Πανελλήνιες 2015

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

konstantina2033

Νεοφερμένος

Η konstantina2033 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 41 μηνύματα.
Παίδες της θετικής, βρίσκετε δυσκολία στο να μάθετε τη βιολογία κατεύθυνσης;Την μαθαίνετε παπαγαλία; Γιατί εγώ με τίποτα δε μπορώ να τη μάθω τέλεια όπως τη γενικής που είναι εύκολη... Επίσης,όταν λέει ότι τα γονίδια που κωδικοποιούν την αλυσίδα α των αιμοσφαιρινών είναι δύο σε κάθε ομόλογο χρωμόσωμα σε ποια φάση του κυτταρικού κύκλου αναφέρεται; Ή όταν μιλάμε για ομόλογα χρωμοσώματα εννοούμε μετά την αντιγραφή και μόνο; Μιλάμε για 4 αλυσίδες DNA ή δύο; Τα'χω μπερδέψει...
Α κάτι ακόμα στην χημεία έχετε μάθει τις χρήσεις στα πολυμερή ή θα τις μάθετε πριν δώσετε? Ξέρω είναι 10 πράγματα όμως είναι τόσο άχρηστα που δεν θέλω να τα μάθω. Τι με νοιάζει εμένα ποιο είναι το φυσικό και ποιο το τεχνητο καουτσούκ! Βλακεία εις το τετράγωνο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xkorko

Νεοφερμένος

Η Χριστίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Καρδίτσα (Καρδίτσα). Έχει γράψει 111 μηνύματα.
Όσοι είστε θεωρητική, μέχρι τώρα τι έχετε βγάλει καθαρά για πανελλήνιες;
εγώ ιστορία, βιολογία (που μου έφαγε πολύ χρόνο) και έχω ήδη αγχωθεί...

Εγώ τώρα ξεκινάω επανάληψη ιστορία, από το 4ο (είναι η πρώτη ουσιαστικά)
Το μόνο που θεωρώ πως έχω βγάλει αξιοπρεπώς είναι ο παπαδιαμάντης και ο σολωμός (εννοώ να γράψω σε θέμα 100 και 97 αντίστοιχα)
Να προσθέσω επίσης βιολογία και εισαγωγές δεν έχω πιάσει καν ακόμη (εισαγωγές μάλιστα θα είναι η πρώτη φορά που θα τις βγάζω με προσοχή, δεν με παίρνει για επανάληψη).
Επίσης θέλω να κάνω επανάληψη δαρείο, πρωταγόρα (πρωταγόρα δε ξέρω τα σχόλια του βιβλίου, δεν τον έχω διαβάσει γενικά επισταμένα), πολιτικά (ισχύει το ίδιο με τον πρωταγόρα), σαχτούρη-αντικλείδια-προσφυγικούς ίσως άμα προλάβω, πολιτεία 2-3 ώρες το σάββατο. Και μια μέρα θα αφιερώσω στην έκθεση διαβάζοντας τίποτα φιλοσοφικά δοκίμια να μπω σε μουντ, μήπως και υπάρξει μια πιθανότητα να προλάβω στο 3ωρο.
Και μου λέτε μετά ότι αγχώνεστε, δεν κοιτάτε εδώ εμείς που τα έχουμε κάνει σκατά και τρέχουμε ματαίως να περισώσουμε ό,τι μπορούμε...(γιατί βλέπεις από σεπτέμβριο ως απρίλιο ήταν πιο σημαντικό να διαβάζουμε σαρτρ και χάιντεγκερ ή να βλέπουμε ταινίες του παζολίνι από το να διαβάσουμε για τις πανελλαδικές :clapup:)
{Το παράδοξο είναι ότι δεν έχω αγχωθεί -πολύ- ακόμη.}
Α ξέχασα να πω και ότι πρέπει να κάνω λατινικά επανάληψη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Εχέμυθη

