματα.
ευχαριστω πολυ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top