Πανελλήνιες 2015

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

kiriaki_an

Νεοφερμένος

Η kiriaki_an αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Νάξος (Κυκλάδες). Έχει γράψει 3 μηνύματα.
παιδια γεια σας,
ειμαι καινουργια στο φορουμ και απο οτι διαβασα βρισκομαστε στην ιδια κατασταση με ολους τους θεωρητικους :P (!),βεβαια εγω εχω ενα προβληματακι και θελω την βοηθεια σας αν και λιγο αργα..περσυ το καλοκαιρι αλλαξα κατευθυνση και πηγα θεωρητικη,οπως καταλαβαινετε δεν παρακολουθησα καθολου στην δευτερη λυκειου τιποτα απο αρχαια και λατινικα..βεβαια τωρα εχω φτασει σε ενα επιπεδο που μπορω να τα καταβαινω μονο που στο θεμα της παπαγαλιας δεν τα καταφερνω οσον αφορα την ιστορια..την εχω διαβασει απειρες φορες χωρις κανενα αποτελεσμα!!!!! :redface: καμια βοηθειαααα??
:worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sofia_grm

Νεοφερμένος

Η sofia_grm αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 9 μηνύματα.
Εγω λεω ηλεκτρικες ταλαντωσεις

Και γω ετσι πιστεύω και εύχομαι μπας και σωθούμε κάπως! :p
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Fedde le Grand

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Fedde le Grand αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 1,586 μηνύματα.
Ηλεκτρική δε θα μπει γιατί οι βάσεις θα ανέβουν πολύ. Μειώθηκαν οι εισακτέοι. Άμα βάλουνε και τρίτο θέμα Ηλεκτρική θα φτάσουν 19500 μόρια οι Ιατρικές να πούμε. Ξεχάστε το.

Όπως πολύ σωστά είπε ο Pi, μόνο στάσιμο έμεινε να μπει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sofia_grm

Νεοφερμένος

Η sofia_grm αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 9 μηνύματα.
Ηλεκτρική δε θα μπει γιατί οι βάσεις θα ανέβουν πολύ. Μειώθηκαν οι εισακτέοι. Άμα βάλουνε και τρίτο θέμα Ηλεκτρική θα φτάσουν 19500 μόρια οι Ιατρικές να πούμε. Ξεχάστε το.


Όπως πολύ σωστά είπε ο Pi, μόνο στάσιμο έμεινε να μπει.

Θεωρώ πως είναι πολύ σχετικό αυτό! Γιατί πόσο πιο δύσκολο είναι το στάσιμο απο ηλεκτρικη? Επιπλέον με την ίδια λογική μπορεί να πεσει και τρέχων κυμα..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Fedde le Grand

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Fedde le Grand αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 1,586 μηνύματα.
Πόσοι νομίζεις μπορούν να λύσουν στάσιμο; Ζήτα από πέντε τυχαίους μαθητές να σου βρούνε μία εξίσωση στάσιμου και ζήτα τους μετά να κάνουνε στιγμιότυπο. Πόσοι θα το βγάλουν σωστά; Μετά δώσε τους το τυπολόγιο των ηλεκτρικών ταλαντώσεων να το δούνε για πέντε λεπτά και δώσε τους το τρίτο θέμα του 2010... Εξάλλου, αν δε κάνω λάθος τα ποσοστά ατόμων που πέρασαν τη βάση ήταν αυξημένα σε σχέση με το 30% που κυμαίνονται οι βαθμοί άνω του 10 συνήθως.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sofia_grm

Νεοφερμένος

Η sofia_grm αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 9 μηνύματα.
Πόσοι νομίζεις μπορούν να λύσουν στάσιμο; Ζήτα από πέντε τυχαίους μαθητές να σου βρούνε μία εξίσωση στάσιμου και ζήτα τους μετά να κάνουνε στιγμιότυπο. Πόσοι θα το βγάλουν σωστά; Μετά δώσε τους το τυπολόγιο των ηλεκτρικών ταλαντώσεων να το δούνε για πέντε λεπτά και δώσε τους το τρίτο θέμα του 2010... Εξάλλου, αν δε κάνω λάθος τα ποσοστά ατόμων που πέρασαν τη βάση ήταν αυξημένα σε σχέση με το 30% που κυμαίνονται οι βαθμοί άνω του 10 συνήθως.

