Πανελλήνιες 2015

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

johnietraf

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο γιαννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Στατιστικής ΟΠΑ και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 1,889 μηνύματα.
Δυστηχως ειμαστε το μονο τμημα θετικης
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MataVii

Νεοφερμένος

Η MataVii αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 7 μηνύματα.
Δυστηχως ειμαστε το μονο τμημα θετικης

τοτε να μιλησεις με την καθηγητρια σου και να της πεις πως εσυ εισαι προθυμος για πιο γρηγορους ρυθμους και μεγαλυτερη πιεση επειδη θες αποτελεσμα..αναγκαστικα θα ειστε τμημα δυο ταχυτητων αν δεν υπαρχει αλλη λυση αλλα θα πρεπει να της πεις να δωσει βαση σε σενα και την αλλη κοπελα.βεβαια υπαρχει και η λυση,να πας στο καλυτερο τμημα της τεχνολογικης...που δε ξερω ποσοι 'θετικοι' θα το εκαναν αυτο!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ultraviolence

Τιμώμενο Μέλος

Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Χημείας ΑΠΘ και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,797 μηνύματα.
Εγώ αν ημουν στη θεση σου θα ζητουσα να με πανε σε τμημα τεχνολογικης ( μαθηματικα φυσικη εννοω) το οποιο θα'ναι σε προχωρημενο επιπεδο. Και μην πει κανενας τις γνωστες μαλακιες οτι οι τεχνολογικοι δεν διαβαζουν..:P
ή θα μιλούσα στον καθηγητη/καθηγητρια και θα'λεγα να παει με άλλους ρυθμους γιατι δινουμε σε 1 μηνα, δεν γινεται να περιμενουμε αυτους που δεν εχουν σκοπο να διαβασουν γιατι μας παιρνει και'μας η μπαλα..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ctee_m

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ctee_m αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 196 μηνύματα.
Δυστηχως ειμαστε το μονο τμημα θετικης

Μπορείς να της πεις να κάνετε κάτι σαν "ιδιαίτερο" (στον χώρο του φροντηστηριου πάντα )....αυτό έκανε και η αδερφή μου περσυ και της φάνηκε πολύ βοηθητικό:) ...και συζήτησε το με την άλλη κοπέλα που κάνετε ασκήσεις στο τμήμα για να μιλήσετε μαζί στην διευθυνση ...ετσι θά σας πάρουν πιο σοβαρά και θα σας ακούσουν γτ και τα φροντηστηρια μην νομίζεις, επιτυχόντες θέλουν να βγάλουν :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

johnietraf

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο γιαννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Στατιστικής ΟΠΑ και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 1,889 μηνύματα.
Μεθαυριο εχουμε ενημερωση και θα το συζητησει ο πατερας μου
Ελπιζω να ανεβουν οι ρυθμοι
Παντως αυτο με τα "ιδιαιτερα" το σκεφτομαι αρκετα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PeterTheGreat

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Staphylococcus aureus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 923 μηνύματα.
Ρε παιδια στο φροντηστηριο ειμαστε 6 ατομα και απο ολα αυτα τα ατομα κανω μονο εγω και ενα κοριτσι ασκησεις κατι που εχει ως αποτελεσμα να κανουμε ακομα και τις απλες ασκησεις για να τις καταλαβουν οι αλλοι και εγω με το κοριτσι δεν προχωραμε οσο θα θελαμε!
Τι να κανω?
Αν οι αλλοι τα γραφουν στα @@@@ εγω δεν ειμαι ετσι
Και η καθηγητρια στη δουλεια της ειναι τοσο καλη αλλα οταν συμβαινει κατι τετοιο δεν μπορει να κανει αυτα που θελει

Στο φροντιστήριο είχα ακριβώς το ίδιο πρόβλημα: από τα 5 άτομα που είμασταν στο τμήμα, οι δύο δεν έκαναν απολύτως τίποτα και αργούσαν όλο το τμήμα. Αλλαγή τμήματος δεν μπορούσε να γίνει, οπότε το υπομείναμε. Τελικά απλά ο καθένας έλαβε στο τέλος τα... δεδουλευμένα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ctee_m

