Πανελλήνιες 2016

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

formio4

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η formio4 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 304 μηνύματα.
Επειδή κάποιος διαβάζει 10-15 ώρες και εσείς δεν μπορείτε, λέτε ότι δεν είναι αποδοτικό για να νιώσετε καλύτερα με το 3ωρο διάβασμα που κάνετε.
Έλεος, γιατί τόση κακία; Ναι αυτοί που διαβάζουν τόσες ώρες είναι λίγοι, όπως λίγοι είναι εξάλλου αυτοί που γράφουν άριστα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

valantis21

Δραστήριο μέλος

Ο valantis21 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 611 μηνύματα.
Κανεις που να εμεινε σαββατο μεσα νσ διαβασειι;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Faihh

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Φαίη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 193 μηνύματα.
Εγω ειμαι της γνωμης πως το διαβασμα ειναι υποθεση του καθενος. Καποιος μπορει να διαβαζει πολλες ωρες και να βγαζει καποια υλη ενω καποιος αλλος μπορει να διαβαζει λιγοτερες και να βγαζει περισσοτερη! Πολλοι παραγοντες παιζουν. Ικανοτητα αποστηθισης συγκεντρωση εμβαθυνση... Εγω απλα ρωτησα επειδη πραγματικα το ειχα απορια :P εαν δηλαδη μπορει και ανταπεξερχεται στις 15 ωρες εαν ναι προφανως και καλα κανει! Οπως και να εχει συνεχιζω να πιστευω πως οτι και να κανουμε πρεπει πρωτα απ ολα να υπακουμε στο σωμα μας προκειμενου να εχουμε μια καλη σωματικη αλλα και ψυχικη κατασταση! Peace! :thumbsup:

Εγω οπως βλεπεις :P Γραφω αυριο ιστορια κατευθυνσης στη μιση υλη!!! :( Και οι περισσοτεροι φιλοι μου πηγαν σε παρτυ :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

LiViNGtheLiFE

Διάσημο μέλος

Η LiViNGtheLiFE αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 2,226 μηνύματα.
Και στα αποτελέσματα... ξεσκεπάζεται η μετριότητα (για να μην πω κάτι άλλο) των "διαβάζω όλη μέρα κι όλη νύχτα, κοιμάμαι 1 και ξυπνάω στις 5 το ξημέρωμα να διαβάσω" . Το ίδιο στις πανελλήνιες, στις εξεταστικές στο πανεπιστήμιο, και ποιος ξέρει που αλλού... :P
1ον γιατί αν όντως διαβάζεις τόσες ώρες, δεν διαβάζεις αλλά χαζεύεις μια σελίδα χωρίς να καταλαβαίνεις τίποτα, εκτός και είσαι πια το φαινόμενο-τέρας συγκέντρωσης (αν είσαι βέβαια αυτό γιατί να χρειάζεσαι 15 ώρες; :hmm: )
2ον γιατί οι περισσότεροι που κυριολεκτικά το φωνάζουν αυτό σ όποιον βρουν μπροστά του , έχουν ανάγκη να το παίξουν "κάτι" και να δικαιολογηθούν στους άλλους αλλά και στον εαυτό πως για μία πιθανή αποτυχία φταίει το σχολείο/φροντιστήριο/σύστημα και όχι εκείνοι.

Όλοι όσοι αρίστευσαν διάβαζαν, αλλά όχι 15 ώρες τη μέρα. Βγήκε η άλλη και έλεγε "η μαμά μου μου έφτιαχνε το πρόγραμμα, να διαβάζω 10 ώρες τη μέρα... μπουρουμπουρου και έτσι έβγαλα τα 19900 or whatever" και την έχουμε κάνει σημαία. Ας χαλαρώσουμε λίγο. Όποιος διάβαζε συστηματικά αυτά τα χρόνια και έκανε και φέτος μια σωστή δουλειά θα τα πάει πάρα πολύ καλά. :)
Όποιος και αν είναι ο στόχος, δε χρειάζονται ξενύχτια ούτε εξαντλητικά φροντιστήρια 20 ωρών τη βδομάδα. Αντίθετα σε πάνε πίσω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jims

