[Πανελλήνιες 2016] Θερινή Προετοιμασία

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Κωνσταντίνα_

Νεοφερμένος

Η Κωνσταντίνα_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Ρέθυμνο (Ρέθυμνο). Έχει γράψει 77 μηνύματα.

manolis_98

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο manolis_98 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,055 μηνύματα.
Καλή αρχή Κωνσταντίνα και Μάριε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νικος Σκουλ(ας)

Νεοφερμένος

Ο Νικος Σκουλ(ας) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 116 μηνύματα.
Το περίεργο θα ήταν να μην ήταν και αυτή για σχολές υγείας ;ρ
Καλώς ήρθατε παιδιά και καλη προετοιμασία <3

Ως χώρα θα υπάρχουμε,μην ανησυχείς. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κωνσταντίνα_

Νεοφερμένος

Η Κωνσταντίνα_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Ρέθυμνο (Ρέθυμνο). Έχει γράψει 77 μηνύματα.
Καλή αρχή Κωνσταντίνα και Μάριε.
Σε ευχαριστώ!!

Το περίεργο θα ήταν να μην ήταν και αυτή για σχολές υγείας ;ρ
Καλώς ήρθατε παιδιά και καλη προετοιμασία <3
Έχουμε μαζευτεί πολλοί ε; :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

MariosOik

Νεοφερμένος

Ο MariosOik αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 57 μηνύματα.
Το περίεργο θα ήταν να μην ήταν και αυτή για σχολές υγείας ;ρ
Καλώς ήρθατε παιδιά και καλη προετοιμασία <3

Ως χώρα θα υπάρχουμε,μην ανησυχείς. :)

Σε αυτό το σημείο να πω ότι κι εγώ είμαι για επιστήμες υγείας ή θα σε αποτελειώσω; χαχα :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νικος Σκουλ(ας)

Νεοφερμένος

Ο Νικος Σκουλ(ας) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 116 μηνύματα.
Σε αυτό το σημείο να πω ότι κι εγώ είμαι για επιστήμες υγείας ή θα σε αποτελειώσω; χαχα :P

Για εσένα και εμένα είναι αντιληπτό από τη φωτογραφία :whistle::whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MariosOik

Νεοφερμένος

Ο MariosOik αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 57 μηνύματα.
Για εσένα και εμένα είναι αντιληπτό από τη φωτογραφία :whistle::whistle:

Ήταν τελικά τόσο προβλέψιμο; :P
Πάντως δεν περίμενα να μαζευτούμε τόσοι στις σχολές υγείας φέτος.. Ευτυχώς όμως, γιατί δεν είχαμε άλλο λόγο να αγχωθούμε.. :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

GiorgosBusbis

Νεοφερμένος

Ο GiorgosBusbis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών. Έχει γράψει 74 μηνύματα.
5 στους 3 στοχευουν ιατρικες σχολες :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νικος Σκουλ(ας)

Νεοφερμένος

Ο Νικος Σκουλ(ας) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 116 μηνύματα.
Ήταν τελικά τόσο προβλέψιμο; :P
Πάντως δεν περίμενα να μαζευτούμε τόσοι στις σχολές υγείας φέτος.. Ευτυχώς όμως, γιατί δεν είχαμε άλλο λόγο να αγχωθούμε.. :/:

Ίσως απλά λόγω του άγχους μας μαζευόμαστε στο Ischool.Εξ ου και είναι οι περισσότεροι.Εγώ για αυτό έκανα εγγραφή για να μοιραστώ τις ανησυχίες μου για την ιατρική και τις πανελλήνιες πάντως.Ίσως να ισχύει και αυτό.
:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MariosOik

Νεοφερμένος

Ο MariosOik αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 57 μηνύματα.
Ναι μάλλον ισχύει και αυτό σε μεγάλο βαθμό. Το ίδιο σκεπτικό είχα κι εγώ :worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Θανασης Α.

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Θανασης Α. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 169 μηνύματα.
Θετική με Βιολογία και Μαθηματικά
Κάνω τη διαφορά :p
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kleop

Πολύ δραστήριο μέλος

Η kleop αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,469 μηνύματα.
Βασικα εδω μεσα η πλειοψηφια στην θετικη δεν ανηκει;(Αν κανω λαθος διορθωστε με):P
Παλια καραβανα της θετικης και γω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mariats98

Νεοφερμένος

Η mariats98 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 45 μηνύματα.
γεια σας παιδια!!!!εγω παιδι της θεωρητικης ετσι για να σπασει λιγο το βαρυ κλιμα της θετικης :P καλη τυχη σε ολους μας ευχομαι.Και εγω σαν τους περισσοτερους εχω ηδη ξεκινησει την προετοιμασια ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

StavRaf!