Σωστα οσα λες αλλά μην κάνεις σύγκριση με τοσο παλιές χρονιές διότι αν δεις και το τρίτο θέμα του 2009 που ήταν τρέχων κυμα ήταν γελοία τα ερωτήματα παρολο που γενικά δεν είναι εύκολο.. σκέψου ας πούμε σε μια τραβηγμένη περίπτωση να βάλουν ηλεκτρική ταλαντωση-βραχυκυκλωμα.. και σε αυτες δηλαδή υπάρχουν πιο ανεβασμένου επιπέδου ερωτήματα απλώς δεν έχουν τεθεί ως τώρα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

NikosDim

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο NikosDim αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 224 μηνύματα.
Ηλεκτρική δε θα μπει γιατί οι βάσεις θα ανέβουν πολύ. Μειώθηκαν οι εισακτέοι. Άμα βάλουνε και τρίτο θέμα Ηλεκτρική θα φτάσουν 19500 μόρια οι Ιατρικές να πούμε. Ξεχάστε το.

Όπως πολύ σωστά είπε ο Pi, μόνο στάσιμο έμεινε να μπει.

Μόλις θα δεις το κύκλωμα LC με διακόπτες,πηγές και αντιστάσεις θα αρχίσεις να "κλάνεις" επάνω σου.Γιατί το να κλάνεις είναι σχετικό όταν πρέπει να αξιοποιήσεις γνώσεις από ρεύματα όπως κανόνες Κιρκοφ και τα σχετικά.Όσο για το στάσιμο ,είναι πολυ καλή περίπτωση αλλά το βασικό είναι οτι φέτος θα πέσει άσκηση με κύμα και ανάκλαση-διάθλαση ίσως ένα ηλεκτρομαγνητικό κύμα στο οποίο μπορείς να κάνεις την ίδια μελέτη με τη συμβολή.Αν και η ασκηση που επεσε περισυ συμβολη ηταν copy-paste.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

LiViNGtheLiFE

Διάσημο μέλος

Η LiViNGtheLiFE αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 2,226 μηνύματα.
Μια χαρά δύσκολα θέματα βάζουν στις ηλεκτρικές αν θέλουν. Με βραχυκυκλωμα όπως είπαν και παραπάνω ή να γίνεται από ένα σημείο και μετά φθίνουσα, πόσοι θα τη λύσουν;
Επισης δε νομίζω να τους νοιάζει τόσο αν ανέβουν οι βάσεις. Πιο πολύ βρισιμο θα φάνε για τα δύσκολα θέματα παρά για τις ανεβασμενες βάσεις. Είδες φετος, όλα ωραία και καλά, ποιος ασχοληθηκε;
Εξαλλου και τις βασεις να ήθελαν να κατεβασουν -που χεστηκαν δηλαδή - υπάρχουν 1000 άλλοι τρόποι να το κάνουν. Σε γαμάνε στα μαθηματικά και τελειώνει εκεί η υπόθεση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

