Πανελλήνιες 2015

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

giorgos.g.1997

Νεοφερμένος

Ο giorgos.g.1997 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Καλησπέρα σε όλους! Δίνει κάποιος εδώ φέτος για ηλεκτρολόγους ΕΜΠ πρώτη επιλογ'ή; αν ναι μπείτε άν θέλετε σε αυτήν την σελίδα του φβ για να συζητήσουμε για τις πανελλαδικές (πιθανά θέματα κλπ) και για τη σχολή!
https://www.facebook.com/groups/panelladikes2015hlektrologoi/
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Φυσικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 10,063 μηνύματα.
Υ.Γ: Είναι ίσως η πρώτη φορά, που σχόλιο/ποστ του αγαπητού Δία, με βρίσκει κάπως "διστακτική", ως προς την αποτελεσματικότητα και αναγκαιότητά του. Και εξηγούμαι: Μέχρι και εγώ που δε δίνω Πανελλήνιες, όσο διάστημα διήρκεσε η ανάγνωση του κειμένου, ένιωσα να ξαναγεννιούνται μέσα μου, όλα εκείνα τα άθλια συναισθήματα/σκέψεις που βίωσα πριν 2-3 χρόνια, όταν και έδινα και εγώ με τη σειρά μου. Ελπίζω να μην αγχώθηκαν και άλλοι μαζί με μένα, και να μην δέθηκε το στομαχάκι κόμπος.
Χαχαχαχαχα!!! Κι εγώ γράφοντας το μήνυμα αισθάνθηκα σαν με τη χρονομηχανή μου να γύριζα στο 2011 και να έγραφα ξανά πανελλήνιες. Δεν θα το παίξω μάγκας, είχα κι εγώ τότε τις ανησυχίες μου, το άγχος μου και την αγωνία μου. Ο σκοπός που έκανα αυτή τη λεπτομερή περιγραφή, δεν ήταν για να αγχώσω όσους θα δώσουν τώρα εξετάσεις., το αντίθετο μάλιστα. Θέλησα να ενημερώσω για το πώς ακριβώς, στιγμή προς στιγμή, εξελίσσονται τα γεγονότα στο χωροχρόνο ενός εξεταστικού κέντρου, ώστε να μην υπάρχει (και) το άγχος του τι, πότε και γιατί συμβαίνουν όσα συμβαίνουν εκεί, άρα να περιορίσω την ανασφάλεια ενός άγνωστου τοπίου. Αν είχα άδικο και το αποτέλεσμα του μηνύματός μου ήταν αρνητικό, μπορείτε να με λιθοβολήσετε.
https://ischool.e-steki.gr/showpost.php?p=4170020&postcount=3361


.​
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Mάιρα

Διάσημο μέλος

Η Mάιρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,354 μηνύματα.
Είστε τυχεροί. Εμείς τελειώνουμε 18. Καλά, όχι ότι με πειράζει και πολύ, αφού ξεμπερδεύω με Πανελλήνιες.
Πάντως κάπου εδώ τριγύρω θα είμαι μέχρι τότε να ρωτάω πράγματα για Φυσική, Μαθηματικά γενικής κ.α. :P

Όμως γράφουμε κάθε μέρα! Αλλιώς και εμείς κάπου στις 17-18 θα τελειώναμε. Τουλάχιστον θα έχεις ανακουφιστεί από την στιγμή που θα έχει τελειώσει το όλο θέμα με τις πανελλήνιες.

χαχχα έχουν μείνει μόνο πέντε μέρες για το πρώτο μάθημα ακόμα δεν το χω συνειδητοποιήσει :lol:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ctee_m

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ctee_m αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 196 μηνύματα.
Παιδιά ξέρει κανένας ένα καλό βοηθημα βιολογιας γενικής για ασκήσεις ??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τάσος97

Τιμώμενο Μέλος

Ο Allostasis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,113 μηνύματα.
λιιιιιιιγγο αργά δε θυμήθηκες να κάνεις ομάδα; :P i mean only 5 days left..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PiDefiner

Δραστήριο μέλος

Ο PiDefiner αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 443 μηνύματα.
Εν τω μεταξύ σκέφτομαι πως -υποτίθεται- αύριο πρέπει να μαζέψω και τα τελευταία από τις κατευθύνσεις και γελάω μόνη μου με τα χάλια μου.
Δεν έχω διάθεση και δε καταλαβαίνω πως σκατά λένε κάποιοι οτι αντέχουν.
Υπάρχει από την άλλη μια τάση συμπαράστασης από κάποιους, αλλά στη προσπάθειά τους να σε ενθαρρύνουν λένε χειρότερες υπερβολές πχ "Ε, μη γράφεις 20, γράψε 18!" . Αλλού ξημερωμένοι. Και εκεί χάνεις κάθε ελπίδα.

