Πανελλήνιες 2016

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

ultraviolence

Τιμώμενο Μέλος

Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Χημείας ΑΠΘ και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,803 μηνύματα.
Παλαιο-συστημιτες πως πάει το διάβασμα; :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Cody

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Cody αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 958 μηνύματα.

wannabeconomist

Νεοφερμένος

Ο wannabeconomist αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 110 μηνύματα.
Παίδες γεια σας,
Είμαι υποψήφιος φέτος και η κατεύθυνση μου:Σπουδές οικονομίας πληροφορικής.
Το μόνο που με προβληματίζει είναι το μάθημα που λέγεται ΑΕΠΠ.Με δυσκολεύει πολύ όχι μόνο σε θέμα ασκήσεων αλλά κυρίως σε θέμα θεωρίας.(στα διαγωνίσματα κυμαίνομαι γύρω στο 16).Όσοι έχετε δώσει ή δίνετε φέτος το μάθημα ,ποια η γνώμη σας?Είναι τόσο "τραγικό" ή φαντάζει έτσι λόγω της "περίεργης ιδιότυπης" φιλοσοφίας που το διακατέχει?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Cody

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Cody αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 958 μηνύματα.
Παίδες γεια σας,
Είμαι υποψήφιος φέτος και η κατεύθυνση μου:Σπουδές οικονομίας πληροφορικής.
Το μόνο που με προβληματίζει είναι το μάθημα που λέγεται ΑΕΠΠ.Με δυσκολεύει πολύ όχι μόνο σε θέμα ασκήσεων αλλά κυρίως σε θέμα θεωρίας.(στα διαγωνίσματα κυμαίνομαι γύρω στο 16).Όσοι έχετε δώσει ή δίνετε φέτος το μάθημα ,ποια η γνώμη σας?Είναι τόσο "τραγικό" ή φαντάζει έτσι λόγω της "περίεργης ιδιότυπης" φιλοσοφίας που το διακατέχει?

Αφού βγάζεις 16 μια χαρά είσαι :D
Το ΑΕΠΠ πρέπει να το διαβάσεις και να το μάθεις από την αρχή, αλλιώς δεν θα καταλαβαίνεις τίποτα. Να λύνεις σπίτι ότι ασκήσεις κάνεις σε σχολείο και φροντιστήριο και όλα καλά θα πάνε.
Απλά ναι, θέλει διάβασμα η θεωρία του, από το βιβλίο και από τυχόν σημειώσεις που θα σου δώσουν.

Δεν είναι τόσο τραγικό, βέβαια δεν μας έχουν προετοιμάσει έτσι σε προηγούμενες τάξεις, για αυτό σε μερικούς φαίνεται "κάπως". Από την αρχή εάν το πάρεις, θα το πιάνεις το νόημά του σιγά σιγά.

Όπως και τα μαθηματικά, το ΑΕΠΠ είναι ανθρώπινο δημιούργημα, οπότε μπορεί να το καταλάβεις ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ultraviolence

Τιμώμενο Μέλος

Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Χημείας ΑΠΘ και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,803 μηνύματα.

Γατόπαρδος.

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γατόπαρδος. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Σαμοθράκη (Έβρος). Έχει γράψει 1,040 μηνύματα.
Φυσική Επανάληψη
Χημεία Οργανική
Βιολογία 2η επανάληψη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nefeli1

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η nefeli1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 216 μηνύματα.
Μία ερώτηση, παιδιά, για την Ιστορία Προσανατολισμού. Η εισαγωγή του αγροτικού που βρίσκεται στην σελίδα 10 είναι εντός ύλης; Ευχαριστώ εκ των προτέρων και καλή δύναμη σε όλους!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 001921

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Μία ερώτηση, παιδιά, για την Ιστορία Προσανατολισμού. Η εισαγωγή του αγροτικού που βρίσκεται στην σελίδα 10 είναι εντός ύλης; Ευχαριστώ εκ των προτέρων και καλή δύναμη σε όλους!

