Πανελλήνιες 2016

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

tweetyslvstr

Δραστήριο μέλος

Ο Αγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 660 μηνύματα.
θέλω να ρωτήσω το εξής
Μπορεί κάποιος απόφοιτος να παει σε κοντινο σχολείο και να ζητησει την βοηθεια καθηγητων του σχολειου, για περαιτέρω υλικό για πανελληνιες, ή ακόμα και διόρθωση περιληψεων- εκθεσεων. Το αναφερω για άτομα που δεν κάνουν φροντιστηριο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vasilakis13

Δραστήριο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 717 μηνύματα.
Αν τυπικά έχει αυτό το δικαίωμα δεν ξέρω (βασικά δεν νομίζω να το έχει) αλλά αν πας πιστεύω ότι οι περισσότεροι καθηγητές θα χαρούν να σε βοηθήσουν, ειδικά αν πας στο παλιό σου σχολείο.
Για διορθώσεις και τέτοια δεν ξέρω, αλλά μέχρι να σου παρέχουν πρόσθετο υλικό και να σου λύνουν απορίες πιστεύω ότι θα σε βοηθήσουν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

paokara123

Νεοφερμένος

Ο paokara123 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 20 μηνύματα.
Παιδιά μια διευκρίνηση.Στρατιωτικές σχολές από τεχνολογική κατεύθυνση γίνεται να μπει κανείς με το καινούριο σύστημα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

damn

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο damn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 1,771 μηνύματα.

orange23

Νεοφερμένος

Η orange23 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 115 μηνύματα.
παιδιά -συγγνώμη αν ειναι off topic- αλλα πόσες απουσίες έχετε και από ποτέ λέτε να αρχίσετε να σταματήσετε να πήγαινετε σχολείο-όσοι θα σταματήσετε-? Εγω έχω 1 αδικαιολόγητη,πόσες μπορώ να κανω χωρίς να χρειαστώ χαρτί γιατρού?Οι γονείς μου χρειάζεται να ερχονται κάθε δύο μέρες και πόσες μπορούν να δικαιολογήσουν χωρίς χαρτί γιατρού ή νοσοκομείου..?:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

damn

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο damn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 1,771 μηνύματα.
Αλλαζουν τα δεδομενα ισως στις οικονομικες σχολες πεσουν οι βασεις εσεις που δινετε φετος https://www.esos.gr/arthra/41949/oma...elexan?utm_source=dlvr.it&utm_medium=facebook
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

GiorgosBusbis

Νεοφερμένος

Ο GiorgosBusbis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών. Έχει γράψει 74 μηνύματα.
114 ειναι το οριο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chicagobull

Νεοφερμένος

Ο chicagobull αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Καλησπέρα παιδιά.Βρίσκομαι σε ένα μεγάλο δίλημμα.Αποφάσισα μετά από τρία χρόνια να δώσω πανελλήνιες με το καινούριο σύστημα μαθηματικά, φυσική, χημεία και έκθεση. Το 2013 είχα δώσει από την θετική αλλά είχα πατώσει με εξαίρεση την έκθεση. Αποφάσισα ότι θα ξαναδώσω τον Οκτώβρη όμως το πήρα πολύ χαλαρά και εκτός από τα μαθηματικά που έχω κάποιο επίπεδο, φυσική και ειδικά χημεία είναι σαν να μην έχω κάνει τίποτα σχεδόν. Προλαβαίνω τώρα πια; Σκέφτηκα επίσης και κάτι extreme μες στην απελπισία μου: να δώσω με το παλιό τεχνολογική με επιλογής βιολογία. Προλαβαίνω προγραμματισμό, αοδε και βιολογία; Εδώ να σημειώσω ότι είμαι ήδη φοιτητής (Χαροκόπειο) και έχω υψηλές βλέψεις ως προς τα μόρια που θέλω να βγάλω. Αξίζει να προσπαθήσω ή να μείνω στη σχολή μου; Ευχαριστώ εκ των προτέρων για τις απαντήσεις και συγγνώμη για το μεγάλο ποστ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ultraviolence