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ctee_m αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 196 μηνύματα.
Μεθαυριο εχουμε ενημερωση και θα το συζητησει ο πατερας μου
Ελπιζω να ανεβουν οι ρυθμοι
Παντως αυτο με τα "ιδιαιτερα" το σκεφτομαι αρκετα

Εγώ σου λέω καντο, δεν έχεις τίποτα να χασεις. Ουσιαστικά είναι μάθημα προσαρμοσμενο στις δικές σου ανάγκες , απαιτήσεις και ρυθμούς.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ultraviolence

Τιμώμενο Μέλος

Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Χημείας ΑΠΘ και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,797 μηνύματα.
Εγώ σου λέω καντο, δεν έχεις τίποτα να χασεις. Ουσιαστικά είναι μάθημα προσαρμοσμενο στις δικές σου ανάγκες , απαιτήσεις και ρυθμούς.
Ισχυει αυτο και μενα 2 φιλοι μου το κανουν αυτο και εχουν δει μεγαλη διαφορα, βεβαια υπαρχουν και οι αντιστοιχες οικονομικες επιβαρυνσεις

Τι λεει ρε παιδια, αντέχουμε; :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ctee_m

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ctee_m αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 196 μηνύματα.
Παιδιά έχω μια ερώτηση...στο Α τετράμηνο έβγαλα 19.2 και λογικά και στο Β κάπου τόσο θα βγάλω. Οπότε λογικά θα έχω το δικαίωμα να χρησιμοποιησω τις εξτρά απουσίες (τις χρειάζομαι γτ ήδη έχω αρκετα πολλές ). Όμως έχω ακούσει διάφορα για τις συνθήκες υπό τις οποίες μπορείς να τις χρησιμοποιήσεις ..τις προάλλες άκουσα ότι θέλει χαρτί από νοσοκομείο και κάτι τέτοια . Υπάρχει κάποιος που να τις έχει χρησιμοποιήσει ή κάποιος που να ξερει στο περίπου πως δουλεύει το όλο σύστημα? ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ultraviolence

Τιμώμενο Μέλος

Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Χημείας ΑΠΘ και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,797 μηνύματα.
Το οτι εχεις το δικαιωμα για τις επιπλεον απουσιες, ειναι γεγονος! Τωρα αυτα τα περι χαρτιων νοσοκομομειου δεν ξερω κατα ποσο ισχυουν! Ειναι και αναλογα το σχολειο βασικα. Ξερω ενα σχολειο οπου ειναι οκ και με χαρτι γιατρου ή και χωρις και ειναι αλλα που θελουν χαρτια νοσοκομειου. Γενικα εχει να κανει με το ποσο "αυστηρο" ειναι το σχολειο σου, ελπιζω να γινομαι κατανοητος :)
check here
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

methexys

Τιμώμενο Μέλος

Η methexys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Αρχιτεκτόνων Μηχανικών Θεσσαλίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 9,090 μηνύματα.
Το χαρτί γιατρού αρκεί,εκτός αν είναι πολύ αυστηρό το σχολείο σου!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ctee_m

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ctee_m αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 196 μηνύματα.
Το οτι εχεις το δικαιωμα για τις επιπλεον απουσιες, ειναι γεγονος! Τωρα αυτα τα περι χαρτιων νοσοκομομειου δεν ξερω κατα ποσο ισχυουν! Ειναι και αναλογα το σχολειο βασικα. Ξερω ενα σχολειο οπου ειναι οκ και με χαρτι γιατρου ή και χωρις και ειναι αλλα που θελουν χαρτια νοσοκομειου. Γενικα εχει να κανει με το ποσο "αυστηρο" ειναι το σχολειο σου, ελπιζω να γινομαι κατανοητος :)
check here