marizel

Νεοφερμένος

Η Σέβη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 99 μηνύματα.
Ε άλλο αυτό που σου υπογράμμισα, κι άλλο να το έχεις στην τσέπη σου.
Επίσης πειραματόζωα όχι δεν είστε, λίγο αδικημένοι ίσως. Αν όντως δηλαδή δεν μπορείτε να ξαναδώσετε πανελλήνιες του χρόνου, παρά μόνο με το 10%. Κι όσον αφορά τις μετεγγραφές, δηλαδή είναι δίκαιο να συνεχιστούν και φέτος για να έχετε όφελος κι εσείς? (παρεμπιπτόντως, δεν τις σταματούν τελείως αλλά θα αφορούν μόνο δύο κατηγορίες φοιτητών: αυτών που αντιμετωπίζουν προβλήματα υγείας και αυτών που έχουν ανυπέρβλητη οικονομική δυσχέρεια). Δεν είναι σωστό να μπουν κάποια όρια και να λειτουργήσει το σύστημα καλύτερα? Γιατί, αν το πάμε έτσι, να παραπονεθούμε όλοι όσοι δώσαμε έξι μαθήματα στις πανελλαδικές και όχι τέσσερα, όπως γινόταν παλιότερα, και όπως θα γίνεται κι από του χρόνου ή γενικώς ν' αρχίσουμε να παραπονιόμαστε για ό,τι αλλαγή γίνεται (ακόμη και σωστή).
Αδικημένοι , πειραματόζωα πες το όπως θες ;) !!! Αλλά για τις μετεγγραφες πάλι είναι άδικο.......Δηλαδή γιατί να μην ισχύσουν και για τους πολύτεκνους και γιασ τους τρίτεκνους? Δηλαδή τους ρώτησε το ΣΤΕ αυτές τις οικογένειες πως θα τα βγάλουν περα; Τουλαχιστον για τους πολύτεκνους ας μην το κόψουν...Έγινε πέρυσι το αλαλούμ και πανε να μαζέψουν τα ασυμάζευτα;;;; Εγώ θα σου φέρω το παράδειγμα το δικό μου: Έχω δυο μεγαλύτερα αδέρφια δηλαδή είμαι τρίτεκνη,μένουν στην Αθήνα και εγώ στην επαρχία....Επίσης είμαι μονογονεική οικογένεια από τον Σεπτέμμβριο καθώς έχασα την μητέρα μου.....Δεν είναι λοιπόν αδικο για μενα και για οποιον βρίσκεται στην δική μου θέση και σε ακόμη χειρότερη να χάνει την μετεγγραφή;;; Και πόσο μαλλον που πληρούσα 2 κοινωνικά κριτήρια για να πάρω μετεγγραφή.....Και θέτω το ερώτημα....Αν περάσω σε καποια πόλη εκτος Αθήνας τι γίνεται; Χάνω την μετεγγραφή και τα έξοδα μου θα είναι ανυπέρβλητα αλλά βεβαια το κράτος δεν θα το υπολογίσει αυτό!!! Συνεπώς είμαστε η φετινή χρονιά πολύ αδικημένοι και όχι λίγο!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

meetmeinmontauk

Τιμώμενο Μέλος

Η meetmeinmontauk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 11,790 μηνύματα.
Αδικημένοι , πειραματόζωα πες το όπως θες ;) !!! Αλλά για τις μετεγγραφες πάλι είναι άδικο.......Δηλαδή γιατί να μην ισχύσουν και για τους πολύτεκνους και γιασ τους τρίτεκνους? Δηλαδή τους ρώτησε το ΣΤΕ αυτές τις οικογένειες πως θα τα βγάλουν περα; Τουλαχιστον για τους πολύτεκνους ας μην το κόψουν...Έγινε πέρυσι το αλαλούμ και πανε να μαζέψουν τα ασυμάζευτα;;;; Εγώ θα σου φέρω το παράδειγμα το δικό μου: Έχω δυο μεγαλύτερα αδέρφια δηλαδή είμαι τρίτεκνη,μένουν στην Αθήνα και εγώ στην επαρχία....Επίσης είμαι μονογονεική οικογένεια από τον Σεπτέμμβριο καθώς έχασα την μητέρα μου.....Δεν είναι λοιπόν αδικο για μενα και για οποιον βρίσκεται στην δική μου θέση και σε ακόμη χειρότερη να χάνει την μετεγγραφή;;; Και πόσο μαλλον που πληρούσα 2 κοινωνικά κριτήρια για να πάρω μετεγγραφή.....Και θέτω το ερώτημα....Αν περάσω σε καποια πόλη εκτος Αθήνας τι γίνεται; Χάνω την μετεγγραφή και τα έξοδα μου θα είναι ανυπέρβλητα αλλά βεβαια το κράτος δεν θα το υπολογίσει αυτό!!! Συνεπώς είμαστε η φετινή χρονιά πολύ αδικημένοι και όχι λίγο!!!