Περιβόητο μέλος

Η Εχέμυθη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής. Έχει γράψει 5,863 μηνύματα.
Καλησπέρα παιδιά :)Ελπίζω να είστε καλά αυτή την περίοδο. Εγώ προσωπικά είμαι ιδιαίτερα κυκλοθυμικη: μια κλαίω(πράγμα που σαν άτομο δεν μου είναι ιδιαίτερα δύσκολο), μια είμαι καλά. Οι καημενοι οι γονείς μου δεν ξέρουν τι να κάνουν μαζί μου :whistle: Τέλος πάντων εύχομαι σε όλους τα καλύτερα... Το καλοκαιράκι πλησιάζει :clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

LoThexristos

Νεοφερμένος

Ο LoThexristos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 23 μηνύματα.
Όσοι είστε θεωρητική, μέχρι τώρα τι έχετε βγάλει καθαρά για πανελλήνιες;
εγώ ιστορία, βιολογία (που μου έφαγε πολύ χρόνο) και έχω ήδη αγχωθεί...
Αυτές τις μέρες προσωπικά έχω γράψει (ξεσκίσει) τα Λατινικά , σκέψου έχω κάνει τις πανελληνιες απο το 2007 εως του 2013 ΚΑΙ ΠΑΝΤΑ ΕΙΜΑΙ ΣΤΟ 95-98 ενα εκατοσταράκι ζητάω ο άτιμος :p . Ιστορία έγραψα δύο χρονιές και ο χρόνος μου βγήκε στα προαπαιτούμενα όρια ( Ιστορία προσωπικά και στο φροντιστήριο έγραφα ολη τη χρονιά πάνω απο 90 δεν έχω θέμα ) Βιολογία έγραψα πανελληνιες 2003 εως 2005(ευκολάκια) . Αρχαία απο το Study4exams κατι διαγωνισματα που έχει , και είναι το μόνο μάθημα που είναι η <<δοκιμασία >> για εμένα αν θα μπω στη σχολη μου ή οχι ...Υ.Γ. Θα σας πρότεινα αυτές τις μέρες κύριε Ακάλυπτε να κάνετε διαγωνισματάκια για να τσεκάρετε τον χρόνο σας , έχει πολύ μεγάλη σημασία αυτό ! Καλή επιτυχία , ότι μάθαμε μάθαμε μη το κουράζεται την τελευταία εβδομάδα με πρόσθετη παροχή γνώσεων . Να είστε καλά :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

PiDefiner

Δραστήριο μέλος

Ο PiDefiner αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 443 μηνύματα.
Ας μην αναπαράγουμε μύθους. Πρώτον, δεν υπάρχει περίπτωση να σου δώσουν δεύτερο τετράδιο και να σε βάλουν να τα ξαναγράψεις για κανένα απολύτως λόγο. Ακόμα και στην απίθανη περίπτωση που θα σου τελειώσει το τετράδιο, θα σου δώσουν πρόσθετα φύλλα.
[/CENTER]

Αλήθεια υπάρχει μύθος που λέει ότι αν μας τελειώσει το τετράδιο πρέπει να τα ξαναγράψουμε;
ακόμα και το πορτρέτο σας. Ας έχει λερωθεί το τετράδιο με μελάνι, νερό, καφέ, χυμό, μύξα, αίμα ή σπέρμα.
Χμ... μη μας βάζεις σε ιδέες. :whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angelos97

