Πανελλήνιες 2015

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

somebody!

Νεοφερμένος

Η somebody! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 117 μηνύματα.
Γράψαν, για φανατισμό έπεσε
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

johnietraf

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο γιαννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Στατιστικής ΟΠΑ και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 1,889 μηνύματα.
Παιδια μια ερωτηση για την εκθεση
Σε τι αποσκοπει ο συγγραφεας με παραδειγματα συνθετης δομης προτασεων?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

neo_melos

Νεοφερμένος

Ο neo_melos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 57 μηνύματα.
αυτο με τις 50+ απουσιες ισχυει οπωσδηποτε για ολα τα σχολεια;; ή εξαρταται απο το αν ο συλλογος καθηγητων ενος σχολειου ειναι 'καλος' και το επιτρεπει,ενω υπαρχουν και σχολεια που δε το εφαρμοζουν;

αοθ τι επεσε απο θεωρια στον οεφε;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Angelos97

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 155 μηνύματα.
Γεια σας παιδιά!λοιπόν επειδή υπάρχει θεματάκι στα λατινικά :redface:, ξέρει κανείς κάποια σελίδα που να είναι συγκεντρωμένες ΟΛΕΣ οι συντακτικές αναλύσεις όλων των κειμένων (γερουνδιακη έλξη,σκοπός,μετοχές κτλ) ? Έχω βρει 2-3 ,αλλά δεν με ικανοποίησαν πλήρως. (αν δεν υπάρχει θα ζητούσα να μου γράφατε εδώ ή να μου τα στέλνατε,άλλα ξέρω ότι δεν υπάρχει χρόνος:worry: ) Όπως και να χει η βοήθεια σας θα είναι πολύτιμη ,Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

Υ.Γ.: δεν ξέρω αν ρωτήθηκε και παραπάνω,αλλά αρχαία ο.ε.φ.ε. τί έπεσε ?

Όσον αφορά το "ηλεκτρονικό" βοήθημα δες στο latistor! Έχει τα πάντα και κάθε μετατροπή που γίνεται την εξηγεί πολύ καλά! Εγω έχω βασιστεί σε αυτό και βλέπω αποτέλεσμα! Και δεν είναι μονο για λατινικά. Εχει και πολύ καλά παράλληλα αναλυμένα για την λογοτεχνία... Αν δεν το εχεις δει ήδη, ρίξε μια ματιά, θα σε βοηθήσει εγγυημένα! :)

Παιδιά της θεωρητικής... Μήπως ξέρετε -ή σας έχουν πει οι καθηγητές σας- με ποιον τρόπο βαθμολογείται η μετάφραση στο άγνωστο; Εννοώ μήπως υπάρχει κάποια κοινή οδηγία για όλους τους βαθμολογητές ή αν επαφίεται και λίγο στην βούλησή του το πως θα βαθμολογήσουν...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

alobar100

Νεοφερμένος

Ο alobar100 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Παιδιά, ξέρει κανείς τα θέματα ΟΕΦΕ στον προγραμματισμό; Αν μπορεί να μου τα στείλει ή τουλάχιστον να πει τι έπεσε θεωρία...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ultraviolence

Τιμώμενο Μέλος

Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Χημείας ΑΠΘ και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,797 μηνύματα.
Μου βγαίνει όλη η κούραση της χρονιάς αυτές τις μερες..
ΑΟΔΕ ίσως και να μην προλάβω να το μάθω έτσι όπως θέλω..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PiDefiner

Δραστήριο μέλος

Ο PiDefiner αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 443 μηνύματα.
αυτο με τις 50+ απουσιες ισχυει οπωσδηποτε για ολα τα σχολεια;; ή εξαρταται απο το αν ο συλλογος καθηγητων ενος σχολειου ειναι 'καλος' και το επιτρεπει,ενω υπαρχουν και σχολεια που δε το εφαρμοζουν;

αοθ τι επεσε απο θεωρια στον οεφε;