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο jims αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Νομικής ΕΚΠΑ. Έχει γράψει 1,043 μηνύματα.
Γενικά πάντως δεν σημαίνει οτι, οποιος διαβάζει πολλές ώρες, θα γράψει καλά. Ξέρω παιδιά που διάβαζαν 10 ώρες και μετά βίας έβγαλαν ενα 18000 και αλλά παιδιά έβγαλαν τα ίδια μορια αλλά και παραπάνω με το μισο διάβασμα (αναφέρομαι πιο πολύ στη θεωρητική γτ για τις αλλες κατευθύνσεις δεν γνωρίζω πολλά). Ενα χαρακτηριστικο παράδειγμα παιδιού που γνωρίζω: έγραψε 19200 με 5-6 ώρες ημερησιου διαβασματος, την στιγμη που αλλά παιδιά με παραπανω ώρες πήγαν πιο κάτω. Βέβαια παιζει ρολο και η ψυχολογία του καθενός αλλά και ο τροπος διαβάσματος και αφομοιωσης αυτών που διαβάζει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mairi98

Νεοφερμένος

Η Mairi98 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 30 μηνύματα.
κοπελια και γω σαν εσενα ειμαι 3-4 ωρες διαβαζω..και δεν εχω σχολειο..πιστευω ειναι μια χαρα

Εγώ η αλήθεια ειναι ότι τα χτυπάω τα 10ωρα μου πλέον
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ρυζόγαλο

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Ρυζόγαλο αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 232 μηνύματα.
Επειδή κάποιος διαβάζει 10-15 ώρες και εσείς δεν μπορείτε, λέτε ότι δεν είναι αποδοτικό για να νιώσετε καλύτερα με το 3ωρο διάβασμα που κάνετε.
Έλεος, γιατί τόση κακία; Ναι αυτοί που διαβάζουν τόσες ώρες είναι λίγοι, όπως λίγοι είναι εξάλλου αυτοί που γράφουν άριστα.

:whatever:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

scareless

Νεοφερμένος

Ο scareless αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 16 μηνύματα.
Επειδή κάποιος διαβάζει 10-15 ώρες και εσείς δεν μπορείτε, λέτε ότι δεν είναι αποδοτικό για να νιώσετε καλύτερα με το 3ωρο διάβασμα που κάνετε.
Έλεος, γιατί τόση κακία; Ναι αυτοί που διαβάζουν τόσες ώρες είναι λίγοι, όπως λίγοι είναι εξάλλου αυτοί που γράφουν άριστα.

:whatever: vol 2
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

allall1

Δραστήριο μέλος

Ο Bilbo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 716 μηνύματα.
Βλέπω οτι το σχόλιο μου εχει προκαλέσει πολλές αντιδράσεις :D άλλοι κοροϊδεύουν άλλοι ειρωνεύονται και άλλοι δυσπιστούν .αυτο που έχω να πω ειναι οτι το προγραμμα αυτο ταιριάζει σε ΜΕΝΑ ( το διαβαδσμα του καθενός εξαρτάται απο πολλούς παράγοντες ) φυσικά και ειναι εξαντλητικό και οχι μονο και φυσικά και υπήρχαν στιγμές που απλα δεν μπορούσα να συνεχίσω το διάβασμα .σπανια ..αλλα το γεγονός οτι εχει μείνει μονο ένας μήνας μέχρι τις παν με κανει να θέλω να διαβάσω ακόμα περισσότερο καθώς τα πιο δύσκολα αποτελούν πλέον παρελθόν ....έρχονται κ πάλι οι ολοήμερες βολτουλες και τα βραδινά μπανακια
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

valantis21

Δραστήριο μέλος

Ο valantis21 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 611 μηνύματα.
ρε παιδια της θεωρητικης να ρωτησω..στην ιστορια στις εθνικες γαιες εκτος απο τον ορισμο διαβασατε ολο το μαθημα? γτ ειναι πανδυσκολο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Faihh

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Φαίη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 193 μηνύματα.
ρε παιδια της θεωρητικης να ρωτησω..στην ιστορια στις εθνικες γαιες εκτος απο τον ορισμο διαβασατε ολο το μαθημα? γτ ειναι πανδυσκολο

γιατι εχεις πολλες επιλογες; :P συμφωνω πως ειναι δυσκολο αλλα προφανως και πρεπει να το διαβασεις ολο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

valantis21

Δραστήριο μέλος

Ο valantis21 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 611 μηνύματα.
πφφφ απο αυριο ξεκιναω οσο εχω καιροο
:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kleop