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 155 μηνύματα.
Εγώ μετα απο ολα αυτα που διαβάζω εχω μιαν εύλογη απορία και καθόλου δεν με απασχολεί αν φανώ δυσάρεστος στα ματια του/(των) θιγόμενου/ (-ων). Γιατι κανεις να επιλέγει το συγκεκριμένο φόρουμ για να κανει επίδειξη των "άριστων" βαθμών που παίρνει/ παίρνουν; Δεν διαβάζει οτι υπάρχουν μαθητές που αποθαρρύνονται οταν διαβάζουν ολες αυτές τις επιδεικτικες υπερβολές; Μπράβο σε όποιον καταφέρνει να γράφει πολυ υψηλούς βαθμούς αλλα ας το κρατησει για ον εαυτό του γιατι με αυτα γελαει ο θεος! Οι περισσότεροι εδω γράφουμε 95 σε πολλα μαθηματα αλλα δεν βγαίνουμε να το φωνάξουμε λες και μονο εμείς τ γράφουμε !!! Ελπιζω να μην προκάλεσε θύελλα αντιδράσεων, αλλα διαχρονικά τέτοιες στάσεις μαθητών που στοχεύουν στην επίδειξη με τρελαίνουν..!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

NikosDim

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο NikosDim αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 224 μηνύματα.
Εγώ μετα απο ολα αυτα που διαβάζω εχω μιαν εύλογη απορία και καθόλου δεν με απασχολεί αν φανώ δυσάρεστος στα ματια του/(των) θιγόμενου/ (-ων). Γιατι κανεις να επιλέγει το συγκεκριμένο φόρουμ για να κανει επίδειξη των "άριστων" βαθμών που παίρνει/ παίρνουν; Δεν διαβάζει οτι υπάρχουν μαθητές που αποθαρρύνονται οταν διαβάζουν ολες αυτές τις επιδεικτικες υπερβολές; Μπράβο σε όποιον καταφέρνει να γράφει πολυ υψηλούς βαθμούς αλλα ας το κρατησει για ον εαυτό του γιατι με αυτα γελαει ο θεος! Οι περισσότεροι εδω γράφουμε 95 σε πολλα μαθηματα αλλα δεν βγαίνουμε να το φωνάξουμε λες και μονο εμείς τ γράφουμε !!! Ελπιζω να μην προκάλεσε θύελλα αντιδράσεων, αλλα διαχρονικά τέτοιες στάσεις μαθητών που στοχεύουν στην επίδειξη με τρελαίνουν..!


"Οι περισσότεροι εδω γράφουμε 95 σε πολλα μαθηματα αλλα δεν βγαίνουμε να το φωνάξουμε λες και μονο εμείς τ γράφουμε ". Θα το κρατησω αυτο για μετα τις πανελλαδικές..την μέρα των αποτελεσμάτων!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

damn

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο damn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 1,771 μηνύματα.
Να ρωτήσω κάτι;Οποιος ξαναδίνει φέτος και δεν πιάσει την σχολή που θέλει έχει σκοπό να ξαναδώσει;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angelos97

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 155 μηνύματα.
"Οι περισσότεροι εδω γράφουμε 95 σε πολλα μαθηματα αλλα δεν βγαίνουμε να το φωνάξουμε λες και μονο εμείς τ γράφουμε ". Θα το κρατησω αυτο για μετα τις πανελλαδικές..την μέρα των αποτελεσμάτων!!

Μετα τις πανελληνιες τουλάχιστον μπορείς να "παινεύσαι" γιατι ανταμοιμήβεσαι! Πριν όμως ειναι σαν να το φωνάζεις για να το ακούσεις εσυ ο ίδιος! Άποψη μου! :whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

NikosDim

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο NikosDim αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 224 μηνύματα.
Μετα τις πανελληνιες τουλάχιστον μπορείς να "παινεύσαι" γιατι ανταμοιμήβεσαι! Πριν όμως ειναι σαν να το φωνάζεις για να το ακούσεις εσυ ο ίδιος! Άποψη μου! :whistle:


Ξέρεις : Όσο πιο ψηλά καβαλάει κανείς το καλάμι, τόσο πιο πολύ κινδυνεύει να του χωθεί στον κώλο. Προσωπική μου άποψη!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angelos97

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 155 μηνύματα.
Ξέρεις : Όσο πιο ψηλά καβαλάει κανείς το καλάμι, τόσο πιο πολύ κινδυνεύει να του χωθεί στον κώλο. Προσωπική μου άποψη!!