Ότι ισχύει, ισχύει. Αν δηλαδή πας χαρτί από γιατρό που λέει πως έχεις σοβαρό πρόβλημα και πρέπει να είσαι ξαπλωμένος ή νοσηλεύτηκες, τότε κάνεις παραπάνω απουσίες και τον Ιούνιο που κάνουν συνεδρίαση αποφασίζουν ότι σου τις δίνουν. Μπορείς να ρωτήσεις καθηγητή που ξέρεις ότι δεν θα σου πει τίποτα (γιατί όπως και να το κάνουμε, πρόκειται για μπαγαποντιά), και να μάθεις λεπτομέρειες. Α! Πρέπει να έχεις και μέσο όρο πάνω από 15, αλλιώς δεν θεωρείται επαρκής η φοίτησή σου.

Παιδιά, ξέρει κανείς τα θέματα ΟΕΦΕ στον προγραμματισμό; Αν μπορεί να μου τα στείλει ή τουλάχιστον να πει τι έπεσε θεωρία...

3ο αν και περίπλοκο, έβγαινε με λίγη σκέψη. Βέβαια μετά δεν σου έμενε χρόνος για το 4ο που ήταν και καμμένο. Από καθαρή θεωρία έπεσε η περατότητα και οι λειτουργίες του πίνακα. Επίσης, μη ξεχάσεις να διαβάσεις για τα αρχεία και τα έγγραφα, έπεσε σε σωστό-λάθος.

Εγώ σκέφτομαι πόσα ''λάθη'' έχω κάνει μες στη χρονιά και αισθάνομαι πιο αδιάβαστη από ποτέ!
Χαχα, έτσι ακριβώς σκεφτόμουν εγώ όλη τη χρονιά, αλλά δεν παλεύεται. "Πως θα πάω να γράψω Πανελλήνιες αν δεν ξέρω αυτό". Ειδικά στο σχολείο, που δεν καταλάβαινα/ήξερα πολλά πράγματα που υποτίθεται πως τα έκανα στο φροντιστήριο. Κάτσε κάνε επανάληψη και πες ξέρω ό,τι ξέρω και θα γράψω ό,τι μπορώ, αλλιώς θα σου στρίψει μέχρι το τέλος. Εγώ κρατάω και μια λίστα με όλα τα χαζά λάθη που κάνω για να μην την ξαναπατήσω, όχι ότι θα βοηθήσει και ιδιαίτερα.

Μέχρι στιγμής έχω κάνει λίγα και νιώθω τύψεις..
Δεν πειράζει! Έλα να έχουμε τύψεις μαζί. :hehe:
Δεν ξέρω αν είναι από την κούραση ή οτιδήποτε άλλο, αλλά δεν είμαι καθόλου όσο παραγωγικός θα έπρεπε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

johnietraf

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο γιαννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Στατιστικής ΟΠΑ και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 1,889 μηνύματα.
Σκεφτομαι και εγω αυτο με το φροντηστηριο πολυ
Σημερα εχω 6 ωρες οπου θα φυγουν ετσι
Νοιωθω τοσο απροετοιμαστος και δεν νομιζω να ειμαι ετοιμος σε 25 μερες
Και αναρωτιεμαι τι θα γραψω μαθηματικα
Ακομα και τις αποδειξεις δεν τις εχω μαθει τελεια
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γατόπαρδος.

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γατόπαρδος. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Σαμοθράκη (Έβρος). Έχει γράψει 1,040 μηνύματα.
Υπομονή παιδιά τελειώνουν τα βάσανα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ctee_m

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ctee_m αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 196 μηνύματα.
Παιδιά ξέρετε αν λείψω σερί πάνω από 3 ημέρες αν πρέπει να φέρω αναγκαστικά χαρτί από γιατρό για να τις δικαιολογήσω ?? Και αν ναι μπορώ και από ιδιώτη ??

