Πανελλήνιες 2016

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

ultraviolence

Τιμώμενο Μέλος

Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Χημείας ΑΠΘ και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,803 μηνύματα.
παιδια να ρωτησω..αν δωσω αγγλικα σαν ειδικο μαθημα θα επηρεαστει η βαθμολογια μου? και γενικα πως βλεπετε φετος τις βασεις?
Απ'όσο γνωρίζω αν γράψεις πάνω από βάση στα αγγλικά,τότε επηρεάζει τη βαθμολογία σου θετικά δίνοντας σου κάποια επιπλέον μόρια για σχολές που θέλουν ειδικό μάθημα για την εισαγωγή (αγγλική φιλολογία μεταφραστικό κτλ)
Αν γράψεις κάτω από τη βάση στα αγγλικά,δε παίρνεις εξτρα μόρια ούτε πέφτει η βαθμολογία σου.
Τώρα για τις βάσεις,ρε παιδιά ακόμα δε δώσατε,δεν είδατε τα θέματα γι'αυτά θα μιλάτε τωρα;
Διάβασμα,πρόγραμμα,κουράγιο και για τις βάσεις τα λέμε από Ιούνη..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

meetmeinmontauk

Τιμώμενο Μέλος

Η meetmeinmontauk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 11,790 μηνύματα.
δεν εχουν περασει καλα καλα τα Χριστουγεννα και ρωτατε για τις βασεις :P μισο λεπτο να μυρισουμε τα νυχια μας :P
ειναι αδυνατο να γινει εκτιμηση βασεων τωρα. αυτο μπορει να γινει μονο οταν ανακοινωθουν οι βαθμολογιες και παλι χωρις μεγαλη ακριβεια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

valantis21

Δραστήριο μέλος

Ο valantis21 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 611 μηνύματα.
Και κατω αλλο,,ρε παιδια εγω που ειμαι ανθρωπιστικων σπουδων..θα παρω και λατινικα και βιολογια..να ρωτησω..συντελεστη θα εχει 1.3 στα αρχαια και 0.7 στην ιστορια ε>?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ultraviolence

Τιμώμενο Μέλος

Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Χημείας ΑΠΘ και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,803 μηνύματα.
Και κατω αλλο,,ρε παιδια εγω που ειμαι ανθρωπιστικων σπουδων..θα παρω και λατινικα και βιολογια..να ρωτησω..συντελεστη θα εχει 1.3 στα αρχαια και 0.7 στην ιστορια ε>?
Με ποιο σύστημα δίνεις,με το καινούριο;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

valantis21

Δραστήριο μέλος

Ο valantis21 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 611 μηνύματα.
ναιι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ultraviolence

Τιμώμενο Μέλος

Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Χημείας ΑΠΘ και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,803 μηνύματα.

Εφόσον θες τις ανθρωπιστικές (το γνωστό πρώτο πεδίο για τους παλιούς) Αρχαία και Ιστορία είναι αυτά με τους συντελεστές. 1,3 και 0,7 αντίστοιχα. Εάν θες και επιστήμες υγείας θα έχεις 0.7 στην έκθεση και 0.9 στη βιολογία (νομίζω)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

GeorgeYnwa!

Νεοφερμένος

Ο GeorgeYnwa! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 79 μηνύματα.
γεια σας παιδια!πως γραφετε στα διαγωνισματα στα φροντ?οσοι πατε βεβαια!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Sommerfeld

Δραστήριο μέλος

Ο Sommerfeld αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 582 μηνύματα.
γεια σας παιδια!πως γραφετε στα διαγωνισματα στα φροντ?οσοι πατε βεβαια!