τώρα ειλικρινά δεν ξέρω τι να σου πω. η κάθε περίπτωση είναι ξεχωριστή. απλά βάλε τα δυνατά σου να περάσεις Αθήνα... επίσης υπάρχει το στεγαστικό επίδομα που μπορείτε εσύ και τ' αδέρφια σου να πάρετε, αν πληρείτε τις προϋποθέσεις φυσικά. ίσως όντως οι μετεγγραφές να έπρεπε να ισχύουν και για τους πολύτεκνους. αλλά δεν είμαι και πλήρως ενημερωμένη στο θέμα των μετεγγραφών οπότε ας μην σου λέω άλλα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PiDefiner

Δραστήριο μέλος

Ο PiDefiner αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 443 μηνύματα.
Ηλεκτρική δε θα μπει γιατί οι βάσεις θα ανέβουν πολύ. Μειώθηκαν οι εισακτέοι. Άμα βάλουνε και τρίτο θέμα Ηλεκτρική θα φτάσουν 19500 μόρια οι Ιατρικές να πούμε. Ξεχάστε το.

Όπως πολύ σωστά είπε ο Pi, μόνο στάσιμο έμεινε να μπει.

Εξαρτάται τι και πως θα το βάλουν.

Μόλις θα δεις το κύκλωμα LC με διακόπτες,πηγές και αντιστάσεις θα αρχίσεις να "κλάνεις" επάνω σου.Γιατί το να κλάνεις είναι σχετικό όταν πρέπει να αξιοποιήσεις γνώσεις από ρεύματα όπως κανόνες Κιρκοφ και τα σχετικά.Όσο για το στάσιμο ,είναι πολυ καλή περίπτωση αλλά το βασικό είναι οτι φέτος θα πέσει άσκηση με κύμα και ανάκλαση-διάθλαση ίσως ένα ηλεκτρομαγνητικό κύμα στο οποίο μπορείς να κάνεις την ίδια μελέτη με τη συμβολή.Αν και η ασκηση που επεσε περισυ συμβολη ηταν copy-paste.

Συμφωνώ ως προς τις γνώσεις. Ως άτομο που στην 1η Λυκείου δεν πρόλαβε ποτέ να φτάσει στα κυκλώματα (και δεν έκανα φροντιστήριο), δυσκολεύομαι πάρα πολύ στις ηλεκτρικές, έτσι και αλλάξουν κάτι στο ελάχιστο.
Θες να γίνεις πιο συγκεκριμένος στο δεύτερο μέρος; Λες ότι θα πέσει συνδυασμός ανάκλασης-διάθλασης και κύματος; Πως ακριβώς; Επίσης, ανάκλαση-διάθλαση στο φροντιστήριο κάναμε με το ζόρι 5-6 ασκήσεις :worry: .Στο σχολείο 2.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

NikosDim

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο NikosDim αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 224 μηνύματα.
Εξαρτάται τι και πως θα το βάλουν.



Συμφωνώ ως προς τις γνώσεις. Ως άτομο που στην 1η Λυκείου δεν πρόλαβε ποτέ να φτάσει στα κυκλώματα (και δεν έκανα φροντιστήριο), δυσκολεύομαι πάρα πολύ στις ηλεκτρικές, έτσι και αλλάξουν κάτι στο ελάχιστο.
Θες να γίνεις πιο συγκεκριμένος στο δεύτερο μέρος; Λες ότι θα πέσει συνδυασμός ανάκλασης-διάθλασης και κύματος; Πως ακριβώς; Επίσης, ανάκλαση-διάθλαση στο φροντιστήριο κάναμε με το ζόρι 5-6 ασκήσεις :worry: .Στο σχολείο 2.

Μόνο που η επιτροπή δεν θα μας ρωτήσει πόσες ασκήσεις κάναμε :P Αν κανεις συνδιασμος με το μυαλο σου (συνδιασμους θεματων) προκυπτουν πολλα και διαφορα.Ειναι βασικο να σαι σε θεση να λυσεις οτιδηποτε..και προπαντων να χεις ψυχραιμία γιατρού που κάνει απινίδωση σε ασθενή με ανακοπή.Όλα τ αλλα ειναι να χαμε να λεγαμε.Στο τελος θα κλαινε μανουλες.Ειδικα στην περιπτωση μου που δινω 2η φορα και ειναι 2 φορες χειροτερη η απογοητευση αν δεν περασω εκει που θελω :p
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αλεξάνδρα22

