Πανελλήνιες 2015

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

manos977

Νεοφερμένος

Ο manos977 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 23 μηνύματα.
Τι θα πει εφικτούς στόχους;Κατ' εμέ ότι αγαπάει ο καθένας να έχει ως στόχο. Αν κάτι σου αρέσει πολύ και προσπαθήσεις θα το πετύχεις.

Ισχυει το ξερεις οτι το θελω φερνει το μπορω και οχι το μπορω το θελω απλα πρεπει να βαζουμε και λιγο λογικη στο τελος

Γιατί ρε εφτάσε ο καιρος

Τι εννοείς με τους εφικτούς στόχους

Αυτό εννοείται

Τα παντα ειναι εφικτα αλλα αν το καλοσκεφτεις οι πολυ ηψηλοβαθμες σχολες ειναι σχεδον απλησιαστες για το μεσο-καλο μαθητη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

ultraviolence

Τιμώμενο Μέλος

Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Χημείας ΑΠΘ και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,797 μηνύματα.
Διαβάζω ΑΟΔΕ και βλέπω νικολουλη :hehe: Τι άλλο θα κάνω για να μη με πάρει ο ύπνος...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PiDefiner

Δραστήριο μέλος

Ο PiDefiner αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 443 μηνύματα.
Βλεπουμε και πανελληνιων δευτερα θεματα και παλι δεν μπορω δυσκολευομαι αρκετα ενω τριτα και τεταρτα θεματα μπορω ευκολα να κανω τα πιο πολλα υποερωτηματα... δεν ξερω μαλλον επειδη δεν εχω ψιλοκατανοησει τη θεωρια στη φυσικη να δυσκολευομαι στα δευτερα :worry:

Χαχα, τουλάχιστον έχεις εξασφαλισμένα εκείνα. :D
Δεν ξέρω τι να σου πω για να σε βοηθήσω :/: . Κάτσε δες όσα πιο πολλά μπορείς, να πιάσεις αν γίνεται το νόημα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ctee_m

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ctee_m αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 196 μηνύματα.
Υπάρχει κανένας που να επεξεργαζεται τις πηγές κατά παραθεση και όχι με σύνθεση ?? Μπορείτε να μου πείτε λίγο τον τρόπο γενικά που επεξεργαζεστε εσείς τις πηγές γτ έχω κάνει ελάχιστες και δεν ξέρω σχεδόν τίποτα ?? :eek:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

evanescence123

Νεοφερμένος

Η evanescence123 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7 μηνύματα.
Υπάρχει κανένας που να επεξεργαζεται τις πηγές κατά παραθεση και όχι με σύνθεση ?? Μπορείτε να μου πείτε λίγο τον τρόπο γενικά που επεξεργαζεστε εσείς τις πηγές γτ έχω κάνει ελάχιστες και δεν ξέρω σχεδόν τίποτα ?? :eek:
για να μην μπερδευομαι γραφω στην πρωτη παραγραφο τις πληροφοριες απο το σχολικο εγχειριδιο. στη συνεχεια σε αλλη παραγραφο βρισκω τα σημαντικα σημεια του παραθεματος (οσα δλδ ζηταει η ερωτηση) και τα συγκρινω με οσα εχω μαθει.. και στο τελος(τριτη πλεον παραγραφος) εναν επιλογο οπου τονιζω αν υπηρχαν διαφορες η ομοιοτητες αναμεσα στο παραθεμα και στο σχολικο βιβλιο.
η συνθεση δεν ειναι απαραιτητη αν σε δυσκολευει. αυτο που τους ενδιαφερει περισσοτερο ειναι να δουν αν βρηκες κατι καινουριο στην πηγη ή αν σου λεει τα ιδια μ αυτα που εχεις μαθει. εχω ρωτησει και ειναι σιγουρο οποτε διαλεξε οποια μεθοδο σε βολευει.. και μην αγχωνεσαι!! οι πηγες ειναι οντως δυσκολες(γιαεμενα τουλαχιστον)αν ομως εχεις αποστηθησει καλα το βιβλιο τουλαχιστον 14-15 θα γραψεις και χωρις να εχεις δωσει ιδιαιτερη εμφαση στην αναλυση της πηγης εστω και με τις πληροφοριες του βιβλιου μονο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δημοσιοκαφρος-γραφος