Eγω θα πω μονο το εξης....Όσοι σχεδον απο την ταξη μου πανε χιλια δυο φροντιστηρια(φυσικη, βιολογια, χημεια κοκ) εχουν γραψει χαλια μεχρις στγμης στα διαγωνισματα της κατευθυνσης...Και να σκεφτεις ότι τα του σχολειου ειναι γελοια και ουτε καν αγγιζουν την φιλοσοπφια των τελικων εξετασεων...Απο εκει να καταλαβεις ποσο αχρηστοι ειναι μερικοι μερικοι...;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

meetmeinmontauk

Τιμώμενο Μέλος

Η meetmeinmontauk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 11,790 μηνύματα.
Eγω θα πω μονο το εξης....Όσοι σχεδον απο την ταξη μου πανε χιλια δυο φροντιστηρια(φυσικη, βιολογια, χημεια κοκ) εχουν γραψει χαλια μεχρις στγμης στα διαγωνισματα της κατευθυνσης...Και να σκεφτεις ότι τα του σχολειου ειναι γελοια και ουτε καν αγγιζουν την φιλοσοπφια των τελικων εξετασεων...Απο εκει να καταλαβεις ποσο αχρηστοι ειναι μερικοι μερικοι...;)

δε ξέρω τι κατεύθυνση είσαι αλλά τι εννοείς ότι τα διαγωνίσματα του σχολείου "δεν αγγίζουν τη φιλοσοφία των τελικών εξετάσεων"? αυτό που λες δεν ισχύει. όσο παράξενο κι αν σου ακουστεί, οι πανελλαδικές δεν είναι τόσο δύσκολες. για τον μαθητή που διαβάζει και προετοιμάζεται σωστά όλη τη χρονιά, όλα εύκολα του φαίνονται. στις πανελλαδικές του '14, όταν έδινα εγώ, τα αρχαία ήταν σχεδόν ίδια μ' ένα διαγώνισμα που μας έβαλε μια καθηγήτρια στο σχολείο. η λογοτεχνία? ακόμη ευκολότερη από τα θέματα που μας έβαζαν να λύνουμε όλη την χρονιά.
επίσης, καλό θα είναι να μην κοιτάς τι κάνουν οι άλλοι. όσο "άχρηστοι" κι αν είναι, mind your own business. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Sommerfeld

Δραστήριο μέλος

Ο Sommerfeld αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 582 μηνύματα.
Eιμαι στην θετική! Μπορω να πω ότι έχω προγραμματισει αρκετα καλα την υλη και ηδη εχω προχωρησει πολυ περισσοτερο απο τους αλλους που "βολευονται" με την σκεψη οτι πανε φροντιστηριο...meetmeinmontauk ίσως και να έχεις δίκιο αλλά υπήρξαν και χρόνιες, όπως περυσι στα μαθηματικα, που ετυχαν θεματα εκτρωματα στους μαθητες, παιζει δυστηχως απο οτι καταλαβαινω και ο παραγοντας τυχη...Τύχη ως προς τι θεματα θα σου τυχουν την ταδε χρονιά και τυχη ως προς τι εξεταστες θα σε βαθμολογησουν...Και αν τα χασεις εκεινη την στιγμη ή έχεις ηδη ασχημη ψυχολογια(πχ αγχος) τα πραγματα περιπλεκονται...Αυτο ειναι και το μονο που φοβαμαι για το τελος, μηπως ενω τα διαβαζω ολα με την παραμικρη λεπτομερεια(θεωρια+ασκησεις)εντουτοις στο τελος γινει η στραβη και τιναχθουν ολα στον αερα:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

formio4

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η formio4 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 304 μηνύματα.
Αν διαβάζεις θα γράψεις ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ περίπτωση!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

manolis_98

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο manolis_98 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,055 μηνύματα.
Χαιρετε παιδια ,
Εχω μια απορια αναφορικα με το συνολο των απουσιων. Γνωριζω οτι ειναι 114(δικαιολογημενες-αδικαιολογητες) , αλλα ανεξαρτητως αυτου ακουω πολλους να αναφερουν διαφορα 'κολπακια' με τα οποια αυξανεται το οριο(πχ για ΜΟ ανω του 15, Χ απουσιες bonus)
Για δωστε τα φωτα σας:)( ισχυει τιποτα ή ραδιο αρβυλα?)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

ultraviolence

Τιμώμενο Μέλος

Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Χημείας ΑΠΘ και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,803 μηνύματα.
Χαιρετε παιδια ,
Εχω μια απορια αναφορικα με το συνολο των απουσιων. Γνωριζω οτι ειναι 114(δικαιολογημενες-αδικαιολογητες) , αλλα ανεξαρτητως αυτου ακουω πολλους να αναφερουν διαφορα 'κολπακια' με τα οποια αυξανεται το οριο(πχ για ΜΟ ανω του 15, Χ απουσιες bonus)
Για δωστε τα φωτα σας:)