Σε αυτο συμφωνούμε απόλυτα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Sipty

Νεοφερμένος

Ο Sipty αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 68 μηνύματα.

Δημοσιοκαφρος-γραφος

Διακεκριμένο μέλος

Ο Σωτήρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 6,852 μηνύματα.
Ακριβως αυτοοοοο!! Και εγω παντα απο 2ο χανω!! 3ο-4ο με κανα κυμα, και καμια ασκηση ισορροπιας-κινηση-κροουση την παλευεις, αλλα επειδη στο 2ο θεμα οι ασκησεις ειναι συνηθως θεωρητικες (χωρις νουμερα και ετσι) μπλοκαρεις καπως ευκολα
Στο 2ο θέμα την έχω πατήσει και εγώ εβγάζα σωστά αποτελέσματα με λάθος τρόπο ή λάθος αποτέλεσμα με λάθος τροπο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ακάλυπτος

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Ακάλυπτος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 240 μηνύματα.
Υ.Γ. Θα σας πρότεινα αυτές τις μέρες κύριε Ακάλυπτε να κάνετε διαγωνισματάκια για να τσεκάρετε τον χρόνο σας , έχει πολύ μεγάλη σημασία αυτό ! Καλή επιτυχία , ότι μάθαμε μάθαμε μη το κουράζεται την τελευταία εβδομάδα με πρόσθετη παροχή γνώσεων . Να είστε καλά :)

Γενικά πάω πολύ καλά στο χρόνο. Μόνο μία φορά έχω βγει εκτός στην Ιστορία του ΟΕΦΕ φέτος, με τις τεράστιες πηγές. Απλά κάνω κακά γράμματα..:worry:
Αρχαία ελπίζω να προλάβω να βγάλω σε δύο-τρία πρωινά, έστω το Γνωστό οπωσδήποτε. Και από'κει και πέρα, Λατινικά.
Τη Λογοτεχνία την έχω μπιπ..όσον αφορά τις λεπτομέρειές της.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PiDefiner

Δραστήριο μέλος

Ο PiDefiner αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 443 μηνύματα.
Εγώ μετα απο ολα αυτα που διαβάζω εχω μιαν εύλογη απορία και καθόλου δεν με απασχολεί αν φανώ δυσάρεστος στα ματια του/(των) θιγόμενου/ (-ων). Γιατι κανεις να επιλέγει το συγκεκριμένο φόρουμ για να κανει επίδειξη των "άριστων" βαθμών που παίρνει/ παίρνουν; Δεν διαβάζει οτι υπάρχουν μαθητές που αποθαρρύνονται οταν διαβάζουν ολες αυτές τις επιδεικτικες υπερβολές; Μπράβο σε όποιον καταφέρνει να γράφει πολυ υψηλούς βαθμούς αλλα ας το κρατησει για ον εαυτό του γιατι με αυτα γελαει ο θεος! Οι περισσότεροι εδω γράφουμε 95 σε πολλα μαθηματα αλλα δεν βγαίνουμε να το φωνάξουμε λες και μονο εμείς τ γράφουμε !!! Ελπιζω να μην προκάλεσε θύελλα αντιδράσεων, αλλα διαχρονικά τέτοιες στάσεις μαθητών που στοχεύουν στην επίδειξη με τρελαίνουν..!

