Πανελλήνιες 2016

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

a(po)tyxia

Νεοφερμένος

Ο a(po)tyxia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 81 μηνύματα.
Ενταξει νομιζω ειναι υπερβολικο αυτο.Δεν εχει σημασια ο χωρος που θα γραψεις,εξαλλου εκεινη την ωρα μονο τους τοιχους δεν θα κοιτας,αλλά θα εισαι προσηλωμενος/η στο γραπτο σου.Και εγω δεν ηθελα να γραψω αρχικα στο παλιο μου σχολειο,αλλά μετα το αποδεχτηκα.Αφηστε που εχουν ηδη το απολυτηριο.Ενω αν πας σε αλλο σχολειο τα θελει ολα παλι απο την αρχη.:P
Δε διαφωνώ, πολλές φορές έχω σκεφτεί πως ίσως δεν το αντιμετωπίζω τόσο ψύχραιμα το ζήτημα. Αυτό που έχω συνειδητοποίησει όμως, είναι ότι είμαι ψυχολογικός "παίκτης". Πέρυσι ο πισινός μου (αυτός που καθόταν από πίσω μου ντε) στις εξετάσεις, ήταν μαθηταράς και σ' όλα τα μαθήματα τελειωνε στη μιάμιση ώρα περίπου. Έγραψε πολύ καλά τελικά (19.000). Εν πάση περιπτώσει αυτό που ήθελα να πω είναι πως η παρουσία και μόνο ενός πολύ καλού, ευστρόφου, και γενικά πανέξυπνου μαθητή, με άγχωνε πάρα πολύ. Αν όμως δε γνώριζα ποιος είναι, πιθανότατα δε θα είχα όλον αυτό τον περιττό φόρτο ανόητων σκέψεων στο κεφάλι μου την ώρα της εξέταης και ίσως θα τα είχα πάει πολύ καλύτερα, όσο απίστευτο κι αν ακούγεται.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

kleop

Πολύ δραστήριο μέλος

Η kleop αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,469 μηνύματα.
Δε διαφωνώ, πολλές φορές έχω σκεφτεί πως ίσως δεν το αντιμετωπίζω τόσο ψύχραιμα το ζήτημα. Αυτό που έχω συνειδητοποίησει όμως, είναι ότι είμαι ψυχολογικός "παίκτης". Πέρυσι ο πισινός μου (αυτός που καθόταν από πίσω μου ντε) στις εξετάσεις, ήταν μαθηταράς και σ' όλα τα μαθήματα τελειωνε στη μιάμιση ώρα περίπου. Έγραψε πολύ καλά τελικά (19.000). Εν πάση περιπτώσει αυτό που ήθελα να πω είναι πως η παρουσία και μόνο ενός πολύ καλού, ευστρόφου, και γενικά πανέξυπνου μαθητή, με άγχωνε πάρα πολύ. Αν όμως δε γνώριζα ποιος είναι, πιθανότατα δε θα είχα όλον αυτό τον περιττό φόρτο ανόητων σκέψεων στο κεφάλι μου την ώρα της εξέταης και ίσως θα τα είχα πάει πολύ καλύτερα, όσο απίστευτο κι αν ακούγεται.
Eνταξει παιζει ρολο και η ψυχολογια κακα τα ψεματα.Ορισμενες φορες βεβαια υπερβαλλουμε και εμεις οι ιδιοι.Στην περιπτωση που ανεφερες μηπως εκτος απο την παρουσια του ειπε και καποια λογια που σε αγχωσαν;Γιατι αυτο εχει τυχει σε μενα περσι μαλιστα που ξαναεδινα και ειχα παει καπως χαλαρη.Ηταν μια κοπελα που εδινα πρωτη φορα και στοχευε για ιατρικη.Γενικα την ηξερα ολα τα χρονια λεγαμε ενα γεια.Και με βλεπει εκει περα και μου κανει με ενα αξιολυπητο υφος"Α,ξαναδινεις ε;Κριμα μωρε...Εγω θα περασω με την πρωτη μαλλον"Η κοπελα φαινοταν οτι αγχωνοταν σε καθε μαθημα και στα μαθηματικα κατευθυνσης λιποθυμησε και ηρθε και την πηρε ασθενοφορο.Το αποτελεσμα ηταν να μην γραψει οσο επειθυμουσε και να ξαναδωσει.Τα λογια της αρχικα για μια στιγμη με επηρεασαν,αλλα μετα σκεφτηκα πως δεν εχει τοση αξια εγω θα προχωρησω.Οποτε μην επηρεαζεστε τοσο πολυ ουτε απο τα ατομα ουτε απο την παρουσια του κτιριου.Το παρελθον δεν εχει καμια σχεση με το παρον και ειναι στο χερι μας να το αλλαξουμε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