Ισχύει,παίρνεις 50 παραπάνω απουσίες,σύνολο 164.Σε θεωρητικό επίπεδο,τις δικαιούσαι οταν είσαι άρρωστος και δε μπορείς να παρακολουθήσεις μάθημα πηγαίνοντας στο σχολείο χαρτί γιατρού.Τώρα αυτά είναι τα τυπικά δε νομίζω να σας ζητήσουν κάτι τέτοιο.Στο δικό μου σχολείο τουλάχιστον δε πήγαμε ποτέ τέτοια χαρτιά,απλά ξέραμε ότι είχαμε 50 παραπάνω απουσίες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

manolis_98

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο manolis_98 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,055 μηνύματα.
Thanks Ultra!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

StavMed

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η StavMed αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια του τμήματος Ιατρικής Πατρών (Πάτρα) και μας γράφει απο Μεσσήνη (Μεσσηνία). Έχει γράψει 183 μηνύματα.
https://www.newsbomb.gr/ellada/paide...nies-2016-tropologia-fili-fernei-ta-pano-kato

Συμφωνα με νεα τροπολογια θα υπαρχει και 2η επιτροπη θεματων που θα εχει γνωμοδοτικο ρολο. Επιτελους! Να περιοριστει κ λιγο η βασικη επιτροπη που αμφιβαλλω αν εχει επαφη με την πραγματικοτητα του Λυκειου! Δεν ειναι δυνατον να βαζεις θεματα 3 ωρων σε παιδια 18 χρονων τη στιγμη που εσυ για να τα φτιαξεις χρειαζεσαι πολυ περισσοτερο και μαλιστα με συνεργατες και στην ανεση του γραφειου! Συν τα διαφορα λαθη και ασαφειες που εχουν τα θεματα (βλ. βιολογια θετικης 4ο θεμα 2015). Οπως και να χει συνεχιζουμε και παλευουμε για το καλυτερο. Και το κεφαλι ψηλα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

GeorgeYnwa!

Νεοφερμένος

Ο GeorgeYnwa! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 79 μηνύματα.
γενικοτερα παντως θα σου προτεινα να μν κρινεις κανεναν πριν δεις την βαθμολογια στο τελος....δν ξερεις πως διαβαζει ο καθενας και πως δουλευει το μυαλο του
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ultraviolence

Τιμώμενο Μέλος

Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Χημείας ΑΠΘ και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,803 μηνύματα.
Ποιο βοήθημα έχετε στη φυσικη; Ένας φίλος μου ενδιαφέρεται να πάρει ένα δεύτερο για να λύνει περισσοτερες ασκησεις (έχει μαθιουδακη)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

coxs

Νεοφερμένος

Ο coxs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 32 μηνύματα.
Καλησπερα,ειμαι 5ο πεδιο και αναρωτιεμαι αν το 5ο μαθημα θα επηρρεασει τα μορια που θα βγαλω για τη κατευθυνση μου η οχι(σκοπευω να παρω σαν μαθημα βιολογια γενικης)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Panagiotis09

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Παναγιώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 208 μηνύματα.
Όχι, το μάθημα επιλογής δεν θα επηρεάσει αρνητικά το 5ο πεδίο. Εξάλλου τα μόρια σε κάθε πεδίο υπολογίζονται ξεχωριστά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

GeorgeYnwa!

Νεοφερμένος

Ο GeorgeYnwa! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 79 μηνύματα.
διαβαζετε μεσα στα χριστουγεννα παιδια??προσωπικα δν εχω καθολου ορεξη αλλα προσπαθω λιγο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top