Πανελλήνιες 2016

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

allall1

Δραστήριο μέλος

Ο Bilbo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 716 μηνύματα.
Όσον αφορά τις πηγες στην ιστορία κατ. Ποιο τροπο προτιμάτε ..να αναφέρετε πρώτα τις ιστορικές γνώσεις κ ύστερα περίληψη πηγής ή τον σύνθετο πηγή μεσα στις ιστορικές γνώσεις .....εμένα προσωπικά ο 2ος μ φενεται πολυ δύσκολος
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

idoctorwho

Νεοφερμένος

Ο idoctorwho αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 30 μηνύματα.
ρε παιδια σχετικα με βιολογια γενικης στις ασκησεις χρειαζετε τιποτα τρελα μαθηματικα? η απλα θεωρια στην πραξη?

Κεφαλαιο 1ο και 3ο δν θελει μαθηματικα,στο 2ο στην Οικολογια απλα πρεπει να ξερεις να κανεις καμια διαιρεση και πολλαπλασιασμο με το 10 και κατι τετοια λιγο γελοια!Απλα πρεπει να ξερεις σουπερ τελεια την θεωρια ωστε να τα εφαρμοσεις (και συχνα την ζητανε να την γραψεις κι ολας) :whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

valantis21

Δραστήριο μέλος

Ο valantis21 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 611 μηνύματα.
εγινε φιλε ευχαριστω πολυ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lazos95

Νεοφερμένος

Ο lazos95 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 55 μηνύματα.
Αυτη τη δουλεια θα κανουμε; Ε τοτε γιατι να δωσω φετος να παω κατευθειαν του χρονου!

Δεν είναι λογική όμως αυτή. Εγώ έδωσα 3 φορές και δε το μετάνιωσα στιγμή. Η προσπάθεια στο τέλος πάντα θα ανταμείβεται! ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jims

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο jims αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Νομικής ΕΚΠΑ. Έχει γράψει 1,043 μηνύματα.
Όσον αφορά τις πηγες στην ιστορία κατ. Ποιο τροπο προτιμάτε ..να αναφέρετε πρώτα τις ιστορικές γνώσεις κ ύστερα περίληψη πηγής ή τον σύνθετο πηγή μεσα στις ιστορικές γνώσεις .....εμένα προσωπικά ο 2ος μ φενεται πολυ δύσκολος

Γενικά η βαθμολόγηση της πηγής έχει κάποια υποκειμενικοτητα. Μπορεί δηλαδή με τον πιο ευκολο τροπο, να παραθετεις δηλαδη τα στοιχεια του βιβλίου και εντευθεν τα στοιχεια της πηγης, ο ένας διορθωτής να σου βάλει 25/25 και ο άλλος λογου χάρη 19 /25 γιατί του κακοφανηκε ο συγκεκριμένος τροπος ανάλυσης. Γνώμη μου είναι, όταν και όσο μπορείς, να το κανεις συνδυαστικά. Εαν δυσκολεύεται ζητα βοήθεια απο τον καθηγητή σου ή από τον φροντιστή σου. Εαν στις πανελλήνιες, βέβαια, αισθάνεσαι οτι δυσκολεύεται ή δεν γίνεται να την αναλύσεις συνδυαστικα, προτίμησε τον κλασικό τρόπο. Μην τέλειωσει ο χρονος και δεν εχεις προλάβει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Faihh

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Φαίη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 193 μηνύματα.
Κι εγω παντα προσπαθω να τις κανω πλεκτες... εαν ομως εκεινη τη στιγμη δεν σου βγει μην το πιεσεις καντο κανονικα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

GeorgeYnwa!

Νεοφερμένος

Ο GeorgeYnwa! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 79 μηνύματα.
Παιδια στα κυριακατικα που κυμαινονται οι βαθμολογιες σας???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

StavMed

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η StavMed αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια του τμήματος Ιατρικής Πατρών (Πάτρα) και μας γράφει απο Μεσσήνη (Μεσσηνία). Έχει γράψει 183 μηνύματα.
Δεν είναι λογική όμως αυτή. Εγώ έδωσα 3 φορές και δε το μετάνιωσα στιγμή. Η προσπάθεια στο τέλος πάντα θα ανταμείβεται! ;)

Ειναι εξαιρετικά ενθαρρυντικό αυτό που λες! Σε ποιά σχολή στοχεύσεις αν επιτρέπεται?