Είναι εκτός ύλης.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

orange23

Νεοφερμένος

Η orange23 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 115 μηνύματα.
η θεωρητικοι που βρισκεστε στην υλη?:P:whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

aristotelis10

Νεοφερμένος

Ο aristotelis10 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 33 μηνύματα.
That's the spirit! ;)
Που βρίσκεσαι στην υλη; ( αν κατάλαβα τεχνολογική είσαι)

Στο αοδε εμεις βρισκομαστε στο 3 κεφαλαιο στις ομαδες, αεπ τελιωνουμε τους πινακες, εκθεση την εχουμε βγαλει σχεδον μας εχουν μεινει μονο θεματα α-β λυκειου, μαθηματικα εχουμε μπει στα ολοκληρωματα, φυσικη ειμαστε στην συμβολη χωρις ομως να εχουμε κανει τις ηλεκτρικες και βιολογια γενικης μπαινουμε στο 3ο κεφαλαιο!!:D:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

GeorgeYnwa!

Νεοφερμένος

Ο GeorgeYnwa! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 79 μηνύματα.
Οσοι δινετε φυσικη πως σας φαινονται τα ρευστα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

GiorgosBusbis

Νεοφερμένος

Ο GiorgosBusbis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών. Έχει γράψει 74 μηνύματα.
αθλια :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Cody

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Cody αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 958 μηνύματα.
That's the spirit! ;)
Που βρίσκεσαι στην υλη; ( αν κατάλαβα τεχνολογική είσαι)

Αχά :)
Συγκεκριμένα με πιο μάθημα?!

Μαθηματικά στην μονοτονία - ακρότατα (μετά τον Fermat)
Φυσική στην Μηχανική Στερεού
ΑΕΠΠ στους δισδιάστατους πίνακες
Έκθεση γενικά κάνουμε θέματα
Βιολογία και ΑΟΔΕ κάνω μόνος μου (ΑΟΔΕ είμαι λίγο πίσω :D ,βιολογία 2ο κεφάλαιο)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aristotelis10

Νεοφερμένος

Ο aristotelis10 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 33 μηνύματα.
Αχά :)
Συγκεκριμένα με πιο μάθημα?!

Μαθηματικά στην μονοτονία - ακρότατα (μετά τον Fermat)
Φυσική στην Μηχανική Στερεού
ΑΕΠΠ στους δισδιάστατους πίνακες
Έκθεση γενικά κάνουμε θέματα
Βιολογία και ΑΟΔΕ κάνω μόνος μου (ΑΟΔΕ είμαι λίγο πίσω :D ,βιολογία 2ο κεφάλαιο)

Στο φροντηστηριο σε τμημα αποφοιτων ειστε παιδια;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

formio4

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η formio4 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 304 μηνύματα.
Εμένα πάντως τα ρευστά μου άρεσαν.

Απόφοιτοι λύνετε από πολλά βοηθήματα ή μόνο ό,τι σας βάζουν;
Εγώ προσπαθώ από αρκετά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aristotelis10

Νεοφερμένος

Ο aristotelis10 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 33 μηνύματα.
Εμένα πάντως τα ρευστά μου άρεσαν.

Απόφοιτοι λύνετε από πολλά βοηθήματα ή μόνο ό,τι σας βάζουν;
Εγώ προσπαθώ από αρκετά.
Αν εξαιρεσεις το ΑΕΠΠ,στη φυσικη και στα μαθηματικα λυνω απο 3 βοηθηματα ασκησεις.

Ρε παιδια ισχυει οτι εμεις με το παλιο θα μας δωσουν το 6% των θεσεων και οτι οι περισσοτεροι αποφοιτοι της τεχνολογικης πηγαινουν με το παλιο ενω των αλλων κατευθηνσεων με το καινουριο;;;:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ultraviolence

Τιμώμενο Μέλος

Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Χημείας ΑΠΘ και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,803 μηνύματα.
Αχά :)
Συγκεκριμένα με πιο μάθημα?!