Νεοφερμένος

Ο StavRaf! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Καλησπέρα σας κι από μένα. :D
Είμαι νέο μέλος και είμαι κι εγώ ένας από τους φετινούς αγωνιστές στις πανελλήνιες!
Εγώ ξεκινώ την 3η Αυγούστου και, για να ακριβολογώ, νομίζω θα είναι μια ιδιαίτερη χρονιά η φετινή (με την καλή έννοια βεβαίως).
Κι εγώ θετικός είμαι αλλά θα πάρω μόνο μαθηματικά, για το 2ο πεδίο.
Πώς σας φαίνονται τα μαθήματα, και ιδιαίτερα η Φυσική και τα Μαθηματικά, μέχρι στιγμής;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Θανασης Α.

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Θανασης Α. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 169 μηνύματα.
Καλησπέρα σας κι από μένα. :D
Είμαι νέο μέλος και είμαι κι εγώ ένας από τους φετινούς αγωνιστές στις πανελλήνιες!
Εγώ ξεκινώ την 3η Αυγούστου και, για να ακριβολογώ, νομίζω θα είναι μια ιδιαίτερη χρονιά η φετινή (με την καλή έννοια βεβαίως).
Κι εγώ θετικός είμαι αλλά θα πάρω μόνο μαθηματικά, για το 2ο πεδίο.
Πώς σας φαίνονται τα μαθήματα, και ιδιαίτερα η Φυσική και τα Μαθηματικά, μέχρι στιγμής;

Κι εγώ 3 Αυγούστου! Από που είσαι αν επιτρέπεται;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

menaskfpzm

Νεοφερμένος

Ο menaskfpzm αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 64 μηνύματα.
μην κανετε κενα στην φυσικη και στα μαθηματικα
στην φυσικη λυστε επιπλεον ασκησεις μονοι σας, θα σας προτεινα του κατσικα το βοηθημα αλλα δεν εχει το ρευστο... (εχει τρελεσ ασκησεις)
απο μαθηματικα μπαρλακο, εχει τα παντα και αμφιβαλω αν καποιος ασχολιθει σοβαρα δεν θα γραψει πανω απο 17


περιμεντε να βγουν οι νεες εκδοσεις καλυτερα γιατι εχετε διαφορετικη υλη


καλη επιτυχια !!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γατόπαρδος.

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γατόπαρδος. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Σαμοθράκη (Έβρος). Έχει γράψει 1,040 μηνύματα.
Παιδιά να ρωτήσω κάνω φυσική από το βοήθημα του μαθιουδάκη και ο καθηγητής μου επιλέγει κάποιες ασκήσεις να κάνω όχι όλες..Λέτε εγώ να τις κάνω όλες?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MariosOik

Νεοφερμένος

Ο MariosOik αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 57 μηνύματα.
Παιδιά να ρωτήσω κάνω φυσική από το βοήθημα του μαθιουδάκη και ο καθηγητής μου επιλέγει κάποιες ασκήσεις να κάνω όχι όλες..Λέτε εγώ να τις κάνω όλες?

Θα είναι αρκετά κουραστικό και χρονοβόρο να λύσεις όλες τις ασκήσεις του βοηθήματος. Κι εγώ σκοπεύω σίγουρα να λύσω αρκετές ασκήσεις μόνος μου πέρα από αυτές που μου βάζει ο καθηγητής, κυρίως τις πιο δύσκολες, αλλά μου φαίνεται υπερβολικό να τις κάνω όλες τουλάχιστον από τώρα. Άσε που μετά δεν θα μείνει τίποτα να λύσω στις επαναλήψεις! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νικος Σκουλ(ας)

Νεοφερμένος

Ο Νικος Σκουλ(ας) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 116 μηνύματα.
Θα είναι αρκετά κουραστικό και χρονοβόρο να λύσεις όλες τις ασκήσεις του βοηθήματος. Κι εγώ σκοπεύω σίγουρα να λύσω αρκετές ασκήσεις μόνος μου πέρα από αυτές που μου βάζει ο καθηγητής, κυρίως τις πιο δύσκολες, αλλά μου φαίνεται υπερβολικό να τις κάνω όλες τουλάχιστον από τώρα. Άσε που μετά δεν θα μείνει τίποτα να λύσω στις επαναλήψεις! :P

Παιδιά να ρωτήσω κάνω φυσική από το βοήθημα του μαθιουδάκη και ο καθηγητής μου επιλέγει κάποιες ασκήσεις να κάνω όχι όλες..Λέτε εγώ να τις κάνω όλες?