Παιδιά της θεωρητικής... Μήπως ξέρετε -ή σας έχουν πει οι καθηγητές σας- με ποιον τρόπο βαθμολογείται η μετάφραση στο άγνωστο; Εννοώ μήπως υπάρχει κάποια κοινή οδηγία για όλους τους βαθμολογητές ή αν επαφίεται και λίγο στην βούλησή του το πως θα βαθμολογήσουν...

Έχω συγγενή που βαθμολογεί αρχαία στις πανελληνιες και μου χει πει ότι μετράνε σε σειρές. .. δηλαδή μετρανε ποσες σειρες ειναι το αγνωστο και το διαιρουν δια 20 (δηλαδή τα μορια που πιάνει το αγνωστο) και μετά πάει αναλόγως με πόσες σειρές έχεις πιάσει .
Αν πχ έχεις πιάσει μόνο 2 λέξεις από την πρώτη σειρά , 3 από την δεύτερη και 1 από την τρίτη αυτό μπορει να μετράει για μια σειρά (ενδεικτικά λέω τα νούμερα )
Από κει και πέρα εν μέρει ορισμένα πράγματα εγκεινται και στην κρίση του εκάστοτε βαθμολογητη. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Κωνσταντίνα0506

Νεοφερμένος

Η Κωνσταντίνα0506 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 32 μηνύματα.
Παιδιά ποιά απόδειξη πιστεύετε θα πέσει μαθηματικά;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

paul7100

Νεοφερμένος

Ο paul7100 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 86 μηνύματα.
ΘΕΤ(Θεωρημα ενδιαμεσων τιμων) μαζί με τη γεωμετρικη του ερμηνεια ή αυτη με τα μετρα στους μιγαδικους! πιστευω οτι ειναι οι πιο sos επισης ολοκληρωματα σε αποδειξη έχουν πεσει αρκετες φορες οποτε δεν νομιζω για φέτος
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mάιρα

Διάσημο μέλος

Η Mάιρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,354 μηνύματα.
Με τα χίλια ζόρια κατάφερα να διαβάσω τo πρώτo κεφάλαιo στην βιολογία γπ εκτός το 1.3 το οποίο θα το διαβάσω αύριο μαζί με το κεφάλαιο 2. Ντάξει, δεν μπορώ να πω πως είχα όρεξη να διαβάσω αλλά διαβάζοντας έρχεται η όρεξη...πρέπει να πιάσω και τα υπόλοιπα μαθήματα όμως και δεν ξέρω πως θα τα κάνω. Αχ και να είχα μυαλό σφουγγάρι, να τα έκανα ανάγνωση μια μονάχα φορά και να τα θυμόμουν για κάνα μήνα. Ούτε φωτογραφική μνήμη έχω, ούτε τίποτα. :'( Επίσης κουράστηκα..ενώ στην ουσία δεν έκανα και τίποτα. Σίγουρη επιτυχία λέμε! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ctee_m

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ctee_m αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 196 μηνύματα.
Με τα χίλια ζόρια κατάφερα να διαβάσω τo πρώτo κεφάλαιo στην βιολογία γπ εκτός το 1.3 το οποίο θα το διαβάσω αύριο μαζί με το κεφάλαιο 2. Ντάξει, δεν μπορώ να πω πως είχα όρεξη να διαβάσω αλλά διαβάζοντας έρχεται η όρεξη...πρέπει να πιάσω και τα υπόλοιπα μαθήματα όμως και δεν ξέρω πως θα τα κάνω. Αχ και να είχα μυαλό σφουγγάρι, να τα έκανα ανάγνωση μια μονάχα φορά και να τα θυμόμουν για κάνα μήνα. Ούτε φωτογραφική μνήμη έχω, ούτε τίποτα. :'( Επίσης κουράστηκα..ενώ στην ουσία δεν έκανα και τίποτα. Σίγουρη επιτυχία λέμε! :P

