Πανελλήνιες 2016

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

damn

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο damn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 1,771 μηνύματα.
Το σκέφτηκες καλά; Θα σου έλεγα να το σκεφτείς λίγο παραπάνω.
Όχι οι μιγαδικοί είναι εκτός ύλης.Στα μαθηματικά έχουμε ίδια ύλη με αυτούς που δίνουν με το νέο.Εφόσον σε ενδιαφέρει το 5ο πεδίο,γιατί δε δίνεις με το νέο σύστημα;( ΑΟΘ-ΑΕΠΠ-Μαθηματικά κατεύθυνσης-Έκθεση ).Ψάξε το μπορεί να σε συμφέρει περισσότερο.

ναι το σκεφτηκα καλα.Αλλα νομιζω δενσυμφερει με το νεο συστημα.Εχει 4 μαθηματα μια αποτυχια σε ενα μαθημα παει επεσες στο γκρεμο ενω με το παλιο σωζεις την κατασταση με αλλα οπως αοθ αοδε αεεπ .Δεν συμφερει αστο που δεν μετρανε και οι προφορικη με το νεο με αποτελεσμα να ειμαι 600 μορια κατω.Εσυ πως πας με την υλη?.Με ενδιαφερει και το ceid να σου πω η κανενα μαθηματικο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ultraviolence

Τιμώμενο Μέλος

Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Χημείας ΑΠΘ και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,813 μηνύματα.
ναι το σκεφτηκα καλα.Αλλα νομιζω δενσυμφερει με το νεο συστημα.Εχει 4 μαθηματα μια αποτυχια σε ενα μαθημα παει επεσες στο γκρεμο ενω με το παλιο σωζεις την κατασταση με αλλα οπως αοθ αοδε αεεπ .Δεν συμφερει αστο που δεν μετρανε και οι προφορικη με το νεο με αποτελεσμα να ειμαι 600 μορια κατω.Εσυ πως πας με την υλη?.Με ενδιαφερει και το ceid να σου πω η κανενα μαθηματικο
Eσύ ξέρεις.
Θα μπορούσα να είμαι και καλύτερα αλλά οκ,το παλεύω. Τα θεωρητικά βαριέμαι λίγο αλλά κομπλέ :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

damn

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο damn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 1,771 μηνύματα.
Eσύ ξέρεις.
Θα μπορούσα να είμαι και καλύτερα αλλά οκ,το παλεύω. Τα θεωρητικά βαριέμαι λίγο αλλά κομπλέ :P

αοδε τι ακους φετος για σος περυση λεγανε το groupthink και επεσε φετος?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ultraviolence

Τιμώμενο Μέλος

Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Χημείας ΑΠΘ και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,813 μηνύματα.
αοδε τι ακους φετος για σος περυση λεγανε το groupthink και επεσε φετος?
Δε κάνω φροντ οπότε δε ξέρω ποιο ακούγεται για sos. Για μένα πάντως είναι δεδομένο ότι θα μπει ερώτηση ανάπτυξης από το 2ο κεφάλαιο ( πέρσι δεν μπήκε).Το τελείωσα σήμερα αυτό,τώρα το 3ο έμεινε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γατόπαρδος.

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γατόπαρδος. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Σαμοθράκη (Έβρος). Έχει γράψει 1,040 μηνύματα.
Λετε να βαλουν ευκολα επειδη ειναι η πρωτη χρονια ή δυσκολα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

damn

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο damn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 1,771 μηνύματα.
Λετε να βαλουν ευκολα επειδη ειναι η πρωτη χρονια ή δυσκολα?

Γατοπαρδε εγω πιστευω οτι θα σας βαλουν ευκολα εσας με το καινουργιο συστημα τυπου 2000 θεματα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ultraviolence

Τιμώμενο Μέλος

Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Χημείας ΑΠΘ και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,813 μηνύματα.
Γατοπαρδε εγω πιστευω οτι θα σας βαλουν ευκολα εσας με το καινουργιο συστημα τυπου 2000 θεματα
Αν το κάνουν αυτό δικαιολογημένα θα φάνε κράξιμο.Δε γίνεται ξαφνικά από ένα τέτοιο επίπεδο δυσκολίας να βάλουν τόσο εύκολα (τουλάχιστον στη θετικοτεχνολογικη όπου μπορώ να εκφέρω γνωμη)
Θα μπορούσαν να βάλουν εύκολα,αλλά όχι τόσο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mariakl1