Διακεκριμένο μέλος

Ο Σωτήρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 6,852 μηνύματα.
Τα παντα ειναι εφικτα αλλα αν το καλοσκεφτεις οι πολυ ηψηλοβαθμες σχολες ειναι σχεδον απλησιαστες για το μεσο-καλο μαθητη
Τώρα μου λες τα θέματα ότι είναι για τους καλά διαβασμένους ή για τους διαβασμένους.
Εμ γιατί είναι για τους αδιάβαστους.
Έμενα ο καθηγητής μου στο αοθ μου είπε ότι δε τα πήγα καλά.
Είδα (το επαναληπτικο των πανελλαδικών του 13) και έγραψα 90% και έχασα 4 μονάδες από βλακεία
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Tonia96

Νεοφερμένος

Η Tonia96 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 19 μηνύματα.
το λεω για οσους δεν καταλαβαν...
Ο,ΤΙ ΒΑΖΕΙ Ο ΟΕΦΕ ΒΓΑΙΝΕΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΥΛΗ ΜΑΣ!

καποιος εγραψε πως ειναι SOS στα αρχαια κατι που εβαλε ο οεφε, αν διαβασα καλα...
μην ειστε χαζα... ο,τι μπαινει στον οεφε καιγεται!!!

(εγω για αρχαια φοβαμαι την 20των ηθικων και την πολιτεια... )
(κειμενα ιωαννου ή Δαρειο)
(εκθεση ΕΕ ή μνημεια) :spasiklas:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δημοσιοκαφρος-γραφος

Διακεκριμένο μέλος

Ο Σωτήρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 6,852 μηνύματα.
το λεω για οσους δεν καταλαβαν...

Ο,ΤΙ ΒΑΖΕΙ Ο ΟΕΦΕ ΒΓΑΙΝΕΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΥΛΗ ΜΑΣ!
(εκθεση ΕΕ ή μνημεια) :spasiklas:
Λοιπόν εγώ άκουσα ότι φαβορί για την έκθεση είναι η τα μουσεία ή η

σχολική βία
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ultraviolence

Τιμώμενο Μέλος

Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Χημείας ΑΠΘ και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,797 μηνύματα.
Εγω για τον οεφε οκ θα συμφωνησω πως μεχρι στιγμης οτι εχει μπει οεφε δεν εχει μπει στις πανελληνιες της ιδιας χρονιας, αλλά ΑΝ φέτος γινει; Γι'αυτο όσοι θελετε να γράψετε καλά, μαθετε τα ΟΛΑ και ας μη πέσουν..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Φυσικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 10,063 μηνύματα.
Ελεος με τις προβλεψεις του κωλου πριν καν ξεκινησουν οι εξετασεις.
Πρέπει να παραδεχθείς ότι οι "προφητείες" αυτές έχουν και την πλάκα τους. Όταν έδινα πανελλήνιες, το ίδιο απόγευμα της ημέρας που δώσαμε κάποιο μάθημα, στη σελίδα ενός φροντιστηρίου (στο σχολιασμό των θεμάτων από καθηγητές) αναρτήθηκε ότι "Το 78,4% των υποψηφίων έγραψε κάτω από τη βάση¨. Αυτό δηλαδή το ήξεραν με τόση ακρίβεια πριν ακόμα τα γραπτά φτάσουν στα βαθμολογικά κέντρα. Έλεος;

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δημοσιοκαφρος-γραφος

Διακεκριμένο μέλος

Ο Σωτήρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 6,852 μηνύματα.
Πρέπει να παραδεχθείς ότι οι "προφητείες" αυτές έχουν και την πλάκα τους. Όταν έδινα πανελλήνιες, το ίδιο απόγευμα της ημέρας που δώσαμε κάποιο μάθημα, στη σελίδα ενός φροντιστηρίου (στο σχολιασμό των θεμάτων από καθηγητές) αναρτήθηκε ότι "Το 78,4% των υποψηφίων έγραψε κάτω από τη βάση¨. Αυτό δηλαδή το ήξεραν με τόση ακρίβεια πριν ακόμα τα γραπτά φτάσουν στα βαθμολογικά κέντρα. Έλεος;

