Πανελλήνιες 2015

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

blackowl

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο blackowl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 142 μηνύματα.
Στα λατινικα, αρχαία και λογοτεχνία είναι αρκετά χαμηλές! Αν και τελευταία άκουσα ότι και στην ιστορία που παραδοσιακά το 19-20 δεν εείναι δύσκολο, και εκεί υπάρχει μια μικρή μείωση των αριστούχων! Πάντως οι βάσεις δε θα πέσουν! βέβαια ανάλογα και με τη σχολή που ενδιαφέρεσαι!

Καλά Αρχαία πιστεύω το άγνωστο θα είναι κομματάκι δύσκολο και θα ρίξει γενικότερα. Όσον αφορά τα άλλα Λατινικά άκουσα πτωτική τάση και εκεί αλλά τα περισσότερα γραπτά μεταξύ 15-17 και λογοτεχνία θα δείξει... Εγώ άκουσα ότι θα πέσουν λιγότερα σε χαμηλότερες σχολές π.χ φιλολογίες και περισσότερο σε νομικές.



Κοίτα αν έχεις πάει σχετικά καλά, θα πέσουν αρκετά οι βάσεις της νομικής μέχρι και 1000+, οπότε μπορεί και να μπεις...



Νομίζω ότι δεν ισχύει κάτι τέτοιο γιατί μέχρι 19 Ιουνίου θα τελειώσει η διόρθωση όλων των πανελλαδικών και από εβδομάδα λένε θα βγουν
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

eva kan

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η eva kan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 142 μηνύματα.
Ναι και γω πάνω κάτω τα ίδια άκουσα! Μακάρι να πέσουν στη Νομική! Δευτέρα θα ανακοινωθούν σίγουρα πάντως! Στο ίντερνετ τα αποτελέσματα θα ανακοινωθούν πιο μετά από το σχολείο?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Φυσικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 10,063 μηνύματα.
Οι γιαγιάδες στο άκουσμα του "Πέρασα ηλεκτρολόγων μηχανικών και μηχανικών υπολογιστών στο Αριστοτέλειο Πανεπιστήμιο Θεσσαλονίκης", κατά πάσα πιθανότητα θα πιάσουν μόνο το "ηλεκτρολόγων" και θα σου πουν:
"Ααα, ηλεκτρολόγος πέρασες; Δεν πειράζει, κάτι είναι κι αυτό"
Υπάρχει όμως περίπτωση, η γιαγιά να πιάσει μόνο το "υπολογιστών" και να πει: "Υπο-λογιστών; Δηλαδή ούτε καν λογιστών;"

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

LiViNGtheLiFE

Διάσημο μέλος

Η LiViNGtheLiFE αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 2,226 μηνύματα.
Κάτι άλλο. Θα πάτε σχολείο να δείτε τις βαθμολογίες ή από το ίντερνετ; Θεωρούσα δεδομένο ότι θα πηγαίναμε όλοι αλλά τελευταία ακούω πολλούς να λένε ότι δε θα πάνε για να αποφύγουν τις ερωτήσεις της θείας Ευτέρπης -που λέει κι ο θεούλης- στο γυρισμό και ότι δε θέλουν να ναι όλοι όταν θα μαθαίνουν τους βαθμούς τους. Λεω πάντως να πάω, γιατί νομίζω αργούν πιο πολύ στο ίντερνετ και γιατί στο σχολείο η αναμονή θα είναι πιο ανώδυνη, θα λέμε μαλακίες όλοι μαζί (όπως και πριν τα θέματα) κτλ. :)
Εσείς τι λέτε να κάνετε;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Sins

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Sins αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 228 μηνύματα.
Κάτι άλλο. Θα πάτε σχολείο να δείτε τις βαθμολογίες ή από το ίντερνετ; Θεωρούσα δεδομένο ότι θα πηγαίναμε όλοι αλλά τελευταία ακούω πολλούς να λένε ότι δε θα πάνε για να αποφύγουν τις ερωτήσεις της θείας Ευτέρπης -που λέει κι ο θεούλης- στο γυρισμό και ότι δε θέλουν να ναι όλοι όταν θα μαθαίνουν τους βαθμούς τους. Λεω πάντως να πάω, γιατί νομίζω αργούν πιο πολύ στο ίντερνετ και γιατί στο σχολείο η αναμονή θα είναι πιο ανώδυνη, θα λέμε μαλακίες όλοι μαζί (όπως και πριν τα θέματα) κτλ. :)
Εσείς τι λέτε να κάνετε;

εγώ δεν πρόκειται να πάω σπίτι θα κάτσω και θα περιμένω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Stelios1997

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Stelios1997 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος και μας γράφει απο Κολυμβάρι (Χανιά). Έχει γράψει 369 μηνύματα.
Κάτι άλλο. Θα πάτε σχολείο να δείτε τις βαθμολογίες ή από το ίντερνετ; Θεωρούσα δεδομένο ότι θα πηγαίναμε όλοι αλλά τελευταία ακούω πολλούς να λένε ότι δε θα πάνε για να αποφύγουν τις ερωτήσεις της θείας Ευτέρπης -που λέει κι ο θεούλης- στο γυρισμό και ότι δε θέλουν να ναι όλοι όταν θα μαθαίνουν τους βαθμούς τους. Λεω πάντως να πάω, γιατί νομίζω αργούν πιο πολύ στο ίντερνετ και γιατί στο σχολείο η αναμονή θα είναι πιο ανώδυνη, θα λέμε μαλακίες όλοι μαζί (όπως και πριν τα θέματα) κτλ. :)
Εσείς τι λέτε να κάνετε;

Εγώ θα πάω.