Τιμώμενο Μέλος

Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Χημείας ΑΠΘ και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,849 μηνύματα.
Καλησπέρα παιδιά.Βρίσκομαι σε ένα μεγάλο δίλημμα.Αποφάσισα μετά από τρία χρόνια να δώσω πανελλήνιες με το καινούριο σύστημα μαθηματικά, φυσική, χημεία και έκθεση. Το 2013 είχα δώσει από την θετική αλλά είχα πατώσει με εξαίρεση την έκθεση. Αποφάσισα ότι θα ξαναδώσω τον Οκτώβρη όμως το πήρα πολύ χαλαρά και εκτός από τα μαθηματικά που έχω κάποιο επίπεδο, φυσική και ειδικά χημεία είναι σαν να μην έχω κάνει τίποτα σχεδόν. Προλαβαίνω τώρα πια; Σκέφτηκα επίσης και κάτι extreme μες στην απελπισία μου: να δώσω με το παλιό τεχνολογική με επιλογής βιολογία. Προλαβαίνω προγραμματισμό, αοδε και βιολογία; Εδώ να σημειώσω ότι είμαι ήδη φοιτητής (Χαροκόπειο) και έχω υψηλές βλέψεις ως προς τα μόρια που θέλω να βγάλω. Αξίζει να προσπαθήσω ή να μείνω στη σχολή μου; Ευχαριστώ εκ των προτέρων για τις απαντήσεις και συγγνώμη για το μεγάλο ποστ.

Καλημέρα,
Όντας απόφοιτος τεχνολογικής, εχω άποψη στο θέμα.Η βιολογία θα βγει νομίζω,είναι εύκολη. Τώρα για προγραμματισμο είναι κομματάκι δύσκολο,αρκετά θα έλεγα.Εκτος των ασκησεων που θέλουν αρκετή δουλίτσα έχει και θεωρία.Τώρα για το αοδε,οκ πολλές σελίδες δεν είναι,αλλά αν εχεις τη διάθεση και τα νεύρα για να το μάθεις σε τέτοιο χρονικό διαστημα θα σου βγάλω το καπέλο.
Νομίζω οτι είναι αρκετά extreme,καλύτερα να δώσεις με το σκεπτικό που είχες στην αρχή,έχεις περισσότερες πιθανότητες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

damn

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο damn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 1,771 μηνύματα.
Καλησπέρα παιδιά.Βρίσκομαι σε ένα μεγάλο δίλημμα.Αποφάσισα μετά από τρία χρόνια να δώσω πανελλήνιες με το καινούριο σύστημα μαθηματικά, φυσική, χημεία και έκθεση. Το 2013 είχα δώσει από την θετική αλλά είχα πατώσει με εξαίρεση την έκθεση. Αποφάσισα ότι θα ξαναδώσω τον Οκτώβρη όμως το πήρα πολύ χαλαρά και εκτός από τα μαθηματικά που έχω κάποιο επίπεδο, φυσική και ειδικά χημεία είναι σαν να μην έχω κάνει τίποτα σχεδόν. Προλαβαίνω τώρα πια; Σκέφτηκα επίσης και κάτι extreme μες στην απελπισία μου: να δώσω με το παλιό τεχνολογική με επιλογής βιολογία. Προλαβαίνω προγραμματισμό, αοδε και βιολογία; Εδώ να σημειώσω ότι είμαι ήδη φοιτητής (Χαροκόπειο) και έχω υψηλές βλέψεις ως προς τα μόρια που θέλω να βγάλω. Αξίζει να προσπαθήσω ή να μείνω στη σχολή μου; Ευχαριστώ εκ των προτέρων για τις απαντήσεις και συγγνώμη για το μεγάλο ποστ.

Chicagobull μην κανεις καμια ανοησια και δωσεις με το κανουργιο γιατι σε ενα μαθημα να μην γραψεις καλα δεν σωζεται η κατασταση.Ενω αν δωσεις με το παλιο τα μαθηματα ειναι 6 σε ενα μαθημα χτυπα ξυλο δεν γραφεις καλα δεν ερχεται το τελος του κοσμου.Γνωμη μου ειναι να δωσεις με το παλιο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Infant

Νεοφερμένος

Ο Infant αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 7 μηνύματα.
Καλησπερα παιδια, θα ηθελα να ρωτησω αν εχει βγει καποια αποφαση για αυτους που ξαναδινουν με το παλιο συστημα όσων αναφορα αν θα δωσουν με διαφορετικες βασεις και τι ποσοστο θα δεχθουν απο αυτους δηλαδη αν θα ειναι πχ το 10%. Και μια ακομα ερωτηση οι αιτησεις για τις πανελληνιες γινονται αρχες φεβρουαριου;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Cody

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Cody αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 958 μηνύματα.
Καλησπερα παιδια, θα ηθελα να ρωτησω αν εχει βγει καποια αποφαση για αυτους που ξαναδινουν με το παλιο συστημα όσων αναφορα αν θα δωσουν με διαφορετικες βασεις και τι ποσοστο θα δεχθουν απο αυτους δηλαδη αν θα ειναι πχ το 10%. Και μια ακομα ερωτηση οι αιτησεις για τις πανελληνιες γινονται αρχες φεβρουαριου;