Νεοφερμένος

Η Αλεξάνδρα22 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 37 μηνύματα.
Το θέμα είναι να μην είναι δύσκολα σε όλη την έκτασή τους τα θέματα, όπως π.χ στη φυσική του '12. Γιατί απαιτεί υπερβολικό χρόνο αλλά και τεράστια ψυχραιμία που σε μαθήματα όπως η φυσική είναι δύσκολο :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

LiViNGtheLiFE

Διάσημο μέλος

Η LiViNGtheLiFE αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 2,226 μηνύματα.
Σε 20.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αλεξάνδρα22

Νεοφερμένος

Η Αλεξάνδρα22 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 37 μηνύματα.
Εγω δεν τα ειδα τα θεματα..Βλακειες βαζει ο οεφε οποτε ουτε περισυ ουτε φετος δεν τα δα..ουτε υπηρχε περιπτωση ποτε να κατσω να λυσω διαφημιστικες ασκησεις.

Συμφωνώ απόλυτα! Οι άνθρωποι είναι καρακομπλεξάρες. Με αποθέωση την νέα πατέντα να βγάλουν διαγωνίσματα ήδη από τα Χριστούγεννα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

panagiotis23

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο panagiotis23 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 187 μηνύματα.
Μόνο που η επιτροπή δεν θα μας ρωτήσει πόσες ασκήσεις κάναμε :P Αν κανεις συνδιασμος με το μυαλο σου (συνδιασμους θεματων) προκυπτουν πολλα και διαφορα.Ειναι βασικο να σαι σε θεση να λυσεις οτιδηποτε..και προπαντων να χεις ψυχραιμία γιατρού που κάνει απινίδωση σε ασθενή με ανακοπή.Όλα τ αλλα ειναι να χαμε να λεγαμε.Στο τελος θα κλαινε μανουλες.Ειδικα στην περιπτωση μου που δινω 2η φορα και ειναι 2 φορες χειροτερη η απογοητευση αν δεν περασω εκει που θελω :p

Σε ποια σχολή στοχεύεις αν μπορείς να μου πεις; Επίσης εχει κανείς τα θέματα βιολογία κατ του οεφε; Εχω περιεργεια να δω τι έβαλαν (λες και εχω λίγα δηλαδή αλλά λέμε τώρα).Όποιος τα εχει να μου τα στειλει παρακαλώ πολύ. Εγώ παντως την φυσική επειδή μου αρεσαν τα μαθηματικά προσπαθούσα να την αντιμετωπιζει πιο πολύ σαν μαθηματικά παρα φυσική. Τις περισσοτερες φορες βοηθησε αλλα οχι όλες. Φέτος με βοήθησε πολύ βέβαια ευτυχως αυτό αλλα δεν ειναι καθε χρονιά ίδια. Τελικά η βιολογια κατ ειναι για μενα το πιο ελλιπες σαν μαθημα επιστημονικα. Μολις πάτε σε σχολές που ασχολεισαι μερικως ή πληρως με βιολογια θα καταλαβετε ποσο απλοποιημενα είναι αυτα που κανετε στο λυκειο. Ειδικα η γενετική που εινα βασικο κομματι την κατευθυνσης της τρίτης. Και βεβαια εφοσον απλοποιουνται χανουν μερικως την επιστημονική τους ορθοτητα και ανταποκριση στην πραγματικοτητα. Αμα ωστόσο ήταν ολοκληρωμενα θα ηταν πολυ δυσκολο για μεγαλη μαζα μαθητων οποτε τα ποσοστα αποτυχιας μεγαλυτερα στις πανελληνιες. Τελος παντων καλη δυναμη και συνεχιστε οσο μπορειτε. Εγω ειχα γενικα καταναλωσει τηνενεργεια μουμεχρι τον απριλιο και πηγα κουρασμενος στις πανελληνιες. Ωστοσο ειχα μαθει την υλη τελεια και οι επαναληψεις δεν μου προδφεραν κατι νεο αλλα απλα επισημανσεις. Θα μπορουσα να ειχα γραψει πολυ καλυτερα αλλα ενταξει αφου περασα εκει που ηθελα τα υπολοιπα ειναι περιττα. Προσπαθηστε να μην αναλωθειτε τελειως στις επαναληψεις με μετρο!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PiDefiner