Καλά, εντάξει, αυτό είναι ό,τι χειρότερο. Εμένα μου λένε "Αφού διάβαζες όλη τη χρονιά, κάτσε ηρέμησε τώρα πριν τις εξετάσεις". Πολύ εκνευρίζομαι όταν ακούω άτομα να λένε "Άμα διάβαζες θα γράψεις" ή "Έλα μωρέ, εσύ δεν έχεις πρόβλημα, διαβάζεις". Προσωπικά, δεν ξέρω αν είμαι χαλασμένος :P , αλλά νομίζω πως δεν αγχώνομαι πλέον. Θα κάνω μέχρι την Κυριακή την επανάληψή μου όπως την κανόνισα, από εκεί και πέρα θα πηγαίνω και θα γράφω. Το χειρότερο, πιστεύω, σε όλη την υπόθεση, θα είναι ότι θα πρέπει να συναναστρέφομαι με άτομα, τα οποία με κάθε ευκαιρία θα προσπαθούν να μου περάσουν τον άγχος τους. Μακάρι να δίναμε σε ξεχωριστά δωματιάκια ο καθένας. :whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

VoTheGreat

Νεοφερμένος

Ο VoTheGreat αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 31 μηνύματα.
ρε παιδια εχω ενα θεματακι με την φυσικη κατευθυνσης...ειναι το μονο μαθημα που με φοβιζει πιο πολυ απο ολα τα αλλα πραγματικα δεν ξερω αλλα για την φυσικη αγχωνομαι παααρααα πολυ...οποτε καμια συμβουλη παιζει??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ctee_m

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ctee_m αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 196 μηνύματα.
Αυτή η μιάμιση μέρα που μας δίνεται για να διαβάσουμε ιστορία φτάνει για μια καλη επανάληψη ??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

somebody!

Νεοφερμένος

Η somebody! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 117 μηνύματα.
Ναι μωρέ φτάνει... Θα την κάνεις μια φορά Τετάρτη απόγευμα, θα την ξανακάνεις Πεμπτη πρωι και θα δεις αυτά που σε δυκολεύουν Πέμπτη απόγευμα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PiDefiner

Δραστήριο μέλος

Ο PiDefiner αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 443 μηνύματα.
ρε παιδια εχω ενα θεματακι με την φυσικη κατευθυνσης...ειναι το μονο μαθημα που με φοβιζει πιο πολυ απο ολα τα αλλα πραγματικα δεν ξερω αλλα για την φυσικη αγχωνομαι παααρααα πολυ...οποτε καμια συμβουλη παιζει??

Και 'γω κάπου εκεί βρίσκομαι. Την θεωρία την έχεις μάθει; Φρόντισε να ξέρεις θεωρία για να μποροείς να πιάσεις Α (και αν έχεις ασχοληθεί ελάχιστα, πιστεύω μπορείς και Β) και από εκεί και πέρα δες κυρίως πανελλαδικές παλαιότερων χρόνων Δ θέματα για να ξέρεις τι παίζει. Για Γ κανονικά πρέπει να ξέρεις τα πάντα, αλλά οι προβλέψεις λένε είτε Ηλεκτρική ταλάντωση, είτε στάσιμα, είτε φως. Οπότε αν δεν προλαβαίνεις, δες καλύτερα αυτά τα τρία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

VoTheGreat

Νεοφερμένος

Ο VoTheGreat αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 31 μηνύματα.
Και 'γω κάπου εκεί βρίσκομαι. Την θεωρία την έχεις μάθει; Φρόντισε να ξέρεις θεωρία για να μποροείς να πιάσεις Α (και αν έχεις ασχοληθεί ελάχιστα, πιστεύω μπορείς και Β) και από εκεί και πέρα δες κυρίως πανελλαδικές παλαιότερων χρόνων Δ θέματα για να ξέρεις τι παίζει. Για Γ κανονικά πρέπει να ξέρεις τα πάντα, αλλά οι προβλέψεις λένε είτε Ηλεκτρική ταλάντωση, είτε στάσιμα, είτε φως. Οπότε αν δεν προλαβαίνεις, δες καλύτερα αυτά τα τρία.