Πολύ δραστήριο μέλος

Η kleop αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,469 μηνύματα.
Επειδή κάποιος διαβάζει 10-15 ώρες και εσείς δεν μπορείτε, λέτε ότι δεν είναι αποδοτικό για να νιώσετε καλύτερα με το 3ωρο διάβασμα που κάνετε.
Έλεος, γιατί τόση κακία; Ναι αυτοί που διαβάζουν τόσες ώρες είναι λίγοι, όπως λίγοι είναι εξάλλου αυτοί που γράφουν άριστα.
Δηλαδη πιστευεις οτι αυτοι που διαβαζουν μονο πανω απο 10 ωρες ειναι οι αριστουχοι;Δεν το νομιζω και δεν θα αναφερθω σε παραδειγματα γνωστων κλπ.Οπως εχω γραψει και παραπανω το προγραμμα που τηρει ο καθενας ειναι εντελως υποκειμενικο και δεν χρειζεται να το συγκρινουμε.Υπαρχουν περιπτωσεις που ενα ατομο καθεται στο πισι ας πουμε ολη μερα και το βραδυ αποφασιζει να διαβασει και να λυσει καμια 20αρια ασκησεις μαθηματικων και στην αλλη περιπτωση υπαρχει ενα αλλο ατομο που ολη την μερα πασχιζε να λυσει τις ιδιες 20 ασκησεις μαθηματικων.Τι σημαινει δηλαδη οτι ο χρονος εκφραζει και την ποιοτητα του διαβασματος;Μην παρερμηνευουμε ορισμενα πραγματα.Σημασια εχει η ποιοτητα και οχι η ποσοτητα του διαβασματος ειδικα την συγκεκριμενη χρονικη περιοδο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

TrainMan

Νεοφερμένος

Ο TrainMan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 21 μηνύματα.
Καλησπερα. Θα ηθελα να ρωτησω 2 πραγματα:

1) Επειδη δινω με τ παλιο συστημα, θα ηθελα να κανω μια ερωτηση. Οι βασεις θα ειναι ιδιες με αυτων π θα δωσουν μ τ καινουριο συστημα? Δλδ αν η σχολη Χ εχει 15000 μορια στο νεο συστημα, θα εχει κ στο παλιο?
2)Εχουμε κανενα sos στην Εκθεση οπως περυσι? (Βεβαια διερευσε την τελευταια μερα αλλα ρωταω μηπως κ ξερουμε :P )
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

formio4

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η formio4 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 304 μηνύματα.
Δηλαδη πιστευεις οτι αυτοι που διαβαζουν μονο πανω απο 10 ωρες ειναι οι αριστουχοι;Δεν το νομιζω και δεν θα αναφερθω σε παραδειγματα γνωστων κλπ.Οπως εχω γραψει και παραπανω το προγραμμα που τηρει ο καθενας ειναι εντελως υποκειμενικο και δεν χρειζεται να το συγκρινουμε.Υπαρχουν περιπτωσεις που ενα ατομο καθεται στο πισι ας πουμε ολη μερα και το βραδυ αποφασιζει να διαβασει και να λυσει καμια 20αρια ασκησεις μαθηματικων και στην αλλη περιπτωση υπαρχει ενα αλλο ατομο που ολη την μερα πασχιζε να λυσει τις ιδιες 20 ασκησεις μαθηματικων.Τι σημαινει δηλαδη οτι ο χρονος εκφραζει και την ποιοτητα του διαβασματος;Μην παρερμηνευουμε ορισμενα πραγματα.Σημασια εχει η ποιοτητα και οχι η ποσοτητα του διαβασματος ειδικα την συγκεκριμενη χρονικη περιοδο.

Αυτό που θέλω να πω είναι ότι ο χρόνος που χρειάζονται δυό άτομα με καλές βάσεις από τα προηγούμενα χρόνια για να εμπεδώσουν συγκεκριμένες έννοιες και να λύσουν μια ποικιλία ασκήσεων είναι περίπου ο ίδιος. Εσείς παίρνετε τα δύο άκρα και τα συγκρίνετε, τον μαθητή του 5 και την ιδιοφυία και λέτε ααα είναι τελείως υποκειμενικό. Με 3ωρο διάβασμα ένας μέσος μαθητής δεν προλαβαίνει να βγάλει τίποτα. Εξαρτάται φυσικά και τι στόχους έχεις.