Χμμ ...ιδέα δεν έχω ..για να σας εξηγήσω πως έχει η κατάσταση , το δικό μας σχολείο δεν ξέρω καν αν θα έπρεπε να λεγεται σχολείο :ρ ...έχουμε έναν διευθυντή ο οποίος δεν έχει ιδέα τι παίζει με τις πανελληνιες και όλα τα θέματα γύρω από αυτό, ερχόμαστε και φεύγουμε οποτε θέλουμε, τα παιδια καπνίζουν όπου να ναι στο προαύλιο χωρίς να τους πει κανένας τίποτα (και λογικό είναι γτ ο λυκειαρχης καπνίζει μέσα στο γράφειο του) , καλά για τα κινητά δεν το συζητώ ..σε ορισμένους καθηγητες μαλιστα μέσα στην τάξη μπορείς να παιζεις, να βγαζεις φώτο κλπ κλπ και δεν σου λένε τίποτα, επίσης πολλές φορές μπαίνουν και σκυλιά μέσα στο κτίριο και ο τα μας αφήνουν κάνουμε και μάθημα με αυτά μέσα στην τάξη :P ...όπως καταλαβαίνεις λοιπόν το "σχολειο" μας δεν είναι ουσιαστικά ενα συνηθισμένο σχολείο ..
Ωστόσο υπάρχουν 2-3 νομοταγεις καθηγητές που δεν σηκώνουν μύγα στο σπαθί τους κατά την διάρκεια του μαθήματος τους ..και δηλαδή αν κάποιο παιδί πάει σε συμβούλιο καθηγητών για να κριθεί επαρκής η φοίτηση του , υπάρχει περίπτωση να καταψηφιστει από αυτούς ..αλλά δεν νομίζω, θα ήταν λίγο ακραίο θεωρώ.

Το χαρτί γιατρού αρκεί,εκτός αν είναι πολύ αυστηρό το σχολείο σου!

Δεν θα το λεγα ...αλλά ο λυκειαρχης όταν τον είχα ρωτήσει μου είχε πει ότι δεν ξέρει και μετά μου ειπε για την περίπτωση ενός παιδιού που του ζητήθηκε χαρτί δημοσίου νοσοκομειου-αν δεν κάνω λάθος όμως παίζει το συγκεκριμένο παιδί να είχε ξεπεράσει τις 160- ..μα έλεος πια ..ρωτάω στο γράφειο και τους καθηγητές και κάνεις δεν ξέρει
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

ultraviolence

Τιμώμενο Μέλος

Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Χημείας ΑΠΘ και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,797 μηνύματα.
Χμμ ...ιδέα δεν έχω ..για να σας εξηγήσω πως έχει η κατάσταση , το δικό μας σχολείο δεν ξέρω καν αν θα έπρεπε να λεγεται σχολείο :ρ ...έχουμε έναν διευθυντή ο οποίος δεν έχει ιδέα τι παίζει με τις πανελληνιες και όλα τα θέματα γύρω από αυτό, ερχόμαστε και φεύγουμε οποτε θέλουμε, τα παιδια καπνίζουν όπου να ναι στο προαύλιο χωρίς να τους πει κανένας τίποτα (και λογικό είναι γτ ο λυκειαρχης καπνίζει μέσα στο γράφειο του) , καλά για τα κινητά δεν το συζητώ ..σε ορισμένους καθηγητες μαλιστα μέσα στην τάξη μπορείς να παιζεις, να βγαζεις φώτο κλπ κλπ και δεν σου λένε τίποτα, επίσης πολλές φορές μπαίνουν και σκυλιά μέσα στο κτίριο και ο τα μας αφήνουν κάνουμε και μάθημα με αυτά μέσα στην τάξη :P ...όπως καταλαβαίνεις λοιπόν το "σχολειο" μας δεν είναι ουσιαστικά ενα συνηθισμένο σχολείο ..
Ωστόσο υπάρχουν 2-3 νομοταγεις καθηγητές που δεν σηκώνουν μύγα στο σπαθί τους κατά την διάρκεια του μαθήματος τους ..και δηλαδή αν κάποιο παιδί πάει σε συμβούλιο καθηγητών για να κριθεί επαρκής η φοίτηση του , υπάρχει περίπτωση να καταψηφιστει από αυτούς ..αλλά δεν νομίζω, θα ήταν λίγο ακραίο θεωρώ.
Νομιζω οτι παμε στο ιδιο σχολειο :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ctee_m

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ctee_m αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 196 μηνύματα.