Μια χαρά ειναιι..!! Βιολογία δεν την έχω αρχισει καν , όπως επίσης και τα λατινικά και όσο πάνε οι μέρες πεθαίνω από το άγχος :alljumpy: :verymad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αλεξάνδρα22

Νεοφερμένος

Η Αλεξάνδρα22 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 37 μηνύματα.
Πάντως εγώ μέχρι το τέλος της χρονιάς την άσπρη ρόμπα θα τη φορέσω. Απλά δεν ξέρω αν θα είναι ως φοιτήτρια ή ως ψυχασθενής :-P. Ό,τι χειρότερο έχουμε ζήσει μέχρι τώρα. :-#
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ctee_m

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ctee_m αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 196 μηνύματα.
Πάντως εγώ μέχρι το τέλος της χρονιάς την άσπρη ρόμπα θα τη φορέσω. Απλά δεν ξέρω αν θα είναι ως φοιτήτρια ή ως ψυχασθενής :-P. Ό,τι χειρότερο έχουμε ζήσει μέχρι τώρα. :-#

Ιατρική να φανταστώ ?? :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PiDefiner

Δραστήριο μέλος

Ο PiDefiner αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 443 μηνύματα.
Σκεφτομαι και εγω αυτο με το φροντηστηριο πολυ
Σημερα εχω 6 ωρες οπου θα φυγουν ετσι
Νοιωθω τοσο απροετοιμαστος και δεν νομιζω να ειμαι ετοιμος σε 25 μερες
Και αναρωτιεμαι τι θα γραψω μαθηματικα
Ακομα και τις αποδειξεις δεν τις εχω μαθει τελεια

Χαχα, πλάκα μου κάνεις; Εγώ ξέρω μόνο μέχρι κανόνες παραγώγισης που τα έβγαλα τα Χριστούγεννα για το διαγώνισμα. Από τότε δεν έχω ξανασχοληθεί με θεωρία. Ο καθηγητής μου μου είπε πως βγαίνουν σε μια εβδομάδα, οπότε θα αρχίσω την επόμενη που γράφω την ίδια Κυριακή.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αλεξάνδρα22

Νεοφερμένος

Η Αλεξάνδρα22 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 37 μηνύματα.
Ιατρική να φανταστώ ?? :P
Είναι το μόνο που θέλω, από όταν ήμουν γυμνάσιο, αλλά ακόμη βλέπω τις βάσεις και αισθάνομαι μια ζάλη :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Metal Hammer

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Metal Hammer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 138 μηνύματα.
Ρε παιδιά,γιατί ότι διαβάζω το ξεχνάω μετά από λίγο,λες κι διαγραφεται απο το μυαλο μου.Ειτε ειναι ΑΟΔΕ ειτε Βιολογια ειτε θεωρια ΑΕΠΠ.Οι καθηγητες μου λενε ειναι επειδη διαβαζω ολα τα μαθηματα μαζι και δεν ειμαι αποκλειστικα επικεντρωμενος σε ενα μαθημα.Αναρωτιεμαι πως θα βγει ολη η Βιολογια και το ΑΟΔΕ με ουτε καν 2 μερες περιθωριο πριν δωσουμε το καθενα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ultraviolence

Τιμώμενο Μέλος

Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Χημείας ΑΠΘ και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,797 μηνύματα.
Ρε παιδιά,γιατί ότι διαβάζω το ξεχνάω μετά από λίγο,λες κι διαγραφεται απο το μυαλο μου.Ειτε ειναι ΑΟΔΕ ειτε Βιολογια ειτε θεωρια ΑΕΠΠ.Οι καθηγητες μου λενε ειναι επειδη διαβαζω ολα τα μαθηματα μαζι και δεν ειμαι αποκλειστικα επικεντρωμενος σε ενα μαθημα.Αναρωτιεμαι πως θα βγει ολη η Βιολογια και το ΑΟΔΕ με ουτε καν 2 μερες περιθωριο πριν δωσουμε το καθενα.
αυτο ακριβως παθαινω και'γω! Δε ξερω τι θα γινει..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top