StavMed

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η StavMed αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια του τμήματος Ιατρικής Πατρών (Πάτρα) και μας γράφει απο Μεσσήνη (Μεσσηνία). Έχει γράψει 183 μηνύματα.
στην αρχη τα φοβηθηκα αλλα ειναι οκ τελικα! Αλλωστε μπαινουν για 1η φορα στα χρονικα...Ειναι απιθανο να βαλουν κατι πολυ δυσκολο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Το Αμελί

Νεοφερμένος

Η Το Αμελί αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Παιδάκια καλησπέρα. Καταρχάς, I can feel your pain. Και εγώ φέτος τα περνάω και είμαι σε φάση ugh (καταλάβατε νομίζω).
Λοιπόν, είμαι θεωρητική. δεν πάω φροντιστήριο οχι ιδιαίτερα λόγω χρημάτων, αλλά διότι είμαι της γνώμης οτι τα φροντιστήρια σου τρώνε πολλές ώρες από το προσωπικό σου διάβασμα. Και εφόσον γνώριζα από την αρχή πως αν κάτσω και στρώσω κωλο να διαβάσω, θα διαβάσω, οπότε το θεώρησα πόιντλες. Btw, έχω πολύ καλούς καθηγητές στο σχολείο (πάω μουσικό, άρα 6 χρονια οι ίδιοι καθηγητές - λογικό να εχουμε αποκτήσει μια οικειότητα και επίσης είναι όντως όλοι τους καλοί στη δουλειά τους).
Το θεμα είναι οτι αναγκαστικά πάω με ρυθμούς σχολείου, και μπαίνοντας εδω και ακούγοντας και άλλους συμμαθητές που πάνε φροντιστήριο να μου λένε που έχουν φτάσει, αγχώθηκα. Αναρωτιέμαι πως σκατα κατάφερατε και βγάλατε τόση ύλη και σε ορισμένα μαθήματα την τελειώσατε ήδη. Θέλω να μάθω, με την πρώτη τα καταλάβατε και τα μάθατε ολα; Σε φάση ο,τι κάνατε το μαθαίνατε τότε και τωρα είστε οκ; Ή αφήνετε κενά γιατι γενικότερα προχωράτε γρήγορα και θα τα καλύψετε μετά;
Όποια απάντηση δεκτή! Αν μπορούσατε να μου εξηγήσετε και αλλα πράγματα, όπως τι ακριβώς κάνετε, πως τα περνάτε κλπ, θα βοηθούσε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vasilakis13