Νεοφερμένος

Η mariakl1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 73 μηνύματα.
από την περσινή μου εμπειρία ξέρω ότι δε βγάζεις άκρη για το αν θα βάλουν εύκολα ή δύσκολα . Και σε εμάς πέρσι κάποιοι έλεγαν ότι θα μπουν δύσκολα γιατί είναι η τελευταία χρονιά με το παλιό σύστημα και κάποιοι άλλοι ότι θα μπουν εύκολα γιατί μόλις είχε βγει ο σύριζα και μιλούσε για ανοιχτά πανεπιστήμια κτλ . αφού τα θέματα βγαίνουν με κλήρωση κανείς δε μπορεί να ξέρει . έτσι πάντως για την ιστορία εγώ πέρσι πίστευα τους δεύτερους που έλεγαν για εύκολα θέματα και φυσικά έπεσα έξω :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 001921

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Καλησπέρα σας,

Δεσποινίδες και κύριοι ( :-P ) των ανθρωπιστικών, ζητώ την συμβολή και συμβουλή σας. Μπορεί να μού πει κάποιος ένα καλό βοήθημα Ιστορίας; Ευχαριστώ πολύ.

Βαγγέλης
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

valantis21

Δραστήριο μέλος

Ο valantis21 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 611 μηνύματα.
Αλανια για εκθεση λετε να μπει κανα ακυρο θεμα π.χ δημοκρατια>
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

damn

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο damn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 1,771 μηνύματα.
Αλανια για εκθεση λετε να μπει κανα ακυρο θεμα π.χ δημοκρατια>

και οικογενεια μπορει να πει η υπογεννητικοτητα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kluader

Νεοφερμένος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος και μας γράφει απο Γαλάτσι (Αττική). Έχει γράψει 113 μηνύματα.
Κάποιος που δίνει με τα 6 μαθήματα, γνωρίζει αν έχει διαφοροποιηθεί η ύλη με πέρυσι;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

orange23

Νεοφερμένος

Η orange23 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 115 μηνύματα.
Για ρίξε μια μάτια σ'αυτό:p https://savalas.gr/wordpress/themata...keiou-prosanatolismoy-anthropistikon-spoudon/ Για λατινικά (το συνκτικο περισσότερο) πιο προτείνετε ως πιο αναλυτικό:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ultraviolence

Τιμώμενο Μέλος

Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Χημείας ΑΠΘ και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,813 μηνύματα.
Κάποιος που δίνει με τα 6 μαθήματα, γνωρίζει αν έχει διαφοροποιηθεί η ύλη με πέρυσι;
Τι κατεύθυνση είσαι;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 019112

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Νομίζω τα πιο σος θέματα για έκθεση φέτος είναι ο φανατισμός και οι μετανάστες, εκτός βέβαια αν τα κάψει ο Ο.Ε.Φ.Ε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

damn

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο damn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 1,771 μηνύματα.
Νομίζω τα πιο σος θέματα για έκθεση φέτος είναι ο φανατισμός και οι μετανάστες, εκτός βέβαια αν τα κάψει ο Ο.Ε.Φ.Ε.

Εμενα μου εχει κολλησει οτι θα πεσει οικογενεια η υπογεννητικοτητα δεν ξερω γιατι.Επισης σος ειναι και η μεταναστευση οπως λεει και το παιδι απο πανω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Cody

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Cody αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 958 μηνύματα.
Παιδια σκεφτομαι να ξανδωσω πανελληνιες με το παλιο συστημα για τριτη φορα αλλα να φοιτω παραλληλα και στην σχολη.Εννοειται οτι δεν θα παω φρο σε περιπτωση που δωσω και βεβαια θα δωσω κρυφα αν δωσω κρυφα απο τους γονεις μου.Το θεμα ειναι τι θα γινει με τη μετεγγραφη για να ξεκαθαρισουν τα πραγματα.Λετε προλαβαινω να προετιμαστω αν ξεκινιησω 15 ιαουναριου διαβασμα?παρεμπιντως να πω οτι ειχα επιλεξει τεχνολογικη κατευθυνση

Κάτι θα προλάβεις, προσωπικά πιστεύω πως μπορείς. 5 μήνες είναι!