MataVii

Νεοφερμένος

Η MataVii αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 7 μηνύματα.
Παιδιά έχω μια ερώτηση...στο Α τετράμηνο έβγαλα 19.2 και λογικά και στο Β κάπου τόσο θα βγάλω. Οπότε λογικά θα έχω το δικαίωμα να χρησιμοποιησω τις εξτρά απουσίες (τις χρειάζομαι γτ ήδη έχω αρκετα πολλές ). Όμως έχω ακούσει διάφορα για τις συνθήκες υπό τις οποίες μπορείς να τις χρησιμοποιήσεις ..τις προάλλες άκουσα ότι θέλει χαρτί από νοσοκομείο και κάτι τέτοια . Υπάρχει κάποιος που να τις έχει χρησιμοποιήσει ή κάποιος που να ξερει στο περίπου πως δουλεύει το όλο σύστημα? ?

το δικαιωμα το εχεις..σιγα τις συνθηκες..ενα χαρτι απο γιατρο ειτε ιδιωτη ειτε απο νοσοκομειο κι ολα ενταξει ειναι..απλα πρεπει απο τη στιγμη που θα στο γραψει σε 5-6 μερες να το πας στο σχολειο και μετα απο καμια 15αρια μερες να πας παλι αλλο αν θες να δικαιολογησεις κι αλλες.εγω αυτο εκανα στη Γ.μονο προσεχε γιατι ξεφευγεις ευκολα και βρισκεσαι χωρις περιθωρια..εμενα μου ειχε απομεινει μια και πηγαινα τις τελευταιες 10 μερες πριν δωσουμε σχολειο για να μη μεινω :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ctee_m

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ctee_m αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 196 μηνύματα.
το δικαιωμα το εχεις..σιγα τις συνθηκες..ενα χαρτι απο γιατρο ειτε ιδιωτη ειτε απο νοσοκομειο κι ολα ενταξει ειναι..απλα πρεπει απο τη στιγμη που θα στο γραψει σε 5-6 μερες να το πας στο σχολειο και μετα απο καμια 15αρια μερες να πας παλι αλλο αν θες να δικαιολογησεις κι αλλες.εγω αυτο εκανα στη Γ.μονο προσεχε γιατι ξεφευγεις ευκολα και βρισκεσαι χωρις περιθωρια..εμενα μου ειχε απομεινει μια και πηγαινα τις τελευταιες 10 μερες πριν δωσουμε σχολειο για να μη μεινω :D

Φακ:eek: ..και είχες πάρει και τις εξτρά απουσίες και σου έμεινε μόνο μια?:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

johnietraf

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο γιαννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Στατιστικής ΟΠΑ και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 1,889 μηνύματα.
Ε νταξ ενα εχω να πω
Δεν εχω αλλη δυναμη Και εχω τοση δουλεια και βαριεμαι
Εσεις?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

LiViNGtheLiFE

Διάσημο μέλος

Η LiViNGtheLiFE αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 2,226 μηνύματα.
Περιμένουμε να μας δούμε που θα πάει η κατάστασή μας. :P

Σήμερα πάντως διάβασα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

johnietraf

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο γιαννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Στατιστικής ΟΠΑ και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 1,889 μηνύματα.
Εγω προσπαθω να λυσω θεματα μαθηματικων
Ετοιμος να κλαψω ειμαι:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

somebody!

Νεοφερμένος

Η somebody! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 117 μηνύματα.
εγώ τα κλάματα τα έχω βάλει προ αιώνων...
Ψυχραιμία εχάθη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top