Ναι αυτοί που έβγαλαν τόσα μόρια ήταν άτομα που ξεσκίστηκαν στο διάβασμα και κάθε μέρα χτυπούσαν 10-15 ώρες στο διάβασμα, αλλά σε εσένα θα πουν ότι διάβαζαν ένα 2ωρο καθημερινά και πήγαιναν μπαλέτο, μπάσκετ, τέννις και βιολί.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

kleop

Πολύ δραστήριο μέλος

Η kleop αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,469 μηνύματα.
Αυτό που θέλω να πω είναι ότι ο χρόνος που χρειάζονται δυό άτομα με καλές βάσεις από τα προηγούμενα χρόνια για να εμπεδώσουν συγκεκριμένες έννοιες και να λύσουν μια ποικιλία ασκήσεων είναι περίπου ο ίδιος. Εσείς παίρνετε τα δύο άκρα και τα συγκρίνετε, τον μαθητή του 5 και την ιδιοφυία και λέτε ααα είναι τελείως υποκειμενικό. Με 3ωρο διάβασμα ένας μέσος μαθητής δεν προλαβαίνει να βγάλει τίποτα. Εξαρτάται φυσικά και τι στόχους έχεις.

Ναι αυτοί που έβγαλαν τόσα μόρια ήταν άτομα που ξεσκίστηκαν στο διάβασμα και κάθε μέρα χτυπούσαν 10-15 ώρες στο διάβασμα, αλλά σε εσένα θα πουν ότι διάβαζαν ένα 2ωρο καθημερινά και πήγαιναν μπαλέτο, μπάσκετ, τέννις και βιολί.
Δεν συγκρινα εναν μαθητη του 5 με μια ιδιοφυια,αλλα εναν μεσο μαθητη με μια ιδιοφυια.Δεν θελω να το τραβηξω το θεμα γιατι θα παει αλλου μετα.
Για την τελευταια προταση που εγραψες συμφωνω μαζι σου και δεν μπορω να καταλαβω γιατι το λενε αυτο.Μονο για να φανουν κουλ και οτι τα προλαβαινουν ολα.Και για να μην παρεξηγηθω και εγω διαβαζα αρκετες ωρες αλλα με σχολειο φροντιστηριο δεν σου βγαινει που να χτυπιεσαι.Μετα θα εξαντληθεις και δεν θα εχεις αντοχες για τον Μαιο.Τωρα για οσους ξαναδινουν(περασα και απο αυτο το σταδιο) ειναι αλλη φαση.Εκει απουσιαζει ο χρονος του σχολειου,οποτε ηδη εχεις ενα 7ωρο διαβασματος παραπανω.Επισης εχεις και τις περσινες γνωσεις και αναλυεις το πραγμα αρκετα παραπανω.
Και για να μην ξεχνιομαστε οι πανελληνιες ειναι ενα κεφαλαιο που παρομοιο πραγμα δεν θα σου ξανατυχει.Ενταξει και στις εξεταστικες αν εχεις μεγαλους στοχους διαβαζεις,αλλα με τις πανελληνιες δεν συγκρινεται.Οχι τοσο απο ογκο διαβασματος,αλλα οσο ανεβαινεις και ηλικια τοσο καλυτερα καταλαβαινεις ορισμενα πραγματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ρυζόγαλο

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Ρυζόγαλο αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 232 μηνύματα.
Αυτό που θέλω να πω είναι ότι ο χρόνος που χρειάζονται δυό άτομα με καλές βάσεις από τα προηγούμενα χρόνια για να εμπεδώσουν συγκεκριμένες έννοιες και να λύσουν μια ποικιλία ασκήσεων είναι περίπου ο ίδιος. Εσείς παίρνετε τα δύο άκρα και τα συγκρίνετε, τον μαθητή του 5 και την ιδιοφυία και λέτε ααα είναι τελείως υποκειμενικό. Με 3ωρο διάβασμα ένας μέσος μαθητής δεν προλαβαίνει να βγάλει τίποτα. Εξαρτάται φυσικά και τι στόχους έχεις.

Ναι αυτοί που έβγαλαν τόσα μόρια ήταν άτομα που ξεσκίστηκαν στο διάβασμα και κάθε μέρα χτυπούσαν 10-15 ώρες στο διάβασμα, αλλά σε εσένα θα πουν ότι διάβαζαν ένα 2ωρο καθημερινά και πήγαιναν μπαλέτο, μπάσκετ, τέννις και βιολί.