Φίλε αυτά μη τα κοιτάς.
Εδώ το μεσημέρι πέρυσι που τα παιδια τελειώσαν την έκθεση (την ίδια μέρα) είπαν στην τηλεόραση το 50% είναι κάτω από την βάση. Τόσο ακρίβεια ρε παιδί μου μόνο ο Πρετεντέρης :p
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Tonia96

Νεοφερμένος

Η Tonia96 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 19 μηνύματα.
Εγω για τον οεφε οκ θα συμφωνησω πως μεχρι στιγμης οτι εχει μπει οεφε δεν εχει μπει στις πανελληνιες της ιδιας χρονιας, αλλά ΑΝ φέτος γινει; Γι'αυτο όσοι θελετε να γράψετε καλά, μαθετε τα ΟΛΑ και ας μη πέσουν..

δε νομιζω.. αλλα ο καθενας οπως νομιζει ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ακάλυπτος

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Ακάλυπτος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 240 μηνύματα.
Ρε πάτε καλά; Υπήρξε χρονιά που ο ΟΕΦΕ έβαλε Βιζυηνό και αυτός μπήκε μερικές βδομάδες αργότερα στις πανελλήνιες.
Και δεν το λέω για να διαβάσετε Δημουλά που δεν θα μπει για πολλούς άλλους λόγους, αλλά για να μην επαναπαυτείτε με τα αρχαία και την βιολογία, μη διαβάζοντας Ηθικά ή το AIDS.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ctee_m

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ctee_m αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 196 μηνύματα.
για να μην μπερδευομαι γραφω στην πρωτη παραγραφο τις πληροφοριες απο το σχολικο εγχειριδιο. στη συνεχεια σε αλλη παραγραφο βρισκω τα σημαντικα σημεια του παραθεματος (οσα δλδ ζηταει η ερωτηση) και τα συγκρινω με οσα εχω μαθει.. και στο τελος(τριτη πλεον παραγραφος) εναν επιλογο οπου τονιζω αν υπηρχαν διαφορες η ομοιοτητες αναμεσα στο παραθεμα και στο σχολικο βιβλιο.
η συνθεση δεν ειναι απαραιτητη αν σε δυσκολευει. αυτο που τους ενδιαφερει περισσοτερο ειναι να δουν αν βρηκες κατι καινουριο στην πηγη ή αν σου λεει τα ιδια μ αυτα που εχεις μαθει. εχω ρωτησει και ειναι σιγουρο οποτε διαλεξε οποια μεθοδο σε βολευει.. και μην αγχωνεσαι!! οι πηγες ειναι οντως δυσκολες(γιαεμενα τουλαχιστον)αν ομως εχεις αποστηθησει καλα το βιβλιο τουλαχιστον 14-15 θα γραψεις και χωρις να εχεις δωσει ιδιαιτερη εμφαση στην αναλυση της πηγης εστω και με τις πληροφοριες του βιβλιου μονο.

Το κακό είναι ότι γτ στο 1ο μάθημα βαρύτητας δεν θα τα πάω καλά σίγουρα (αρχαία) , θέλω να πάρω καλό βαθμό στην ιστορία ..δηλαδή αν είναι δυνατόν θα ήθελα πάνω από 17 :/
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ctee_m

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ctee_m αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 196 μηνύματα.
το λεω για οσους δεν καταλαβαν...
Ο,ΤΙ ΒΑΖΕΙ Ο ΟΕΦΕ ΒΓΑΙΝΕΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΥΛΗ ΜΑΣ!

καποιος εγραψε πως ειναι SOS στα αρχαια κατι που εβαλε ο οεφε, αν διαβασα καλα...
μην ειστε χαζα... ο,τι μπαινει στον οεφε καιγεται!!!

