[Πανελλήνιες 2016] Θερινή Προετοιμασία

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

damn

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο damn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 1,771 μηνύματα.
Να ρωτήσω κάτι θα ισχύει και το 10% με κατοχυρωση της βαθμολογίας του χρόνου η όχι;Εννοώ την βαθμολογία της προηγούμενης χρονιάς.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

johnietraf

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο γιαννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Στατιστικής ΟΠΑ και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 1,889 μηνύματα.
για καθε παν ενδεχομενο
αν εγω θελω να ξαναδωσω ποια μαθηματα δινω στην θετικη ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

GiorgosBusbis

Νεοφερμένος

Ο GiorgosBusbis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών. Έχει γράψει 74 μηνύματα.
για καθε παν ενδεχομενο
αν εγω θελω να ξαναδωσω ποια μαθηματα δινω στην θετικη ?

ποια σχολη θελεις?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 856924

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.

johnietraf

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο γιαννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Στατιστικής ΟΠΑ και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 1,889 μηνύματα.
ποια σχολη θελεις?

κοιτα
φετος με γαμησε το αγχος
θελω θετικη αλλα θελω να εχω ανοιχτο το 2ο πεδιο και το 4ο
τι μαθηματα παιρνω?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

GiorgosBusbis

Νεοφερμένος

Ο GiorgosBusbis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών. Έχει γράψει 74 μηνύματα.
κοιτα
φετος με γαμησε το αγχος
θελω θετικη αλλα θελω να εχω ανοιχτο το 2ο πεδιο και το 4ο
τι μαθηματα παιρνω?

αμα θες 2ο-4ο θα πρεπει να δωσεις χημεια φυσικη μαθηματικα και γλωσσα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

johnietraf

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο γιαννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Στατιστικής ΟΠΑ και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 1,889 μηνύματα.
αμα θες 2ο-4ο θα πρεπει να δωσεις χημεια φυσικη μαθηματικα και γλωσσα.

και βιολογια να υποθεσω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MariosOik

Νεοφερμένος

Ο MariosOik αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 57 μηνύματα.
και βιολογια να υποθεσω

Βιολογία μόνο αν θες να ανοίξεις και το 3ο πεδίο, τις σχολές υγείας. Αφού θέλεις όμως 2ο και 4ο μόνο μπορείς να δώσεις τα 4 μαθήματα που αναφέρθηκαν. ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

johnietraf

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο γιαννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Στατιστικής ΟΠΑ και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 1,889 μηνύματα.
Βιολογία μόνο αν θες να ανοίξεις και το 3ο πεδίο, τις σχολές υγείας. Αφού θέλεις όμως 2ο και 4ο μόνο μπορείς να δώσεις τα 4 μαθήματα που αναφέρθηκαν. ;)

θελω τριτο αν ξαναδωσω και να ανοιξω 2ο 4ο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

GiorgosBusbis

Νεοφερμένος

Ο GiorgosBusbis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών. Έχει γράψει 74 μηνύματα.

Soleado Febrero ~

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Soleado Febrero ~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,033 μηνύματα.
κοιτα
φετος με γαμησε το αγχος
θελω θετικη αλλα θελω να εχω ανοιχτο το 2ο πεδιο και το 4ο
τι μαθηματα παιρνω?

Μπορείς να ξαναδώσεις με το παλιό σύστημα ή με το νέο να δώσεις έκθεση,φυσική,χημεία και μαθηματικά.Το πεδίο που είχε τις σχολές του 2ου και του 4ου θα είναι το 2ο.Πλέον το 4ο θα έχει μόνο παιδαγωγικά τμήματα.
Δες εδώ και εδώ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Xaris SSSS

Διάσημο μέλος

Ο Xaris SSSS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 2,139 μηνύματα.
Συμφωνα με το καινουργιο συστημα οι βαθμοι των τετραμηνων μετρανε?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Laou_95

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Laou_95 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 255 μηνύματα.
Παιδιά καλή επιτυχία :) Εύχομαι να έχετε το επιθυμητό αποτέλεσμα!!!!!!!!!!!!!

Πωλούνται βοηθήματα γενικής παιδείας και θεωρητικής κατ. ... Για πληροφορίες inbox!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Arsyn

Νεοφερμένος

Η Arsyn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 59 μηνύματα.
Καλησπέρα.. Από Αύγουστο ξεκινάω κι εγώ προετοιμασία, κι αγχώνομαι λιγάκι.. Κυρίως επειδή ακούω συνέχεια ότι θα βάλουν εύκολα θέματα, ο ανταγωνισμός θα είναι κάθετος και οι βάσεις θα είναι στον Θεό. :P

Συμφωνα με το καινουργιο συστημα οι βαθμοι των τετραμηνων μετρανε?
κι εγώ την ίδια απορία έχω..:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Soleado Febrero ~

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Soleado Febrero ~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,033 μηνύματα.
κι εγώ την ίδια απορία έχω..:hmm:

Δεν έχει ανακοινωθεί ακόμα κάτι σχετικό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

formio4

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η formio4 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 304 μηνύματα.
Πού είστε στην ύλη σε κάθε μάθημα; Αρχίσατε μαθήματα από πέρσι;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γατόπαρδος.