Αν και θα είχα χάσει πάσα ιδέα σε άλλες περιπτώσεις, με τις εκφράσεις που χρησιμοποιείς, ας επικεντρωθώ στην ουσία. Αν θεωρείς πως κάποιος εδώ μέσα κάνει επίδειξη, μπορείς να το συζητήσεις μαζί του, γιατί μόνο τότε θα μπορεί ουσιαστικά να λυθεί το πρόβλημα. Εκτός του ότι υπάρχει μεγάλη περίπτωση να μην ξέρει ότι το κάνει, ακόμα και να το κάνει επιτηδευμένα, στη χειρότερη θα σου απαντήσει "και τι σε νοιάζει τι κάνω εγώ" - που φυσικά κατά τη γνώμη μου δεν θα έχει άδικο. Στο σενάριο αυτό, το μόνο που έχεις να κάνεις είναι να αγνοείς τα posts του συγκεκριμένου ατόμου. Η προτελευταία σου πρόταση μου δείχνει ότι όντως έχεις ανασφάλεια για το πόσο αποδοτικός είσαι και δεν μου φαίνεται να διαφέρεις καθόλου από αυτούς που αναφέρεις. Άτομα που αγχώνονται και αποθαρρύνονται από τέτοια posts, νομίζω ότι είναι αρκετά ώριμα ώστε να αποφύγουν τα ανάλογα topics. Επομένως, μιλάμε για δικό σου πρόβλημα ή απλά σε έπιασε ένα ξαφνικό ενδιαφέρον για τους "αδύναμους μαθητές";
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Angelos97

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 155 μηνύματα.
Αν και θα είχα χάσει πάσα ιδέα σε άλλες περιπτώσεις, με τις εκφράσεις που χρησιμοποιείς, ας επικεντρωθώ στην ουσία. Αν θεωρείς πως κάποιος εδώ μέσα κάνει επίδειξη, μπορείς να το συζητήσεις μαζί του, γιατί μόνο τότε θα μπορεί ουσιαστικά να λυθεί το πρόβλημα. Εκτός του ότι υπάρχει μεγάλη περίπτωση να μην ξέρει ότι το κάνει, ακόμα και να το κάνει επιτηδευμένα, στη χειρότερη θα σου απαντήσει "και τι σε νοιάζει τι κάνω εγώ" - που φυσικά κατά τη γνώμη μου δεν θα έχει άδικο. Στο σενάριο αυτό, το μόνο που έχεις να κάνεις είναι να αγνοείς τα posts του συγκεκριμένου ατόμου. Η προτελευταία σου πρόταση μου δείχνει ότι όντως έχεις ανασφάλεια για το πόσο αποδοτικός είσαι και δεν μου φαίνεται να διαφέρεις καθόλου από αυτούς που αναφέρεις. Άτομα που αγχώνονται και αποθαρρύνονται από τέτοια posts, νομίζω ότι είναι αρκετά ώριμα ώστε να αποφύγουν τα ανάλογα topics. Επομένως, μιλάμε για δικό σου πρόβλημα ή απλά σε έπιασε ένα ξαφνικό ενδιαφέρον για τους "αδύναμους μαθητές";

Ομολογώ πως η απάντησή σου είναι αρκετά ενδιαφέρουσα με ξεκάθαρα ειρωνική κατεύθυνσης ως προς το άτομο μου. Όπως είπα και στην αρχή του πρώτου μου μηνύματος αναφορικά με το θέμα "επίδειξης" καθόλου δεν με απασχολούν τα αρνητικά σχόλια, γιατί έχω δει σε προηγούμενες συζητήσεις πως αντιμετωπίζεται κάποιος, ο οποιος επιλέγει να πει την δικη του άποψη, αν μη τι αλλο διαφορετική.! Παράλληλα, εγώ μίλησα γενικά χωρίς να αναφέρομαι προς κάποιο συγκεκριμένο άτομο, αλλά εσύ επέλεξες να δημιουργήσεις μια αντιπάραθεση ειρωνευόμενος το άτομο μου και βγάζοντας βεβιασμένα συμπεράσματα για την προσωπικότητα και τις επιδόσεις μου, τα οποια με προσέβαλαν...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PiDefiner