(εγω για αρχαια φοβαμαι την 20των ηθικων και την πολιτεια... )
(κειμενα ιωαννου ή Δαρειο)
(εκθεση ΕΕ ή μνημεια) :spasiklas:

Δεν ισχύει Καθολου αυτό που λες ..Καταρχάς στην επιτροπή που βάζουν τα θέματα υπάρχουν τόσο καθηγητές σχολείων οσο και ακαδημαϊκοί ..οι ακαδημαϊκοί μαλιστα συνήθως επιβάλλουν στα περισσότερα θέματα την γνώμη τους λόγω "κυρους" .. ε λοιπόν στα τετοια τους μετά συγχωρήσεως τι θεματα έχουν βάλει τα φροντηστηρια στον οεφε ..ετσι και έχουν στο μυαλό τους κάτι συνηθως θα μπει ανεξάρτητα από κάθε άλλο παράγοντα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

johnietraf

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο γιαννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Στατιστικής ΟΠΑ και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 1,889 μηνύματα.

ενα τραγουδι για να σπασει η μονοτονια
9 μερες για την αρχη του τελους
20 για το τελος
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ctee_m

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ctee_m αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 196 μηνύματα.

ενα τραγουδι για να σπασει η μονοτονια
9 μερες για την αρχη του τελους
20 για το τελος

Πώς τα πας εσύ ρε Τζόνι? ? :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PiDefiner

Δραστήριο μέλος

Ο PiDefiner αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 443 μηνύματα.
Δεν ισχύει Καθολου αυτό που λες ..Καταρχάς στην επιτροπή που βάζουν τα θέματα υπάρχουν τόσο καθηγητές σχολείων οσο και ακαδημαϊκοί ..οι ακαδημαϊκοί μαλιστα συνήθως επιβάλλουν στα περισσότερα θέματα την γνώμη τους λόγω "κυρους" .. ε λοιπόν στα τετοια τους μετά συγχωρήσεως τι θεματα έχουν βάλει τα φροντηστηρια στον οεφε ..ετσι και έχουν στο μυαλό τους κάτι συνηθως θα μπει ανεξάρτητα από κάθε άλλο παράγοντα

Εντάξει, και το "καθόλου" είναι υπερβολή, νομίζω. Όπως έχει αναφέρει και άλλο μέλος, λαμβάνεται υπόψη τι έχει μπει στον ΟΕΦΕ. Σαφώς αυτό δεν σημαίνει πως απορρίπτεται αυτόματα (πόσο μάλλον ότι "βγαίνει από την ύλη μας", όπως λέει η Tonia96) ως πιθανό θέμα, απλά είναι δύσκολο να μπει (και μέχρι τώρα δεν έχει συμβεί) να μπει ακριβώς ίδιο. Δεν ξέρω πως λειτουργεί στην Θεωρητική, αλλά θα κάπως έτσι πάει για εμάς. Και αυτό μας οδηγεί στο να κάνουμε προβλέψεις, για το τι μπορεί να μην μπει. Είναι λάθος να λέμε ότι σίγουρα δεν θα μπει κάτι επειδή μπήκε ΟΕΦΕ ή πέρυσι, απλά σε μερικούς μας αρέσει να ξέρουμε που θα πρέπει δώσουμε παραπάνω βάση από τα υπόλοιπα. Είναι και μια τακτική γι' αυτούς που δεν προλαβαίνουν και θέλουν να ρισκάρουν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Tonia96

Νεοφερμένος

Η Tonia96 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 19 μηνύματα.
Δεν ισχύει Καθολου αυτό που λες ..Καταρχάς στην επιτροπή που βάζουν τα θέματα υπάρχουν τόσο καθηγητές σχολείων οσο και ακαδημαϊκοί ..οι ακαδημαϊκοί μαλιστα συνήθως επιβάλλουν στα περισσότερα θέματα την γνώμη τους λόγω "κυρους" .. ε λοιπόν στα τετοια τους μετά συγχωρήσεως τι θεματα έχουν βάλει τα φροντηστηρια στον οεφε ..ετσι και έχουν στο μυαλό τους κάτι συνηθως θα μπει ανεξάρτητα από κάθε άλλο παράγοντα