Πάντως μπράβο! Σε ευχαριστώ ακόμη κ αν δε σε γνωρίζω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

idoctorwho

Νεοφερμένος

Ο idoctorwho αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 30 μηνύματα.
Παιδια στα κυριακατικα που κυμαινονται οι βαθμολογιες σας???
Σε γενικά νορμαλ επίπεδα ή βασικά σε επίπεδα που εγώ νιώθω οκ!Εκθεση 15-17 ,Αεππ 13-16, Μαθηματικά κάνα 3-4 τυχερός θα είμαι αν γραψω :whistle: βιολογία γενικης 18+ και αοθ να πω την αλήθεια μ δν ενδιαφερει τόσο πολύ το πεδίο αυτό οπότε δν του πολυδινω σημασία :whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

valantis21

Δραστήριο μέλος

Ο valantis21 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 611 μηνύματα.
φιλε μου βιολογια γιατι 18+? ξες τοσο καλα την θεωρια? και οι ασκησεις ειναι δυσκολες
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Faihh

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Φαίη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 193 μηνύματα.
Δεν είναι λογική όμως αυτή. Εγώ έδωσα 3 φορές και δε το μετάνιωσα στιγμή. Η προσπάθεια στο τέλος πάντα θα ανταμείβεται! ;)

Προφανως και καλα εκανες! Απλα προσωπικα δεν νομιζω πως θα μπορουσα ποτε να ξαναδωσω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ultraviolence

Τιμώμενο Μέλος

Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Χημείας ΑΠΘ και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,797 μηνύματα.
Παιδια στα κυριακατικα που κυμαινονται οι βαθμολογιες σας???
Μαθηματικα 17-18 τις περισσοτερες φορες
Φυσικη 12-13 :whistle:
Εκθεση 15-17
Βιολογια γυρω στο 19
Αοδε δυο εχω γραψει ολα κι ολα, 20 και στα δυο
Αεππ 15-16
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

formio4

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η formio4 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 304 μηνύματα.
Προφανως και καλα εκανες! Απλα προσωπικα δεν νομιζω πως θα μπορουσα ποτε να ξαναδωσω

Και εγώ έτσι έλεγα, αλλά αν δεν έχεις λεφτά για εξωτερικό και έχεις περάσει σε μια άσχετη σχολή θα αφήσεις να περάσουν 4 χρόνια άδικα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

GeorgeYnwa!

Νεοφερμένος

Ο GeorgeYnwa! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 79 μηνύματα.
Εγω στα κυριακατικα τα πηγαινω πολυ καλα...εχω γραψει σχεδον σε ολα πανω απο 90...αλλα αγχωνομαι μηπως απλα βαζουν ευκολα για να νιωσουμε αυτοπεποιθεση :/
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

formio4

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η formio4 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 304 μηνύματα.
Στο φροντιστήριο που πηγαίνω σε αυτούς που δίνουν 1η φορά βάζουν εύκολα θέματα και τώρα που ξαναδίνω γράφω τα κανονικής δυσκολίας και διαπιστώνω το δούλεμα που τρώγαμε πέρυσι. Είναι κολπάκι του φροντιστηρίου για να κρατήσει τους πελάτες, γιατί αν δεν έγραφε κανένας καλά, όλοι θα έφευγαν.

Τώρα εξαρτάται και το φροντιστήριο, αλλά και τον καθηγητή.
Μην πιστεύεις κανέναν, μόνο τον εαυτό σου και τις δυνάμεις σου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mairi98

Νεοφερμένος

Η Mairi98 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 30 μηνύματα.
Ειναι εξαιρετικά ενθαρρυντικό αυτό που λες! Σε ποιά σχολή στοχεύσεις αν επιτρέπεται?