Θα βγουν νέες βάσεις, και για τους παλιούς και για τους καινούργιους.
Το ποσοστό θα το μάθουμε μετά τις αιτήσεις (που γίνοντε Φλεβάρη). Πρώτα θα δούνε πόσοι θα δώσουν με το παλιό έτσι ώστε να δώσουν και ένα δίκαιο ποσοστό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ratatouis

Νεοφερμένος

Ο ratatouis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 49 μηνύματα.
Παιδιά πέρυσι έχασα την αστυφυλάκων για 600 μόρια,πιστεύω όμως ότι μπορούσα να την πιασω.
Φέτος ξαναδινω πάλι με το καινούριο σύστημα για δεύτερη φορά και τα πάω αρκετά καλα μέχρι τώρα,
Τι λέτε θα μου είναι πιο εύκολο να πετύχω ; Ποσο πιστεύετε ότι θα είναι η βάση στην αστυνομία;;;δεδομενο ότι έχει μπει σε τρία πεδία,αλλά και αν δν γράψεις καλά σε ενα μαθημα χανεις αρκετά...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

meetmeinmontauk

Τιμώμενο Μέλος

Η meetmeinmontauk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 11,793 μηνύματα.
αφου την εχασες μονο για 600 μορια, γιατι δεν δοκιμαζεις το 10%??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Cody

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Cody αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 958 μηνύματα.
Παιδιά πέρυσι έχασα την αστυφυλάκων για 600 μόρια,πιστεύω όμως ότι μπορούσα να την πιασω.
Φέτος ξαναδινω πάλι με το καινούριο σύστημα για δεύτερη φορά και τα πάω αρκετά καλα μέχρι τώρα,
Τι λέτε θα μου είναι πιο εύκολο να πετύχω ; Ποσο πιστεύετε ότι θα είναι η βάση στην αστυνομία;;;δεδομενο ότι έχει μπει σε τρία πεδία,αλλά και αν δν γράψεις καλά σε ενα μαθημα χανεις αρκετά...

Αστυνομία να εύχεσαι να σας πάρουν. Ένα παιδί που ξέρω, πέρασε πριν 2 χρόνια και ακόμα περιμένει ανακοίνωση, θα τους πάρουν δεν θα τους πάρουν...

αφου την εχασες μονο για 600 μορια, γιατι δεν δοκιμαζεις το 10%??

Ρίσκο, μπορεί να γράψει και καλύτερα. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ratatouis

Νεοφερμένος

Ο ratatouis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 49 μηνύματα.
Όντως είναι ρίσκο το 10%
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δημοσιοκαφρος-γραφος

Διακεκριμένο μέλος

Ο Σωτήρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 6,852 μηνύματα.
Το 90% πιστεύω το καθορίζεις εσύ με αυτά που γράφεις
Μετά καλή σου τύχη αλλά γράψε όσο καλύτερα μπορείς
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ratatouis

Νεοφερμένος

Ο ratatouis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 49 μηνύματα.
Το 90% πιστεύω το καθορίζεις εσύ με αυτά που γράφεις
Μετά καλή σου τύχη αλλά γράψε όσο καλύτερα μπορείς

Να σαι καλά αδερφέ!! Καλή επιτυχία και σε σένα αν δίνεις...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kluader

Νεοφερμένος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος και μας γράφει απο Γαλάτσι (Αττική). Έχει γράψει 113 μηνύματα.
Παίδες, για ιστορία γενικής παιδείας, γνωρίζετε αν υπάρχει κάποιο βοήθημα που να έχει έχει όλες τις δυνατές ερωτήσεις που μπορούν να πέσουν στις πανελλαδικές; (με λίγα λόγια τι διαβάζουμε). Δεν ζητάω πιθανά θέματα, προφανώς κάτι τέτοιο δεν υπάρχει. Απλά να έχουν γράψει πχ σε κάθε διδακτική ενότητα του βιβλίου τι είναι πιθανό να σε ρωτήσουν, ώστε να αποφύγω να διαβάσω άσχετα ή αντισός θέματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chris1993

Περιβόητο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,920 μηνύματα.
Σαφώς υπάρχουν σος και αντισος αλλά όταν μιλάμε για ιστορία μπορεί να πέσουν τα πάντα. Πρέπει να ξέρεις όλο το κακογραμμενο βιβλίο απ'έξω και να μπορείς να γράφεις Καλές πήγες (συνδιαστικοτητα γνωσεωΝ - άρα να ξέρεις τα παντα και να παίρνεις τις πληροφορίες που χρειάζεται). Η Ιστορία Γ.Π αποτελούσε ένα δύσκολο μάθημα εν σχεσει με τα άλλα γενικής παιδείας. Τώρα επειδή ανοίγεις παιδαγωγικά ίσως γίνει ένα τσακ πιο εύκολο. Το βοήθημα πάντως θα σε βοηθήσει με τη κατανόηση της ύλης και τις πηγές.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top