Μαθηματικά στην μονοτονία - ακρότατα (μετά τον Fermat)
Φυσική στην Μηχανική Στερεού
ΑΕΠΠ στους δισδιάστατους πίνακες
Έκθεση γενικά κάνουμε θέματα
Βιολογία και ΑΟΔΕ κάνω μόνος μου (ΑΟΔΕ είμαι λίγο πίσω :D ,βιολογία 2ο κεφάλαιο)

Γενικαα
Μαθηματικά είμαι μονοτονία
Φυσική στις ροπές
ΑΕΠΠ τελειωσα πίνακες
ΑΟΔΕ διαβάζω μόνος και είμαι παρακίνηση, Βιολογία επίσης διαβάζω μόνος και μπαίνω κύκλο αζώτου.
Έκθεση εχω να κάνω αρκετό καιρό,θα το δουλέψω xD
Περί βοηθημάτων, στα μαθηματικά κάνω Παπαδάκη/Μπαρλα, στη φυσική Μαθιουδακη/Πενεση και ΑΕΠΠ Λαζαρινη/ 300+ Χ ασκήσεις Λαζαρινη.

Αν εξαιρεσεις το ΑΕΠΠ,στη φυσικη και στα μαθηματικα λυνω απο 3 βοηθηματα ασκησεις.

Ρε παιδια ισχυει οτι εμεις με το παλιο θα μας δωσουν το 6% των θεσεων και οτι οι περισσοτεροι αποφοιτοι της τεχνολογικης πηγαινουν με το παλιο ενω των αλλων κατευθηνσεων με το καινουριο;;;:D

Το ποσοστο θα διαμορφωθει μετα τις δηλωσεις.
Δε ξερω αν ισχυει,αλλά μου φαίνεται λογικό,ειδικά αν κάποιος δεν είχε αοθ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

formio4

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η formio4 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 304 μηνύματα.
Πενέσης φοβερό βιβλίο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ok...

Νεοφερμένος

Η ok... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Γεια σας.Θα δώσω Πανελλήνιες μετά από πολλά χρόνια και έχω μπερδευτεί.Αναγκαστικά θα πάρω θεωρητική Κατεύθυνση γιατί εκεί είναι η σχολή που θέλω.Θα ξεκινήσω τώρα να διαβάζω, ελπίζω να προλάβω, μιας και η σχολή που θέλω απαιτεί ελάχιστα μόρια.Στο παρελθόν ήμουν πάλι θεωρητική και γενικά αποστηθίζω εύκολα. Γνωρίζει κανείς τι πρέπει να κάνω για να δηλώσω συμμετοχή στις εξετάσεις?Χρειάζομαι κάποιο χαρτί από παλιά;;Ευχαριστώ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Cody

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Cody αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 958 μηνύματα.
Επίσης ο Τσούνης έχει ένα καλό βιβλίο φυσικής.
Πρέπει να δώσω γκάζι εγώ στο ΑΟΔΕ -.-

Γεια σας.Θα δώσω Πανελλήνιες μετά από πολλά χρόνια και έχω μπερδευτεί.Αναγκαστικά θα πάρω θεωρητική Κατεύθυνση γιατί εκεί είναι η σχολή που θέλω.Θα ξεκινήσω τώρα να διαβάζω, ελπίζω να προλάβω, μιας και η σχολή που θέλω απαιτεί ελάχιστα μόρια.Στο παρελθόν ήμουν πάλι θεωρητική και γενικά αποστηθίζω εύκολα. Γνωρίζει κανείς τι πρέπει να κάνω για να δηλώσω συμμετοχή στις εξετάσεις?Χρειάζομαι κάποιο χαρτί από παλιά;;Ευχαριστώ!

Το Φλεβάρη θα γίνουν οι δηλώσεις. Πάνε στο λύκειο που αποφοίτησες και σε ξέρουν για να μην τρέχεις να μαζεύεις χαρτιά. Ρώτα και θα σου πούνε τι να φέρεις :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top