Πάντως μπράβο! Σε ευχαριστώ ακόμη κ αν δε σε γνωρίζω

Πραγματικά μπράβο σου , εγώ το σκέφτομαι αν δεν περάσω με την πρώτη αν θα ξαναδωσω
Μου φαίνεται αδύνατο να ξαναπεράσω την όλη διαδικασία :/::worry:

Προφανως και καλα εκανες! Απλα προσωπικα δεν νομιζω πως θα μπορουσα ποτε να ξαναδωσω

Ούτε και εγώ με φαντάζομαι να ξαναδίνω του χρόνου .....:worry::worry::worry::worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

ultraviolence

Τιμώμενο Μέλος

Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Χημείας ΑΠΘ και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,797 μηνύματα.
Ουτε εγω φανταζομουν οτι θα εδινα ξανα αλλα δε μου αρεσει η σχολη που περασα περσι και πεισμωσα,ειπα θα τα καταφερω και προς το παρον τα παω καλα και στο διαβασμα και στη ψυχολογια.Αξιζει να ξαναδωσετε,δεν εχετε ιδεα ποσο γρηγορο θα σας φανει.Σαν χθες μου φαινεται που ξεκινησα διαβασματα.
Οποτε παιδακια -κουφια η ωρα- αν εχετε και τη παραμικρη σκεψη για να ξαναδωσετε,μη το πολυσκεφτειτε,καντε το.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vasilakis13

Δραστήριο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 717 μηνύματα.
Καλό θα ήταν πάντως να μην το σκέφτεστε από τώρα σαν εναλλακτικό σενάριο, πολύ εύκολα μπορεί να επαναπαυθείτε στην ιδέα αν βρείτε τα σκούρα ακόμα και υποσυνείδητα, πρέπει να υπάρχει μια πίεση (που σίγουρα υπάρχει :P , απλά λέμε τώρα) για να αποδώσει κανείς στο μέγιστο των δυνατοτήτων του.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

idoctorwho

Νεοφερμένος

Ο idoctorwho αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 30 μηνύματα.
φιλε μου βιολογια γιατι 18+? ξες τοσο καλα την θεωρια? και οι ασκησεις ειναι δυσκολες
Φίλε άσε, έχω κόλλημα με βιολογία! Γενικά την λατρεύω σαν μάθημα και διαβάζω σχεδόν θα έλεγα κάθε μέρα (και μου αρέσει αυτή η διαδικασία η μαζόχα :worry: ) Οι ασκήσεις δεν τις θεωρώ δύσκολες απλά θεωρώ ότι πολλές φορές είναι συνδυαστικες με αποτέλεσμα να πρέπει να γνωρίζεις πολύ καλα διαφορά κομμάτια του βιβλίου! Πάντως να ξέρεις ότι σε κάθε κεφαλαιο(ειδικα 1ο και 3ο)υπάρχουν standard κομμάτια θεωρίας που αν τα ξέρεις καλά και πέσουν περνεις σχετικά ευκολα τις 50 μονάδες τρίτου και τέταρτου θεματος!Ο φόβος μου είναι το δεύτερο θέμα που θα είναι κάποιες ερωτήσεις εντελώς τυχαίες από όλο το βιβλίο :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dimitrakak

Νεοφερμένος

Η Dimitrakak αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 31 μηνύματα.
Εγω στα κυριακατικα τα πηγαινω πολυ καλα...εχω γραψει σχεδον σε ολα πανω απο 90...αλλα αγχωνομαι μηπως απλα βαζουν ευκολα για να νιωσουμε αυτοπεποιθεση :/
Κοιτα βασικα ειναι αναλογα με το φροντηστηριο σε εμας βαζουν πανδυσκολα θεματα και σε ολο το φραντηστηριο που εκτεινεται σε πολλες περιοχες της αττικης μονο 3-4 παιδια γραφουν πανω απο ενενηντα τωρα ενα αλλο φροντηστηριο που πηγαινουν αλλα παιδια απο το σχολειο γραφουν πολυ ανετα καλους βαθμους και τελειωνουν πριν το τριωρο σε αντιθεση με εμας που περνουμε ολο το τριωρο και πολλες φορες δεν φτανει κιολας οποτε θα σου ελεγα να το δεις συγκριτικα με τους αλλους αν εχεις διαφορα απο τους αλλους τοτε ειναι δυσκολα και αξιζεις αυτους τους βαθμους αλλιως αν νθελεις να σου ανεβει η αυτοπεποιηθηση σου και να το αντιμετωπισεις αντικειμενικα δες πανελληνιες αλλων χρονων και δες αν μπορεις να ανταποκριθεις
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top