Δραστήριο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 717 μηνύματα.
Υπάρχουν όλες οι κατηγορίες, και αυτοί που τα παιρνάνε λίγο βιαστικά ώστε να κάνουν μεγάλη ή πολλές επαναλήψεις και υπάρχουν και αυτοί που τα παιρνάνε όλα σχολαστικά και κάνουν μια επανάληψη και ίσως λίγο πιο βιαστική. Όλες οι μέθοδοι δεκτοί, εξαρτάται από τον καθηγητή. Εγώ ακολούθησα τη δεύτερη μέθοδο, είχα φίλους όμως που ακολούθησαν την πρώτη μέθοδο και πήγαν πολύ καλά. Υπάρχουν και τα ιδιαίτερα όπου αν είσαι καλός μπορεί να βγάλεις και πολύ καλά την ύλη την πρώτη φορά και να έχεις χρόνο για πολλές επαναλήψεις :P
Ρώτα τους καθηγητές σου στο σχολείο αν έχουν σκοπό να κάνουν επανάληψη της ύλης στο τέλος. Μπορεί να πηγαίνουν πολύ αργά επειδή δεν έχουν σκοπό να κάνουν επανάληψη. Διαφορετικά μπορεί να πηγαίνεις φυσιολογικά και απλά να σου φαίνεται ότι πας αργά επειδή σε πολλά φροντιστήρια τρέχουν. Κι εμένα το δικό μου φροντιστήριο όλη τη χρονιά ήταν πιο πίσω σε σχέση με άλλα, αλλά αυτό δεν έχει σημασία. Εξάλλου είναι φυσιολογικό να είσαι λίγο πίσω αφού τα φροντιστήρια έχουν αρχίσει από το καλοκαίρι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Cody

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Cody αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 958 μηνύματα.
Εγώ πάντως στο ίδιο λύκειο θα δώσω. Καλό κακό δεν με νοιάζει, να γράψουμε εκεί για δύο εβδομάδες και να τελειώνουμε!
Απλά σε άλλο λύκειο επειδή δεν με ξέρουν, πιστεύω θα με τρέχουν άδικα.

Τι γινεται ρε παιδια ολοι σε αλλο σχολειο θα παμε να ξαναδωσουμε πανελληνιες;;;

Γιατί ξανα δίνεις?! Δεν σου αρέσει το τμήμα σου?!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΕλευθεριⒶκος

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο ΕλευθεριⒶκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 392 μηνύματα.
εχουν ανακοινωθει οι ημερομηνιες για την δηλωση ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tweetyslvstr

Δραστήριο μέλος

Ο Αγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 660 μηνύματα.
καλησπέρα παιδιά!! ξερετε πότε θα πρέπει να υποβληθούν οι αιτησεις στα λύκεια??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ultraviolence

Τιμώμενο Μέλος

Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Χημείας ΑΠΘ και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,797 μηνύματα.
Δεν έχει βγει ακομα κάποια ανακοίνωση αλλά όπως κάθε χρόνο,πάνω-κάτω κοντεύει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

olgalicious97

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η olgalicious97 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 281 μηνύματα.
αλό! :) Πώς πάει; Μπορεί να πει καμια/κανας παλια/-ιος, που δίνει με τον κύκλο οικ. & πληρ., τι φάση;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

ratatouis

Νεοφερμένος

Ο ratatouis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 49 μηνύματα.
αλό! :) Πώς πάει; Μπορεί να πει καμια/κανας παλια/-ιος, που δίνει με τον κύκλο οικ. & πληρ., τι φάση;

Τι εννοεις τι φάση; :D όλα καλά
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γατόπαρδος.

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γατόπαρδος. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Σαμοθράκη (Έβρος). Έχει γράψει 1,040 μηνύματα.
Προλαβαινω λετε να κανω επαναληψη τη φυσικη ?πριν μια βδομαδα την εβγαλα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ultraviolence

Τιμώμενο Μέλος

Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Χημείας ΑΠΘ και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,797 μηνύματα.
Προλαβαινω λετε να κανω επαναληψη τη φυσικη ?πριν μια βδομαδα την εβγαλα

Είσαι σοβαρός; Εννοειται πως θα βγει τουλαχιστον μια φορα( για να μην πω δυο).Εγώ πέρσι την είχα τελειώσει Μάρτη και έβγαλα επανάληψη.
Μην αγχώνεστε γι'αυτά ρε παιδιά,ο,τι ειναι να βγει απο αποψη ύλης/επανάληψης,θα βγει.
Λίγο έμεινε,διάβασμα,υπομονή και όλα καλα θα πάνε μην αγχώνεστε :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ratatouis