και από νωρίς
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Fedde le Grand

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Fedde le Grand αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 1,586 μηνύματα.
Και εγώ δε πρόκειται να πάω όχι γιατί δε θέλω να μάθουν τους βαθμούς μου, δε με ενδιαφέρει (και πραγματικά αναρωτιέμαι γιατί κάποιους τους νοιάζει). Απλώς βαριέμαι να πηγαίνω και να ψάχνω...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

pb13

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο pb13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 125 μηνύματα.
Κάτι άλλο. Θα πάτε σχολείο να δείτε τις βαθμολογίες ή από το ίντερνετ; Θεωρούσα δεδομένο ότι θα πηγαίναμε όλοι αλλά τελευταία ακούω πολλούς να λένε ότι δε θα πάνε για να αποφύγουν τις ερωτήσεις της θείας Ευτέρπης -που λέει κι ο θεούλης- στο γυρισμό και ότι δε θέλουν να ναι όλοι όταν θα μαθαίνουν τους βαθμούς τους. Λεω πάντως να πάω, γιατί νομίζω αργούν πιο πολύ στο ίντερνετ και γιατί στο σχολείο η αναμονή θα είναι πιο ανώδυνη, θα λέμε μαλακίες όλοι μαζί (όπως και πριν τα θέματα) κτλ. :)
Εσείς τι λέτε να κάνετε;

Εγώ θα πάω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 712911

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Και εγώ δε πρόκειται να πάω όχι γιατί δε θέλω να μάθουν τους βαθμούς μου, δε με ενδιαφέρει (και πραγματικά αναρωτιέμαι γιατί κάποιους τους νοιάζει). Απλώς βαριέμαι να πηγαίνω και να ψάχνω...

Μην ανησυχείς. Οι κουτσομπόληδες θα ψάξουν και θα τους βρουν. -.-

Ούτε εγώ είχα πάει και δεν το μετάνιωσα καθόλου. Σιγά μην κάθομαι έξω στην ζέστη, καλοκαιριάτικα για α στριμωχτώ αργότερα με τους άλλους. :P Σπίτι, χαλαρά, ξυπνήστε και μπείτε να δείτε τι κάνατε! ;) Καλά αποτελέσματα σε όλους! :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

eva kan

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η eva kan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 142 μηνύματα.
Μην ανησυχείς. Οι κουτσομπόληδες θα ψάξουν και θα τους βρουν. -.-

Ούτε εγώ είχα πάει και δεν το μετάνιωσα καθόλου. Σιγά μην κάθομαι έξω στην ζέστη, καλοκαιριάτικα για α στριμωχτώ αργότερα με τους άλλους. :P Σπίτι, χαλαρά, ξυπνήστε και μπείτε να δείτε τι κάνατε! ;) Καλά αποτελέσματα σε όλους! :D
Αργούν πολύ να ανακοινωθούν στο ιντερνετ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 712911

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Αργούν πολύ να ανακοινωθούν στο ιντερνετ?

Οχι, εκτός αν πέσει ο σέρβερ, οπότε μπορεί να μετακινήσουν την ανακοίνωση λίγα λεπτά. :Ρ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Drama Prinzessin

Περιβόητο μέλος

Η Drama Prinzessin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 5,089 μηνύματα.
Στο Internet βγαίνουνε γύρω στις 12-1 το μεσημέρι.
Στο σχολείο μου πέρυσι ανακοινώθηκαν από τις 8.30 το πρωί. :P


Εύχομαι καλά αποτελέσματα σε όλους!! :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 712911

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Στο Internet βγαίνουνε γύρω στις 12-1 το μεσημέρι.
Στο σχολείο μου πέρυσι ανακοινώθηκαν από τις 8.30 το πρωί. :P


Εύχομαι καλά αποτελέσματα σε όλους!! :D

Δυστυχώς αυτό δε συμβαίνει σε όλα τα σχολεία. :/: Εμάς ήθελαν να το παίξουν τυπικοί και τα ανακοίνωσαν την ίδια ώρα που θα έβγαιναν και στο ίντερνετ. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