βασικα δεν σε ρωτησα και επισης αυτο που λεω εχει βαση...! κοιτα τα θεματα των πανελληνιων ολων των χρονων και του οεφε... οτι εχει μπει στον οεφε απλα δεν το βαζουν :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

evanescence123

Νεοφερμένος

Η evanescence123 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7 μηνύματα.
Το κακό είναι ότι γτ στο 1ο μάθημα βαρύτητας δεν θα τα πάω καλά σίγουρα (αρχαία) , θέλω να πάρω καλό βαθμό στην ιστορία ..δηλαδή αν είναι δυνατόν θα ήθελα πάνω από 17 :/
γενικα ιστορια θεωρεις οτι μπορεις να τη θυμασαι καλα?? αν ναι τοτε δε νομιζω να εχεις προβλημα να γραψεις 16 και μαλιστα αν δωσεις και λιγη παραπανω εμφαση στις πηγες σιγουρα πανω απο 16 μπορεις να γραψεις..
οσο για τα αρχαια μν πας με την ψυχολογια δε γραφω.. παιζουν παρα πολλα ρολο για τις πανελληνιες τοσο το διαβασμα οσο και η τυχη.. αυτο ομως που θεωρω πιο σημαντικο ειναι η διαθεση και να μην επηρεαζεσαι απο αυτα που εχεις γραψει στο φροντ. η στο σχολειο. ηξερα μαθητη του 20 στην εκθεση που εγραψε 15 σ αυτο το μαθημα και παιδι που εγραφε συνεχως 16 και τελικα πανελληνιες πηρε 18 σε εκθεση και αυτο γιατι ειχε πεισμα και δε θεωρουσε τπτ δεδομενο.. αν πας με την ψυχολογια δε θα γραψω αυτο θα συμβει και στο τελος.. καλη σου επιτυχια και πραγματικα ευχομαι οχι μονο σε εσενα αλλα και σε ολους να εχουν τη διαθεση και το πεισμα οτι θα τα καταφερουν.

το λεω για οσους δεν καταλαβαν...
Ο,ΤΙ ΒΑΖΕΙ Ο ΟΕΦΕ ΒΓΑΙΝΕΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΥΛΗ ΜΑΣ!

καποιος εγραψε πως ειναι SOS στα αρχαια κατι που εβαλε ο οεφε, αν διαβασα καλα...
μην ειστε χαζα... ο,τι μπαινει στον οεφε καιγεται!!!

(εγω για αρχαια φοβαμαι την 20των ηθικων και την πολιτεια... )
(κειμενα ιωαννου ή Δαρειο)
(εκθεση ΕΕ ή μνημεια) :spasiklas:

εχω ακουσει παρα πολλα για τον οεφε και θα πω τα εξης:
ειχε τυχει χρονια να πεσει ΠΟΙΗΜΑ του ριτσου στον οεφε και την ιδια χρονια στις πανελληνιες επεσε το ιδιο ποιημα. να τονισω οτι και στον οεφε και στις πανελληνιες το ποιημα μπηκε ολοκληρο.
απλα θεωρω οτι απο τη στιγμη που εχουμε μια συγκεκριμενη υλη να βγαλουμε και ο οεφε ειναι ενα διαγωνισμα οπως αλλα τοσο που γραφουμε στα φροντ. δεν υπαρχει κανενας λογος να καιγονται τα θεματα. απλως ειναι ενας τροπος για καποιους να πιστευουν οτι βγηκαν απ την υλη θεματα μονο και μονο για να ξεαγχωθουν! εξαλλου αν ισχυε αυτο που λες και ο πρωταγορας σαν θεμα θα ειχε καει δεδομενου οτι μπηκε στην πρωτη φαση του οεφε τα χριστουγεννα..
το καλυτερο που εχουν να κανουν ολοι ειναι να μη δινουν τοσο μεγαλη βαρυτητα στον οεφε και απλα να το βλεπουν σαν εξασκηση. και κατι τελευταιο εχω ρωτησει καθηγητες που ηξεραν ατομα στην επιτροπη που βαζει θεματα στις πανελληνιες και αυτο που μου ειπαν ειναι οτι ΔΕΝ του καιγεται καρφι για τον οεφε..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top