Νεοφερμένος

Ο ratatouis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 49 μηνύματα.
Παλαιοσυστημιτες πως τα πάτε;;
Την παλευουμε;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ultraviolence

Τιμώμενο Μέλος

Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Χημείας ΑΠΘ και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,797 μηνύματα.
Παλαιοσυστημιτες πως τα πάτε;;
Την παλευουμε;
Καλά πάμε,το παλεύουμε.Τι κατεύθυνση είσαι;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

formio4

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η formio4 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 304 μηνύματα.
Πού είστε παιδιά βιολογία, φυσική, χημεία;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

thodoris kn

Νεοφερμένος

Ο thodoris kn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 104 μηνύματα.
βιολογια 6ο κεφαλαιο καρκινος,φυσικη ειμαι στην αρχη του στερεου Ucm κτλ,ρευστα δεν εκανα ακομη και χημεια θα μπω ατομικη ακτινα σε λιγες μερες.Κατι ασχετο,γνωριζετε αν επιτρεπεται το στενσιλ κυκλων στις πανελληνιες?παντα ειχα ενα θεμα με τον διαβητη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

olgalicious97

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η olgalicious97 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 281 μηνύματα.
Τι εννοεις τι φάση; :D όλα καλά

χαίρομαι! Εννοώ εάν τελικά είναι πιο συμφέρουσα επιλογή από το παλιό σύστημα (προφανώς για εκείνες/-ους που ενδιαφέρονται μόνο για οικονομικά & πληροφορική + κάποια τμήματα στα οποία περνάς και από άλλα πεδία) και τι ακριβώς παίζει με την ύλη των μαθηματικών; Πέρσι άκουγα από καθηγητές μου πως (με το νέο σύστημα) θα θεωρείται ως δεδομένη και η διδακτέα ύλη των μαθηματικών κατ. β' λυκείου, λ.χ. μπορεί να πέσει κάτι συνδυαστικό β'-γ'. Ισχύει;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ultraviolence

Τιμώμενο Μέλος

Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Χημείας ΑΠΘ και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,797 μηνύματα.
Κατι ασχετο,γνωριζετε αν επιτρεπεται το στενσιλ κυκλων στις πανελληνιες?παντα ειχα ενα θεμα με τον διαβητη.

Πέρσι που είχα πάρει,δε μου είπαν κάτι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ratatouis

Νεοφερμένος

Ο ratatouis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 49 μηνύματα.
χαίρομαι! Εννοώ εάν τελικά είναι πιο συμφέρουσα επιλογή από το παλιό σύστημα (προφανώς για εκείνες/-ους που ενδιαφέρονται μόνοικονομικά & πληροφορική + κάποια τμήματα στα οποία περνάς και από άλλα πεδία) και τι ακριβώς παίζει με την ύλη των μαθηματικών; Πέρσι άκουγα από καθηγητές μου πως (με το νέο σύστημα) θα θεωρείται ως δεδομένη και η διδακτέα ύλη των μαθηματικών κατ. β' λυκείου, λ.χ. μπορεί να πέσει κάτι συνδυαστικό β'-γ'. Ισχύει;

Εμένα πάντως με βολευει το νέο σύστημα (θέλω αστυνομία),απ την άποψη ότι είμαι ποιο ανετος και μπορώ να δώσω βάση εκεί που πρέπει,ενώ εάν ξαναεδινα 7 μαθήματα πιστεύω θα μου ήταν πολύ δύσκολο.
Τώρα αυτό που λες για τα μαθηματικά νομίζω πάντα ίσχυε,καθώς τα μαθηματικά είναι αλυσίδα,από κει και πέρα μπορούν να βαλουνε τα πάντα (όχι τα αρκουδια) :P Επισης στα μαθηματικά έχουν βγάλει τους μιγαδικούς, ένα μεγαλο μέρος δηλαδή!!

Σειρά σου τώρα :p
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top