[Πανελλήνιες 2016] Θερινή Προετοιμασία

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

manolis_98

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο manolis_98 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,055 μηνύματα.
Πως σου φαίνεται το αοθ;
.
Στο 1 ο κεφάλαιο είμαι και μου φαινεται σχετικά εύκολο (πηχτρα στη θεωρία)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

damn

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο damn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 1,771 μηνύματα.
Διαβαζε θεωρία μην αφήνεις κενά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νικος Σκουλ(ας)

Νεοφερμένος

Ο Νικος Σκουλ(ας) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 116 μηνύματα.
Μόνο εμένα μου την σπάει απίστευτα το πρώτο κεφάλαιο της χημείας με τις κβαντικές θεωρίες και τα τροχιακά?

Μπαα.Και σε μένα μου φαίνεται αρκετά σπαστικό.Πάντως δε νομίζω να πέφτουν πολύ σοβαρά πράγματα.Λογικά βάζουν στα πολλαπλής επιλογής κάποια πράγματα.Πολύ θεωρία.Άντε να μπούμε σε τίποτα άλλο να λύσουμε και καμιά άσκηση της προκοπής.

Επειδή είδα και μια κουβέντα για τα μόρια,γιατί να μην γίνεται με την υπάρχουσα κλίμακα;
Έχω πάντως την αίσθηση ότι θα υπάρξουν αρκετοί με ίσο αριθμό μορίων,επειδή τα 4 μαθήματα δεν επιτρέπουν μεγάλες αποκλίσεις,διορθώστε με αν κάνω λάθος,μια υπόθεση είναι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Θανασης Α.

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Θανασης Α. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 169 μηνύματα.
Στη χημεία παιδιά από που αρχίσατε την ύλη;Από της Β' Λυκείου ή από το 1ο κεφάλαιο της Γ' Λυκείου;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γατόπαρδος.

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γατόπαρδος. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Σαμοθράκη (Έβρος). Έχει γράψει 1,040 μηνύματα.
Από το 1ο κεφάλαιο της Γ εσείς?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Θανασης Α.

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Θανασης Α. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 169 μηνύματα.
θα αρχίσουμε από την ύλη της Β'
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νικος Σκουλ(ας)

Νεοφερμένος

Ο Νικος Σκουλ(ας) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 116 μηνύματα.
Και γω όπως ο τίγρης.Στους βαθμούς πως τα πήγατε παιδιά;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Θανασης Α.

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Θανασης Α. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 169 μηνύματα.
19,4 M.O
;P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

manolis_98

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο manolis_98 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,055 μηνύματα.

MariosOik

Νεοφερμένος

Ο MariosOik αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 57 μηνύματα.
Γεια σας και από εμένα!! Εγώ ξεκινάω προετοιμασία την Δευτέρα!
Αν και είναι νωρίς ακόμα, πως σας φαίνονται τα πράγματα μέχρι στιγμής; (Από άποψη διαβάσματος και δυσκολίας)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 001921

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Καλησπέρα,

Καλή μας επιτυχία του χρόνου, να δούμε και το νέο σύστημα αν θα μας κόψει τα πόδια και τα χέρια, όπως πέρυσι η Τράπεζα θεμάτων. Τέλος πάντων, εγώ της θεωρητικής είμαι και έχω μία απορία... την Ιστορία, είναι αλήθεια ότι την μαθαίνεις απ', έξω, όπως είναι, δίχως να αλλάξεις ένα κόμμα; Δεν θα έλεγα ότι η αποστήθιση ειναι το καλύτερο σημείο μου, γι' αυτό και ρωτώ... Αυτά για την ώρα και ευχαριστώ πολύ.

Βαγγέλης
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

meetmeinmontauk

Τιμώμενο Μέλος

Η meetmeinmontauk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 11,793 μηνύματα.
ε δε θα σου πάρουν και το κεφάλι αν δεν βάλεις ένα κόμμα ή αλλάξεις 1-2 λέξεις :P ωστόσο ναι, πρέπει δυστυχώς να τα μαθαίνεις απέξω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_fairygirl_

Διακεκριμένο μέλος

Η Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 7,789 μηνύματα.
Θετική, για ιατρική. Στο φροντιστήριο που ήμουν έχουν 14 ώρες, αλλά θέλω να πιστεύω ότι αναλογικά έτσι πάει...
Όταν ακούω κάτι 14ωρα 16ωρα στα φροντιστήρια και΄γω θα την βγάλω με 9 ώρες χειμώνα καλοκαίρι κοιτάω κάπως έτσι :look:
Δεν ξέρω γιατί αλλά οτιδήποτε άνω των 10ωρών μου φαίνεται υπερβολή για το καλοκαίρι μην πω και για χειμώνα. Αλλά οκ το χειμώνα ο καθένας έχει τα δικά ωράρια οπότε δεν υπάρχει γενικός κανόνας πέρα του ότι όπως στρώνει κανείς κοιμάται.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ValerieD