eva kan

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η eva kan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 142 μηνύματα.
Στο πρώτο πεδίο οι νομικές και οι ψυχολογίες πώς νομίζετε θα κινηθούν, ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Φυσικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 10,063 μηνύματα.
8 λόγοι για να πας στο Σχολείο για τα αποτελέσματα
1) Έχεις αγωνία, θέλεις να τους μάθεις γρήγορα, δεν εμπιστεύεσαι τον server της κ. MInedu που ίσως πέφτει συνέχεια.
2) Θέλεις να ζήσεις αυτές τις στιγμές της αναμονής μαζί με τους φίλους σου λέγοντας μαλακίες και μετά να μοιραστείτε τη λύπη ή τη χαρά.
3) Αγαπάς το Σχολείο σου που πήγαινες τόσα χρόνια και θέλεις να δεις εκεί τους βαθμούς σου τζαμοκολλημένους, καθώς και να χαιρετήσεις τους καθηγητές σου.
4) Θα είναι πολύ χειρότερα να περιμένεις στο σπίτι μπροστά στην οθόνη και να έχεις πάνω από το κεφάλι σου τη μάνα σου να σου τα πρήζει.
5) Εκτός από τους δικούς σου βαθμούς, θέλεις να μάθεις και πώς πήγαν οι φίλοι σου που αγαπάς.
6) Περιμένεις ότι έχεις γράψει καλά και θέλεις να κάνεις το κομμάτι σου. (Ειδικά να πεις στην πρώην κολλητή σου που τώρα δεν μιλάτε "Μη στεναχωριέσαι, θα δώσεις ξανά του χρόνου").
7) Θα είναι εκεί και ΕΚΕΙΝΟΣ/ΕΚΕΙΝΗ.
8.) Γενικά είσαι άτομο κοινωνικό.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
8 λόγοι για δεις τα αποτελέσματα από το σπίτι σου
1) Δεν βιάζεσαι, ξέρεις ότι στο ίντερνετ θα βγουν πιο αργά, ότι μπορεί ο server να πέφτει, αλλά δεν σε πειράζει.
2) Δεν έχεις ιδιαίτερες φιλίες με τους συμμαθητές σου, τους θεωρείς εντελώς βαρετούς και δεν θα σε νοιάξει ακόμα και αν δεν τους ξαναδείς ποτέ.
3) Το Σχολείο και οι καθηγητές ήταν και είναι για σένα μισητά πράγματα, οπότε όσο λιγότερο περνάς από εκεί τόσο το καλύτερο.
4) Στο σπίτι alone πιστεύεις θα είναι πολύ καλύτερα γιατί θα έχεις ησυχία, δεν θα σε ενοχλούν με ερωτήσεις οι συμμαθητές σου και θα έχεις απαγορεύσει στη μητέρα σου να μπει στο δωμάτιό σου.
5) Σε ενδιαφέρουν μόνον οι δικοί σου βαθμοί και όλους τους άλλους τους έχεις χεσμένους.
6) Αν δεν έχεις πάει καλά, δεν θα μπορέσεις να αντέξεις την πρώην κολλητή σου που τώρα δεν μιλάτε, να σου πει: "Μη στεναχωριέσαι, θα δώσεις ξανά του χρόνου".
7) Θα είναι εκεί και εκείνος ο μαλάκας / εκείνη η μαλακισμένη.
8.) Γενικά είσαι άτομο μοναχικό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Fedde le Grand

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Fedde le Grand αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 1,586 μηνύματα.

7) Θα είναι εκεί και ΕΚΕΙΝΟΣ/ΕΚΕΙΝΗ.

Για αυτό ζούμε... Last chance!
Μπράβο Δία.
Ίσως τελικά πάω...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DumeNuke

Τιμώμενο Μέλος

Ο DumeNuke αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,125 μηνύματα.
8 λόγοι για να πας στο Σχολείο για τα αποτελέσματα
5) Εκτός από τους δικούς σου βαθμούς, θέλεις να μάθεις και πώς πήγαν οι φίλοι σου που αγαπάς.

Βασικά, να κορακιάσεις θες που τα πήγες καλύτερα από τον χ,y συμμαθητή που δεν χωνεύεις. Και μετά να σκυλιάσεις, επειδή δεν τα πήγες καλύτερα από τον α,β συμμαθητή που, επίσης, δεν χωνεύεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PiDefiner

Δραστήριο μέλος

Ο PiDefiner αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 443 μηνύματα.
Θα ανακοινωθεί η ημερομηνία που θα βγουν οι βαθμολογίες ή απλά θα ακούσουμε "σήμερα βγήκαν...";
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Quintus Mucius

Νεοφερμένος

Η Quintus Mucius αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 54 μηνύματα.
Εγώ είχα δηλώσει αγγλικά να δώσω σήμερα αλλά τελικά δεν πήγα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kleop

Πολύ δραστήριο μέλος

Η kleop αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,469 μηνύματα.
Θα ανακοινωθεί η ημερομηνία που θα βγουν οι βαθμολογίες ή απλά θα ακούσουμε "σήμερα βγήκαν...";
Λογικα θα ανακοινωθει η ημερομηνια.Παντως χτες που πηγα σχολειο για τον κωδικο η διευθυντρια μου ειπε πως τα αποτελεσματα θα ανακοινωθουν τελη της ερχομενης εβδομαδας.Οποτε μην αγχωνεστε λιγο μας εμεινε.Περυσι ειχαν ανακοινωθει 1 Ιουλιου και ηταν Τριτη θυμαμαι και στο σχολειο ειχαν λαβει τα αποτελεσματα απο τις 10 η ωρα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top