δευτερα θεματα μερικα τα λυνω αλλα δυσκολευομαι...τωρα αμα πεσει ηλεκτρικη ταλαντωση θα δυσκολευτω γιατι δεν την ξερω καλα...ισως να κανω μια καλη επαναληψη ακομα σε αυτα που δυσκολευομαι...θεμα Δ κατι θα γραψω λογικα γιατι συνηθως πεφτει απο στροφικη οποτε ενταξει κατι κανω εκει...αλλα αμα πεσουν δυσκολουτσικα δεν νομιζω να γραψω..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PiDefiner

Δραστήριο μέλος

Ο PiDefiner αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 443 μηνύματα.
δευτερα θεματα μερικα τα λυνω αλλα δυσκολευομαι...τωρα αμα πεσει ηλεκτρικη ταλαντωση θα δυσκολευτω γιατι δεν την ξερω καλα...ισως να κανω μια καλη επαναληψη ακομα σε αυτα που δυσκολευομαι...θεμα Δ κατι θα γραψω λογικα γιατι συνηθως πεφτει απο στροφικη οποτε ενταξει κατι κανω εκει...αλλα αμα πεσουν δυσκολουτσικα δεν νομιζω να γραψω..

Μια από τα ίδια, φίλε. :/:
Ενώ σε όλη τη χρονιά δεν το θεωρούσα δύσκολο μάθημα και έλυνα ασκήσεις χωρίς πρόβλημα, τώρα που είναι το τέλος - και μάλλον επειδή τελειώσαμε αργά την ύλη και πρακτικά δεν κάναμε καθόλου επανάληψη - νομίζω πως δεν ξέρω όσα θα έπρεπε για να γράψω Πανελλήνιες. Με παρηγορεί το γεγονός ότι πρόκειται για τελευταίο μάθημα, οπότε και χρόνο έχω να διαβάσω (προηγείται και ΑΕΠΠ που το ξέρω όσο πιο καλά θα μπορούσα) και μια σχετική "όρεξη", λόγω των ημερών.
Δ θέμα, όπως λες, κάτι μπορείς να γράψεις. Αρκεί να πέσει φαινόμενο που ξέρεις, γιατί αν είναι κάτι σύνθετο και δεν ξέρεις από που να το πιάσεις, την έβαψες. Τα Γ που έχω λύσει δεν θεωρώ ότι είναι ιδιαίτερης δυσκολίας, αν έχεις ασχοληθεί.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

VoTheGreat

Νεοφερμένος

Ο VoTheGreat αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 31 μηνύματα.
Μια από τα ίδια, φίλε. :/:
Ενώ σε όλη τη χρονιά δεν το θεωρούσα δύσκολο μάθημα και έλυνα ασκήσεις χωρίς πρόβλημα, τώρα που είναι το τέλος - και μάλλον επειδή τελειώσαμε αργά την ύλη και πρακτικά δεν κάναμε καθόλου επανάληψη - νομίζω πως δεν ξέρω όσα θα έπρεπε για να γράψω Πανελλήνιες. Με παρηγορεί το γεγονός ότι πρόκειται για τελευταίο μάθημα, οπότε και χρόνο έχω να διαβάσω (προηγείται και ΑΕΠΠ που το ξέρω όσο πιο καλά θα μπορούσα) και μια σχετική "όρεξη", λόγω των ημερών.
Δ θέμα, όπως λες, κάτι μπορείς να γράψεις. Αρκεί να πέσει φαινόμενο που ξέρεις, γιατί αν είναι κάτι σύνθετο και δεν ξέρεις από που να το πιάσεις, την έβαψες. Τα Γ που έχω λύσει δεν θεωρώ ότι είναι ιδιαίτερης δυσκολίας, αν έχεις ασχοληθεί.

συμφωνω εαν και εγω επαναληψη φυσικη θα κανω την παρασκευη-σαββατο-κυριακη που μας ερχεται γιατι μετα δεν θα εχω χρονο ενω τωρα μπορω να την στριμοξω μαζι με το διαβασμα θεωρια της εκθεσης...εαν κανω μια καλη επαναληψη λοιπον αυτες τις τρεις μερες που ερχονται νομιζω κατι θα γραψω...αλλα μιλαω για γερη επαναληψη καθε ενοτητα-κεφαλαιο θα λυσω και απο αρκετες ασκησεις....πιστευω θα ειμαι καλυμενος...μια αλλη ερωτηση...εχετε κανενα καλο θεμα απο μαθηματικα γενικης? ειναι αρκετα ευκολα και ειμαι πολυ καλα διαβασμενος και δεν θελω να χασω μορια απο αυτο το μαθημα γιαυτο τις 2 μερες πριν τις εξετασεις θελω να κοιταξω καποιο πολυ καλο θεμα για να καλυψω και αυτο το ενδεχομενο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ακάλυπτος