:whatever:



Δεν έχεις πραγματικά ιδέα και αυτό είναι λυπηρό. Ποιοι είναι άραγε αυτοί που διάβαζαν 10-15 ώρες την ημέρα?

Α ναι είναι αυτοί οι καημένοι που ζούσαν μέσα στο άγχος, που έγραφαν το σχολείο στις μπάλες τους διαβάζοντας για το φροντιστήριο, που ξενυχτούσαν(διαβάζοντας?) μέχρι τις 2-3 τα ξημερώματα και το διαφήμιζαν, που έπρηζαν τις δικές μας μπάλες, αλλά και των καθηγητών, για το ότι δεν μπορούν να αφιερώσουν 2-3 ώρες κάποιες φορές για ένα διαγώνισμα σε κάποιο μάθημα γενικής, που στις Πανελλήνιες δεν τα πήγαν όπως πίστευαν ότι θα τα πάνε. Είναι αυτοί που θεωρούν ότι κάνανε κάτι τρομερό στη γ λυκείου και ότι όλος ο κόσμος τους χρωστάει "εγώ από Πανελλήνιες πέρασα παιδί μου, δούλεψα πολύ σκληρά, μάτωσα και τώρα στο πανεπιστήμιο θα περάσω καλά, α ρε φοιτητικά χρόνια, τώρα θα διασκεδάσω. Τι; Το πανεπιστήμιο θέλει διάβασμα? Σιγά μωρέ, εγώ από Πανελλήνιες πέρασα, σιγά τα αυγά".

Θες να μάθεις ποια είναι, ή ποια πρέπει να είναι, μια τυπική μέρα ενός μαθητή της γ λυκείου?
Σε μέρες που έχει και σχολείο και φροντιστήριο, 3-4 ώρες διάβασμα και ύπνος σχετικά νωρίς.
Σε μέρες που δεν έχει τίποτα, 6 μέχρι 8, άντε το πολύ 9 ώρες.

Υπάρχουν και μέρες που θα χρειαστεί να διαβάσεις και πάνω από 10, αλλά αυτές είναι πολύ πολύ λίγες. Υπάρχουν επίσης και μέρες που δε θα έχεις ενέργεια και όρεξη για ούτε 1 ώρα, αλλά και αυτές πρέπει να είναι πολύ πολύ λίγες, καθώς όλο αυτό το διάστημα δε θα κάνεις τις αχρείαστες υπερβολές που κάνουν μερικοί μερικοί.

Οι ώρες είναι ενδεικτικές και αφορούν ένα μαθητή που δεν έχει τρελά κενά. Αν έχει τρελά κενά, τότε σε ένα έτος δε θα γράψει πολύ, αυτό είναι δεδομένο.

Επίσης κάτι που ίσως να προκαλέσει διχασμό είναι το εξής: Όποιος διαβάζει, γράφει. Μια φορά μπορεί κανείς να μην γράψει σε ένα μάθημα(για όσο διάβασε), κατανοητό, άνθρωποι είμαστε, αλλά σε όλα? Τότε δεν έκανε το διάβασμα που έπρεπε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΑmyC

Νεοφερμένος

Η ΑmyC αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Ιατρικής ΕΚΠΑ. Έχει γράψει 51 μηνύματα.
Αχαχα μμμ η μαμα της της εφτιαχνε το προγραμμα?? Σαν να ξερω για ποια λες! ;):P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

formio4

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η formio4 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 304 μηνύματα.
Διάβασε το 1ο μήνυμα μου σε αυτή την σελίδα.
Γενικά δεν θα διαφωνήσω σε αυτά που λες, τέσπα δεν έχω χρόνο να απαντήσω, γιατί έχω και διάβασμα.
Μετά τις πανελλήνιες αν θες το συζητάμε αναλυτικά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mairi98

Νεοφερμένος

Η Mairi98 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 30 μηνύματα.
γιατι εχεις πολλες επιλογες; :P συμφωνω πως ειναι δυσκολο αλλα προφανως και πρεπει να το διαβασεις ολο

ρε παιδια της θεωρητικης να ρωτησω..στην ιστορια στις εθνικες γαιες εκτος απο τον ορισμο διαβασατε ολο το μαθημα? γτ ειναι πανδυσκολο

Πραγματικά ειναι πολύ δύσκολο αλλα δεν νομιζω ότι συγκρίνεται με το έξω ελλαδικό κεφάλαιο . Αυτο μάλιστα ειναι παλούκι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top