Εγώ έχω το βοήθημα του σαββάλα,μου το έφερε η ξαδέρφη μου βασικά.Αν μου ζητηθεί κάποιο άλλο θα το προμηθευτώ υποθέτω.
Το πόσες ασκήσεις θα λύσεις εκτός των όσων σου βάζουν είναι ανάλογο με το πόσες ασκήσεις έχεις.Για παράδειγμα,εγώ για την επόμενη φορά έχω 20 ασκήσεις πάνω στην κρούση,ασκήσεις με 3-4 υποερωτήματα οπότε για να τις κάνω και να διαβάσω όλη τη θεωρία θα χρειαστώ πολύ ώρα.Ίσως αν τεέιώσω να λύσω κάποια δεύτερα θέματα,από το βοήθημα η να ψάξω στα θέματα των πανελληνίων.
Το να τις λύσεις όλες δεν νομίζω ότι ενδείκνυται.Εκτός της μεγάλης πιθανότητας να σου πάρει πολύ χρόνο και να αμελήσεις άλλα μαθήματα,θα προκύψουν απορίες που ίσως να μην μπορείς να λύσεις με την σύντομη λύση στο πίσω μέρος του βιβλίου.Το να κολλήσεις αυστηρά σε ότι σου δίνουν στο φροντιστήριο από την άλλη,επίσης (ίσως) σε αφήσει λιγότερο προετοιμασμένο,εξάλλου το φροντιστήριο σε βοηθάει μεν,αλλά χωρίς προσωπικό κόπο δεν κάνεις πολλά.
καλή προετοιμασία και καλό διάβασμα σε όλα τα μαθήματα.

Υ.Γ Η βιολογία πως σας φαίνεται;
Οι ασκήσεις σας ξενίζουν; :hmm::hmm::hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dr.K

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Κατερίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 339 μηνύματα.
Εγώ έχω το βοήθημα του σαββάλα,μου το έφερε η ξαδέρφη μου βασικά.Αν μου ζητηθεί κάποιο άλλο θα το προμηθευτώ υποθέτω.
Το πόσες ασκήσεις θα λύσεις εκτός των όσων σου βάζουν είναι ανάλογο με το πόσες ασκήσεις έχεις.Για παράδειγμα,εγώ για την επόμενη φορά έχω 20 ασκήσεις πάνω στην κρούση,ασκήσεις με 3-4 υποερωτήματα οπότε για να τις κάνω και να διαβάσω όλη τη θεωρία θα χρειαστώ πολύ ώρα.Ίσως αν τεέιώσω να λύσω κάποια δεύτερα θέματα,από το βοήθημα η να ψάξω στα θέματα των πανελληνίων.
Το να τις λύσεις όλες δεν νομίζω ότι ενδείκνυται.Εκτός της μεγάλης πιθανότητας να σου πάρει πολύ χρόνο και να αμελήσεις άλλα μαθήματα,θα προκύψουν απορίες που ίσως να μην μπορείς να λύσεις με την σύντομη λύση στο πίσω μέρος του βιβλίου.Το να κολλήσεις αυστηρά σε ότι σου δίνουν στο φροντιστήριο από την άλλη,επίσης (ίσως) σε αφήσει λιγότερο προετοιμασμένο,εξάλλου το φροντιστήριο σε βοηθάει μεν,αλλά χωρίς προσωπικό κόπο δεν κάνεις πολλά.
καλή προετοιμασία και καλό διάβασμα σε όλα τα μαθήματα.

Υ.Γ Η βιολογία πως σας φαίνεται;
Οι ασκήσεις σας ξενίζουν; :hmm::hmm::hmm:

Μην αγχώνεστε για τη βιολογία.Στην αρχή ισχύει ότι είναι λίγο περίεργη αλλά μετά θα μπείτε στο νόημα, εγώ προσωπικά το πιο μεγάλο πρόβλημα το είχα με το Β θέμα στη φυσική.Γενικά η βιολογία αν τη διαβάζεις σοβαρά θα είναι από τα εύκολα μαθήματα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top