Δραστήριο μέλος

Ο PiDefiner αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 443 μηνύματα.
Μόνο που η επιτροπή δεν θα μας ρωτήσει πόσες ασκήσεις κάναμε :P Αν κανεις συνδιασμος με το μυαλο σου (συνδιασμους θεματων) προκυπτουν πολλα και διαφορα.Ειναι βασικο να σαι σε θεση να λυσεις οτιδηποτε..και προπαντων να χεις ψυχραιμία γιατρού που κάνει απινίδωση σε ασθενή με ανακοπή.Όλα τ αλλα ειναι να χαμε να λεγαμε.Στο τελος θα κλαινε μανουλες.Ειδικα στην περιπτωση μου που δινω 2η φορα και ειναι 2 φορες χειροτερη η απογοητευση αν δεν περασω εκει που θελω :p

Ε, δεν είπα και αυτό :P
Σαν δικό μου πρόβλημα ανέφερα που δεν έχω κάνει πολλές ασκήσεις, όχι σαν επιχείρημα για να μην πέσουν :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miss marple

Πολύ δραστήριο μέλος

Η miss marple αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 859 μηνύματα.
Και γω στα ίδια είμαι, μη νομίζεις. Γενικά το τελευταίο καιρό αντί να φορτσάρω όπως λένε ότι κάνουν άλλοι , πάω πίσω:Ο
Ααααααπό Δευτέραα θα πάψω να καπνίζω στάιλ:angel::lol:

Λογικό αυτό που λέτε ότι κουράζεστε...απλά προσοχή ε?? μην εξαντληθείτε υπερβολικά και έχουμε άλλα.....κάντε ''οικονομία'' στις δυνάμεις σας και λίγο κουράγιο ακόμη...και να σκέφτεστε ότι αυτά που κάνετε τώρα είναι επαναλήψεις...την ύλη την έχετε ήδη βγάλει...
όσο για τη σκέψη '' Πώς θα γράψω αφού δεν το ξέρω αυτό??", τι να σας πω?? Το βάσανο των απανταχού μαθητών....προσπαθήστε τουλάχιστον να σκέφτεστε ότι αυτά που τελικά θυμόμαστε καλύτερα είναι τα λάθη μας,οπότε αν τυχόν πέσει στο τέλος, θα το θυμάστε τέλεια!! ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

neo_melos

Νεοφερμένος

Ο neo_melos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 57 μηνύματα.
Εχω τα θεματα αμα θελεις να σου τα στειλω,και κυμα μπηκε μονο στο Β θεμα!

μπορεις να τα στειλεις και σε μενα ;; :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miss marple

Πολύ δραστήριο μέλος

Η miss marple αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 859 μηνύματα.
παιδια γεια σας,
ειμαι καινουργια στο φορουμ και απο οτι διαβασα βρισκομαστε στην ιδια κατασταση με ολους τους θεωρητικους :P (!),βεβαια εγω εχω ενα προβληματακι και θελω την βοηθεια σας αν και λιγο αργα..περσυ το καλοκαιρι αλλαξα κατευθυνση και πηγα θεωρητικη,οπως καταλαβαινετε δεν παρακολουθησα καθολου στην δευτερη λυκειου τιποτα απο αρχαια και λατινικα..βεβαια τωρα εχω φτασει σε ενα επιπεδο που μπορω να τα καταβαινω μονο που στο θεμα της παπαγαλιας δεν τα καταφερνω οσον αφορα την ιστορια..την εχω διαβασει απειρες φορες χωρις κανενα αποτελεσμα!!!!! :redface: καμια βοηθειαααα??
:worry:

μη σκας για την παπαγαλία....προσπάθησε να θυμάσαι όλες τις πληροφορίες του βιβλίου ή έστω όσο το δυνατόν περισσότερες, με δικά σου λόγια!! Λατινικά, πώς είσαι με τη γραμματική?? τα έχεις ξεκαθαρίσει?? αν ναι, μια χαρά...διαφορετικά δώσε βάση σε μετάφραση και συντακτικό..και μόνο με αυτά γράφεις ένα 70 και κάτι που θα πάρεις από γραμματική 75-80!! ;)
Καλή επιτυχία και σε εσένα και σε όλα τα παιδιά...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top