Παιδιά καλησπέρα, έδωσα πανελλήνιες το 2008. Γνωρίζει κανείς αν μπορώ να δώσω με το νέο η το παλιό σύστημα; Ευχαριστώ.

Αφού αποφοίτησες με το παλιό μπορείς να δώσεις με όποιο θέλεις, απλά δεν θα μετράνε οι προφορικοί σου βαθμοί.

Πάντως παιδιά το μεγαλύτερο θετικό του νέου συστήματος για εμένα είναι ότι τα μαθήματα είναι μόνο 4 που απευθείας σημαίνει ότι είναι λιγότερο ΨΥΧΟΦΘΟΡΟ σε σχέση με το παλιό που 3 εβδομάδες γράφαμε εξετάσεις. Τώρα 1,5 εβδομάδα και τέλος.

Είδα σε ένα site με αντίστροφη μέτρηση πιθανή ημερομηνία έναρξης 19 Μαιου, τι πιστεύετε;

Ναι αλλά πρέπει να γράψεις πολύ καλά και στα 4, ενώ με τα 6 μπορούσες να γράψεις λίγο πιο κάτω. Δεν ξέρουμε για ημερομηνία. Δεν ξέρουμε εάν θα δώσουμε ταυτόχρονα, ή πρώτα οι παλιοί ή οι νέοι.

Λετε να βαλουν ευκολα επειδη ειναι η πρωτη χρονια ή δυσκολα?

Μια φήμη υπάρχει που λέει ότι στις περιττές χρονιές, ('11, '13, '15) πέφτουν δύσκολα θέματα ενώ στις άρτιες ('12, '14) πέφτουν εύκολα. Αν ισχύει, το '16 θα έχει εύκολα -.-
Εγώ πιστεύω επειδή είναι καινούργιο θα βάλουν δύσκολα...

Κάποιος που δίνει με τα 6 μαθήματα, γνωρίζει αν έχει διαφοροποιηθεί η ύλη με πέρυσι;

Όχι, η ύλη είναι η ίδια όπως η περσινή. Μόνο τα μαθηματικά έχουν αλλάξει και έχουν την ίδια ύλη με το καινούργιο σύστημα.

Αλανια για εκθεση λετε να μπει κανα ακυρο θεμα π.χ δημοκρατια>

Εγώ πιστεύω τίποτα με ανθρωπιστική κρίση, ανθρωπιά κάτι για άνθρωπο τέλος πάντων :D
Αφού είχαμε τα νομοσχέδια για ανθρωπιστική κρίση και ο κόσμος έκανε αιτήσεις για επιδόματα κλπ κλπ, και στην Ευρώπη λέγαμε ανθρωπιστική βοήθεια...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 019112

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Μια φήμη υπάρχει που λέει ότι στις περιττές χρονιές, ('11, '13, '15) πέφτουν δύσκολα θέματα ενώ στις άρτιες ('12, '14) πέφτουν εύκολα. Αν ισχύει, το '16 θα έχει εύκολα -.-
Μου φαίνεται ότι ανάλογα με τις περσινές επιδόσεις, επιλέγουν να βάλουν πιο δύσκολα ή πιο εύκολα θέματα. Μάλλον θα είναι όπως λες και εσύ πιο χαλαρά τα πράγματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

manolis_98

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο manolis_98 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,055 μηνύματα.
Μια φήμη υπάρχει που λέει ότι στις περιττές χρονιές, ('11, '13, '15) πέφτουν δύσκολα θέματα ενώ στις άρτιες ('12, '14) πέφτουν εύκολα. Αν ισχύει, το '16 θα έχει εύκολα -.-
Εντάξει ,μπορεί να συμπεριληφθεί άνετα στους Μύθους των Πανελληνίων :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 019112

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Εμενα μου εχει κολλησει οτι θα πεσει οικογενεια η υπογεννητικοτητα δεν ξερω γιατι.Επισης σος ειναι και η μεταναστευση οπως λεει και το παιδι απο πανω
Όλα τα θέματα της έκθεσης έτσι και αλλιώς είναι επίκαιρα. Και μη σου κάνει εντύπωση που σου έχει κολλήσει η οικογένεια. Όλοι πέρσι που ήξερα (ακόμα και καθηγήτης) έλεγαν ότι θα πέσουν τα αρχαία και δε τους πίστευα! :whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top