Δραστήριο μέλος

Ο PiDefiner αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 443 μηνύματα.
Ομολογώ πως η απάντησή σου είναι αρκετά ενδιαφέρουσα με ξεκάθαρα ειρωνική κατεύθυνσης ως προς το άτομο μου. Όπως είπα και στην αρχή του πρώτου μου μηνύματος αναφορικά με το θέμα "επίδειξης" καθόλου δεν με απασχολούν τα αρνητικά σχόλια, γιατί έχω δει σε προηγούμενες συζητήσεις πως αντιμετωπίζεται κάποιος, ο οποιος επιλέγει να πει την δικη του άποψη, αν μη τι αλλο διαφορετική.! Παράλληλα, εγώ μίλησα γενικά χωρίς να αναφέρομαι προς κάποιο συγκεκριμένο άτομο, αλλά εσύ επέλεξες να δημιουργήσεις μια αντιπάραθεση ειρωνευόμενος το άτομο μου και βγάζοντας βεβιασμένα συμπεράσματα για την προσωπικότητα και τις επιδόσεις μου, τα οποια με προσέβαλαν...

Πως είναι δυνατόν να δηλώνεις αδιάφορος για τη δυσαρέσκεια που προκαλείς με τα μηνύματά σου και στη συνέχεια να προσβάλλεσαι; Δεν είναι κάπως παράδοξο; Λοιπόν, συχνά αντιμετωπίζω ειρωνικά συμπεριφορές που δεν μου αρέσουν ή θεωρώ λάθος. Δεν καταλαβαίνω γιατί το βλέπεις σαν αντιπαράθεση και όχι ως συζήτηση. Αν διαφωνώ με κάποιον και έχω όρεξη να αναλύσω το γιατί, ποιο είναι το κακό;
Όπως και να 'χει, στο πρακτικό κομμάτι του θέματος, δεν καταλαβαίνω γιατί να μιλήσεις γενικά και γιατί να μην είσαι συγκεκριμένος όταν έχεις κάποιο πρόβλημα και το γράφεις εδώ. Ισχυρίζεσαι πως έχεις απορία, αλλά πραγματικά, περίμενες απάντηση σε αυτή την απορία ή μήπως απλά ήθελες να εκφράσεις τη δυσαρέσκεια σου; Εμένα μου φαίνεται το δεύτερο και πιστεύω ότι θα μπορούσες να το κάνεις πιο άμεσα, αποφεύγοντας δηλώσεις του τύπου που δείχνεις να απεχθάνεσαι. Πιο πολύ μου φάνηκε να προσπαθείς να πεις ότι είσαι και εσύ ένας από αυτούς που κατηγορείς - απλά σε ηθική και πιο εσωστρεφής έκδοση. Άρα είτε υπάρχει πρόβλημα στον τρόπο που γράφεις τα πράγματα, είτε στον τρόπο που εγώ τα καταλαβαίνω. Δεν έχει σημασία να αποδείξουμε ποιος έχει δίκιο, εφόσον δεν αποσκοπεί κανένας μας σε κάτι συγκεκριμένο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

johnietraf

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο γιαννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Στατιστικής ΟΠΑ και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 1,889 μηνύματα.
Δεν μπορει αλλα ξενυχτια
Καλυνηχτα παιδες
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κωνσταντίνα0506

Νεοφερμένος

Η Κωνσταντίνα0506 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 32 μηνύματα.
Ναι εγώ σκέφτομαι να ξαναδωσω και τρίτη φορά : ) Ιατρική θα μπω που να γυρίσει ο κόσμος ανάποδα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

somebody!

Νεοφερμένος

Η somebody! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 117 μηνύματα.
Όσοι είστε θεωρητική, μέχρι τώρα τι έχετε βγάλει καθαρά για πανελλήνιες;
εγώ ιστορία, βιολογία (που μου έφαγε πολύ χρόνο) και έχω ήδη αγχωθεί...

εγώ έχω βγάλει αρχαία, ιστορία, λατινικά, έκθεση. Σε αυτά πάω και αύριο να γράψω.
Τώρα η βιολογία και η λογοτεχνία θέλουν και άλλο.... Αυτά θα τα τσακίσω αυτή τη βδομάδα...
Προς το παρόν θα κάνω επανάληψη την Πολιτειούλα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top