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γατόπαρδος. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Σαμοθράκη (Έβρος). Έχει γράψει 1,040 μηνύματα.
Τα ξεκινησα ολα απο το καλοκαιρι.
Φυσικη ειμαι εξαναγκασμενες
Χημεια εχω κανει το πρωτομε τα τροχιακα
Βιολογια ειμαι στο τελος του δευτερου
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γεωργία Π.

Νεοφερμένος

Η Γεωργία Π. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
Εγώ έχω επιλέξει ένα να αρκετά βαρύ πακέτο
μαθηματικά κατεύθυνσης
φυσική κατεύθυνσης
χημεία κατεύθυνσης
βιολογία κατεύθυνσης
και έκθεση!
Γενικά έχω αγχωθει με την Βιολογία δεν έχω καταλάβει καθόλου αν είναι εύκολο ή δύσκολα βέβαια είναι αρχή ακομη αλλά με φοβίζει κάπως γιατί έχει και ασκησουλες που εγώ προσωπικά δεν τις βρίσκω πολύ ευκολες
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vasilakis13

Δραστήριο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 717 μηνύματα.
Αν τις έβρισκες εύκολες θα έπρεπε να σε προβληματίζει... εξαρτάται βέβαια και τι δυσκολίας ασκήσεις κάνετε, πάντως υπάρχουν πολύ δύσκολες ασκήσεις.
Επίσης βιολογία ουσιαστικά είναι η πρώτη χρονιά που ασχολείστε σοβαρά και με ασκήσεις. Ο τρόπος σκέψης που πρέπει να αναπτύξεις για το μάθημα είναι καινούριος και διαφορετικός από τα υπόλοιπα. Θυμάμαι τους πρώτους μήνες στις περισσότερες ασκήσεις ότι να ναι απαντάγαμε, ειδικά σε αυτές που ήθελαν κρίση. Από τον Δεκέμβρη και μετά αρχίζεις να συνηθίζεις στον τρόπο σκέψης και θα σου φαίνονται πιο εύκολες οι ασκήσεις, μην αγχώνεσαι. Απλά θέλει συστηματικό διάβασμα και προσπάθεια, μην παραμελείς την θεωρία και να προσπαθείς όλες τις ασκήσεις.
Ακόμα και αυτές που η μεθοδολογία είναι στανταρ δεν είναι εύκολες αφού υπάρχουν πάρα πολλά κολπάκια που μπορεί να βάλει κανείς, γι αυτό να έχετε το νου σας για τέτοιες παγίδες. Μέχρι το τέλος βέβαια θα τα έχετε μάθει τα περισσότερα κόλπα. Βοηθάει πολύ όταν κάποια άσκηση έχει κάποια ιδιαιτερότητα-παγίδα να την σημειώνεται με κόκκινο στο τετράδιο, έτσι στην επανάληψη με ένα απλό ξεφύλλισμα του τετραδίου θα έχετε βγάλει πάρα πολύ δουλειά!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γεωργία Π.

Νεοφερμένος

Η Γεωργία Π. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
Μάλιστα κατάλαβα σε ευχαριστώ ειλικρινά πάρα πολύ γιατί αυτές τις εβδομάδες το σκέφτομαι συνέχεια αυτό! Να φανταστείς εγγραφτηκα εδώ για να κάνω αυτή την συγκεκριμένη ερώτηση και ήθελα αυτή την συγκεκριμένη απάντηση! Απλά αυτό ήθελα να ξέρω αν με διάβασμα αρκετό γράφεις έναν ικανοποιητικο έως και πολύ καλό βαθμό ή χρειάζεται και να σου κόβει λίγο παραπάνω;
Επειδή είμαστε με το νέο σύστημα εγώ έχω επιλέξει το 2ο πεδίο με τα μαθηματικά και το 2ο με την βιολογία! Το ένα δεν επηρεάζει το άλλο δηλαδή άμα δεν γράψω καλά στο ένα δεν θα γίνει κατι, δεν συμψηφιζονται για να μου ανεβάσει το μο γι αυτό τον λόγο σκεφτόμουν σοβαρά να την αφήσω την βιολογία γιατί στο 3ο πεδίο πρέπει να πας με βιολογια σχεδόν εικοσαρι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top