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Ακάλυπτος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 240 μηνύματα.
Στα αρχαία, στο γνωστό : Ξέρω πολύ καλά εισαγωγή, μεταφράσεις, σχόλια βιβλίου, μπορώ γενικά να αναλύσω τα παραδείγματα ας πούμε και μερικά άλλα πιο εξεζητημένα (πχ. μέτοικοι και πολιτεύματα στα πολιτικά) όμως πάντα νομίζω ότι κάτι μου λείπει.
Στις ερωτήσεις που θα δούμε, οι απαντήσεις θα βγαίνουν και από την μετάφραση, εάν δεν είναι ερμηνευτικά σχόλια;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Ctee_m

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ctee_m αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 196 μηνύματα.
Στα αρχαία, στο γνωστό : Ξέρω πολύ καλά εισαγωγή, μεταφράσεις, σχόλια βιβλίου, μπορώ γενικά να αναλύσω τα παραδείγματα ας πούμε και μερικά άλλα πιο εξεζητημένα (πχ. μέτοικοι και πολιτεύματα στα πολιτικά) όμως πάντα νομίζω ότι κάτι μου λείπει.
Στις ερωτήσεις που θα δούμε, οι απαντήσεις θα βγαίνουν και από την μετάφραση, εάν δεν είναι ερμηνευτικά σχόλια;

Σίγουρα θα βγαίνουν αλλά γτ δεν είναι όλες οι λεπτομέρειες τόσο ευδιάκριτες στα κειμενα καλό θα ήταν να διαβάσεις και κάποια ερμηνευτικά πέρα από του βιβλίου περισσότερο επεξηγηματικα

Παιδιά από τα πολιτικα ποια θεωρείτε πιο ριψοκίνδυνα??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

ultraviolence

Τιμώμενο Μέλος

Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Χημείας ΑΠΘ και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,797 μηνύματα.
Mόνο εγώ νιώθω ότι δεν ειμαι ακόμα προετοιμασμένος; Θέλω αλλους 2-3 μήνες για να ειμαι κομπλέ..και δίνουμε τη Δευτέρα :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ctee_m

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ctee_m αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 196 μηνύματα.
Mόνο εγώ νιώθω ότι δεν ειμαι ακόμα προετοιμασμένος; Θέλω αλλους 2-3 μήνες για να ειμαι κομπλέ..και δίνουμε τη Δευτέρα :P

Εγώ τι να πω που θα πάω στις πανελληνιες με μισή επανάληψη??:/::( ..τελικά θα προτιμούσα να διεξαγονταν οι πανελληνιες όπως και πέρυσι 10 μερες πιο μετά :worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ultraviolence

Τιμώμενο Μέλος

Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Χημείας ΑΠΘ και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,797 μηνύματα.
Εγώ τι να πω που θα πάω στις πανελληνιες με μισή επανάληψη??:/::( ..τελικά θα προτιμούσα να διεξαγονταν οι πανελληνιες όπως και πέρυσι 10 μερες πιο μετά :worry:
Ναι γιατι εγώ πάω με ολοκληρη ξερω γω :P Ε θα γραψουμε οτι μπορουμε και βλέπουμε..δε θα σκάσουμε για τις πανελληνιες. Και να μη πάμε καλά, μπορούμε να ξαναδώσουμε!Όολη αυτη τη χρονιά κάναμε εναν αγώνα,έχουμε αφομοιώσει πράγματα! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PiDefiner

Δραστήριο μέλος

Ο PiDefiner αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 443 μηνύματα.
Ναι γιατι εγώ πάω με ολοκληρη ξερω γω :P Ε θα γραψουμε οτι μπορουμε και βλέπουμε..δε θα σκάσουμε για τις πανελληνιες. Και να μη πάμε καλά, μπορούμε να ξαναδώσουμε!Όολη αυτη τη χρονιά κάναμε εναν αγώνα,έχουμε αφομοιώσει πράγματα! :)

Το καλό είναι ότι αν αποφασίσεις να δώσεις ξανά του χρόνου θα έχεις όλους αυτούς τους μήνες μόνο για επαναλήψεις. Και όλη τη μέρα, φυσικά. Τώρα πως θα κάνεις υπομονή άλλο τόσο, είναι άλλο θέμα :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αλεξάνδρα22

Νεοφερμένος

Η Αλεξάνδρα22 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 37 μηνύματα.
Αν δεν πάμε να δώσουμε καθόλου..τι γίνεται; :giveup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top