Νεοφερμένος

Η ValerieD αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9 μηνύματα.
Πραγματικά στο λέω μην σε απασχολεί αυτό το θέμα... Στο λέω γιατί και γω πέρσι μέτραγα τις ώρες που έκανα μάθημα και ήταν σχετικά λίγες αν σκεφτείς ότι μαθηματικά έκανα μάθημα στο σπίτι 3 ώρες την εβδομάδα και είχα φίλη που έκανε 5-6... Δεν έχει καμία σημασία και στο λέω τώρα που τελείωσα! Αυτό που μετράει είναι η δική σου προσπάθεια! Τί να κάνεις 10 ώρες μάθημα αν δεν μπορείς να κάτσεις άλλες τόσες μόνος σου, δεν έχει νόημα! Καλή επιτυχία παιδιά!!! :D :D :D

.
Στο 1 ο κεφάλαιο είμαι και μου φαινεται σχετικά εύκολο (πηχτρα στη θεωρία)

Διάβασε πολύ καλά τη θεωρία!!! Μόνο έτσι θα καταλάβεις τέλεια τις ασκήσεις, ο σκοπός δεν είναι να τις κάνεις μηχανικά...:P
Εμένα προσπωπικά μου άρεσε πάρα πολύ το ΑΟΘ όλη τη χρονιά... Αν ασχοληθείς μαζί του το αποτέλεσμα θα είναι σίγουρα καλό!!! Καλή συνέχεια!!! :D:D:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

manolis_98

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο manolis_98 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,055 μηνύματα.
Διάβασε πολύ καλά τη θεωρία!!! Μόνο έτσι θα καταλάβεις τέλεια τις ασκήσεις, ο σκοπός δεν είναι να τις κάνεις μηχανικά...:P
Εμένα προσπωπικά μου άρεσε πάρα πολύ το ΑΟΘ όλη τη χρονιά... Αν ασχοληθείς μαζί του το αποτέλεσμα θα είναι σίγουρα καλό!!! Καλή συνέχεια!!! :D:D:D

Σε ευχαριστώ για την συμβουλή σου.;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νικος Σκουλ(ας)

Νεοφερμένος

Ο Νικος Σκουλ(ας) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 116 μηνύματα.
Ξέρουμε αν θα έχουμε μόρια με κλίμακα το 20.000 όπως πριν;
Οι προφορικοί βαθμοί θα μετράνε στα 4 η 5 μαθήματα η καθόλου;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Θανασης Α.

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Θανασης Α. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 169 μηνύματα.
Ξέρουμε αν θα έχουμε μόρια με κλίμακα το 20.000 όπως πριν;
Οι προφορικοί βαθμοί θα μετράνε στα 4 η 5 μαθήματα η καθόλου;

Ρωτάς και εσύ κάτι πραγματα! :p
Εδώ δε ξέρουμε αν θα υπαρχουμε αύριο ως χώρα. .:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κωνσταντίνα_

Νεοφερμένος

Η Κωνσταντίνα_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Ρέθυμνο (Ρέθυμνο). Έχει γράψει 77 μηνύματα.
Γεια σας παιδιά! Δεν μπορώ ακόμη να συνειδητοποιήσω ότι σ'ένα χρόνο δίνουμε πανελλήνιες και ότι αύριο ξεκινά-εδώ τουλάχιστον- η προετοιμασία. Ελπίζω να βρω την όρεξη που απαιτείται για διάβασμα :worry: :whistle:
Καλή μας αρχή!! :clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MariosOik

Νεοφερμένος

Ο MariosOik αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 57 μηνύματα.
Γεια σας παιδιά! Δεν μπορώ ακόμη να συνειδητοποιήσω ότι σ'ένα χρόνο δίνουμε πανελλήνιες και ότι αύριο ξεκινά-εδώ τουλάχιστον- η προετοιμασία. Ελπίζω να βρω την όρεξη που απαιτείται για διάβασμα :worry: :whistle:
Καλή μας αρχή!! :clapup:

Γιατί εμείς το έχουμε συνειδητοποιήσει;! Και εγώ αρχίζω από αύριο και ήδη έχω αγχωθεί..
Καλή μας αρχή! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Θανασης Α.

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Θανασης Α. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 169 μηνύματα.
Γεια σας παιδιά! Δεν μπορώ ακόμη να συνειδητοποιήσω ότι σ'ένα χρόνο δίνουμε πανελλήνιες και ότι αύριο ξεκινά-εδώ τουλάχιστον- η προετοιμασία. Ελπίζω να βρω την όρεξη που απαιτείται για διάβασμα :worry: :whistle:
Καλή μας αρχή!! :clapup:

Καλώς ήρθες! Κατεύθυνση;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top